PDA

مشاهده نسخه کامل : نحوه ساخت فلش بوتیبل UEFI برای نصب ویندوز روی لپتاپ های جدید

AMD>INTEL
17-08-14, 17:25
خیلی از لپتاپ ها بصورت دیفالت بایوسشون فاقد گزینه LEGACY MODE هستند و به این خاطر موقع نصب ویندوز با DVD نصب ویندوز به مشکل میخورید . این کار چند روش دارد که من به مرور همه روشها رو خدمت دوستان عرض میکنم .
برای شروع یک فلش 4 گیگابایت نیاز دارید . فایل ایزو ویندوز های 64 بیت 7-8-8.1 هر کدام که دوست دارید نصب کنید . البته حتما باید 64 بیت باشه این فایل ISO
دریافت برنامه ISO2Disc از لینک زیر
Only the registered members can see the link
بعد از دریافت این برنامه و اجرای آن در قسمت BROWSE آدرس فایل ایزو یکی از ویندوزهای 64 بیتی که قصد نصب دارید رو به این برنامه میدید .در قسمت BURN گزینه Burn to USB Flash Drive رو انتخاب میکنید . در پائین این گزینه Partition Style هم روی GPT قرار میدهید و بر روی START کلیک میکنید .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
در پست های بعدی روش های دیگه رو آموزش میدم
نکته :فلش انتخابی حتما باید به صورت FAT32 فرمت شده باشد .

AMD>INTEL
17-08-14, 17:33
روش دوم : استفاده از برنامه RUFUS
ابتدا این برنامه رو از آدرس زیر دریافت کنید
Rufus - Create bootable USB drives the easy way (Only the registered members can see the link)
فلش 4 گیگ فرمت شده رو به سیستم وصل کنید
در قسمت Partition scheme and target system type باید روی گزینه GPT partition scheme for UEFI computer باشد
File system باید روی FAT32 باشد
Cluster size هم روی دیفالت باشد .
در قسمت فرمت روی QUICK فرمت تیک بزنید
در قسمت Create a bootable disk using هم آدرس ایزو و فایل ایزو 64 بیتی رو آدرسش رو قرار بدید
در قسمت Create extended label and icon files هم تیک کنید
همانند عکس زیر
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

javadshahvand
17-08-14, 23:28
نرم افزار دومی رو من تست کردم قبلاً هم معرفی کردم خوبه

STUXNET
18-08-14, 08:51
من هم نرم افزار دومی رو تست کردم جواب داد ولی یه ویندوز Xp داشتم باظرفیت 4.7 روی فلش بوت نشد!

para0962
30-09-14, 20:30
سلام من امروز لپ تاپ ایسر E1-510 خریدم هر کاری میکنم روت نمیشه یعنی وقتیکه اف 12 میزنم ان گزینه که برای فلش باید باز شه نمیشه کسی هست همچین مشکلی برات پیش امده

STUXNET
01-10-14, 09:36
روت ن بوت یا f11 f8 اگه نشد از بایوس تغییر بدید

para0962
01-10-14, 11:37
f8 f11 امتهان کردم نشد چه جوری بایوس و تعغیر بدم در ضمن بابت اینکه جواب دادین بسیار تشکر میکنم

دوستان هر کاری کردم نتونستم ویندوز روی ایسر E1-510 نصپ کنم تمام راه ها رو انتخاب کردم اما نشد خیلی هم وقتم گرفت این نوت بوک نت usb شناسایی نمیکنه به چند جا که خیلی حرفه ای هستند مراجعه کردم اما انها هم نتونستند کاری بکنند حتی تو سایت سازگار هم توضیح داره اما گفته برای نوت بوک غیر uefi حال از دوستان ضمن تشکر دخواست میکنم برای بوتیبل UEFL چکار باید بکنم سپاس

AMD>INTEL
01-10-14, 12:51
دوستان هر کاری کردم نتونستم ویندوز روی ایسر E1-510 نصپ کنم تمام راه ها رو انتخاب کردم اما نشد خیلی هم وقتم گرفت این نوت بوک نت usb شناسایی نمیکنه به چند جا که خیلی حرفه ای هستند مراجعه کردم اما انها هم نتونستند کاری بکنند حتی تو سایت سازگار هم توضیح داره اما گفته برای نوت بوک غیر uefi حال از دوستان ضمن تشکر دخواست میکنم برای بوتیبل UEFL چکار باید بکنم سپاس

این روش رو تست کنید .

