PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از باطری ماشین به جای باطری ups ؟

amirpcp30
31-07-14, 23:24
سلام دوستان
من یک ups فاراتل sm1250 دارم بعد از حدود سه سال که اخر کاری ها داغ میکرد و led خطای پشت ups روشن بود بالاخره باطری هاش عمرشون تموم شد
حالا میخواستم ببینم میتونم برای شارژ لپ تاپ ups رو بزارم داخل ماشین و یک برق بگیرم بدم به ups ؟ دیدم یکی دو جا نوشته بودن دوتا باطری 12 ولت 9 امپر داره البته از سری موازیش خبر ندارم ولی اگه ولت 12 باشه و امپر 18 باید باطری ماشین چند برابر باطری های خودش کارکنه (باطری ماشین 74 هست)
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
ببخشید از اینکه اینجا تاپیک زدم جای مناسب تری ندیدم
با سپاس
:give_rose:

AMD>INTEL
31-07-14, 23:44
این کار امکان پذیر هست . لینک زیر رو ببینید :
Got bored and attacked my UPS today - Cryo Laboratory Forums (Only the registered members can see the link)

amirpcp30
01-08-14, 09:44
ممنون
پشت ups رو خوندم نوشته 24v 9AH
مثل اینکه باطری های داخل سری بسته شدن
حالا با 12 ولت هم میشه ups رو راه انداخت یا باید دوتا باطری ماشین باشه؟
با سپاس

aryaiee
01-08-14, 10:25
دوستانی که میگویند میشود لطفا کامل شرح دهید چگونه.با تشکر :11():

AMD>INTEL
01-08-14, 12:36
ممنون
پشت ups رو خوندم نوشته 24v 9AH
مثل اینکه باطری های داخل سری بسته شدن
حالا با 12 ولت هم میشه ups رو راه انداخت یا باید دوتا باطری ماشین باشه؟
با سپاس

لینک درباره این مطلب زیاده مثل لینک زیر و ویدیو در یو&تیوب
Make your computer UPS last for hours instead of minutes (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
01-08-14, 12:41
لینک درباره این مطلب زیاده مثل لینک زیر و ویدیو در یو&تیوب
Make your computer UPS last for hours instead of minutes (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Upgrade your UPS! (with some car batteries...) (Only the registered members can see the link)

aryaiee
01-08-14, 13:07
با عرض پوزش مگر ماشین یک عدد بیشتر باتری داره؟

Morteza.m1371
01-08-14, 13:13
سلام دوستان
با کسب اجازه از اساتید محترم.
داماد بنده صاحب کارخانه تحقیقات الکترونیک فطروسی هست که خط تولید یو پی اس های هیوندای و ست نیک و اپیکو و آماک را دارند.
من در مورد سوال شما از ایشون پرسیدم و گفتند میشه از باطری ماشین استفاده کرد ولی بستگی به مقدار جریانی دارد که میخواهید از یو پی استون بکشید ولی گفتند بهتره که یک عدد باطری CSP از مدل GPL تهیه کنند.
سپاس.
:11()::11()::11():

aryaiee
01-08-14, 13:23
سلام دوستان
با کسب اجازه از اساتید محترم.
داماد بنده صاحب کارخانه تحقیقات الکترونیک فطروسی هست که خط تولید یو پی اس های هیوندای و ست نیک و اپیکو و آماک را دارند.
من در مورد سوال شما از ایشون پرسیدم و گفتند میشه از باطری ماشین استفاده کرد ولی بستگی به مقدار جریانی دارد که میخواهید از یو پی استون بکشید ولی گفتند بهتره که یک عدد باطری CSP از مدل GPL تهیه کنند.
سپاس.
:11()::11()::11():

دقیقا درست گفته دامادتون.محاسباتی خاصی دارد ضمن اینکه باید به مقدار مورد مصرف ماشین هم توجه شود و به هیچ وجه کار استانداردی نیست!میدونید خود لپ تاپ چند آمپر مصرف دارد؟؟میدونید خودرو در زمان روشن بودن چقدر مصرف دارد؟این تصاویر و لینک گذاشته شده از 2 باتری ماشین استفاده شده و بیرون از خودرو!سوال این نیست که میشود باتری ماشین را جایگزین باتری ups کرد.سوال اینه که میشود آیا ups رو به داخل خودرو منتقل کرد و مورد استفاده قرار داد؟!اگر از بنده ناراحت نمیشید و خرده نمیگیرد با اجازه اساتید سوالم رو تکرار کنم شرح کامل بدهید امیدواردم بی ادبی نکرده باشم دوستان خوبم :11():

nima_hl
01-08-14, 13:25
ورودی باطری ups ها معمولا 24 ولته و تعداد کمی از ups ها از برق ورودی 12 ولت پشتیبانی میکنند (قابل اتصال به برق خودرو هستند )

