PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در رابطه با هارد یک ترابایت سیگیت!!!

Reza_It93
08-08-14, 11:53
سلام من یک هارد سیگیت یک ترابایت خریدم با کد st31000524as میخواستم بدونم پرفورمنسش چجوری هست و در عمل با باراکودا 14 فرقی داره یا نه!! ضمنا هارد من موقع روشن شدن سیستم صدای قارد میده و موقع خاموش شدن سیستم هم صدای تیک بلندی ازش بگوش میرسه!!من هارد 500 سیگیت باراکودا 14 رو که ماله یکی از اقوام بود رو چک کردم دیدم صدای بسیار کمتری موقع خاموش روشن شدن سیستم میده!! من خودم هم قبلا هارد 40گیگابایت مکستور ide داشتم که موقع روشن و خاموش شدن سیستم اصلا صدا نمیداد!!علتش چیه؟یعنی هارد من ایراد داره!!ضمنا موقع کار هم صدای خر خر خفیفی میده!!قسمت سلامتی نرم افزار hd tune هم سالمه!!!

AMD>INTEL
08-08-14, 11:57
سلام من یک هارد سیگیت یک ترابایت خریدم با کد st31000524as میخواستم بدونم پرفورمنسش چجوری هست و در عمل با باراکودا 14 فرقی داره یا نه!! ضمنا هارد من موقع روشن شدن سیستم صدای قارد میده و موقع خاموش شدن سیستم هم صدای تیک بلندی ازش بگوش میرسه!!من هارد 500 سیگیت باراکودا 14 رو که ماله یکی از اقوام بود رو چک کردم دیدم صدای بسیار کمتری موقع خاموش روشن شدن سیستم میده!! من خودم هم قبلا هارد 40گیگابایت مکستور ide داشتم که موقع روشن و خاموش شدن سیستم اصلا صدا نمیداد!!علتش چیه؟یعنی هارد من ایراد داره!!ضمنا موقع کار هم صدای خر خر خفیفی میده!!قسمت سلامتی نرم افزار hd tune هم سالمه!!!
بهتره با برنامه Hard Disk Sentinel یک شات از قسمت overview بگیرید . در مورد صدا هم گاهی به خاطر پاور سیستم هم میتونه باشه .

Reza_It93
08-08-14, 12:56
برنامه hdd senetinel رو هم دارم و اونجا هم پرفورمنس و هم سلامتی 100 درصد هست و نوشته excellent!! ضمنا پاور من گرین 430 eu هست که تا برج 10 امسال گارانتی داره!!یعنی به نظر شما پاور من ایراد داره!!!ضمنا در رابطه با پرفورمنس هارد من چیزی نفرمودید!!

AMD>INTEL
08-08-14, 13:01
هارد شما از این سری که تو بازار هست قدیمی تر هست . بله سری جدید سیگیت سرعت بیشتری دارند از ساتا 3 بهره میبرند . و سری جدید عملکرد بسیار خوبی دارند . در مورد صدای هارد دیسک و پاور سیستم . بستگی دارد بقیه قطعات سیستم شما چی باشید . کلا هاردی که از نظر مکانیکال مشکل داشته باشه . برنامه هایی مثل hd senitel اعلام مکینند . مهم سرعت بنچمارک و اکسس تایم هارد هست .

Reza_It93
08-08-14, 13:15
هارد من هم ساتا 3 هست و بافرش 32 مگابایت هست بقیه مشخصات سیستم من به شرح زیر هست:

cpu:intel g645
mainboard:gigabyte p61ad3
ram:geil 4 gb 1333
power:green 430w eu
hard:seagate st31000524as
gerafic:shuttletechgeforce 550ti

اینم شات بنچمارک هارد من:
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
08-08-14, 13:18
هارد من هم ساتا 3 هست و بافرش 32 مگابایت هست بقیه مشخصات سیستم من به شرح زیر هست:

cpu:intel g645
mainboard:gigabyte p61ad3
ram:geil 4 gb 1333
power:green 430w eu
hard:seagate st31000524as
gerafic:shuttletechgeforce 550ti

اینم شات بنچمارک هارد من:

از نظر من این هارد مشکل ندارد . از نظر وضعیت بنچمارک هم خوبه .

Reza_It93
08-08-14, 13:39
پس به نظر شما صدای روشن و خاموش شدن هارد به خاطر چیه؟؟از هد هست یا موتور هارد این صدا رو میده!!!
اینم صدای ضبط شده هارد من موقع روشن و خاموش شدن

این صدا مربوط به روشن شدن هارد است
Redirecting link... (Only the registered members can see the link)
این صدا مربوط به خاموش شدن هارد است
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اون لینکها غیر فعال شد اینعا جدید هستند
صدای روشن شدن هارد
آپلودپا (Only the registered members can see the link) clip(03).amr
اینم صدای خاموش شدن هارد
آپلودپا (Only the registered members can see the link) clip.amr

لطفا راهنمایی کنید!!1

nima_hl
08-08-14, 14:53
پس به نظر شما صدای روشن و خاموش شدن هارد به خاطر چیه؟؟از هد هست یا موتور هارد این صدا رو میده!!!
اینم صدای ضبط شده هارد من موقع روشن و خاموش شدن
این صدا مربوط به روشن شدن هارد است
Redirecting link... (Only the registered members can see the link)
این صدا مربوط به خاموش شدن هارد است
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اون لینکها غیر فعال شد اینعا جدید هستند
صدای روشن شدن هارد
آپلودپا (Only the registered members can see the link) clip(03).amr
اینم صدای خاموش شدن هارد
آپلودپا (Only the registered members can see the link) clip.amr

