PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای wireless

mha2000m
02-07-07, 19:11
با سلام به دوستان
از اساتیدی که در زمینه شبکه های بیسیم اطلاع دارند یک درخواست دارم
میخوام بین دو ساختمان به فاصله تقریبی 4 کیلومتر و با دید مستقیم ارتباط بیسیم داشته باشم
لطفا تجهیزات مورد نیاز و در صورت امکان قیمت آنها را هم برایم بنویسید در ضمن خودم کارت شبکه بیسیم دارم و از ad-hoc جهت ارتباط peer-to-peer در محدوده 20 متری استفاده میکنم

Farshid
10-07-07, 23:24
با سلام به دوستان
از اساتیدی که در زمینه شبکه های بیسیم اطلاع دارند یک درخواست دارم
میخوام بین دو ساختمان به فاصله تقریبی 4 کیلومتر و با دید مستقیم ارتباط بیسیم داشته باشم
لطفا تجهیزات مورد نیاز و در صورت امکان قیمت آنها را هم برایم بنویسید در ضمن خودم کارت شبکه بیسیم دارم و از ad-hoc جهت ارتباط peer-to-peer در محدوده 20 متری استفاده میکنم

دوست عزیز شما باید از Access Point استفاده کنید و یه آنتن تقویت کننده هم روش بذاری.
Access Point با سرعت 108 در حدود 60000 هست و آنتنش هم بین 30 تا 40 هزار تومان.

mha2000m
15-07-07, 17:03
حالا اگر یک مودم adsl که روتر وایرلس هم داره بزارم بدون pc میشه اینترنت رو انتقال داد به طرف دیگه که یک pc با wifi داره ؟ یعنی اون روتر رو میشه به آنتن وصل کرد و این طرف pc رو هم به آنتن؟

Farshid
16-07-07, 15:02
حالا اگر یک مودم adsl که روتر وایرلس هم داره بزارم بدون pc میشه اینترنت رو انتقال داد به طرف دیگه که یک pc با wifi داره ؟ یعنی اون روتر رو میشه به آنتن وصل کرد و این طرف pc رو هم به آنتن؟

بله. مودم های روتر دار یه قسمتی دارن که میشه واردش بشی و User & Pass اینترنت خودت را وارد کنی و میتونی تنظیم کنی وقتی که برق مودم را وصل میکنی بره تو اینترنت و هیچ نیازی هم به کامپیوتر نداره.
و وقتی که Router بره تو اینترنت میتونید با هر وسیله ای چه با WiFi و چه با Lan از اینترنت استفاده کنی.با Pocket PC هم میتونی کانکت بشی.
مثلا برای روتر dlink با وارد کردن 192.168.1.1 در Browser میتونی وارد این بخش بشی.
Micronet با 192.168.0.1.
البته میتونی این ip را عوض کنی.

mtbirir
02-12-07, 17:28
4 کیلومتر رو کجا میخواهی لینک بزنی تهران باشه 2 میلیون آب میخوره