PDA

مشاهده نسخه کامل : بورد با قابلیت جابه جایی بین پردازنده گرافیکی

Farc0da3lx
06-08-14, 13:49
با درود به دوستان میشه برام توضیح بدین که کدوم بورد ها این قابلیت رو دارن
مثلا من روی سیستم بتونم دوتا کارت گرافیک نصب کنم و از هرکدوم برای یه پردازش استفاده کنم
مثلا برای رندر ویدیو یه کارت گرافیک کودرو و برای اینکود کردن داده ها یا بازی از گرافیک تیتان استفاده کنم !
( میدونم که خیلی هزینه بر هست جمع کردن چنین سیستمی و اصلا نمی صرفه !)

AMD>INTEL
06-08-14, 14:46
شما مادربردی بگیرید که دو اسلات pcie 16x بهتون بده مشکلی نیست . موقع گیم میتونید کارت کوادرو رو از توی دیوایس منیجر دیسیبل کنید .

Reza Eshraghi
06-08-14, 16:07
سلام دوست عزیز .
در کل مادربردهای خانواده Z97X-SOC گیگابایت چنین قابلیتی رو دارند که بتونید اسلات های گرافیک رو از طریق سوئیچ های تعبیه شده برای هر اسلات غیرفعال کنید . حتی امکان غیر فعال کردن اسلات های رم رو هم میده ! البته امکان غیر فعال کردن اسلات های PCIE بر روی مادربردهای Z87X-OC Force و برادرش هم به تنهایی وجود داشت که در سری 9 قابلیت غیرفعال سازی اسلات های رم به اون اضافه شده . البته هدفی که باعث شده این کار انجام بشه و این قابلیت تعبیه بشه کاملاً متفاوت هست با هدف شما اما نتیجه نهایی کار یکسانه در مورد شما هم !

AMD>INTEL
06-08-14, 16:11
بله همانطور که آقای اشراقی گفتند قابلیت زیر این امکان رو میدهد
OC PCIe Switch:
Overclockers can manually turn on or off each installed PCIe lane of the motherboard, allowing users to disable individual graphics cards without physically removing. This is especially useful when overclocking on LN2 and water cooled systems.
GIGABYTE - مادربرد - Socket 1150 - GA-Z97X-SOC ‏(rev. 1.0‏) (Only the registered members can see the link)

Farc0da3lx
06-08-14, 17:35
ممنون از شما، ولی من دنبال چنین قابلیتی بدون غیر فعال کردن میگردم :-( تو توتیوب یه ویدیو دیدم روی سوکت ۲۰۱۱دوتا گرافیک بست و گفت هر کدوم برای کار و پردازش خاصی جابه جا میشه مثل مال لپتاپها که برای کارهای گرافیکی بسیار سنگین میره رو گرافیک اختصاصی و بعد برای کارهای معمولی میره رو گرافیک پردازنده
ولی این کار رو پی سی برای رندر و کدگذاری داده ها باید گرافیک خود به خود جابه‌جا شه!

AMD>INTEL
06-08-14, 17:37
از نظر تکنیکی درایور nvidia چنین مسئله سوئیچینگ رو دارند .

Farc0da3lx
06-08-14, 17:44
ULTIMATE Video Editing Workstation PC Computer "H…: Only the registered members can see the link

Sent from my C2005 using Tapatalk

من منظورم مثل این بود

AMD>INTEL
06-08-14, 17:47
من منظورم مثل این بود

ولی راحتترین کار همین موردی هست که جناب اشراقی و من توضیح دادیم .

nima_hl
06-08-14, 23:35
با درود به دوستان میشه برام توضیح بدین که کدوم بورد ها این قابلیت رو دارن
مثلا من روی سیستم بتونم دوتا کارت گرافیک نصب کنم و از هرکدوم برای یه پردازش استفاده کنم
مثلا برای رندر ویدیو یه کارت گرافیک کودرو و برای اینکود کردن داده ها یا بازی از گرافیک تیتان استفاده کنم !
( میدونم که خیلی هزینه بر هست جمع کردن چنین سیستمی و اصلا نمی صرفه !)

درود فرزاد جان

راه حل این کار بسیار آسونه ( ولی کمی هزینه داره )

شما برای این کار به 2 مانیتور احتیاج دارید

مانیتور 1 را به کارت gtx و مانیتور 2 را به کارت کوادرو وصل میکنید

حالا کافیه بازیاتون را در مونیتور 1 و برنامه های 3d تون را در مانیتور 2 اجرا کنید خود سیستم (بهتر بگیم درایور nvidia ) به صورت اتوماتیک بار پردازشی مورد نظر را روی کارت متصل شده میندازه

Reza Eshraghi
07-08-14, 12:50
سلام آقا نیما عزیز .:11():
اگر یک مانیتور فقط باشه که چند پورت ورودی مختلف داشته باشه و کارت GTX مثلاً از طریق HDMI و کارت کواردو از طریق DVI به مانیتور متصل بشن و در هنگام نیاز به هرکدوم روی ورودی مورد نظر سوئیچ بشه ، امکان پذیر هست چنین کاری ؟ یا حتماً دو مانیتور لازمه ؟
اگر با روشی که گفتم با یک مانیتور عملی باشه و مانیتور هم خودشون داشته باشند ( لازم نیست مانیتور حتماً خیلی حرفه ای باشه ) هزینه در این حالت نسبت به خرید یک مادربرد فول اورکلاک که فقط به خاطر این قابلیتش که سوئیچ غیرفعال کردن اسلات داره ، بخوان سراغش برن خیلی کمتر میشه !

nima_hl
07-08-14, 13:18
سلام آقا نیما عزیز .:11():
اگر یک مانیتور فقط باشه که چند پورت ورودی مختلف داشته باشه و کارت GTX مثلاً از طریق HDMI و کارت کواردو از طریق DVI به مانیتور متصل بشن و در هنگام نیاز به هرکدوم روی ورودی مورد نظر سوئیچ بشه ، امکان پذیر هست چنین کاری ؟ یا حتماً دو مانیتور لازمه ؟
اگر با روشی که گفتم با یک مانیتور عملی باشه و مانیتور هم خودشون داشته باشند ( لازم نیست مانیتور حتماً خیلی حرفه ای باشه ) هزینه در این حالت نسبت به خرید یک مادربرد فول اورکلاک که فقط به خاطر این قابلیتش که سوئیچ غیرفعال کردن اسلات داره ، بخوان سراغش برن خیلی کمتر میشه !

اشراقی جان کسی که میخواد چند میلیون برای کارت تیتان و کوادرو هزینه کنه خوب یه چند صد تومنی هم برای یک مانیتور دیگه هزینه کنه که بهتر تره :lol:

والا شخصا با یک مونیتور تست نکردم ولی چون مانیتورهای ips برای طراحی خوبند ولی به دلیل بالا بودن زمان پاسخگوئی برای بازی مناسب نبودند ( در زمانهای گذشته ) چند تا سیستمی که با 2 گرافیک مشابه فروختم را با دو مونیتور به مشتری تحویل دادم

فکر نمیکنم استفاده از یک مونیتور با دو ورودی مشکلی داشته باشه ولی اگر دوستمون نظر به خرید در زمان نزدیک دارند و براشون استفاده از یک مانیتور مهمه تا یک سیستم کانفیگ کنم و این مورد را تست کنم ( همه مدل قطعه و مانیتور در اختیار دارم )