PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت ]مشکل ریست شدن کامپیوتر

nima441
06-08-14, 17:20
سلام دوستان عزیز ممنون میشمراهنماییکنید

حدود 3 ماه پیش یه سیستم کامپیوتر خریداری کردم که از روز های اول هم همین مشکل رو داشت
که هر بار به مکانی که خریداری کردم سیستم رو می بردم درست کار میکرد . و سنگ روی یخ برمیگشتم:1. (28):

مشکل

وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم قبل اینکه ویندوز بالا بیاد صفحه آبی میاد و کامپیوتر رسیت میکنه یکی دوبار این کار رو انجام میده

و بعد ویندوز بالا میاد و بدون هیچ مشکلی کار میکنه و دوباره رسیت میکنم یا شات خیلی خوب سیستم روشن و بالا میاد نمیدونم

چرا هرزگاهی اینطوری میکنه

لازم به ذکر هست که دو هارد یک ترابایت که مجموع دوترابایت هست هم رو سیستم بستم

به سفارش دوستان این کارها رو کردم باز نشد
تعویض پاور / جابه جایی رم / بازدید فن cpu و بازدید خمیر سلیکون / تعویض کابل پاور

فقط توی این 3 ماهی که خریدم وندوز تعویض نشد که همون اولین ویندوزی هست که شرکت نصب کرد
امکان داره که از ویندوز باشه یعنی ویندوز تاثیری رسیت قبل ویندوز داره؟؟؟؟

مشخصات سیستم

1/ مادبرد / gigaba ga-h61m-s2p
.................................................. .....

2/ گرافیک / palit gt630
.................................................. ....

3/ رم 8 گیگ axtrom
.................................................. ..

4/ فن cpu 1ntel pentium g2020

.................................................. ..................................

5/ پاور asua 2000w ساخت ایران

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم

AMD>INTEL
06-08-14, 17:26

حدود 3 ماه پیش یه سیستم کامپیوتر خریداری کردم که از روز های اول هم همین مشکل رو داشت
که هر بار به مکانی که خریداری کردم سیستم رو می بردم درست کار میکرد . و سنگ روی یخ برمیگشتم:1. (28):

مشکل

وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم قبل اینکه ویندوز بالا بیاد صفحه آبی میاد و کامپیوتر رسیت میکنه یکی دوبار این کار رو انجام میده

و بعد ویندوز بالا میاد و بدون هیچ مشکلی کار میکنه و دوباره رسیت میکنم یا شات خیلی خوب سیستم روشن و بالا میاد نمیدونم

تعویض پاور / جابه جایی رم / بازدید فن cpu و بازدید خمیر سلیکون / تعویض کابل پاور

فقط توی این 3 ماهی که خریدم وندوز تعویض نشد که همون اولین ویندوزی هست که شرکت نصب کرد

مشخصات سیستم

2/ گرافیک / palit gt630

3/ رم 8 گیگ axtrom

.................................................. ..................................

پاورتون که افتضاح هست . حداقل 330 گرین بگیرید
با گرافیک خود cpu ببینید وارد ویندوز میتونید بشید .
شما تست memtest هم بگیرید . همینطور اپدیت بایوس . نصب ویندوز هم با گرافیک خود cpu توصیه میکنم .
این هم بایوس آخرش هست
Only the registered members can see the link

nima441
06-08-14, 17:31
یعنی به نظر شما امکان داره که از پاور باشه که شرکت خوب نبستن/ تو بعضی اوقات این اتفاق میوفته ولی سیستم بالا اومد خوب کار میکنه

با گرافیک cpu فرمودین تست کنم ویندوز بالا بیاد امکانش هست توضیح بدین چه جوریه

و پاوری خوب که با سیستم من هماهنگ باشه بنظرتون کدوم و اگه امکان داره قیمت

ab_mud73
06-08-14, 17:35
شاید مشکل یکی از رم ها باشه چکش کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!

- - - Updated - - -

رم ها رو به صورت جدا تست کنین بالا میاد چه اروری میدهد :1. (23):

AMD>INTEL
06-08-14, 17:35
یعنی به نظر شما امکان داره که از پاور باشه که شرکت خوب نبستن/ تو بعضی اوقات این اتفاق میوفته ولی سیستم بالا اومد خوب کار میکنه

با گرافیک cpu فرمودین تست کنم ویندوز بالا بیاد امکانش هست توضیح بدین چه جوریه

و پاوری خوب که با سیستم من هماهنگ باشه بنظرتون کدوم و اگه امکان داره قیمت

دوست گرافیک palit gt630 رو از سیستم باز کنید و مونیتور رو به گرافیک آنبرد وصل کنید . تست memtest هم بگیرید .

AMD>INTEL
06-08-14, 17:40
دوست گرافیک palit gt630 رو از سیستم باز کنید و مونیتور رو به گرافیک آنبرد وصل کنید . تست memtest هم بگیرید .

