PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره در خصوص خرید کامپیوتر (PC یا لپتاپ)

Pexami
30-09-14, 23:42
سلام به همه!
تو کار توسعه وب و طراحی گرافیکی‌ام. قصد دارم یه سیستم بگیرم. واسه این خرید بودجه‌ای در حدود 2,000,000 تا نهــــایتش 2،500،000 تومن رو کنار گذاشتم. سوالم اینه ....
با یه همچین مبلغی (حدود 2میلیون) اگر بخوام سیستمی با بهترین مشخصات ممکن (پردازنده، رَم، گرافیک، ...) رو داشته باشم، باید برم سراغ LapTop یا DeskTop ؟
و اینکه ممنون میشم بهترین LapTopها و DeskTopهایی رو (بهترین از لحاظ پردازنده، رَم، گرافیک و ...) که میشه با این مبلغ (حدود 2میلیون) خرید رو بهم معرفی کنید!

M3RS4D 50062
30-09-14, 23:57
سلام به همه!
تو کار توسعه وب و طراحی گرافیکی‌ام. قصد دارم یه سیستم بگیرم. واسه این خرید بودجه‌ای در حدود 2,000,000 تا نهــــایتش 2،500،000 تومن رو کنار گذاشتم. سوالم اینه ....
با یه همچین مبلغی (حدود 2میلیون) اگر بخوام سیستمی با بهترین مشخصات ممکن (پردازنده، رَم، گرافیک، ...) رو داشته باشم، باید برم سراغ LapTop یا DeskTop ؟
و اینکه ممنون میشم بهترین LapTopها و DeskTopهایی رو (بهترین از لحاظ پردازنده، رَم، گرافیک و ...) که میشه با این مبلغ (حدود 2میلیون) خرید رو بهم معرفی کنید!

در مورد لپ تاپ یا دسکتاب باید بگم 100% دسکتاب چون از همه نظر 2 برابر لپ تاپ کارایی + قدرت داره!
میتونی پردازنده های موبایلیتی اینتل که برای لپ تاپ هست رو از سایت اینتل با پردازنده های دسکتاب مقایسه کنی ,فرکانس - کش . . .
در ضمن اگه کارتون فقط برای توسعه میشد رو لپ تاپ یه ماوری داد(البته با هزینه بالای 3 تومن که با بودجه شما خیلی تفاوت داره )
ولی چون طراحی گرافیکی هم انجام میدید یاید حتما برای گرافیک هم باید از یه گرافیک متناسب استفاده کرد! که لپ تاپ ها انچنان گرافیکه قابل قبولی ندارن!
خوب شما 2 مورد رو بمن بگید:
1.طراحی گرافیکیتون در چه سطحی هست؟ (اماتور - نیمه حرفه ای - حرفه ای . . . )
2.مدت استفادتون از سیستمتون چقدره؟

A_M_D
01-10-14, 06:53
سلام
اول باید انتخاب کنی لپ تاپ یا pc تا بعد مشخصات بشه معرفی کرد
باید کاربرد رو در نظر بگیری
که میخوای با خودت به اینور و اونور ببری یا اینکه بیشتر مواقع فقط میخوای توی یه جا ازش استفاده کنی
قابل حمل ونقل بودن باعث میشه بعضی امکانات رو نداشته باشی مثل پردازش قویتر مانیتور بزرگتر کیبرد و موس راحت تر
هرچند لپ تاپهای امروزی هم پردازندهای قویی دارن
من خیلی ها رو دیدم که لپ تاپ خریدن و فقط واسه استفاده روی میز خونه روشن اش میکنن که انتخاب مناسبی نیست

پس اول تصمیم بگیر کدومیکیش چون دو مقوله جداست تا بشه بعد یه مناسب معرفی کرد

STUXNET
01-10-14, 09:13
از هرنظر که شما فکرشو کنی Pc ارجعیت داره به لپ تاپ فقط قابل حمل بودن لپ تاپ نکته ای هست که باید بهش توجه کرد

nima_hl
01-10-14, 09:48
سلام به همه!

