PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت]دانگرید بایوس مادربرد

morteza369
11-08-14, 18:38
با سلام
چگونه میشود بایوس مادربرد را به یک نسخه قبل تر برگردوند یا به اصطلاح دانگرید کرد.
چرا:
یک مادربرد gigabyte 945gcm داریم و یک سی پی یو intel 641 3.2GHz.
ورژن بایوس مادربرد f5 هست و این سی پی یو مخصوص ورژن بایوس f4.به همین دلیل سرعت پردازش سی پی یو در cpu-z کمتر از 2.4GHz نمایش داده میشه و عملا همینطور هست چون کندی سیستم کاملا احساس میشود.
شاید برخی از دوستان این مسئله رو صحیح ندونند ولی عملا اینگونه است و حتی در سیستمی دیگر این ورژن بایوس چک شده باز سرعت سی پی یو کمتر از مقدار واقعی بوده.
حال دوستان اگر راهنمایی دارید ممنون میشوم اعلام بفرمایید.سپاس

AMD>INTEL
11-08-14, 18:48
با روش بوتیبل میتونیید بایوس رو به نسخه قدیمی برگردونید . یک فلش بوتیبل درست کنید با برنامه rufus و فایل exe و فایل پسوند f4 رو کپی کنید داخل فلش و دانگرید کنید . هر چند بهتون این کار رو پیشنهاد نمیکنم .

morteza369
11-08-14, 19:29
ضمن تشکر از پاسختون.
راه حلی جهت مشکل مقدار پردازش سی پی یو وجود داره؟
با q-flash که انگار فقط با فلاپی هست(شاید این مادربرد).
الان فلش بوتیبل ساخته شده و فایل ورژن بایوس درون اون ریخته شده،فایل exe اش چی هست و از کجا میشه گیر آورد؟

AMD>INTEL
11-08-14, 19:34
ضمن تشکر از پاسختون.
راه حلی جهت مشکل مقدار پردازش سی پی یو وجود داره؟
با q-flash که انگار فقط با فلاپی هست(شاید این مادربرد).
الان فلش بوتیبل ساخته شده و فایل ورژن بایوس درون اون ریخته شده،فایل exe اش چی هست و از کجا میشه گیر آورد؟

وقتی شما فایل بایوس رو که از سایت گیگابایت دریافت کنید . حاوی سه فایل هست . یک فایل exe فایل اجرایی اپدیت بایوس و یک فایل بایوس که با پسوند f4 و یک فایل autoex . هر سه فایل رو روی فلش بوتیبل بریزید که با rufus درست کردید و سیستم رو با فلش بوت کنید

morteza369
12-08-14, 00:20
وقتی شما فایل بایوس رو که از سایت گیگابایت دریافت کنید . حاوی سه فایل هست . یک فایل exe فایل اجرایی اپدیت بایوس و یک فایل بایوس که با پسوند f4 و یک فایل autoex . هر سه فایل رو روی فلش بوتیبل بریزید که با rufus درست کردید و سیستم رو با فلش بوت کنید

باز هم تشکر.
مجددا که استخراج کردم 3 فایل شد.نفهمیدم چرا بار اول یک فایل شده خارج شده بود.
اما، هم با rufus و هم با دستورات dos فلش رو بوتیبل کردم اما موقع بوت فلش رو به عنوان بوت نمیشناسه که در اولویت بندی هارها قرار بدم.
خودم همیشه با rufus ویندوز رو رو فلش میریزم نصب میکنم(قبل تر هم با دستورات داس بوتیبل میکردم فلش رو برا ویندوز).اما با کپی کردن فایل های بایوس رو فلش هیچ تاثیری رو بوت کردن نداره.
کلا راه حل دیگری وجود نداره که بشه بدون آپگرید یا دانگرید مشکل مقدار پردازش رو حل کرد؟
البته برا آپدیت تنها راه باقی مونده باید بگردم ببینم فلاپی موجود دارم آپدیتش کنم.نسخه ویندوزی بایوس هم دانگرید نداره.

تا اینجا هم من رو شرمنده خودتون کردید...