M3RS4D 50062
01-10-14, 14:42
نرم افزار YUMI (Only the registered members can see the link) خیلی کاربردی تره
حتی از RUFUS
:give_rose:

para0962
04-10-14, 15:12
روت ن بوت یا f11 f8 اگه نشد از بایوس تغییر بدید سلام دوست عزیز من هم منظورم بوت بود این لپ تاپ اعصابم خراب کرد

alireza.kish
02-09-15, 20:37
ممنون از تایپیک عالیتون اما توضیحی برای اینکه
LEGACY MODE کارش چی هست توی بایوس و چرا از UEFI کنیم برای بوتیبل ؟ایا بهترین روشه؟

AMD>INTEL
02-09-15, 20:48
ممنون از تایپیک عالیتون اما توضیحی برای اینکه
LEGACY MODE کارش چی هست توی بایوس و چرا از UEFI کنیم برای بوتیبل ؟ایا بهترین روشه؟

رو خیلی از لپتاپ ها گزینه legacy دیگه وجود ندارد . به زودی روی pc هم همین اتفاق خواهد افتاد . شما با مراجعه به دفترچه راهنما میتونید محل تغییر حالت legacy یا uefi رو پیدا وانتخاب کنید .

akbarim2016
02-04-16, 10:48
روت ن بوت یا f11 f8 اگه نشد از بایوس تغییر بدید سلام دوست عزیز من هم منظورم بوت بود این لپ تاپ اعصابم خراب کرد

Only the registered members can see the link(28).gifهیچی به احتمال خیلی زیاد مشکل سختازاری دارهOnly the registered members can see the link(28).gif

- - - Updated - - -

Only the registered members can see the link(28).gifهیچی به احتمال خیلی زیاد مشکل سختازاری دارهOnly the registered members can see the link(28).gif
Only the registered members can see the link(28).gifسخت افزاری مشکل دارهOnly the registered members can see the link(28).gif

sdaryan
13-04-16, 11:20
مشکل نصب ویندوز بر روی لپ تاب vaio svp 13213 cxb هر روشی که ممکن بوده را امتحام کرده ایم 6 مدل ویندوز 10 ویندوز 8.1 ویندوز 7 اما همه در زمان نصب وقتی کامل فایل ها کپی شده و لب تاب می بایست ریست شود که مراحل بعدی را طی کن خطای نمایش داده می شود که سیستم باید ریکاوری شود و فایلی بالا نمی آید

متاسفانه پارتیشن ریکاوری پاک شده کل هارد fdisk شده است dvd های ریکاوری نیز در دسترس نیست
از طریق بوت فلش نیز تست شد

لطفا راهنمایید کنید چه کار باید کرد

AMD>INTEL
13-04-16, 14:02
باید هاردش رو از حالت GPT خارج کنید و با یک برنامه پارتشین بندی مثل ACRONIS DISC DIRECTOR

lophalab
16-04-16, 12:40
سلام
باید ویندوزش حتما UEFI باشه؟
یا با هر ویندوز معمولی میشه
اگه باید ویندوز UEFI باشه چطوری تهیه کنم ؟

AMD>INTEL
16-04-16, 12:42
سلام
باید ویندوزش حتما UEFI باشه؟
یا با هر ویندوز معمولی میشه
اگه باید ویندوز UEFI باشه چطوری تهیه کنم ؟

ویندوز 64 بیت نسخه های بالای 7 -8 -8.1 - 10
فرقی ندارند . فقط باید فلش بصورت uefi بوتیبل بشه .

lophalab
16-04-16, 12:44
من همین روش رو انجام بدم درسته؟
پس چطوری میگن باید حتما توی ویندوزت پوشه efi و boot و microsoft داشته باشی؟

AMD>INTEL
16-04-16, 12:45
من همین روش رو انجام بدم درسته؟
پس چطوری میگن باید حتما توی ویندوزت پوشه efi و boot و microsoft داشته باشی؟

ویندوزهای 64 بیت دارند. این پوشه را .

lophalab
16-04-16, 13:23
با برنامه ISO2Disc اینکار رو انجام دادم و الان ویندوز نصب شد
خب برای بوت کردن چطوری انجام بدم?
مادربردم: asus p8 z77 vlk

AMD>INTEL
16-04-16, 13:35
با برنامه ISO2Disc اینکار رو انجام دادم و الان ویندوز نصب شد
خب برای بوت کردن چطوری انجام بدم?
مادربردم: asus p8 z77 vlk

متوجه نشدم مگه ویندوز نصب نشده ؟ بوت برای چی ؟

lophalab
16-04-16, 13:43
نه هنوز روی فلش نصب کردم
بعد مرحله بعد رو باید چیکار کنم؟

