PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در Bitlocker هارد اکسترنال

Mehdi93
01-09-14, 11:16
سلام
من یه هارد اکسترنال یک ترابایت توشیبا دارم ، از همون اول با بیت لاکر روش پسورد گذاشتم ، بعد از حدود یک سال در حال Encrypte کردن پسورد بودم که یک دفعه برق رفت !!!!
الان کلا پسورد هاردم پریده ! در ضمن هر وقت وصل می کنم با پیغام زیر مواجه میشم و همچنین دیگه نمیشه با بیت لاکر روش پسورد گذاشت !!!

Only the registered members can see the link

دستور chkdsk/r رو هم با CMD در حالت ادمین زدم ولی هیچ تغییری نکرد !!!
می خواستم بدونم چطور میشه این پیغام خطا رو از بین برد ؟!؟!؟!
با تشکر :11()::11()::11():

AMD>INTEL
01-09-14, 11:20
یک شات از وضعیت هارد با hd senitel بگیرید قسمت overview

Mehdi93
01-09-14, 11:32
خدمت شما :

AMD>INTEL
01-09-14, 11:38
با برنامه MiniTool Partition Wizard Professional 8.1.1 یکبار rebuild mbr کنید .
MiniTool Partition Wizard Professional 8.1.1 + Portable مدیریت پارتیشن ویندوز | دانلود رایگان نرم افزار (Only the registered members can see the link)

Mehdi93
01-09-14, 11:48
با برنامه MiniTool Partition Wizard Professional 8.1.1 یکبار rebuild mbr کنید .
MiniTool Partition Wizard Professional 8.1.1 + Portable مدیریت پارتیشن ویندوز | دانلود رایگان نرم افزار (Only the registered members can see the link)

این کار رو هم انجام دادم ولی هنوز همونطوره ! :1. (28):

Reza Eshraghi
01-09-14, 12:50
وضعیت نماد قفل Bitlocker روی آیکن درایو هارد اکسترنال چطوریه ؟
نماد قفل رو دارید روی آیکن درایو ؟ (حالا به صورت باز یا بسته ؟)

Mehdi93
01-09-14, 13:14
وضعیت نماد قفل Bitlocker روی آیکن درایو هارد اکسترنال چطوریه ؟
نماد قفل رو دارید روی آیکن درایو ؟ (حالا به صورت باز یا بسته ؟)

به صورت زیر ـــه :

در کل تویه استفاده از هارد مشکلی ندارم ولی فقط این پیغام خطا ـــه منو می ترسونه که نکنه یک دفعه درایو به طور کل خراب بشه !!!
به نظرتون با فرمت کردن درست میشه ؟!؟!؟!

AMD>INTEL
01-09-14, 13:23
به صورت زیر ـــه :

در کل تویه استفاده از هارد مشکلی ندارم ولی فقط این پیغام خطا ـــه منو می ترسونه که نکنه یک دفعه درایو به طور کل خراب بشه !!!
به نظرتون با فرمت کردن درست میشه ؟!؟!؟!

برنامه hd senitel وضعیت هارد رو کاملا ok اعلام کرده . جای نگرانی نیست .

Reza Eshraghi
01-09-14, 21:22
مهدی جان عکس دوم پست 7 رو ببینید دوباره
نوشته Bitlocker Decryption Paused
یعنی اون زمانی که داشته رمز رو برمی داشته و برق رفته ، عملیات کامل نشده اینجوری شده . با توجه به اون عبارت Paused قاعدتاً باید بشه اونو ادامه داد به طور دستی تا Decryption کامل بشه
هرچند من این موضوع شما برام جالب شد و خودم امروز تست کردم و اومدم یکی از پارتیشن های البته هارد اینترنالم رو با Bitlocker قفل کردم بعد دوباره Turn Off رو زدم تا این کار رو کنسل کنه . به محضی که شروع به Decryptionکرددکمه پشت پاور سیستم رو زدم تا سریع سیستم خاموش بشه و حالتی مشابه شما ایجاد بشه که برق منزل قطع شده بود ! بعد دوباره سیستم رو روشن کردم اومد بالا خودش بدون اینکه اصلاً دخالتی کنم کار رو ادامه داد و Decryptionتکمیل شد !
شما اون پیام که براتون میاد پایین پیام همون طور که در شات پست 1 مشخصه یک گزینه Manage Bitlocker دارید . اون رو بزنید ببینید گزینه ای براتون فعال نشده که بتونید دستی عملیات رو ادامه بدید تا تمومش کنه ؟
حل مشکل شما نه ارتباطی به ReBuild MBR داره نه ChkDsk . همه چیز باید با خود BitLocker انجام بشه و کلید حل مشکلتون با خود BitLocker هست .

STUXNET
02-09-14, 07:48
توی یه سیستم دیگه امنحان کردید؟مشکل پابرجاست؟