PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در بستن فن کیس

PEYMANSTAR
04-08-14, 16:07
سلام یه کیس با سیستم زیر دارم
amd fx 6350
msi 870s-g46fx
ram 6gb ddr3 1333
xfx 6770 1gb gddr 5
power green 480 w
hdd 500 gb samsung

میخوام چن تا فن برا تهویه کیس بگیرم
اینم عکس کیس که دارم
11009
میخوام راهنماییم کنیین که جهت تهویه فن ها در چه سمتی باشه که هم کیس خنک تر بشه هم کم صدا تر

AMD>INTEL
04-08-14, 16:30
از فضای داخل کیس عکس بگیرید .

aryaiee
04-08-14, 18:40
یک فن 12 در عقب بگذارید چون دمای پردازنده شما نسبتا بالاست.(به صورت خروج گرما).منظورم پشت کیس هستش.(چون گرما بالای کیس جمع میشه)
یک فن در روی درب در قسمت پایین بگذارید به صورت ورود باد از خارج.برای خنک سازی گرافیکتون هم خوبه خیلی.
یک فن هم که ظاهرا جلو دارید دیگه کفایت میکنه.

AMD>INTEL
04-08-14, 23:16
در کل دیاگرام اصلیش به این شکل هست :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

PEYMANSTAR
05-08-14, 07:55
اینم از عکس کیسم.میخواسم بدونم از کدوم طرف فن باید نصی بشه از اون طرفی که برچسب داره منظورمه که جهتش به داخل باشه یا بیرون

11015

11016

AMD>INTEL
05-08-14, 09:22
فن های پشت همگی باید تو حالت تخلیه باشن . فن روی درب کیس به حالت باد زدن به داخل

nima_hl
05-08-14, 10:14
سلام یه کیس با سیستم زیر دارم
amd fx 6350
msi 870s-g46fx
ram 6gb ddr3 1333
xfx 6770 1gb gddr 5
power green 480 w
hdd 500 gb samsung

میخوام چن تا فن برا تهویه کیس بگیرم
اینم عکس کیس که دارم
11009
میخوام راهنماییم کنیین که جهت تهویه فن ها در چه سمتی باشه که هم کیس خنک تر بشه هم کم صدا تر

بنظرم به جای نصب این همه فن که در خنک کردن قطعات درون کیس چندان تاثیری ندارد یک هیت سینک خوب برای پردازنده تهیه بفرمائید

ورودی و خروجی هوا تا یک مقداری لازم و در دمای قطعات موثر است

بیش تر از آن میزان فقط گرد و خاک بیشتر درون کیس جمع میکنه

ganboo
05-08-14, 11:46
بنظرم به جای نصب این همه فن که در خنک کردن قطعات درون کیس چندان تاثیری ندارد یک هیت سینک خوب برای پردازنده تهیه بفرمائید

ورودی و خروجی هوا تا یک مقداری لازم و در دمای قطعات موثر است

بیش تر از آن میزان فقط گرد و خاک بیشتر درون کیس جمع میکنه
درود
بستگی به مدل کیس هم داره عزیز
مثلا شما در پشت هر کدوم از فن های دمنده داخلی فیلتر ضد غبار بزارید کمترین گرد و غبار وارد کیستون میشه و بیشترین بازدهی تو خنک کنندگی کل قطعات و پایداری دمایی داخل کیس داره...
موفق باشید

nima_hl
05-08-14, 13:02
درود
بستگی به مدل کیس هم داره عزیز
مثلا شما در پشت هر کدوم از فن های دمنده داخلی فیلتر ضد غبار بزارید کمترین گرد و غبار وارد کیستون میشه و بیشترین بازدهی تو خنک کنندگی کل قطعات و پایداری دمایی داخل کیس داره...
موفق باشید

حدود 2-3 سال پیش بود که این مورد را با یک کیس که 9 تا فن داشت دقیق تست کردم

اگر درست یادم باشه مادربرد x58 بود با پردازنده 960 گرافیک کارت هم گرمترین گرافیک دنیا یعنی 295

کیس 9 تا فن 12 سانتی میخورد مدلش دقیق یادم نیست ( 2 تا جلو ، 2 تا توی سقف ، 4 تا توی درب کنار و یدونه عقب )

تمام حالتهای ممکنه فن را چک کردم و سیستم را زیر فشار گزاشتم

دمای گرافیک در حالت مینیمم که یک فن جلو و یک فن پشت روشن بود با هر 9 تا فن ماکس 1-2 درجه اختلاف داشت

دمای پردازنده هم تغییر محسوسی نداشت

نتیجه ای که بعد از چند ساعت کلنجار با سیستم بالا گرفتم این بود که ما یه جریان هوا درون کیس نیاز داریم که هوای تازه از یک سمت ( که معمولا جلوی کیس است ) وارد شده و از جهت دیگه ( بالا و پشت کیس ) خارج بشه

برقراری این جریان برای خنک کردن قطعات داخل کیس لازمه ولی حجم آن تاثیر چندانی نداره

Ghaioom
05-08-14, 13:19
سلام.

اگه یه فن رو به مثلا پاور وصل کنیم مشکلی پیش میاد؟ یا فقط فن پاور مال پاور میشه؟
قبلا که یه بار فن پاور خراب بود با یه پاور خراب فنشو عوض کردم. فن داخل کیس رو با فن پاور هم میشه عوض کرد؟ مشکلی نداره؟

AMD>INTEL
05-08-14, 14:04
سلام.

اگه یه فن رو به مثلا پاور وصل کنیم مشکلی پیش میاد؟ یا فقط فن پاور مال پاور میشه؟
قبلا که یه بار فن پاور خراب بود با یه پاور خراب فنشو عوض کردم. فن داخل کیس رو با فن پاور هم میشه عوض کرد؟ مشکلی نداره؟

فنهای کیس عموما با فن پاور یکی هستند . البته برای کیس فن 12 نویز کمتری از فنهای 8 ایجاد میکند .

nima_hl
05-08-14, 21:45
سلام.

سلام

روی فن معمولا یک سری مشخصات نوشته میشه

ولت ، آمپر ، دور در دقیقه (RPM)،میزان جابجائی هوا(cfm)

تقریبا تمامی فنهای کیس و پاور 12 ولت هستند ولی اگر شما از فن با دور یا cfm خیلی پائین تر استفاده کنید ممکنه مدار داخلی پاور گرم شده و عمر آن کم شود

و اگر از فن با آمپر خیلی بالاتر یا پائین تر از فن اصلی استفاده کنید ممکنه به مدار کنترل فن درون پاور یا به سیم پیچ فن فشار وارد کنید

ولی اگر مشخصات فن اصلی با فن جدید نزدیک به هم باشه در بلند مدت هم به مشکل نخواهید خورد

STUXNET
06-08-14, 08:45
درضمن هرچند ماه یکبار (بستگی به محیط استفاده )بایدسیستم روبابلوور تمیزکنید