PDA

مشاهده نسخه کامل : روز مـــادر مــــبــارک بـــاد !

X Ray
04-07-07, 19:31
Only the registered members can see the link

فردا بانويي متولد مي‌شود كه تجلي كمال، افتخار عالم و خاندان وحي وخورشيدي است كه بر تارك اسلام مي‌درخشد.

همان اعظم كه در مكتب عظيم قرآن در بعد زمان و زمين تنها شاگردي بود كه گوي سبقت از همه همكلاسي‌هاي خود ربود و به جرات اين كتاب آسماني شاگردي به ذكاوت تحصيلي او از ميان زنان نخواهد يافت.
فاطمه زهرا(س) سرور زنان عالم و دخت گرامي پيامبر اسلام بنا به نقل مشهور دانشمندان شيعه، در بيستم جمادي الثاني سال پنجم هجرت و به نقل اكثر تاريخ نگاران و محدثان اهل سنت پنج سال پيش از بعثت رسول گرامي اسلام پاي به عرصه وجود گذاشتند.
اسامي و القاب آن حضرت كه حاكي از كمالات روحي و معنوي ايشان مي‌باشد، عبارت از زهرا، صديقه، بتول، طاهره، ام‌ابيها، ام الائمه، عذرا، زكيه، راضيه، مرضيه، محدثه، مباركه، صديقه و مريم كبري است.
از جمله اين القاب، "زهرا" از شهرت بيشتري برخوردار است و با نام فاطمه همراه مي‌آيد (فاطمه زهرا) كه در لغت به معني درخشنده، روشن و مترادف‌هايي از اين گونه است.
اين لقب از هر جهت برازنده اين بانوست چرا كه او چهره درخشان زن مسلمان،فروغ تابناك (تابان) معرفت و نمونه روشن پرهيزگاري و خداپرستي است.
فاطمه (س) دختر حضرت محمد (ص) رسول خدا، پيغمبر اسلام، و خديجه(س) است.
اين بانوي بزرگ، تحت تربيت پدر و مادري قرار گرفت كه هر كدام نمونه بارزي از ارزشهاي والاي انساني و الهي بودند، حضرت محمد (ص) شخصيتي بود كه حتي قبل از رسيدن به مقام پيامبري به جهت صداقت و امانتداري و ديگر فضائل اخلاقي شهره، خاص و عام و به "محمد امين" معروف بود.
حضرت خديجه (س) نيز از خانواده‌اي محترم و در فضائل و كمالات سرآمد زنان عصر خويش بود.
يكي از مسائلي كه مشركين بدان خيلي اميدوار بودند، اين بود كه بعد از وفات پيامبر گرامي اسلام، آئين او بدون يار و ياور خواهد ماند و پيام محمد (ص) در جهان به فراموشي سپرده خواهد شد.
مشركين بنا به سنت غلطي كه در زمان جاهليت مرسوم بود، بقا و دوام نسل يك فرد را در داشتن فرزند پسر مي‌دانستند و چون دو پسر پيامبر در كودكي از دنيا رفته بودند، آنها شاد و خرسند از اين مسئله بودند كه نسل پيامبر منقرض شده و زمانيكه آن حضرت از دنيا برود كسي نيست كه پرچم پاسداري از اسلام را بر دوش نگه دارد.
اما پيامبر (ص) يقين داشت كه ازاو نسل پاك و بابركتي بوجود خواهد آمد كه سرمنشاء تمام خوبي‌هاي جهان خواهد شد و ديري نپائيد كه قلب پيامبر (ص) به نويد پروردگار روشن شد و آن زماني بود كه سوره كوثر بر پيامبر نازل گشت.
"همانا ما كوثر را به تو اعطا كرديم، پس براي پرودگارت نماز بخوان و قرباني كن".( سوره مباركه كوثرآيه ‪(۱-۲‬
خداوند در اين سوره بر روي تمام تصورات واهي دشمن خط بطلان مي‌كشد و پيروزي نهايي حق و شكست باطل را نويد مي‌دهد و به پيامبر خطاب مي‌كند: "ما به تو كوثر را عطا نموديم، پس به شكرانه آن نماز بجاي آور و قرباني كن. همانا (نسل ) دشمن تو بريده خواهد ماند."
وعده خداي سبحان با ولادت حضرت زهرا(س) تحقق يافت. رسول گرامي اسلام (ص) لبريز از سرور و شادي به شكرانه اين لطف و مرحمتي كه خداوند به ايشان عطا كرده بود، نماز شكر بجاي آورد و گوسفندي را قرباني كرد.
فاطمه (س) در كنار پدر و مادر گراميش با زيباترين ارزشهاي الهي و اخلاقي آشنا شد، عشق پدر به وي و محبوبيتي كه در قلب رسول خدا (ص) داشت را مي‌توان به وضوح در زندگي ايشان مشاهده كرد.
بيان ما از شان و عظمت و فضايل فاطمه (س) قاصر است ولي همين قدر مي‌توان گفت: "فاما انبنتي فاطمه فانها سيده نساء العالمين من الاولين و الاخرين"، او برترين بانوي اسلام و سيده زنان عالم و گوهري تابناك در منظومه و رشته نسل پيامبر است.
او فرشته‌اي است ازملكوت اعلي و تنها زني است كه از همان آغاز حيات، براساس اصول متعالي اسلام و ارزشهاي اسلامي رشد و پرورش يافته و به درجه‌اي رسيده كه او را در عالم زنان همتايي و در عالم مردان كفي جز علي (ع) نبوده است.
فاطمه(س) انسان است ولي تعبيرات رسول خدا(ص) درباره او تعبير فرشته‌اي است به صورت انسان.
رسول خدا (ص) فرمود: "فاطمه خلقت حوريه في صوره انسيه يا فاطمه، ان الله اصطفاك و طهرك و اصطفاك علي نساء العالمين"،اي فاطمه(س) خداي ترا برگزيد و مطهرت گردانيد و تو را بر زنان جهان برتري داده و گزينش و انتخاب كرده است.
براساس پاره‌اي از روايات، او فوق فرشته است و حتي فرشتگان در خدمت او بودند و از انفاس قدسي‌هاش بهره مي‌گرفتند.
روايات و اسناد نشان مي‌دهند كه حتي از فرشتگان مقرب خداي هم برتر است و حتي فرشته مرگ در زمان رحلت رسول خدا (ص) بايد از او اجازه ورود بطلبد.
به نقل از بسياري از احاديث و روايات، حضرت فاطمه(س)از بسياري انبياي گذشته افضل بود و حتي روايات ما در اين زمينه استثنايي قائل نشده‌اند.
پاره‌اي از روايات گويند كه پيامبران حتي هم شان و همتاي فاطمه (س) در ازدواج نبودند و اگر علي نبود، براي فاطمه (س) كفوي نبود.
از عرش برين نغمه شادي برخاست كاي آدميان، جشن بزرگي برپاست
هنگامه ميلاد بتول است، امشب آن كوثر مينوي خدايي، زهراست.