لطفا راهنمایی کنید!!1

هارد با حجم 1 ترابایت معمولا بیشتر از یک پلیت داره و این یعنی توی هارد حداقل 4 تا هد داریم (2 هد برای هر پلیت)

این 4 تا هد موقع پارک و استارت صدای خیلی بیشتر از 2 هد 500 گیگ یا کمتر ایجاد میکنه

این صدا طبیعیه

Reza_It93
08-08-14, 15:08
ولی هارد سیگیت باراکودا 14 یک ترابایت تک پلاتر هست پس یعنی صداش کمتره!!چرا هارد قدیمی من که 12 سال از عمرش میگذره و 40 گیگ مکستور ide هست همچین صدایی نداره!!! ضمنا موقع کار هم صدای خر خر نسبتا بلندی به گوش میاد!!

AMD>INTEL
08-08-14, 20:33
همانطور که من و نیما جان گفتیم . این هارد از نظر ما و برنامه های بنچمارک و مونیتورینگ کاملا سالم هست . چرخش موتور هارد قدیمی با 7200 دور هاردهای جدید قابل قیاس نیست .

Reza_It93
08-08-14, 21:16
یه سوال دیگه داشتم اون اینه که هارد من ساخت چینه به نظر شما کیفیت و طول عمرش چطوریه؟! طول عمر این هارد(باراکودا 12) بیشتره یا طول عمر باراکودا14؟

AMD>INTEL
08-08-14, 21:19
یه سوال دیگه داشتم اون اینه که هارد من ساخت چینه به نظر شما کیفیت و طول عمرش چطوریه؟! طول عمر این هارد(باراکودا 12) بیشتره یا طول عمر باراکودا14؟

طول عمر قطعات به یکسری فاکتورها وابسته هست مثل ولتاژ و دما و فیکس بودن و ثابت بودن

Reza_It93
09-08-14, 22:36
لطفا در مورد صدای قارت هارد موقع روشن شدن هارد و همچنین مکانیزیم این صدا توضیح کامل بدهید!!و بفرمایید این صدا از موتور هارد هست یا هد هارد با توجه به ارسال لینک صدای ضبط شده هاردم!!!

AMD>INTEL
09-08-14, 22:41
لطفا در مورد صدای قارت هارد موقع روشن شدن هارد و همچنین مکانیزیم این صدا توضیح کامل بدهید!!و بفرمایید این صدا از موتور هارد هست یا هد هارد با توجه به ارسال لینک صدای ضبط شده هاردم!!!

این صدای برای بازویی هست که هد هارد توسط اون حرکت میکنه . اون صدای تیک مانند صدای پارک شدن هارد هست .

Reza_It93
10-08-14, 09:31
اخه این صدا بد جور تو اعصابم میاد!! هر لحظه امکان میدم هاردم به خاطر این صدای اصطحکاک خراب بشه!! اینو درک میکنید!!!Only the registered members can see the link(28).gif

- - - Updated - - -

سلام شما چرا جواب تکراری میدن!!

nima_hl
10-08-14, 11:03
اخه این صدا بد جور تو اعصابم میاد!! هر لحظه امکان میدم هاردم به خاطر این صدای اصطحکاک خراب بشه!! اینو درک میکنید!!!
Only the registered members can see the link(28).gif

- - - Updated - - -

سلام شما چرا جواب تکراری میدن!!

دوست گرامی حساسیت شما برای ما درک کردنی نیست

بعضی از هاردها موقع کار سرو صدای زیادی دارند ( مانند وسترن بلک ) ولی این به دلیل مشکل داشتن یا خرابی هارد نیست

اگر شما به صدا حساس هستید به شما پیشنهاد میکنم از ssd استفاده کنید

پینوشت : در نوع نگارش خود یکم دقت کنید

Reza_It93
10-08-14, 12:18
اقا نیما با توجه به تجربه ای که شما در مورد هارد دارید میخواستم بپرسمهراد دیسکهای باراکودا 12 کیفیت بالاتری دارند یا باراکودا 14!!

nima_hl
10-08-14, 12:36
اقا نیما با توجه به تجربه ای که شما در مورد هارد دارید میخواستم بپرسمهراد دیسکهای باراکودا 12 کیفیت بالاتری دارند یا باراکودا 14!!

تا اونچا که من میدونم تفاوت چندانی ندارند

14 مدل جدیده که کشش از 32 (در برخی مدلهای 12 ) به 64 ارتقاع داده شده. فیرمورش برای هماهنگی با سخت افزار جدید بروز شده . ولی چندان تفاوت بنیادی در کار نیست ( سرعت و کیفیت )

اگر دنبال کیفیت بالاتر هستید باید وسترن بلک بگیرید که البته حداقل دو برابر هاردهای سیگیت نویز و صدا داره و قیمتش هم نزدیک 2 برابره .

Reza_It93
10-08-14, 12:49
هارد سیگیت st31000524 من نا چه حد در مقابل ضربات احتمالی مقاومت کنه و بد سکتور نشه!! منظورم تکان شدید میز یا ضربه ناگهانی به کیس هست!!!

M A H R A D
10-08-14, 12:51
Reza_It93 گرامی؛

سوالی که در همون صفحه اول جوابش رو گرفتید، بارها به روش‌های مختلف مطرح کردید و باعث شد تاپیک، بیهوده تا صفحه چهارم کشیده بشه.

پست‌های اضافی پاک شدند.

تاپیک قفل شد.

سپاس :1. (23)::11():