در مورد پاور ابدا مناسب نیست . من داخل این پاور رو دیدم . خروجی به زیر 200 وات میرسد .در کل لزوم صحت کار کردن قطعات استفاده حداقل از قطعات استاندارد هست .
از این سایت برنامه رو بگیرید یک فایل ایزو هست باید رایت بشه . بعد سیستم باهاش بوت بشه

nima441
06-08-14, 17:58
در مورد پاور ابدا مناسب نیست . من داخل این پاور رو دیدم . خروجی به زیر 200 وات میرسد .در کل لزوم صحت کار کردن قطعات استفاده حداقل از قطعات استاندارد هست .
از این سایت برنامه رو بگیرید یک فایل ایزو هست باید رایت بشه . بعد سیستم باهاش بوت بشه
Memtest86+ - Advanced Memory Diagnostic Tool (Only the registered members can see the link)

ببخشید شرمنده سوال کردم

به نظر شما کدوم مدل از پاور گرین رو با توجه به مشخصات سیستم من که خوب باشه و هماهنگ پیشنهاد میکنید
چون من خودم هم به این پاور ایرانی از روز اول زیاد راضی نبودم

ممنون از راهنمایی شما.

AMD>INTEL
06-08-14, 18:01
ببخشید شرمنده سوال کردم

به نظر شما کدوم مدل از پاور گرین رو با توجه به مشخصات سیستم من که خوب باشه و هماهنگ پیشنهاد میکنید
چون من خودم هم به این پاور ایرانی از روز اول زیاد راضی نبودم

ممنون از راهنمایی شما.

380 وات گرین مناسب سیستم شما هست . در ضمن تست memtest را انجام بدید . برای اپدیت بایوس هم کافیست اون لینکی دادم رو دانلود و تو بایوس با زدن کلید f8 بایوس رو اپدیت کنید .
مدل دقیق پاور
GREEN - GP380A-HE

mehrdad_ab
06-08-14, 19:16

مشکل

مشخصات سیستم

2/ گرافیک / palit gt630

3/ رم 8 گیگ axtrom

سلام
شما یک سیم ارت به سیستمون وصل کنید و دوباره امتحان کنید
اگر جواب نداد گرافیکتون رو جدا کنید و همونطور که امید عزیز توضیح دادن سیستم رو بررسی کنید
تست رم ها هم طبق تستی که امید معرفی کرده ، فراموش نشه .

nima441
06-08-14, 19:27
380 وات گرین مناسب سیستم شما هست . در ضمن تست memtest را انجام بدید . برای اپدیت بایوس هم کافیست اون لینکی دادم رو دانلود و تو بایوس با زدن کلید f8 بایوس رو اپدیت کنید .
مدل دقیق پاور
GREEN - GP380A-HE

از مدل های بالا تر همین گرین میشه استفاده کرد برای این سیستم ( 430 یا 750 ) یانه؟

الان این مدل رو فرمودین GREEN - GP430A-HE ........ GREEN - GP380A-HE هم دارن تا 750

Green Power (Only the registered members can see the link)

آیا مدل بالاتر آمپر فرقی میکنه یا در کل یه بازدهی رو دارن

AMD>INTEL
06-08-14, 19:34
از مدل های بالا تر همین گرین میشه استفاده کرد برای این سیستم ( 430 یا 750 ) یانه؟

الان این مدل رو فرمودین GREEN - GP430A-HE ........ GREEN - GP380A-HE هم دارن

Green Power (Only the registered members can see the link)

آیا مدل بالاتر آمپر فرقی میکنه یا در کل یه بازدهی رو دارن

430 هم میتونید بگیرید . ولی بیشتر از این نیازی ندارید که تهیه کنید و توصیه نمیکنم .تست رم رو فراموش نکنید .برای تست رم هم پیشنهاد میکنم . اگر دو تا رم دارید . هر دفعه یکیشون رو تست کنید .

nima_hl
06-08-14, 23:23

مشکل

مشخصات سیستم

2/ گرافیک / palit gt630

3/ رم 8 گیگ axtrom

رضا جان مانیتورتون احیانا crt نیست ؟

nima441
07-08-14, 00:38
رضا جان مانیتورتون احیانا crt نیست ؟

مانیتور ال جی مدل 20en33 LED هستش

AMD>INTEL
07-08-14, 00:41
مانیتور ال جی مدل 20en33 LED هستش

رم رو تست نکردید با memtest ؟
مشکل مونیتور نیست چون crt نیست

nima441
07-08-14, 13:57
تشکر از همه دوستان عزیز بابت راهنمایی

و یه تشکر جدا خدمت دوست عزیزم AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) ممنون مشکل همون پاور بود که گرین مدل gp- 380a-he گرفتم مشکل برطرف شد:give_rose:

خدایی خیلی توی این مدت خستم کرده بود درست فرمودین پاور قبلی خروجی خیلی کمی میداد

AMD>INTEL
07-08-14, 14:17

و یه تشکر جدا خدمت دوست عزیزم AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) ممنون مشکل همون پاور بود که گرین مدل gp- 380a-he گرفتم مشکل برطرف شد:give_rose:

خدایی خیلی توی این مدت خستم کرده بود درست فرمودین پاور قبلی خروجی خیلی کمی میداد

خوشحالم مشکل سیستم حل شد .

Avajang
07-08-14, 14:19

دوست گرامی لطفا نظرتون رو درباره پشتیبانی آنلاین گیگابایت / آواژنگ در تاپیک زیر اعلام کنید .

AMD>INTEL
07-08-14, 15:32
دوست من همانطور که دوست خوبمون نماینده شرکت آواژنگ فرمودند . خوشحال میشیم . نظر و انتقاد و پیشنهاد شما رو در تاپیکی که گفتند بدونیم .
با تشکر