لطفا تاپیک های مشابه در فروم ایجاد نفرمائید

هر دو تاپیک با هم ترکیب شد

Pexami
01-10-14, 21:25
در مورد لپ تاپ یا دسکتاب باید بگم 100% دسکتاب چون از همه نظر 2 برابر لپ تاپ کارایی + قدرت داره!
میتونی پردازنده های موبایلیتی اینتل که برای لپ تاپ هست رو از سایت اینتل با پردازنده های دسکتاب مقایسه کنی ,فرکانس - کش . . .
در ضمن اگه کارتون فقط برای توسعه میشد رو لپ تاپ یه ماوری داد(البته با هزینه بالای 3 تومن که با بودجه شما خیلی تفاوت داره )
ولی چون طراحی گرافیکی هم انجام میدید یاید حتما برای گرافیک هم باید از یه گرافیک متناسب استفاده کرد! که لپ تاپ ها انچنان گرافیکه قابل قبولی ندارن!
خوب شما 2 مورد رو بمن بگید:
1.طراحی گرافیکیتون در چه سطحی هست؟ (اماتور - نیمه حرفه ای - حرفه ای . . . )
2.مدت استفادتون از سیستمتون چقدره؟

سلام مرساد (mersad 50062 (Only the registered members can see the link)) عزیز
ممنونم از پاسخت و پاسخ سایر دوستان A_M_D (Only the registered members can see the link) و STUXNET (Only the registered members can see the link) عزیز
طراحی گرافیکی رو در سطح حرفه‌ای (بنرهای تبلیغاتی و ...) دنبال می‌کنم و همچنین گهگاه کار رِندر و ویرایش ویدئویی هم دارم
اما چیزی که من میخوام بدونم و برای اون این سوال رو مطرح کردم این نیست که من واقعا به چی نیاز دارم! (چون شاید اون چیزی که من بخوام نیاز به هزینه‌ی 4میلیون تا 6میلیون داشته باشه!)
بحث اینه که من 2،000،000 تا 2،500،000 تومن پول دارم و از شما و سایر دوستان عاجزانه خواهشمندم با توجه به اطلاعاتی که دارید بهترین (بهترین مادربورد، پردازنده، گرافیک، رم) (ترجیحا دو سه نمونه) سیستم PC ای رو که میشه با این مبلغ خرید رو به بنده معرفی کنید و همچنین بهترین لپتاپ‌هایی که میشه با این مبلغ خرید؟ (لپتاپ‌هایی با بالاترین قدرت پردازشی، گرافیکی و رم ممکن از 2،000،000ت تا سقف قیمت 2،500،000ت)
با تشکر از شما

Pexami
01-10-14, 22:45
لطفا تاپیک های مشابه در فروم ایجاد نفرمائید

هر دو تاپیک با هم ترکیب شد

nima_hl (Only the registered members can see the link) جان، ممنون از ترکیب‌ها
تاپیک‌های مشابه ایجاد نخواهم فرمود!

M3RS4D 50062
02-10-14, 07:29
سلام مرساد (mersad 50062 (Only the registered members can see the link)) عزیز
ممنونم از پاسخت و پاسخ سایر دوستان A_M_D (Only the registered members can see the link) و STUXNET (Only the registered members can see the link) عزیز
طراحی گرافیکی رو در سطح حرفه‌ای (بنرهای تبلیغاتی و ...) دنبال می‌کنم و همچنین گهگاه کار رِندر و ویرایش ویدئویی هم دارم
اما چیزی که من میخوام بدونم و برای اون این سوال رو مطرح کردم این نیست که من واقعا به چی نیاز دارم! (چون شاید اون چیزی که من بخوام نیاز به هزینه‌ی 4میلیون تا 6میلیون داشته باشه!)
بحث اینه که من 2،000،000 تا 2،500،000 تومن پول دارم و از شما و سایر دوستان عاجزانه خواهشمندم با توجه به اطلاعاتی که دارید بهترین (بهترین مادربورد، پردازنده، گرافیک، رم) (ترجیحا دو سه نمونه) سیستم PC ای رو که میشه با این مبلغ خرید رو به بنده معرفی کنید و همچنین بهترین لپتاپ‌هایی که میشه با این مبلغ خرید؟ (لپتاپ‌هایی با بالاترین قدرت پردازشی، گرافیکی و رم ممکن از 2،000،000ت تا سقف قیمت 2،500،000ت)
با تشکر از شما