AMD>INTEL
16-04-16, 13:47
نه هنوز روی فلش نصب کردم
بعد مرحله بعد رو باید چیکار کنم؟

تنظیمات رو تو بوت طبق راهنمایی دفترچه مادربردتون روی حالت uefi بگذارید و از فلش بوت کنید .

lophalab
16-04-16, 13:55
من همین قسمت رو نمیتونم انجام بدم
نمیدونم دقیقا کجا رو باید تغییر بدم
یه راهنمایی بکنید
متشکر

AMD>INTEL
16-04-16, 14:22
من همین قسمت رو نمیتونم انجام بدم
نمیدونم دقیقا کجا رو باید تغییر بدم
یه راهنمایی بکنید
متشکر

منوال مادربرد برای همین هست . مشخصا تو قسمت راهنمای تنظیمات بایوس موارد مربوط به uefi رافعال کنید .

lophalab
16-04-16, 14:34
با این ارور مواجه می شم

AMD>INTEL
16-04-16, 14:36
با این ارور مواجه می شم

تو بایوس قسمت
UEFI/LEGACY BOOT
باید lEGACY را دیسیبل کنی
بوت هم روی فلش بگذاری .
بوق بوت هم F8 رو بزن و گزینه UEFI را انتخاب کن

lophalab
16-04-16, 14:37
از این طریق هم رفتم

AMD>INTEL
16-04-16, 14:46
اول باید بگذاری روی همون فلشی که UEFI هست . اول اون توی لیست باشه .اون گزینه هم انجام بده . LEGACY DISABLE بشه

lophalab
16-04-16, 14:54
آقا همه کار انجام دادم
وقتی سیستم رو ریست می کنم مستقیم میاد داخل بایوس اصلا به مرحله نصب نمیره

اینم کلیه کارها انجام شده

AMD>INTEL
16-04-16, 15:22
آقا همه کار انجام دادم
وقتی سیستم رو ریست می کنم مستقیم میاد داخل بایوس اصلا به مرحله نصب نمیره

اینم کلیه کارها انجام شده

آخرین نسخه بایوس را از سایت اسوس بگیر و اپدیت کن باید مشکل حل شه.

lophalab
16-04-16, 15:51
بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کردم (قبلا)
توی سایت رفتم متاسفانه ورزن جدیدش نیومده
آقا ممنون

AMD>INTEL
16-04-16, 16:32
csm launch هم دیسیبل کن . ببین توفیری میکنه ؟

ALIREZARACER
06-11-16, 15:46
سلام من میخوام روی یک لپتاپ لنوو E460 ویندوز 10 نصب کنم ، ایمیجی که دارم حجمش 5 گیگ هست که نمیشه رو پارتیشن FAT32 انتقال داد ، با پارتیشن NTFS هم که امتحان کردم روی آرم لنوو میمونه و دیگه کاری نمیکنه.

AMD>INTEL
06-11-16, 16:17
سلام من میخوام روی یک لپتاپ لنوو E460 ویندوز 10 نصب کنم ، ایمیجی که دارم حجمش 5 گیگ هست که نمیشه رو پارتیشن FAT32 انتقال داد ، با پارتیشن NTFS هم که امتحان کردم روی آرم لنوو میمونه و دیگه کاری نمیکنه.

اون ایمیجتون مشکل داره . از ایمیج استاندارد ویندوز 10 64 بیت استفاده کنید

ALIREZARACER
06-11-16, 18:30
الان یه ویندوز 10 گردو با BUILD10586 از یکی گرفتم اینم حجمش 7.13GB به نظر شما میشه یا دانلود کنم؟

AMD>INTEL
06-11-16, 18:37
الان یه ویندوز 10 گردو با BUILD10586 از یکی گرفتم اینم حجمش 7.13GB به نظر شما میشه یا دانلود کنم؟

عزیز ایمیج 64 بیتی ویندوز 10 حدود 3.9 گیگ هست

PEYMANSTAR
07-11-18, 17:09
مادربرد asrock g41 هرکاری میکنم فلش ویندوز روش بالا نمیاد ارور not bootabale میده چیکار کنم؟

AMD>INTEL
07-11-18, 19:37
مادربرد asrock g41 هرکاری میکنم فلش ویندوز روش بالا نمیاد ارور not bootabale میده چیکار کنم؟

چه ربطی به این تاپیک داره ؟
برای مشکلتون تاپیک جداگانه ایجاد کنید .