AMD>INTEL
12-08-14, 00:25
باز هم تشکر.
مجددا که استخراج کردم 3 فایل شد.نفهمیدم چرا بار اول یک فایل شده خارج شده بود.
اما، هم با rufus و هم با دستورات dos فلش رو بوتیبل کردم اما موقع بوت فلش رو به عنوان بوت نمیشناسه که در اولویت بندی هارها قرار بدم.
خودم همیشه با rufus ویندوز رو رو فلش میریزم نصب میکنم(قبل تر هم با دستورات داس بوتیبل میکردم فلش رو برا ویندوز).اما با کپی کردن فایل های بایوس رو فلش هیچ تاثیری رو بوت کردن نداره.
کلا راه حل دیگری وجود نداره که بشه بدون آپگرید یا دانگرید مشکل مقدار پردازش رو حل کرد؟
البته برا آپدیت تنها راه باقی مونده باید بگردم ببینم فلاپی موجود دارم آپدیتش کنم.نسخه ویندوزی بایوس هم دانگرید نداره.

تا اینجا هم من رو شرمنده خودتون کردید...

یک شات از برنامه cpu-z صفحه اولش بهم بدید تا بررسی کنم .
این مورد هم بررسی کنید وقتی وارد بایوس شدید . با زدن f8 ببینید وارد qflash میشید .البته باید فلش به سیستم وصل باشه /
برای تنظیم سرعت cpu در قسمت freq &voltage control
باید گزینه cpu host control فعال کنید . و روی 200 قرار بدید.
clock ratio هم روی 16 قرار بدید .

morteza369
12-08-14, 01:15
یک شات از برنامه cpu-z صفحه اولش بهم بدید تا بررسی کنم .
این مورد هم بررسی کنید وقتی وارد بایوس شدید . با زدن f8 ببینید وارد qflash میشید .البته باید فلش به سیستم وصل باشه /
برای تنظیم سرعت cpu در قسمت freq &voltage control
باید گزینه cpu host control فعال کنید . و روی 200 قرار بدید.
clock ratio هم روی 16 قرار بدید .
cpu host control رو 200 قرار داده بودم.
کلاک ریتیو رو هم انجام نداده بودم.الان یک چک میکنم.
وارد q-flash میشد ولی تو لیستش فقط فلاپی هست.

تصویر cpu-z
11105

AMD>INTEL
12-08-14, 01:18
cpu host control رو 200 قرار داده بودم.
کلاک ریتیو رو هم انجام نداده بودم.الان یک چک میکنم.
وارد q-flash میشد ولی تو لیستش فقط فلاپی هست.

تصویر cpu-z
11105
دوست عزیز این کاهش به خاطر یک تنظیم خودکار ضریب هست که روی auto هست و دیگری برای روشن بودن cpu eist function در قسمت advance bios feature . این هم دیسیبل کنید .ربطی به ورژن بایوس ندارد .

morteza369
12-08-14, 02:38
تست 10 مگابایتی (حتما ابتدا تست کنید) user: testike1843 --- pass: 7418 ikev2.kerio1.us

دوست عزیز این کاهش به خاطر یک تنظیم خودکار ضریب هست که روی auto هست و دیگری برای روشن بودن cpu eist function در قسمت advance bios feature . این هم دیسیبل کنید .ربطی به ورژن بایوس ندارد .

ضمن اینکه از وقتی که میگذارید و پاسخ میدهید تشکر میکنم.
مطمئنا من تجربه شما رو ندارم.اگر مبتدیانه سوال پرسیدم من رو ببخشید.
قبلا همین مشکل در سیستم دیگری بوجود آمده بود برام.که یا میبایست بایوس رو دانگرید میکردم یا سی پی یو رو تعویض.که من سی پی یو رو تعویض کردم و مدلی گذاشتم روش که با در cpu-support سایت گیگا و ورژن بایوس همخوانی داشت و مشکل حل شد.
یعنی ورژن مادربرد از ورژنی که سی پی یو میخواست بالاتر بود.
الان هم مثل قبل.
که گویا اینگونه که شما بیان کردید مشکل از بی تجربگی و ناآگاهی بنده بوده.
طبق گفته ی شما cpu eist function رو غیر فعال کردم ولی مورد مربوط ضریب رو دقیقا نمیدونم چی هست.یک چند تا تست کردم مثل multiplier رو 3 و خورده ایش کردم.اما باز هم نتیجه نداد و همون 2.399 هست سرعت یا کلاک سی پی یو.
کلا 16*200 باید باشه ولی 12*200 میشه.حتی موقع بوت شدن هم 12*200 هست.