Security
04-07-07, 21:08
افتخارم نام زهرا(س) گفتن است

نام او بردن مناجات من است
شاه بیت هر سرودم نام اوست

ذکر قامت تا سجودم نام اوست

اين هم چند بگراند زيبا به عنوان هديه به مادران فداكار شما عزيزان

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

بنده هم به نوبه خودم فرا رسيدن ولادت حضرت فاطمه زهرا(ص) و روز مادر را به تمام مادران گيتي مخصوصا مادر عزيزتراز جانم تبريك ميگويم.

Shahryar
04-07-07, 21:16
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان گرامی ، امیدوارم حال یکایک شما عزیزان خوب باشد ...

فرارسیدن ولادت حضرت فاطمه زهرا ( ص ) ، روز مــــادر ، روز زن برا تــمامــی مـــادران و زنان گرامی مـــبارک بــــاد !

بد نیست بعضی اوقات به گذشته برگردیم و کسانی که همیشه به فکر ما بودند و سالیان درازی را صرف ما کردند تا به اینجا رسیدیم را به یاد بیاریم و تنها با تصور و به یاد آوردن گوشه بسیار کوچکی از کارهایی که برای ما انجام دادند کوچک کارهایی که خودمان برایشان انجام دادیم را متوجه بشویم و بیش بیش مادران عزیز را ارج بنهیم . با اینکه اطمینان کامل دارم لغات توانایی گفتن کار هایی که انجام دادند را ندارند با این وجود می گویم :

مـــادرم هستی مـــن ز هـــستی توســـــت

تا هـــستم و هستی دارمــت دوســـت

خلاصه مطلب :

:1. (21)::1. (21)::11()::11()::1. (21)::1. (21):

موفق باشید
شهریار :1. (23):

saeed_bazikhor
04-07-07, 21:22
منم از طرف خودم و فرزندان محترمتان به شما مادران محترم این روز را تبریک عرض می کنم . :1. (26):

در هر صورت روز مادره دوباره باید کادو بخریم ور شکسته بشیم :1. (38): اشکالی نداره ولی کادو نمیتونه جای زحمات مادر رو بگیره.

