PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل سرعت Mushkin SSD

Haswell
06-09-14, 05:55
Mushkin Direct Atlas Deluxe 240GB
این mini SSD ساتا3 که در سال گذشته در زمان تهیه، رویووها نشان می داد که از لحاظ کارایی جزو برترینهای موجود هست از راه آداپتور mSATA to SATA روی یک لپتاپ نصب شده
طبعا سرعتش باید بالاتر از این باشه اما در زمان نو بودن روی سیستم ساتا2 این بوده وضعش :

Only the registered members can see the link

اخیرا به ناگاه پردازش سیستم به 100 می رسیده و سیستم برای دقایقی غیر قابل استفاده میشده. هیچ دلیلی نیافتم الا SSD
اجرای Trim توسط Solid State Doctor شاید حدود 60 درصد اوضاع رو بهبود بخشید اما بازم قابل قبول نبود
آپدیت فیرمویر توسط برنامه ی خود سازنده اجرا شد اما صورت نگرفت
لذا Low Level Format شد و تصویر زیر مربوط بحالت Unallocate بودنش بعد LLF هست :

و تصویر زیر هم مربوطه به مرحله ی آخر که ایمیج ویندوز برگردانده شد و سپس یکبار دیگر هم دستور Trim توسط برنامه ی مزبور اجرا شد
نسبت به مرحله ی قبل بهتر شده اما هنوز با نتایج اولیه فاصله ی زیادی داره

هر پیشنهادی مورد استقبال است :Love-ssa~! (1):

AMD>INTEL
06-09-14, 06:28
بایوس مادربرد اپدیت شده ؟

Haswell
06-09-14, 07:29
بله قربان . لپتاپ می باشد
فعلا دوباره با HD Tune گذاشتم Zero Fill کنه تا بعد LLF کنم دوباره تا ببینم چطور میشه (گرچه اینکارها باعث کاهش عمرش میشه) ولی رفتم و برگشتم دیدم یک سوم انتهایی رو بجای Zero Fill کلا قرمز زده!
فکر کنم بسکه SSD داغ شده ریست کرده چون توی دیوایس منیجر هم پیداش نیست (البته سیستم با هارد دیگری بوت شده و روشنه همچنان)

AMD>INTEL
06-09-14, 08:06
بله قربان . لپتاپ می باشد
فعلا دوباره با HD Tune گذاشتم Zero Fill کنه تا بعد LLF کنم دوباره تا ببینم چطور میشه (گرچه اینکارها باعث کاهش عمرش میشه) ولی رفتم و برگشتم دیدم یک سوم انتهایی رو بجای Zero Fill کلا قرمز زده!
فکر کنم بسکه SSD داغ شده ریست کرده چون توی دیوایس منیجر هم پیداش نیست (البته سیستم با هارد دیگری بوت شده و روشنه همچنان)

با ssd life یک شات بگیر .

nima_hl
06-09-14, 09:11
با این اوصاف که فرمودید بنظرم اول باید خود ssd بدون آداپتور تست بشه

بنظرم امکان خرابی آداپتور بیشتر از خود ssd است

Haswell
06-09-14, 10:27
با تشکر.
فعلا لپتاپ یا مادربورد PC که mSATA بخوره این اطراف موجود نیست
چه آداپتور مورد نظر بی اشکال باشه چه مشکلدار در هر صورت از راه همون آداپتور باید سوار لپتاپ مزبور بشه
خود mSSD مذکور بقیمت 1 ت و آداپتور 300 ت پارسال هر دو از آمازون تهیه شد . در ایران که بنظرم نایاب محسوب میشن

فعلا با همون Solid State Doctor در حال ریکاور کردن ایمیج کلون شده اش هست
دوستان هر تستی توی آستین دارین رو کنین میخوام یا مثل اول بشه و یا اصلا بسوزه بره پی کارش:1. (26):
اینم تست بعد از Zero Fill مجدد با HD Tune که بنظر میرسه نتایجش کمی بهبود یافته (حتی نسبت به تست پس از LLF) ولی همچنان با نتایج روز اولش متفاوته

AMD>INTEL
06-09-14, 12:30
نیما جان به نکته دقیقی اشاره کرد . تو تست لحظه ای ssd شما تو صحت کامل هست . فقط اشکال تو تبدیل میتونه این داستان رو بوجود بیاره .اون هم زمانی هست که ایسی کنترلر تبدیل داغ میکند .