AMD>INTEL
12-08-14, 02:53
تست 10 مگابایتی (حتما ابتدا تست کنید) user: testike1843 --- pass: 7418 ikev2.kerio1.us

ضمن اینکه از وقتی که میگذارید و پاسخ میدهید تشکر میکنم.
مطمئنا من تجربه شما رو ندارم.اگر مبتدیانه سوال پرسیدم من رو ببخشید.
قبلا همین مشکل در سیستم دیگری بوجود آمده بود برام.که یا میبایست بایوس رو دانگرید میکردم یا سی پی یو رو تعویض.که من سی پی یو رو تعویض کردم و مدلی گذاشتم روش که با در cpu-support سایت گیگا و ورژن بایوس همخوانی داشت و مشکل حل شد.
یعنی ورژن مادربرد از ورژنی که سی پی یو میخواست بالاتر بود.
الان هم مثل قبل.
که گویا اینگونه که شما بیان کردید مشکل از بی تجربگی و ناآگاهی بنده بوده.
طبق گفته ی شما cpu eist function رو غیر فعال کردم ولی مورد مربوط ضریب رو دقیقا نمیدونم چی هست.یک چند تا تست کردم مثل multiplier رو 3 و خورده ایش کردم.اما باز هم نتیجه نداد و همون 2.399 هست سرعت یا کلاک سی پی یو.
کلا 16*200 باید باشه ولی 12*200 میشه.حتی موقع بوت شدن هم 12*200 هست.

cpu host control رو باید فعال کنید که روی 200 ست بشه . cpu clock ratio هم باید روی 16 ست بشه .در قسمت advance bios feature یک گزینه دیگه هست به نام C1E یا CPU ENHANCED HALT این گزینه هم دیسیبل کنید . این گزینه و EIST به خاطر مصرف انرژی زمانی که سیستم نیاز به سرعت بالا نداشته باشد . با شکستن ضریب یا همون CLOCK RATIO سرعت پردازنده رو کاهش میدهند.
گفته من هم دلیل دارد .اگر ایراد از بایوس بود در قسمت نوع CPU مدل دقیق به همراه فرکانس واقعی پردازنده رو نمیداد .
طبق همون عکس . پائین CORE SPEED اگر نگاه کنید ضریب رو 12-16 ذکر کرده . این بدین معنی هست که هر گاه شما نیاز به ضریب 16 داشته باشید . سرعت همان 3.200 میشه .
میتونید این کار با اجرای یک نرم افزار سنگین تست کنید در حالی که CPU-Z باز هست . متوجه میشید که مولتی یا ضریب به 16 میرسه و CORE SPEED به 3200
مادربرد برای اینکه دما و مصرف رو کم کنه این کار رو میکنه و کاملا طبیعی هست .

morteza369
12-08-14, 13:06
اینکه برنامه سنگینی رو اجرا کنم و cpu-z رو چک کنم امتحان کردم ولی اتفاقی نیفتاد.روی همون 2.4 بود و موند.
اما من باب اینکه بررسی های مختلف رو انجام بدم باطری cmos رو دراوردم و پس راه اندازی سیستم این بار بوت 16*12 شد و پس از بالا اومدن ویندوز این بار گفته ی شما اتفاق افتاد.همان لحظه اول cpu-z رو اجرا کردم و دیدم 3.199GHz شد و اما یکباره تغییر کرد و شد 2.399GHz و بعد دوباره شد 3.2.که این دقیقا عین چیزی بود که شما بیان فرمودید.
اما به جهت اینکه ببینم واقعا چرا این اتفاق افتاده تنظیمات بایوسی که شما گفته بودید رو به جز cpu clock ratio که اصلا ندارمش تغییر دادم ولی این بار مقدار cpu در بوت هم 2.4 شد و در cpu-z هم تغییر لحظه ای با برنامه های سنگین دیده نشد.
چند بار این رو بررسی کردم تا اینکه این موضوع رو متوجه شدم کلا هر تغییر در تنظیمات بایوس و ذخیره کردن باعث کاهش مقدار cpu میشده.دلیل فنیش رو نمیدونم.ولی کلا مشکل سرعت حل شد.چرا که واقعا هنگام کار با ویندوز کمبود سرعت احساس میشد.هر چند تو این سیستم زیاد نیاز نیست با تنظیمات بایوس ور بریم.

کلا از این تاپیک لذت بردم،چون هم چیزهایی خوبی یاد گرفتم و هم با یکی از با تجربه ترین افراد سخت افزار ایران آشنا شدم که در کمک به دیگران هم هیچ دریغی نمیکنه.
ممنونم و آرزوی موفقیت برا شما دارم.

