PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل ارور هارد در هنگام روشن کردن سیستم

omid_bnt
30-09-14, 13:21
سلام خسته نباشید . یه مشکل واسه هاردم پیش امده که ممنون میشم که اگر کسی اطلاعای داره ازش بهم کمک کنه

وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم توی بوت به این ارور میخورم و باید f1 بزنم تا وارد ویندوز شم

SATA Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD Backup and Replace
Press F1 to Resume
وارد ویندوز هم که میشم با ارور زیر مواجه میشم

لینک عکس (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 1 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 2 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 3 (Only the registered members can see the link)
اگر این عکس لود نشد از لینک های کمکی بالا استفاده کنیدOnly the registered members can see the link

با چند تا برنامه ریکاوری هارد رو اسکن کردم که با این drevitalize (Only the registered members can see the link) نرم افزار 18 تا بدسکتور پیدا کرد و با دومین نرم افزار HDD Regenerator (Only the registered members can see the link) هیچی وبرای بار دوم باdrevitalize (Only the registered members can see the link) اسکن کردم باز هم بدسکتور پیدا نکرد (نرم افزار ها تحت بوت بودن)

و اینم چند تا عکس از اسکن ها در محیط ویندوز با چند برنامه

عکس 1 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 1 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 2 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 3 (Only the registered members can see the link)
اگر این عکس لود نشد از لینک های کمکی بالا استفاده کنید
Only the registered members can see the link
عکس 2 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 1 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 2 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 3 (Only the registered members can see the link)

*-عکس 3 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 1 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 2 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 3 (Only the registered members can see the link)

عکس 4 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 1 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 2 (Only the registered members can see the link) - لینک کمکی 3 (Only the registered members can see the link)

البته با سیستم عامل لینوکس ابونتو هم که هارد رو بالا اوردم ارور سلامتی میداد:1. (9):
ویندوز عوض کردم و با نرم افزار Acronis هم یک بار کامل پارتیشن ها رو پاک کردم کلا هارد رو فرمت کامل کردم بایوس رو هم پاک کردم هنوز هم ارور پا برجاست فکر میکنم بدسکتور ها تعمیر شده باشن اما این ارور مال چی هست هم اکنون هم با همون هارد بالا امدم و هر چند لحضه یک بار ارور اولین عکس میاد . ممکنه کمی در مورد خود ارور که چی هست چه طور به وجود امده اطلاعاتی بدید

سطح این سوال واقعا بسیار بالاست و اگر میتونید کمک کنید ممنون میشم پاسخ بدید ، سخت تر از هر چیز حتی بدتر از مادربورد سوختن خراب شدن هارد هست !!!:1. (28):
متشکر

AMD>INTEL
30-09-14, 13:26
این هارد خرابیش ترکیبی از بد سکتور و مشکل مکانیکی هست . بعید میدونم بشه این هارد رو بتونید درست کنید .

A_M_D
30-09-14, 14:36
سلام
دوستمون درست میگن
هادرهای smart چیپی دارن که سابقه وضعیت هارد رو توش نگه میداره اگه اسمارت sata رو از بایوس خاموش کنید دیگه این پیام نمیاد
اما در هر صورت این هارد قابل اطمینانی نیست و هر لحظه ممکنه اطلاعات یا بخشی از اون رو از دست بدین
اما ممکنه 10 سال هم کار کنه و هیچی نشه!
در هر صورت تضمین وجود نداره