شما لطف داری Pexami (Only the registered members can see the link)(در ضمن مرصاد هستم نه مرساد!):give_rose:
خوب اول از این اینکه شما اگه بخوای سیستم رندریگ بخری باید همون 6 تومن به بالا هزینه کنی(هر چقدر بیشتر هزینه کنی ,قدرت + کارایی + بازدهی بیشتری خواهی داشت , ولی حتما SSD رو تهیه کن چون واقعا سرعت سیستمت رو به طور چشمگیری بصورتی که خودت متوجه بشی ,میبینی که افزایش پیدا میکنه ,سرعت لود کردن رو میگم!)
به این لینک هم یه نگاه کن خالی از لطف نیست و یه دید خیلی خوبی در مورد سیستم های رندریگ و بقیه سیستم ها بهت میده
بهترین سیستم‌های کامپیوتری پیشنهادی بر اساس قیمت و کاربرد (Only the registered members can see the link)
در مورد سیستم هم نظرم رو سیستم شماره 7 هست باتوجه به بوجتون که خیلی کمه ,توصیم اینکه حتما بودجتون رو در حد 1.000.000 تومن افزایش بدین ,چون با این بوجه نمیتونید یه سیتم رندرینگ داشته باشین.(ولی برای اگاهیتون یه سیستم با بودجه 2.500.000 تومن بهتون معرفی میکنم که تفاوتشون رو بهتر متوجه شین.)
Gigabyte GA-H97-D3H : 400.000
Intel Core i5-4690: 680.000
Kingston HyperX Fury 2x4GB=8GB 1866MHz CL10 : 280.000
Zotac GTX 750 Ti 2GB GDDR5

Seagate Barracuda 64MB 7200RPM 1TB : 180.000
Asus 24X DRW-24D3ST : 60.000
Green GP430A-EU : 140.000
Green Orbit: 180.000

البته الان اقا حسام هم میان ,ایشون هم تجربشون از بنده بیشتره هم شغل شریفشون فروش کالا های دیجیتال هست که ,مشاوره ایشون حتما راهنماییتون میکنه
اینم بلاگشون هست که قیمت همه چی هست تو وبلاگشون فروش قطعات حرفه ای کامپیوتر | ™Aria Computer - لیست قیمت قطعات کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

در مورد لپ تاپ هم این گزینه هست با توجه به بودجتون
Lenovo Essential G510
HP ProBook 450 G1 - F7X62ES
MSI CX61 2OC - F
Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii

علی گودرزیان
02-10-14, 13:25
سلام خدمت همگی
یکی از دوستان این سایت رو به من معرفی کرد تا در مورد ارتقا سیستم و یا خرید سیستم جدید کمکم کنید
من یک بودجه حدود 3 میلیون دارم و یک سیستم خوب و قوی برای گیمینگ میخواستم
میشه راهنمایی کنید؟

M3RS4D 50062
02-10-14, 14:00
سلام خدمت همگی
یکی از دوستان این سایت رو به من معرفی کرد تا در مورد ارتقا سیستم و یا خرید سیستم جدید کمکم کنید
من یک بودجه حدود 3 میلیون دارم و یک سیستم خوب و قوی برای گیمینگ میخواستم
میشه راهنمایی کنید؟

عضویتتون رو تبریک میگم دوست گرامی:11()::11()::11():
اولا اینجا سایت نیست !!! اینجا فروم یا تالار گفتگو هست.
درمورد سوالتونم لطفا تاپیک بزنید با رعایت قوانین انجمن و در تاپیک کاربران دیگه درخواست نکنید!!!

با تشکر

Pexami
02-10-14, 22:25
شما لطف داری Pexami (Only the registered members can see the link)(در ضمن مرصاد هستم نه مرساد!):give_rose:
خوب اول از این اینکه شما اگه بخوای سیستم رندریگ بخری باید همون 6 تومن به بالا هزینه کنی(هر چقدر بیشتر هزینه کنی ,قدرت + کارایی + بازدهی بیشتری خواهی داشت , ولی حتما SSD رو تهیه کن چون واقعا سرعت سیستمت رو به طور چشمگیری بصورتی که خودت متوجه بشی ,میبینی که افزایش پیدا میکنه ,سرعت لود کردن رو میگم!)
به این لینک هم یه نگاه کن خالی از لطف نیست و یه دید خیلی خوبی در مورد سیستم های رندریگ و بقیه سیستم ها بهت میده
بهترین سیستم‌های کامپیوتری پیشنهادی بر اساس قیمت و کاربرد (Only the registered members can see the link)
در مورد سیستم هم نظرم رو سیستم شماره 7 هست باتوجه به بوجتون که خیلی کمه ,توصیم اینکه حتما بودجتون رو در حد 1.000.000 تومن افزایش بدین ,چون با این بوجه نمیتونید یه سیتم رندرینگ داشته باشین.(ولی برای اگاهیتون یه سیستم با بودجه 2.500.000 تومن بهتون معرفی میکنم که تفاوتشون رو بهتر متوجه شین.)
Gigabyte GA-H97-D3H : 400.000
Intel Core i5-4690: 680.000
Kingston HyperX Fury 2x4GB=8GB 1866MHz CL10 : 280.000
ZotacGTX 750 Ti 2GB GDDR5