AMD>INTEL
12-08-14, 13:11
اینکه برنامه سنگینی رو اجرا کنم و cpu-z رو چک کنم امتحان کردم ولی اتفاقی نیفتاد.روی همون 2.4 بود و موند.
اما من باب اینکه بررسی های مختلف رو انجام بدم باطری cmos رو دراوردم و پس راه اندازی سیستم این بار بوت 16*12 شد و پس از بالا اومدن ویندوز این بار گفته ی شما اتفاق افتاد.همان لحظه اول cpu-z رو اجرا کردم و دیدم 3.199GHz شد و اما یکباره تغییر کرد و شد 2.399GHz و بعد دوباره شد 3.2.که این دقیقا عین چیزی بود که شما بیان فرمودید.
اما به جهت اینکه ببینم واقعا چرا این اتفاق افتاده تنظیمات بایوسی که شما گفته بودید رو به جز cpu clock ratio که اصلا ندارمش تغییر دادم ولی این بار مقدار cpu در بوت هم 2.4 شد و در cpu-z هم تغییر لحظه ای با برنامه های سنگین دیده نشد.
چند بار این رو بررسی کردم تا اینکه این موضوع رو متوجه شدم کلا هر تغییر در تنظیمات بایوس و ذخیره کردن باعث کاهش مقدار cpu میشده.دلیل فنیش رو نمیدونم.ولی کلا مشکل سرعت حل شد.چرا که واقعا هنگام کار با ویندوز کمبود سرعت احساس میشد.هر چند تو این سیستم زیاد نیاز نیست با تنظیمات بایوس ور بریم.

کلا از این تاپیک لذت بردم،چون هم چیزهایی خوبی یاد گرفتم و هم با یکی از با تجربه ترین افراد سخت افزار ایران آشنا شدم که در کمک به دیگران هم هیچ دریغی نمیکنه.
ممنونم و آرزوی موفقیت برا شما دارم.
خواهش میکنم دوست عزیز . بله این قابلیت برای مصرف کمتر و مدیریت کنترل دما هست . خوشحالم که تونستم کمکی انجام بدم .اگر تمایل داشتید در تاپیک زیر نظرتون رو درباره پشتیبانی آواژنگ اعلام فرمائید . با تشکر
Only the registered members can see the link

morteza369
12-08-14, 13:37
آقا عذرخواهی میکنم.
چند دقیقه با سیستم تو ویندوز کار کردم انگار پس ازچند دقیقه دوباره این اتفاق می افته و سرعت سیستم کاهش پیدا میکنه.پس از چند دقیقه دوباره سرعت به حالت معمول برمیگرده.
یا اینکه خاموش و روشن که میکنم و سیستم مجددا دوباره درست میشه و باز بعد از چند دقیقه همون اتفاقات.

این سرعت که میگم هم هنگام کار با برنامه و یا حتی رفرش احساس میشه و هم تو cpu-z کلاک رو 2.4 میمونه و با تست برنامه ها تغیری پیدا نمیکنه.

این احتمال وجود داره فن مشکل داشته باشه و یا چیز دیگه ای هست؟البته فن داره طبیعی کار میکه.نمیدونم والا ...

AMD>INTEL
12-08-14, 13:41
آقا عذرخواهی میکنم.
چند دقیقه با سیستم تو ویندوز کار کردم انگار پس ازچند دقیقه دوباره این اتفاق می افته و سرعت سیستم کاهش پیدا میکنه.پس از چند دقیقه دوباره سرعت به حالت معمول برمیگرده.
یا اینکه خاموش و روشن که میکنم و سیستم مجددا دوباره درست میشه و باز بعد از چند دقیقه همون اتفاقات.

این سرعت که میگم هم هنگام کار با برنامه و یا حتی رفرش احساس میشه و هم تو cpu-z کلاک رو 2.4 میمونه و با تست برنامه ها تغیری پیدا نمیکنه.

این احتمال وجود داره فن مشکل داشته باشه و یا چیز دیگه ای هست؟البته فن داره طبیعی کار میکه.نمیدونم والا ...