فردا چی بگیرم دوستان من کمی گیج شدم چی بگیرم :1. (34):

Galaxy
04-07-07, 21:26
بچه ها من خیلی وقت هست تقریبا با شما ها هستم و این را مدیون شهریار هستم ...

اما اگه راستش را بگم اولین بار هست اینجا را اینجوری می بینم آقا بهنام - سعید - شهریار خیلی باحالید خداییش خیلی توپید واقعا اولین بار بود میدیدم بدون هیچ ریتینگی تشکر میشه از مادران...

منم حرف ته دلمو میزنم :

مامان خیلی دوستت دارم:1. (1)::1. (1):

:1. (21):

saeed_bazikhor
04-07-07, 22:03
بچه ها من خیلی وقت هست تقریبا با شما ها هستم و این را مدیون شهریار هستم ...

اما اگه راستش را بگم اولین بار هست اینجا را اینجوری می بینم آقا بهنام - سعید - شهریار خیلی باحالید خداییش خیلی توپید واقعا اولین بار بود میدیدم بدون هیچ ریتینگی تشکر میشه از مادران...

منم حرف ته دلمو میزنم :

مامان خیلی دوستت دارم:1. (1)::1. (1):

:1. (21):

وای منو تحت تأثیر قرار دادی :1. (28)::1. (36): :1. (38):
ما همه خودمونی هستیم پی سی نتوورک مثل یک خانواده ی بزرگی می مونه که همه توش خواهر و برادرن ( عجب تشبیه توپی کردم :1. (38): )

در کل بهشت زیر پای مادران است اگر رفتید بهشت مواظب باشید زیر پای مادران له نشوید :1. (38):

Mehdi_Full
04-07-07, 22:33
سلام به تمام دوستان گل:1. (23):

بنده هم صمیمانه تبریک میگم میلاد بسیار بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه (س) و روز بزرگ مادر رو به تمامی ایرانیان عزیز

دوستان واقعا نمیشه و نمیتونم در مورد عظمت حضرت زهرا (س) بگم واقعا باید تمام زنان دنیا این شخصیت

بزرگ رو الگوی خود قرار بدن و انشاالله هم که اینطور باشه .

روز مادر یک روز بزرگ هست و مجددا این روز رو به تمامی مادران گرامی خالصانه تبریک و تهنیت عرض میکنم .

امیدوارم که خدا سایه مادر رو از سر تمامی فرزندان کم نکنه انشاالله

در پایان فقط میتونم بگم که :
:1. (21): مادرم :1. (21): دوستت دارم و هیچوقت از یادم نمیری :11():
روزت مبارک و انشاالله که هزار سال زنده باشی :11()::11()::11():

Emperatour
04-07-07, 23:27
تبریک به مادران عزیز Only the registered members can see the link

clickrast
05-07-07, 08:19
شهریار جان منم به نوبه خودم این روز رو به شما و دوستان خوبت تبریک میگم !

M A H R A D
05-07-07, 14:19
:1. (21): ولادت حضرت فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) بر تمام شیعیان جهان مبارک باد :1. (21):

... خواستم بگویم که
فاطمه مادر حسنین (ع) است

دیدم که فاطمه نیست

خواستم بگویم که
فاطمه مادر زینب (ع) است

باز دیدم که فاطمه نیست

نه ، اینها همه هست و این همه فاطمه نیست

فاطمه ، فاطمه است

( دکتر شریعتی )

================================================== ===

مـــادر! چه کلمه سهل و ممتنعی!

چه کلمه مقدسی و چه مفهوم زیبایی!

جالب است که زبانهای مختلف برای مفهوم مادر کلماتی در همین حدود دارند: ماذر - مامان - مام - ام و...

برای گفتن آن لب حالت خاصی می گیرد!

اوج احساس و عاطفه!

اوج دوستی و محبت !

================================================== ===

بنده هم به نوبه خودم ولادت حضرت زهرا (علیها السلام) و این روز بزرگ رو

به تمام مادران عزیز ، بالاخص مادر عزیز خودم ، تبریک می گویم.

:11()::1. (21)::11()::1. (21)::11():

F A R I D
06-07-07, 23:47
منم تبریک میگم این روز بزرگ رو به تمام مادران زحمت کش
به همتون مبارک باشه

fokonishi
07-07-07, 13:10
r0ze mAmAnA:1. (5): m0barak

Fog
07-07-07, 13:40
منم به نوبه ی خودم روز مادر رو به همه ی مادران جهان مخصوصا مادر خودم تبریک میگم.

hOjjAt_PcNeTwOrK
08-07-07, 15:15
درسته دير شد ولي منم تبريك ميگم!