PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید پرینتر برای چاپ متن و عکس

qatreh
18-08-14, 16:12
سلام
کدوم پرینتر برای چاپ هر سه متن ، تصویر و عکس (خانوادگی و پرسنلی) مناسبه؟ لازم به توضیحه که قرار نیست با این پرینتر کار تجاری یا اداری انجام بشه بلکه ممکنه تا مدتهای طولانی استفاده خاصی نداشته باشه و بیکار بمونه.
محدودیت بودجه هم در نظر ندارم ولی در شرایط مساوی پرینتر ارزانتر طبیعتا اولویت داره برام.
چاپ دو رو و بیسیم هم برام مهمه.همچنین شارژ آسان و مقرون به صرفه و فراوانی قطعات یدکی در صورت خراب شدن پرینتر
در کل هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری بدون دردسر یا حداقل کمترین دردسر باشه و نیاز به مراقبت خاصی نباشه

علی حسنی
18-08-14, 20:44
بهترین گزینه برای چاپ عکس برای شما پرینتر جوهر افشان اپسون P50 هست که هم قیمتش مناسبه (800 هزار تومان) و هم قیمت جوهر مصرفی برای هر چاپ خیلی پایین در میاد (هر برگه A4 کمتر از 50 تومان )، و هم شارژش بسیار ساده است ،

ولی اگه مصرفتون خیلی کمه پرینتر لیزری HP 1025 بهتون پیشنهاد میشه (550 هزار تومان) چرا که اگر نگهداری پرینترهای جوهر افشان رنگی رو بلد نباشید به دردسر می افتید .مزیت پرینتر لیزری نگهداری آسان آن است ، ولی شارژ گران عیب بزرگ آن است ، در ضمن از نظر کیفیت چاپ عکس پرینترهای جوهر افشان در اولویت هستند .

اگه باز هم مدلهای ارزونتر و یا بالاتر و یا حتی پرینتر سیاه و سفید رو مد نظر دارید بفرمایید تا راهنمایی کنم .

qatreh
19-08-14, 09:14
چون ممکنه پرینتر به مدت زیادی بیکار بمونه پس جوهر افشان میره کنار...فقط میمونه لیزری رنگی که اونم میخام جوری باشه که شارژش مقرون به صرفه باشه یا اگه بشه خودم بتونم یاد بگیرم و شارژ کنم.
آیا لیزری رنگی برای چاپ عکس در حدی که نیازی به لابراتوار عکاسی نباشه مناسبه یعنی؟
هزینه شارژ لیزری رنگی چطوره؟مقرون به صرفه هست؟
امکان شارژ توسط کاربر هست یا خیلی تخصصیه و باید بره پیش تعمیرکار؟
هزینه چاپ یک سند متنی سیاه و سفید در لیزری رنگی و لیزری تک رنگ یکسانه؟

علی حسنی
19-08-14, 13:12
ببینید در کل کیفیت چاپ عکس بستگی به نوع پرینتر و هزینه ای که می کنید داره یعنی مسلما چاپ عکس با پرینتر 200 هزار تومنی و 4 میلیون تومنی یکی نیست حتی اگه مشخصات هر دو یکی باشه (رزولوشن ، نوع کاغذ و ...) - در ضمن کیفیت عکس به چیزهای دیگه ای غیر پرینتر هم بستگی داره (مثل نوع کاغذ ، نوع تونر مصرفی و . . . )

ثانیا هزینه شارژ لیزری خوب به مراتب می تونه از جوهر افشان بالاتر باشه ولی اینطور نیست که مقرون به صرفه نباشه .

ثالثا شارژ پرینترها معمولا به سادگی قابل آموزش بوده و نیاز به تخصص خاصی نداره (بعد از خرید مدل مربوطه رو بفرمایید تا آموزشهای اولیه رو بهتون بدم)

رابعا هزینه چاپ یک سند متنی در پرینتر سیاه و سفید خیلی پایینتره (مثلا در پرینتر hp2055 هزینه چاپ یک برگه بدون احتساب کاغذ زیر 2 تومن درمیاد ولی در پرینتر های رنگی لیزری ممکنه تا 300 تومن هم بالا بره )

qatreh
19-08-14, 15:52
خوب تا حالا به نتایجی رسیدم که اونها رو مینویسم اگه درسته تایید و اگه اشتباهه تصحیح بفرمایید
چاپگرهای جوهر افشان برای چاپ عکس خیلی بهتر از لیزریهای رنگی هستند چون جوهر برای چاپ عکس بهتر جواب میده تا تونر تازه لیزریهای رنگی کاغذهای گلاسه و براق رو به علت حرارت زیاد خراب میکنن و خودشون هم آسیب میبینند در صورت استفاده زیاد از این کاغذها...علاوه بر این هزینه مصرفیشون برای چاپ عکس از جوهری ها گرونتره
ولی همین لیزریهای رنگی برای چاپ تصاویر گرافیکی در حد مجلات و نشریه ها و ... گزینه های خوبی هستند چون سرعت بیشتری دارند و کیفیتشون هم قابل قبوله
برای چاپ متن هم بهترین گزینه لیزری تک رنگ هست و بس
پس برای نیاز من که هر سه متن تصویر و عکس رو مد نظر دارم گزینه جامعی وجود نداره چون هر کدوم از این نوع چاپگرها در مورد مخصوصی مثلا متن یا عکس یا تصویر کارایی خوب و مقرون به صرفه داره و برای منی که میخام هر سه رو به نحو مطلوب داشته باشم و مصرف کمی هم دارم گزینه خوبی نیست مگر در رده های حرفه ای و بسیار گران قیمت که شاید باشه و من خبر ندارم ولی اگه هم باشه با توجه به مصرف کمی که من دارم مقرون به صرفه نیست