یک شات از برنامه hwmonitor بهم بدید . همچنین مشخصات پاور سیستمتون :11():

morteza369
12-08-14, 14:25
پاور سیستم پریروز خریداری شده بود و مدلش asus 1000w که فروشنده گفت 400 وات واقعی هست و تست شده بود.
سیستم هم که مشخصات طبق مادربرد و سی پی یو معلومه و یک گرافیگ ati 5450 2gb روش هست + 2 تا رم 1 گیگ

تصویر hwmonitor
11115

morteza369
12-08-14, 14:33
ببخشید:
11116

AMD>INTEL
12-08-14, 14:40
دوست عزیز همون پاور شماست . این مورد پاور تو سیستم های دیگه هم داشتیم . برای سیستم شما 330 وات گرین رو توصیه میکنم . این پاور نه 400 وات واقعی نیست . بله واتاژی زیر 200 میده

morteza369
12-08-14, 16:22
دوست عزیز همون پاور شماست . این مورد پاور تو سیستم های دیگه هم داشتیم . برای سیستم شما 330 وات گرین رو توصیه میکنم . این پاور نه 400 وات واقعی نیست . بله واتاژی زیر 200 میده

مجددا با یک پاور دیگر(الگانس) معمولی چک کردم باز هم همون مشکل وجود داره.
انگار پس از گرم شدن(سی پی یو یا مادربرد) این اتفاق می افته.یعنی یه مدت به خوبی و عادی کار میکنه و بعد از چند دقیقه باز کاهش سرعت و اگر دست به سیستم نزنم(روشن) باز عادی میشه و بعد از چند دقیقه دوباره همون آش و همون کاسه.

اون پاور روی سیستم دیگه تقریبا با همین مشخصات خوب کار میکنه.

11117

AMD>INTEL
12-08-14, 16:26
مجددا با یک پاور دیگر(الگانس) معمولی چک کردم باز هم همون مشکل وجود داره.
انگار پس از گرم شدن(سی پی یو یا مادربرد) این اتفاق می افته.یعنی یه مدت به خوبی و عادی کار میکنه و بعد از چند دقیقه باز کاهش سرعت و اگر دست به سیستم نزنم(روشن) باز عادی میشه و بعد از چند دقیقه دوباره همون آش و همون کاسه.

اون پاور روی سیستم دیگه تقریبا با همین مشخصات خوب کار میکنه.

11117

پاور الگانس هم برتری خاصی نسبت به پاور قبلی شما ندارد . متاسفانه درجه حرارت گرافیک شما هم بالاست که یکی از دلایلش پاور هست .گرافیک سیستم کدام مدل از رادئون هست.ببینید برنامه زیر درجه حرارت پردازنده شما رو نشون میده
Only the registered members can see the link

morteza369
12-08-14, 23:33
پاور الگانس هم برتری خاصی نسبت به پاور قبلی شما ندارد . متاسفانه درجه حرارت گرافیک شما هم بالاست که یکی از دلایلش پاور هست .گرافیک سیستم کدام مدل از رادئون هست.ببینید برنامه زیر درجه حرارت پردازنده شما رو نشون میده
Core Temp (Only the registered members can see the link)

الان اون سیستم خاموش هست.نرم افزار coretemp رو نصب کرده بودم و فقط مشخصات سی پی یو و همون کلاک رو نشون داد اما درجه حرارت رو 0 نشون میداد.
گرافیک رادئون 5450 دوگیگ 64بیت هست.
اما چون سیستم دارای گرافیک آنبرد بود، بدون کارت گرافیک هم چک کردم.سیستم 2 ماژول رم داشت که با یکی هم تست کردم.باز مجدد همون مشکل که بعد از چند دقیقه قدرت پردازش پایین اومد اتفاق افتاد.یعنی با یک رم و گرافیک آنبرد.
پاور قبلی خودش هم logic بود که در همین سطح دو پاور اعلام شده، بود.
پیش فروشنده که تعمیرکار هم هست رفتم توضیح براش دادم که گفت ربطی به پاور نداره.یا مادربرد خازن هاش خشک شده، یا هاردت مشکل داره که سرعت پایینه.البته قرار شده فردا سیستم ببرم بدم دستش.
کلا از چه طریق میشه فهمید وات واقعی پاور چقدر هست؟
یا اینکه ایراد رو دقیق تر بررسی کرد؟
اون clock ratio که قبلا فرموده بودید تغییر بدم هم فکر کنم ربط مهمی داره.اما تو لیست تنظیمات بایوس نیست.کلا نداره یا اینکه باید کار خاصی انجام بدم به نظر شما؟

ممنونم.

