PDA

مشاهده نسخه کامل : فعالیت در شاخه هوش مصنوعی

iranch
08-08-14, 09:41
درود
یکی از عزیزان در این سایت و مدیر این بخش هست،در زمینه هوش مصنوعی ظاهرا تخصصی دارند.
اگر اشتباه نکنم ایشون مکانیک میخوانند. اصولا عزیزانی که در زمینه ی هوش مصنوعی فعالیت دارند،در زمینه ی رشته ی سخت افزار(برق و یا کامپیوتر) ، ارشد هوش مصنوعی یا مکانیک فعالیت داشتند.
آیا درست هست وقتی می خواهند یک موضوع را عملی کنند ، این سه گروه در کنار هم می شینند و همکاری میکنند؟
نحوه کار به چه صورت است؟
بنده از برق و مکانیک سر رشته ای ندارم. اما اگر بخواهیم چند تا کار در زمینه هوش مصنوعی انجام بدهیم،و فرض را بزاریم روی دروس فوق لیسانس هوش مصنوعی(حداقل در این زمینه امکان خودخوانی و فهمیدن قضیه بیشتر است تا بخواهم از 0 در زمینه برق یا مکانیک شروع کنم) و خودمان مطالعه داشته باشیم.
اصولا چه دروسی نیاز هست برای مطالعه تا بتوان با همکاری 1-2 نفر دیگر بشود 2-3 تا کار انجام داد؟ باید چه پیش زمینه ی مطالعاتی داشت؟ چه مدت زمان میگیرد؟ کدام زمینه ها ساده تر و راحت تر به نتیجه می رسم؟ میخواهم طوری نباشد که از سختی کار در ابتدا ،به کل زده بشم از کار

ravegoat
08-08-14, 12:23
با سلام!

دوست عزیز برای آموختن هوش مصنوعی نیازی به تسلط بر دانش مکانیک نیست. در مقابل در برخی از زمینه های مکانیک در شاخه ی دینامیک و کنترل، آشنایی با هوش مصنوعی لازم است.

یکی از علومی که در آن تسلط بر مکانیک، کامپیوتر و برق به طور همزمان لازم است رباتیک و مکاترونیک است ولی یادگیری هوش مصنوعی چنین ماهیتی ندارد. برای شروع یادگیری هوش مصنوعی تنها آشنایی با جبر خطی، علم احتمالات و ساختان داده نیاز است. اطلاعات بیش تر... (Only the registered members can see the link)
در سطوح پیشرفته تر نیز نیاز به فراگیری محاسبات نرم (Only the registered members can see the link)، یادگیری ماشین (Only the registered members can see the link)، نظریه بازی ها (Only the registered members can see the link)، ساختمان داده ی پیشرفته (Only the registered members can see the link)، پردازش سیگنال (Only the registered members can see the link) و روان شناسی دارید. اطلاعات بیش تر... (Only the registered members can see the link)

موفق باشید
آرمین

iranch
08-08-14, 14:44
درود
یعنی در این سطحی که شما فرمودید به کار عملی هم می رسه؟ هدف من انجام یک کار عملی هست. من با برنامه نویسی سی شارپ آشنایی دارم و میخواهم دنبالش کنم.
گفتم با هوش مصنوعی قاطی بشه و چند تا پروژه عملی انجام بدیم. (به جز ساخت بازی و پردازش تصویر)اما نمیدانم باید به کدام حوزه سر زد و مطالعه داشت. دقیقا چه مبحث هایی پیش رو هست و کدامیک برای کار ما لازم هست. میخواهم بدانم در حوزه برنامه نویسی که ادغام بشه با هوش مصنوعی چه موارد و راه هایی وجود دارد؟
بعضا برای الگوریتم ها ابداعی خود شرکت ها هست. حالا در حد ابداع الگوریتم جدید در حد و اندازه من نیست. اما بلاخره مطالعه یا بهبود اون فکر و دید آدم رو باز میکنه.
از روی تئوری و فرمول و کاغذ کمی بیرون بیام.
اگر بشه مثلا طراحی وب با سی شارپ را در اون هوش مصنوعی اضافه کرد و به کار برد عالی میشه. فکر کنم در حوزه یادگیری ماشین هست درسته؟
پیشنهاد هایی که سایت آمازون در هنگام خرید میده،از یادگیری ماشین هست؟ اگر هست برای شروع باید بروم مستقیم سراغ یادگیری ماشین و اون رو بخوانم؟

ravegoat
08-08-14, 16:39
بله، به کار عملی هم می رسه.

مواردی که باهاش رو به رو خواهید شد هم در پست دوم بهش اشاره شد.

بنده اطلاعی از ساختار دقیق سایت آمازون ندارم ولی احتمالا در کنار یادگیری ماشین از محاسبات نرم هم در طراحی قابلیت های این سایت استفاده شده. با این حال یادگیری یادگیری ماشین برای شروع فکر خوبیه.

موفق باشید
آرمین