Seagate
Barracuda 64MB 7200RPM 1TB : 180.000
Asus 24X DRW-24D3ST : 60.000
Green GP430A-EU : 140.000
Green Orbit: 180.000

البته الان اقا حسام هم میان ,ایشون هم تجربشون از بنده بیشتره هم شغل شریفشون فروش کالا های دیجیتال هست که ,مشاوره ایشون حتما راهنماییتون میکنه
اینم بلاگشون هست که قیمت همه چی هست تو وبلاگشون فروش قطعات حرفه ای کامپیوتر | ™Aria Computer - لیست قیمت قطعات کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

در مورد لپ تاپ هم این گزینه هست با توجه به بودجتون
Lenovo Essential G510
HP ProBook 450 G1 - F7X62ES
MSI CX61 2OC - F
Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii

مرصاد(mersad 50062 (Only the registered members can see the link)) جان، ممنونم از راهنماییت
واقعا کارساز بود
راستش مرصاد جان خیلی تمایل دارم یه کامپیوتر DeskTop بگیرم و احتمالا در آینده‌ی نزدیک این کار رو می‌کنم. اما در حال حاضر با توجه به شرایط کاری و نیاز به یه سیستم که باید همرام باشه فک می‌کنم بهتره یه LapTop بگیرم.
شما چهارتا LapTop بهم معرفی کردی. مشخصاتشو چک کردم. واقعا قابل قبوله. اگر قیمتشون زیر 2،500،000 باشه که خیلی خوبن!
راستی اونجا که گفتی
ولی حتما SSD رو تهیه کن چون واقعا سرعت سیستمت رو به طور چشمگیری بصورتی که خودت متوجه بشی ,میبینی که افزایش پیدا میکنه ,سرعت لود کردن رو میگم!، منظورت هاردهای Solid State Drive بود؟ این هارهای SSD توی این مدلای LapTop هم که معرفی کردی هست؟

M3RS4D 50062
02-10-14, 22:58
مرصاد(mersad 50062 (Only the registered members can see the link)) جان، ممنونم از راهنماییت
واقعا کارساز بود
راستش مرصاد جان خیلی تمایل دارم یه کامپیوتر DeskTop بگیرم و احتمالا در آینده‌ی نزدیک این کار رو می‌کنم. اما در حال حاضر با توجه به شرایط کاری و نیاز به یه سیستم که باید همرام باشه فک می‌کنم بهتره یه LapTop بگیرم.
شما چهارتا LapTop بهم معرفی کردی. مشخصاتشو چک کردم. واقعا قابل قبوله. اگر قیمتشون زیر 2،500،000 باشه که خیلی خوبن!
قیمت این سه 4 مدل به ترتیبی که نوشتم
2.350.000
2.450.000
2.430.000
2.500.000 (دقیقش رو نمیدنم شاید یخورده بالا پایین باشه ,ولی نخیلی نجومی!)

نظر من بیشتر رو مدل HP هست ,چون خودم برای دانشگام گرفتم ,برنامه نویسی و طراحی وب و کارای اینترنتی و افیس و اینجور کارا + گیم که باطری رو خارج میکنم و زیرش کول پد میزارم و گیم رو رو حالت High اجرا میکنم تاحالا هم کم نیورده ولی کارای گرافیکی حرفه ای انجام ندادم که نتیجش رو بدونم ولی قطعا کم نمیاره مخصوصا با گرافیک Radeonesh

راستی اونجا که گفتی ، منظورت هاردهای Solid State Drive بود؟ این هارهای SSD توی این مدلای LapTop هم که معرفی کردی هست؟

Solid State Drive > SSD
این هارد هایی که ما استفاده میکنیم نسل اول فضاهای ذخیره سازی اطلاعات و دیتا هستن Hard Disk Drive > HDD
ولی نسل دوم فضا های ذخیره سازی هم هستن که بهشون میگن درایو جامد یا درایو SSD میگن!!!(هارد SSD نداریم!!!)
که سرعتش خیلی بیشتره
و اینکه مثل HDD مصرف بالایی نداره
برای لپ تاپ هم میشه SSD تهیه کرد و جای گزین هارد لپ تاپ کرد
که SSD رو میزاری برای نصب ویندوز و برنامه ها
اون هارد لپ تاپتم که با SSD تعویض کردی ,براش یه باکس میتونی تهیه کنی که بصورت هارد اکسترنال باشه و اطلاعات دیگه تو لپ تاپ نیست و میتونی هرجایی که بخوای ببری ,هرکیم که پای لپ تاپت باشه اگه بهش وصل نباشه به دیتاهات دسترسی نداره