AMD>INTEL
12-08-14, 23:48
الان اون سیستم خاموش هست.نرم افزار coretemp رو نصب کرده بودم و فقط مشخصات سی پی یو و همون کلاک رو نشون داد اما درجه حرارت رو 0 نشون میداد.
گرافیک رادئون 5450 دوگیگ 64بیت هست.
اما چون سیستم دارای گرافیک آنبرد بود، بدون کارت گرافیک هم چک کردم.سیستم 2 ماژول رم داشت که با یکی هم تست کردم.باز مجدد همون مشکل که بعد از چند دقیقه قدرت پردازش پایین اومد اتفاق افتاد.یعنی با یک رم و گرافیک آنبرد.
پاور قبلی خودش هم logic بود که در همین سطح دو پاور اعلام شده، بود.
پیش فروشنده که تعمیرکار هم هست رفتم توضیح براش دادم که گفت ربطی به پاور نداره.یا مادربرد خازن هاش خشک شده، یا هاردت مشکل داره که سرعت پایینه.البته قرار شده فردا سیستم ببرم بدم دستش.
کلا از چه طریق میشه فهمید وات واقعی پاور چقدر هست؟
یا اینکه ایراد رو دقیق تر بررسی کرد؟
اون clock ratio که قبلا فرموده بودید تغییر بدم هم فکر کنم ربط مهمی داره.اما تو لیست تنظیمات بایوس نیست.کلا نداره یا اینکه باید کار خاصی انجام بدم به نظر شما؟

ممنونم.

مدل دقیق مادربردتون رو از روی برد به همراه REV بردت بنویس. در مورد پاور 100% ربط داره . تفاوت از لحاظ ساختار برد مشخص میشه . کلا پاورهای بدون برند مشخص مثل لوجیک -الگانس - همین اسوس و .... دارای طراحی قدیمی هستند که در این طراحی بدلیل قطعات به کار رفته مثل ایسی TL494 نمیتونه سیستم رو به درستی تغذیه کنه . چون ماکزیمم توان خروجی این پاورها بر اساس نقشه ای که دارند زیر 200 وات هست . از نظر ولتاژ ها هم ابدا ثابت و رگوله نیستند . این مشکل شما فقط نیست . تاپیک های انجمن رو چک کنید . مشکل های حرارتی و ریست و کندی عموما به خاطر عدم تغذیه درسته .
برای تست سلامت هارد هم از برنامه HD SENITEL استفاده کنید و شاتش رو بگذارید .
اگر بردت GA-945GCM-S2L باشه تا ورژن f8d بایوس براش موجوده

AMD>INTEL
12-08-14, 23:59
مدل دقیق مادربردتون رو از روی برد به همراه REV بردت بنویس. در مورد پاور 100% ربط داره . تفاوت از لحاظ ساختار برد مشخص میشه . کلا پاورهای بدون برند مشخص مثل لوجیک -الگانس - همین اسوس و .... دارای طراحی قدیمی هستند که در این طراحی بدلیل قطعات به کار رفته مثل ایسی TL494 نمیتونه سیستم رو به درستی تغذیه کنه . چون ماکزیمم توان خروجی این پاورها بر اساس نقشه ای که دارند زیر 200 وات هست . از نظر ولتاژ ها هم ابدا ثابت و رگوله نیستند . این مشکل شما فقط نیست . تاپیک های انجمن رو چک کنید . مشکل های حرارتی و ریست و کندی عموما به خاطر عدم تغذیه درسته .

در توضیحات بایوس f6 مورد زیر نوشته شده که این مورد هنگی برطرف میشه . پس حتما مدل دقیقا رو به همراه rev برد بنویس که لینک بدم به شما

morteza369
13-08-14, 00:54

در توضیحات بایوس f6 مورد زیر نوشته شده که این مورد هنگی برطرف میشه . پس حتما مدل دقیقا رو به همراه rev برد بنویس که لینک بدم به شما

بله.مدل همونیه که فرمودید: GA-945GCM-S2L rev. 1.0
GIGABYTE - Motherboard - Socket 775 - GA-945GCM-S2L (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

قبول دارم و میبایست مارک معتبر مثل گرین رو میخریدم اما چون سیستم نسبتا معمولی هست احتمال دادم با همین پاور asus کارمون راه می افته.معمولا رو سیستم های در همین سطح خوب جواب میدن(خوب از دیدگاه من،شاید بدی های مختلفی داشته باشند)
من تو این تاپیک به تجربه و علم کاملا شما مطمئن شدم.
حالا قرار شد ببرمش پیشش با یک پاور خوب چک کنه ببینه مشکل دقیقا از پاور هست یا نه.اگر باشه همونجا بهترش رو رو بر میدارم.
f8d بتا هست.تا f7 ارتقاء بدم بهتر نیست به نظر شما؟
کلا همه موارد رو باید بررسی کنم.هارد رو هم با برنامه ای که معرفی کردید و هم با تعویض تست میکنم ببینم چطور میشه وضعیت.