بهترین و ارزانترین روش برای استفاده از دستگاههای 220 ولت در خودرو خرید اینورتور 220 ولته که برق خودرو را به 220 ولت تبدیل کرده و میتونید شارژر نوت بوک را به آن متصل کنید

این دستگاه قبلا از حدود 30-40 تومن شروع میشد ولی قیمت جدید از آن ندارم

در مجموع اگر میخواهید از ups قدیمیتون بدون تغییرات به جای اینورتور استفاده کنید به دلیل ورودی 24 ولت جوابتون منفیه

SOHR@B
02-08-14, 10:07
ورودی باطری ups ها معمولا 24 ولته و تعداد کمی از ups ها از برق ورودی 12 ولت پشتیبانی میکنند (قابل اتصال به برق خودرو هستند )

بهترین و ارزانترین روش برای استفاده از دستگاههای 220 ولت در خودرو خرید اینورتور 220 ولته که برق خودرو را به 220 ولت تبدیل کرده و میتونید شارژر نوت بوک را به آن متصل کنید

این دستگاه قبلا از حدود 30-40 تومن شروع میشد ولی قیمت جدید از آن ندارم

در مجموع اگر میخواهید از ups قدیمیتون بدون تغییرات به جای اینورتور استفاده کنید به دلیل ورودی 24 ولت جوابتون منفیه

درود
نیما جان با اینوتر تا چند امپر میشه جریان خروجی گرفت؟ (چند وات)

nima_hl
02-08-14, 16:05
درود
نیما جان با اینوتر تا چند امپر میشه جریان خروجی گرفت؟ (چند وات)

درود بر شما

اینها از 200-300 وات شروع میشه ( حدود 1 آمپر 220 ولت ) به بالا اگر اشتباه نکنم تا 1500 هم داشت که البته خیلی گرون بود

البته اگر بخواهید از جا فندکی برای برق ورودی استفاده کنید بنظرم ماکزیمم 400-500 وات بیشتر نباید جریان بکشید و برای مدلهای قویتر (اگر باطری و دینام ماشینتون جواب بده) باید با انبرک از سر باطری برق بگیرید

amirpcp30
16-08-14, 23:32
سلام
ممنون از همه ی دوستان
بعد از اینکه پشت ups رو خوندم اینجا مطرح کردم گفتم شاید بشه به جای 24 ولت 12 ولت ورودی داد و 110 ولت خروجی گرفت مثل اینکه جواب منفیه
در مورد اینورتر یکم بهشون شک دارم که چطوری نوسان رو میگیرن ایا چیز خاصی دارن اون هم با قیمت کم یا نه - مثال میزنم نیما خان فرمودن قبلا از 30-40 شروع میشده منم یادمه قبلا استابلایزر حدود 100 بود پس تثبیت کننده ی برقی نخواهد داشت و برای اطمینان فک کنم ups هم باید بزارم داخل ماشین...
مورد بعد اینکه من شارژهایی دیدم که مثل شارژر گوشیی با استفاده از فندکی ماشین لپ تاپ شارژ میکنند ولی مارک خاصی ندیدم هر چی دیدم داخل همین سایت های ایرانی بود که بازم نمیدونم میشه اطمینان کرد یا نه
بازم ممنون از همه ی دوستان
با سپاس

nima_hl
17-08-14, 01:00
سلام
ممنون از همه ی دوستان
بعد از اینکه پشت ups رو خوندم اینجا مطرح کردم گفتم شاید بشه به جای 24 ولت 12 ولت ورودی داد و 110 ولت خروجی گرفت مثل اینکه جواب منفیه
در مورد اینورتر یکم بهشون شک دارم که چطوری نوسان رو میگیرن ایا چیز خاصی دارن اون هم با قیمت کم یا نه - مثال میزنم نیما خان فرمودن قبلا از 30-40 شروع میشده منم یادمه قبلا استابلایزر حدود 100 بود پس تثبیت کننده ی برقی نخواهد داشت و برای اطمینان فک کنم ups هم باید بزارم داخل ماشین...
مورد بعد اینکه من شارژهایی دیدم که مثل شارژر گوشیی با استفاده از فندکی ماشین لپ تاپ شارژ میکنند ولی مارک خاصی ندیدم هر چی دیدم داخل همین سایت های ایرانی بود که بازم نمیدونم میشه اطمینان کرد یا نه
بازم ممنون از همه ی دوستان
با سپاس

عزیز برق ماشین که نوسان نداره

شارژر هم اگر مدار خوبی داشته باشه نباید مشکل داشته باشه

amirpcp30
17-08-14, 11:05
عزیز برق ماشین که نوسان نداره

شارژر هم اگر مدار خوبی داشته باشه نباید مشکل داشته باشه
سلام
ممنون درسته منظورم در مواقع خاص هست مثال میزنم موقع استارت زدن مخصوصا زمانی که باطری ضعیف باشه روی چراغ ها هم تاثیر میذاره
با سپاس :give_rose: