PDA

مشاهده نسخه کامل : دلیل روشن نشدن مادربورد گیگابایت مدل ga81865p

babakmaku
05-10-14, 02:10
سلام.یه مادربورد گیگابایت مدل ga81865p دارم که اصلا روشن نمیشه! استارت که میزنم فن پاور و cpu و کارت گرافیک یه لحظه میچرخن ولی بعد می ایستن.ولتاژ خازنهای اطراف cpu رو چگ کردم1.4 ولت بودن و قسمت تغذیه هم 12 ولت بود.موقعی که سیم سبز رو به سیاه اتصال میدم پاور روشن میشه ولی مادربورد هیچ تصویری نمیده .همه خازنها رو نگاه کردم سالم بودن.کسی میدونه مشکل چیه؟؟

nima_hl
05-10-14, 02:53
سلام.یه مادربورد گیگابایت مدل ga81865p دارم که اصلا روشن نمیشه! استارت که میزنم فن پاور و cpu و کارت گرافیک یه لحظه میچرخن ولی بعد می ایستن.ولتاژ خازنهای اطراف cpu رو چگ کردم1.4 ولت بودن و قسمت تغذیه هم 12 ولت بود.موقعی که سیم سبز رو به سیاه اتصال میدم پاور روشن میشه ولی مادربورد هیچ تصویری نمیده .همه خازنها رو نگاه کردم سالم بودن.کسی میدونه مشکل چیه؟؟

بابک جان این مادربرد خیلی قدیمیه و احتمال خرابی هر قطعه ای وجود داره

سیستم باید توسط تعمیر کار بررسی بشه که بنظرم ارزش اقتصادی نداره

ما از راه دور فقط میتونیم بگیم قطعات را جدا کنید و ببینید سیستم راه میافته یا نه ولی در اکثر موارد مشکل از خود مادربرده ( در این پلتفرمهای قدیمی)

AMD>INTEL
05-10-14, 12:53

یکی از قعات روی برد اتصال کوتاه دارد . همانطور که نیما جان گفتند . تعمیرش ارزش نداره .