آقا کلا شرمندم که شما رو درگیر کارم کردم.کلا خوب و سریع جواب دادنتون من رو به تشکر وا میداره.

AMD>INTEL
13-08-14, 01:00
بله.مدل همونیه که فرمودید: GA-945GCM-S2L rev. 1.0
GIGABYTE - Motherboard - Socket 775 - GA-945GCM-S2L (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)

قبول دارم و میبایست مارک معتبر مثل گرین رو میخریدم اما چون سیستم نسبتا معمولی هست احتمال دادم با همین پاور asus کارمون راه می افته.معمولا رو سیستم های در همین سطح خوب جواب میدن(خوب از دیدگاه من،شاید بدی های مختلفی داشته باشند)
من تو این تاپیک به تجربه و علم کاملا شما مطمئن شدم.
حالا قرار شد ببرمش پیشش با یک پاور خوب چک کنه ببینه مشکل دقیقا از پاور هست یا نه.اگر باشه همونجا بهترش رو رو بر میدارم.
f8d بتا هست.تا f7 ارتقاء بدم بهتر نیست به نظر شما؟

330 گرین تهیه کنید . پاور بر خلاف تصور عموم مهم ترین قطعه روی سیستم هست . این پاورها بی نام و نشان هزاران مشکل برای سیستم ایجاد میکنند . نظر من روی ورژن f8d هست .

morteza369
15-08-14, 00:27
سلام مجدد
هارد رو چک کردم مشکلی نداشت.
پاور ایسوس رو پس دادم و به جاش گرین 330 گرفتم.متاسفانه باز هم همون مشکل بوجود آمد.
دیگه اطمینان دارم از مادربرد هست.من باب تجربه عرض میکنم دوستان این خرابی رو در مواقع مشابه احتمال بدونند.
تشکر از AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) به خاطر راهنمایی و همراهی

AMD>INTEL
15-08-14, 00:36
سلام مجدد
هارد رو چک کردم مشکلی نداشت.
پاور ایسوس رو پس دادم و به جاش گرین 330 گرفتم.متاسفانه باز هم همون مشکل بوجود آمد.
دیگه اطمینان دارم از مادربرد هست.من باب تجربه عرض میکنم دوستان این خرابی رو در مواقع مشابه احتمال بدونند.
تشکر از AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) به خاطر راهنمایی و همراهی
بایوس رو اپدیت کردید ؟
یک شات از hd senitel از قسمت overview بگیرید

morteza369
15-08-14, 01:08
بایوس رو اپدیت کردید ؟
یک شات از hd senitel از قسمت overview بگیرید

بایوس رو به نسخه f8d ارتقاء دادم.در این نسخه clock ratio در بایوس فعال شد. اون رو 16 کردم و cpu host control رو هم 200.ولی پس از چند دقیقه کار با سیستم، هم چیپ وسطی و هم چیپ پایینی بدجوری داغ میشن و البته گرافیک که طبق hwmonitor همینجوری دماش بالا میره و داغ میشه.
بعد سرعت کلاک از 3.2 به 2.4 کاهش پیدا میکنه.در همین زمان اگر بریم تو بایوس clock ratio تبدیل به 12 شده.
همچنین موقع بوت مشخصات cpu رو 2.4 میزنه.

الان دارم با یک سیستم دیگه کار میکنم،چون با توجه به سرعت بد اون سیستم امکان کار با اینترنت وجود نداره.فردا شات میدم زحمت بررسیش رو بکشید.
ممنون

AMD>INTEL
15-08-14, 01:15
بایوس رو به نسخه f8d ارتقاء دادم.در این نسخه clock ratio در بایوس فعال شد. اون رو 16 کردم و cpu host control رو هم 200.ولی پس از چند دقیقه کار با سیستم، هم چیپ وسطی و هم چیپ پایینی بدجوری داغ میشن و البته گرافیک که طبق hwmonitor همینجوری دماش بالا میره و داغ میشه.
بعد سرعت کلاک از 3.2 به 2.4 کاهش پیدا میکنه.در همین زمان اگر بریم تو بایوس clock ratio تبدیل به 12 شده.
همچنین موقع بوت مشخصات cpu رو 2.4 میزنه.