lovely12
19-08-14, 16:20
من بیش از 2 ماه برای محل کارم دنبال پرینتر بودم که در نهایت این مدل رو انتخاب کردمCanon PIXMA iP7240 Inkjet Printer
کیفیت چاپ فوق العاده بالا و چاپ 2رو با رزولیشن 9600×2400
بهتون توصیه میکنم اگر هدفتون کارهای خونگی سبک هست و بیشتر کیفیت متن و عکس مدنظرتونه جوهر افشان تهیه کنید اگر هم مصرفتون بالاست میتونید تانک جوهر نصب کنید و تمامی مشکلاتتون حل میشه.
لازم به ذکر هست من این پرینتر رو از دیجی کالا 2هفته پیش 320.000 تومان خریدم اگر چرخی بزنید داخل شهر و گیر بیارید شاید با 280-290 هم گیرتون بیاد.

qatreh
19-08-14, 16:28
من بیش از 2 ماه برای محل کارم دنبال پرینتر بودم که در نهایت این مدل رو انتخاب کردمCanon PIXMA iP7240 Inkjet Printer
کیفیت چاپ فوق العاده بالا و چاپ 2رو با رزولیشن 9600×2400
بهتون توصیه میکنم اگر هدفتون کارهای خونگی سبک هست و بیشتر کیفیت متن و عکس مدنظرتونه جوهر افشان تهیه کنید اگر هم مصرفتون بالاست میتونید تانک جوهر نصب کنید و تمامی مشکلاتتون حل میشه.
لازم به ذکر هست من این پرینتر رو از دیجی کالا 2هفته پیش 320.000 تومان خریدم اگر چرخی بزنید داخل شهر و گیر بیارید شاید با 280-290 هم گیرتون بیاد.
بله هدف کار خانگی و سبک هست و اصلا کار منظم و مداومی ندارم و اتفاقا به همین خاطر دور جوهر افشان خط کشیدم چون طبق گفته و تجربه دیگران پرینترهای جوهری در صورت عدم مراقبت و استفاده مداوم خراب میشن

lovely12
19-08-14, 16:33
شما در هفته میتونید 1برگ چاپ کنید که مشکلی ایجاد نشه یا اینکه میتونید از روش سنتی استفاده کنید و کارتریج ها رو بعد از چاپتون داخل نایلون فریزر قرار بدید و درشون رو ببندید که هوا نکشن... (کاری که 2 سال ازش استغاده کردم برای پرینتر قبلیم و بعد از گذشت 2سال کارتریج در همون حالت بدون هیچ اشکالی مجدد ازش استفاده کردم)

qatreh
19-08-14, 16:39
شما در هفته میتونید 1برگ چاپ کنید که مشکلی ایجاد نشه یا اینکه میتونید از روش سنتی استفاده کنید و کارتریج ها رو بعد از چاپتون داخل نایلون فریزر قرار بدید و درشون رو ببندید که هوا نکشن... (کاری که 2 سال ازش استغاده کردم برای پرینتر قبلیم و بعد از گذشت 2سال کارتریج در همون حالت بدون هیچ اشکالی مجدد ازش استفاده کردم)
راستش من اهل مراقبت و نگه داری به این شکل نیستم اگه هم باشم بالاخره ممکنه مسافرتی یا کاری پیش بیاد یا به هر نحوی فراموش کنم و اون وقت حوصله دردسرهای بعدیش رو ندارم

lovely12
19-08-14, 16:44
پس اگر فکر میکنید که نمیتونید نگهداری کنید لیزری تهیه کنید هرچند کیفیت چاپ و متن جوهر افشان زمین تا آسمون با لیزری متفاوت هست!چیزی که شما میخواید اصلا پیدا نمیشه مگر مثل یکی از آشنایان 140 میلیون بدید دستگاه چاپ که مشکل نگهداریش شاید کمتر از جوهر افشان باشه

qatreh
19-08-14, 16:50
پس اگر فکر میکنید که نمیتونید نگهداری کنید لیزری تهیه کنید هرچند کیفیت چاپ و متن جوهر افشان زمین تا آسمون با لیزری متفاوت هست!چیزی که شما میخواید اصلا پیدا نمیشه مگر مثل یکی از آشنایان 140 میلیون بدید دستگاه چاپ که مشکل نگهداریش شاید کمتر از جوهر افشان باشه
تقریبا خودم هم به همین نتیجه رسیدم که شاید این چیزی که من میخام پیدا نمیشه و اگه هم پیدا بشه مناسب نیاز و مصرف من نیست
یه سری چاپگرهای کوچک مخصوص عکس هستند مثل سری سلفی کنن...اونها از نظر هزینه چاپ در مقایسه با لابراتور چطورند؟

lovely12
19-08-14, 17:41
تقریبا خودم هم به همین نتیجه رسیدم که شاید این چیزی که من میخام پیدا نمیشه و اگه هم پیدا بشه مناسب نیاز و مصرف من نیست
یه سری چاپگرهای کوچک مخصوص عکس هستند مثل سری سلفی کنن...اونها از نظر هزینه چاپ در مقایسه با لابراتور چطورند؟
اگر آتلیه دارید این نوع پرینترها بدردتون میخوره هرچند اونها هم جوهر افشان هستن و...
از نظر من اگر خیلی خیلی خیلی کیفیت براتون مهمه جوهرافشان تهیه کنید ولا غیر لیزری hp از نوع laserjet رو بهتون پیشنهاد میکنم تقریبا کارشون خوبه و راه بندازه. شما چون برای کار خانگی میخواید از نظر من فکر هزینه چاپ رو نکنید.