Haswell
06-09-14, 13:34
بله با تشکر . فعلا که می سازیم
همین کارایی فعلیش که فرضا باعث شده بوت ویندوز از روی هارد 7200rpm بجای 2 دقیقه و خرده ای در 35 ثانیه صورت بگیره کار راه انداز هست ، فعلا
بقولی در حال حاضر از Access time اش داره بهره گرفته میشه نه از سرعتش . تا بعد که سیستم مذکور رو ارتقا بدهیم

نکته :
لپتاپ مزبور دارای پردازنده ی Core i7 720QM و تراشه ی PM55 و همچنین یک شیار خالی mini PCI-E هست اما از اونجا که صرفا در معماری Sandy Bridge به بعد هست که تراشه اصلی مادربورد قابلیت شناسایی mSSD روی شیار مذکور رو داره فعلا به ناچار از آداپتور مذکور برای بهره بردن از این قطعه استفاده شده است!
این کشف که تراشه ی PM55 قادر به شناسایی mSSD روی شیار مربوطه نیست در زمانی صورت گرفت که قطعه خریداری شده و در راه بود وگرنه قطعا بجای اون نسبت به خرید یک SSD اقدام می شد

تصاویر مرتبط:

Haswell
17-06-16, 11:52
محض کنجکاوی یک تبدیل msata به sataی دیگه البته فاقد برند از digik.ir (Only the registered members can see the linkتبدیل-هارد-mSATA-به-هارد-SATA-2.5) تهیه کردم (فی 54) کارایی هیچ توفیری نکرد
بنچمارکهای جدیدتری رو نگاه و مقایسه کردم باوجود قیمت بالاتر و برتری کارایی mushkin msata نسبت به رقبای msataی دیگه در برخی رویووهای معتبر مثل
Round-Up: 10 mSATA SSDs From Adata, Crucial, Mushkin, And OCZ - mSATA: Solid-State Responsiveness On A Tiny Card (Only the registered members can see the link)
اعداد و ارقام بنچمارک زیر نشون میده این اصلا ssd بدردبخوری نیست
اعداد و ارقامی که منم از این ssd sata III روی درگاه sata II بدست آوردم گاه تفاوت زیادی با این نتایج نداشت و گویا بهتر بفکر جنس سامسونگ evo 1tb باشم
Laptop harddisks (HDD, SSD) benchmarks - NotebookCheck.net Tech (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the linkمشکل-سرعت-mushkin-ssd-screenshot_۲۰۱۶-۰۶-۱۷-۱۲-۱۸-۲۷-jpg

Haswell
26-07-16, 13:24
ظاهرا ایراد از SSD یِ داستان ما نیست مشکل از سرعت پایین خود دستگاهه و به تراشه PM55 برمیگرده
یک SAMSUNG 850 1TB Evo که در بنچمارکها تا بالا 550MBps سرعت داده کنارش نصب کردم ولی شاید %20-10 افزایش سرعت نسبت به این SSD موشکین دیده شد
بعبارتی روی درگاه ساتا2 داره 3.5 برابر سرعت پایینتری نسبت به ساتا3 ارائه میکنه :1. (27):
آقایون راه حلی سراغ دارین یا نه؟

شاتهای 850 evo قبل و بعد از فرمت و پارتیشن بندی Only the registered members can see the link
15279
15280

AMD>INTEL
26-07-16, 13:53
بله میتونه از خود چیپ و ضعف پلتفرم هم باشه .