الان دارم با یک سیستم دیگه کار میکنم،چون با توجه به سرعت بد اون سیستم امکان کار با اینترنت وجود نداره.فردا شات میدم زحمت بررسیش رو بکشید.
ممنون
شات هارد رو حتما بگیرید . یک پیشنهادم دارم . بر روی این برد میتونید Core™ 2 Duo E6300 نصب کنید . هم سرعت بهتری خواهید داشت هم مصرف این سری از پنتیوم ها خیلی کمتر هست .

morteza369
15-08-14, 16:05
با سلام مجدد
امروز فن دیگری داشتم با این فن تعویض کردم باز افاقه نکرد.
با برنامه hd senitel مجددا تست گرفتم.که اینبار یک سکتور مشکل داره که فکر نکنم دلیل داغ شدن چیپ مادربرد باشه.

در برنامه مربوط self test کار نکرد یعنی بعد از 30 ثانیه وای میستاد و یک ارور میداد.که روی یک سیستم دیگه و لپ تاپ هم چک کردم همین مشکل بود.البته برنامه رجیستر(کرک) شده بود.همچنین بار اولم بود ازش استفاده میکردم.
البته هارد دیگری هم رو سیستم گذاشتم باز مشکل وجود داشت.
تصاویری از برنامه:
11148
11149
11150
11151

الان سیستم هر گاه داغ میشه از 75 درصد توان سی پی یو استفاده میشه.
اگر سی پی یو دیگری مثلا e7300 یا q8200 بگذارم روش خوبه؟ یا اینکه چون چیپست خیلی داغ میکنه و گرماش حد و حدودی نداره و بسوزه و مادربرد کلا بلا استفاده بشه؟
ممکنه مادربرد که الان مشکل داره روی کارایی پاور تاثیر بگذاره و نشه بعدا از پاور استفاده کرد؟شاید هم پاور قبلی از مادربرد سوخته باشه؟
اگر مادربرد داغ میکنه چرا گرافیک سیستم هم داغ میکنه؟

ضمن عذرخواهی بابت طولانی شدن.ممنون میشم راهنمایی کنید.

AMD>INTEL
15-08-14, 16:56
با سلام مجدد
امروز فن دیگری داشتم با این فن تعویض کردم باز افاقه نکرد.
با برنامه hd senitel مجددا تست گرفتم.که اینبار یک سکتور مشکل داره که فکر نکنم دلیل داغ شدن چیپ مادربرد باشه.

در برنامه مربوط self test کار نکرد یعنی بعد از 30 ثانیه وای میستاد و یک ارور میداد.که روی یک سیستم دیگه و لپ تاپ هم چک کردم همین مشکل بود.البته برنامه رجیستر(کرک) شده بود.همچنین بار اولم بود ازش استفاده میکردم.
البته هارد دیگری هم رو سیستم گذاشتم باز مشکل وجود داشت.
تصاویری از برنامه:
11148
11149
11150
11151

الان سیستم هر گاه داغ میشه از 75 درصد توان سی پی یو استفاده میشه.
اگر سی پی یو دیگری مثلا e7300 یا q8200 بگذارم روش خوبه؟ یا اینکه چون چیپست خیلی داغ میکنه و گرماش حد و حدودی نداره و بسوزه و مادربرد کلا بلا استفاده بشه؟
ممکنه مادربرد که الان مشکل داره روی کارایی پاور تاثیر بگذاره و نشه بعدا از پاور استفاده کرد؟شاید هم پاور قبلی از مادربرد سوخته باشه؟
اگر مادربرد داغ میکنه چرا گرافیک سیستم هم داغ میکنه؟

ضمن عذرخواهی بابت طولانی شدن.ممنون میشم راهنمایی کنید.

برای این برد به نظرم همون e6300 مناسبه . در موارد حرارت هم پاور غیر استاندارد متاسفانه اگر مدت زیادی روی یک سیستم باشند چنین عوارضی ایجاد میکنند . قسمت overview رو کامل بگذارید .سرعت هاردتون خیلی پائین هست . کابل ساتا رو پیچ داده یا خم کردید ؟