PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] کمک در ارتقا رم

marjan_gh
13-08-14, 15:36
سلام
من یه سیستم نسبتا قدیمی دارم(البته خودم نمیدونم چقدر قدیمی !)

مادربوردش مدل h55-usb3 گیگا هست
2 گیگ رم داره
گرافیک و صدا onboard
cpu i3

الان که بعد از دوسال پشتش نشستم متوجه شدم با این میزان رم واقعا نمیکشه!

نمیدونم چه جوری میتونم متوجه بشم که رم سیستمم برندش چی هست هر چی تو نت گشتم راهی پیدا نکردم!(cpu-z ندارم)

میخواستم رم سیستمم رو تا 8 بیارم یعنی 6 تای دیگه بهش اضافه کنم ممکنه بهم بگین برند حتما باید همه ی 8 تا با یک برند باشن؟ یعنی اگه برندشون با هم فرق کنه با هم مچ نمیشن ؟
یه توضیحات اینطوری میخوام

AMD>INTEL
13-08-14, 15:45
سلام
من یه سیستم نسبتا قدیمی دارم(البته خودم نمیدونم چقدر قدیمی !)

مادربوردش مدل h55-usb3 گیگا هست
2 گیگ رم داره
گرافیک و صدا onboard
cpu i3

الان که بعد از دوسال پشتش نشستم متوجه شدم با این میزان رم واقعا نمیکشه!

نمیدونم چه جوری میتونم متوجه بشم که رم سیستمم برندش چی هست هر چی تو نت گشتم راهی پیدا نکردم!(cpu-z ندارم)

میخواستم رم سیستمم رو تا 8 بیارم یعنی 6 تای دیگه بهش اضافه کنم ممکنه بهم بگین برند حتما باید همه ی 8 تا با یک برند باشن؟ یعنی اگه برندشون با هم فرق کنه با هم مچ نمیشن ؟
یه توضیحات اینطوری میخوام

دوست عزیز شما دو ماژول 4 گیگ بگیرید که بشه 8 گیگابایت
پیشنهادم خرید KINGSTON HYPERX هست
این لیست QVL مادربرد شما برای رم هست که رمی که بهتون پیشنهاد دادم تو لیست هست
Only the registered members can see the link

Hessam II
13-08-14, 15:54
سلام - رم فعلی رو به قیمت دست دوم، بفروشید و یک پک رم 8 گیگابایت پیشنهادی رو خریداری کنید.

برای افزایش کارایی سیستمتون فقط و فقط رم دخیل نیست. سایر قطعات، بخصوص CPU هم مهم هست.
مدل CPU رو بفرمایید...؟ کدام مدل Core i3 هست؟ برای این منظور، از این نرم افزار (Only the registered members can see the link) کمک بگیرید.

نکته: قبل از خرید رم جدید، در صورت لزوم، می تونید بایوس مادربردتون رو آپدیت کنید.
برای این منظور، می تونید از اینجا (Only the registered members can see the link) کمک بگیرید.

marjan_gh
13-08-14, 17:01
cpu i3 540 @3.07 ghz

این سی پی یو هستش
نمیدونم اطلاعاتی که دادم کافیه یا نه؟

اون دوستی که گفتن یه 8 بخر و 2 رو بزار کنار اگه سه تا 2 بخرم قیمتش به صرفه تر هستش تا یه 8 ولی اگه دلیلی وجود داره بفرمایید(الان 4 تا اسلات داره که یکیش در حال استفاده اس)
من به مادر بوردم و لیست امکانتش که نگاه کردم تا سی پی یو i7 هم ساپورت میکرد

marjan_gh
13-08-14, 17:04
هیچ جا ننوشته برند رم من چیه هیچ راهی نیست اینو پیداش کنم؟

اصن اینکه یه رم ممکنه مچ بشه نا شه واقعیه؟

AMD>INTEL
13-08-14, 17:04
cpu i3 540 @3.07 ghz

این سی پی یو هستش

اون دوستی که گفتن یه 8 بخر و 2 رو بزار کنار اگه سه تا 2 بخرم قیمتش به صرفه تر هستش تا یه 8 ولی اگه دلیلی وجود داره بفرمایید(الان 4 تا اسلات داره که یکیش در حال استفاده اس)

اگر دو تا رم مشابه بگیرید دوال چنل میشوند . همچنین سازگاری کامل با هم دارند . در مورد پردازنده هم متاسفانه نو پردازنده ای که به سیستم شما بخوره موجود نیست .
مشخصات رم تون هم با برنامه cpu-z قسمت مموری ببینید .
در کل رم خودتون رو بفروشید و دو تا رم مشابه تهیه کنید .

Hessam II
13-08-14, 17:29
cpu i3 540 @3.07 ghz

این سی پی یو هستش

بله. پردازنده تون نسبتاً خوبه. منتها همانطور که گفتم، فقط رم موجب بهبود سرعتتون نمیشه.
توصیه می کنم 2 عدد رم 2 یا 4 گیگ خریداری کنید. جهت ارتقای پردازنده هم باید ببینید کجا پردازنده از سوکت 1156 دارن.
از 4 تا اسلات، 2 اسلات رو مورد استفاده قرار بدید، بهتر هست.

بله. درسته. تا i7 هم ساپورت می کنه. منتها قیمتشون اگر موجود باشه، بالاست.