PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] بالا نیامدن سیستم با نصب کارت گرافیک nvidia

farid220
14-07-14, 09:29
منم همین مشکل رو دارم من تقریبا دو ماه قبل سیستم رو ارتقا دادم( کل سیستم به جز کارت گرافیک) تو ویندوز 7 مشکلی ندارم اما تازگی ویندوز 8.1 رو نصب کردم اکتیوش هم کردم به روش اسکایپ بعد وقتی که رفتم سراغ نصب درایور کارت گرافیک بعد از این که تموم شد دیدم یه صفحه سیاه رنگ اومد و وقتی موس رو وقتی تکون می دم موس فقط چشمک می زنه و تو وسط بعصی وقتا هم در گوشه ظاهر میشه لطفا راهنمایی کنید(من توکامپیوتر قدیمیم ایم مشکل رو اصلا نداشتم)

سیستم جدید من:(Motherboard : Z97x -soc Force Ram :8 GB CPU :Core i 7)

سیستم قدیمی:(Motherboard : ep43t-usb 3 Ram :2 GB CPU :dual core)

کارت گرافیک هم در هر دو تاش : geforce 9800 gt سری 9

تو سایت eight froum هم مشکلم رو نوشتم اما فعلا جوابی نیست.

Just a black screen and a cursor after 8.1 update (Only the registered members can see the link)

farid220
19-07-14, 11:09
دان ک باید بشه! شاید مشکل از مرورگر یا سایته. لینکشو ریموت کن جای دیگه با دانلود منیجر دان کنش. یا از سایت دگ سعی کن لینکو بیابی.

میدونم که باید دانلود بشه برای رفتن به سایت NVIDIAباید از ف.ی.ل.ت.ر.ش.ک.ن استفاده کرد.

این لینک دانلود مستقیمش ونوع کارت گرافیک رو هم در بالا عرض کردم.

Only the registered members can see the link

Drivers | GeForce (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
19-07-14, 11:18
میدونم که باید دانلود بشه برای رفتن به سایت NVIDIAباید از ف.ی.ل.ت.ر.ش.ک.ن استفاده کرد.

این لینک دانلود مستقیمش ونوع کارت گرافیک رو هم در بالا عرض کردم.

Drivers | GeForce (Only the registered members can see the link)

ریز قطعات سیستم فعلی به همراه پاور و همینطور کارتها رو تو کدوم اسلات نصب کردید . ؟
1- پاور سیستم ؟
2- ویندوز مورد استفاده ؟
3- تمام درایورهای مادربرد نصب شده ؟
4-کارت ها رو کدوم اسلات ها نصب کردید ؟
--------------------
برای شروع
1- اپدیت بایوس
از لینک زیر دریافت کنید
-----------------
2-درایورها رو از سایت گیگابایت اپدیت شده بگیرید و نصب کنید
مشخصات دقیق قطعات به انضمام پاور

AMD>INTEL
19-07-14, 15:20
درایورها رو از یک سایت ایرانی بهت لینک میدم که سریع دانلود بشه
نسخه‌ی 337.88 - سری 8، 9 و 100 تا 700 - ویندوز ویستا، 7، 8 و 8.1 - 32 بیتی - 216 مگابایت (Only the registered members can see the link)

نسخه‌ی 337.88 - سری 8، 9 و 100 تا 700 - ویندوز ویستا، 7، 8 و 8.1 - 64 بیتی - 270 مگابایت (به‌روزشده) (Only the registered members can see the link)

farid220
19-07-14, 18:11
همین ورژن درایور رو دارم بایوسم هم آپدیت هستش تمامی درایور ها نصب هستش همون طور که فرمودم وقتی که درایور کارت گرافیکی رو در نصب می کنم این مشکل به وجود می آد کامپیوترم دوآل بوت (Dual Boot)هستش یکی ویندوز 7 enterprize یکی هم که فقط با اون مشکل دارم وینوز 8.1enterprize هستش در ضمن پاورم green و GP-700A-HP 700W هستش(High Performance)بایوس رو از طریق APP Center دانلود کردم

CPU:Core i 7
Ram: 8GB
MotherBoard:Z97x-SOC Force
Graphic Card :nVIDIA 9800 GT
Graphic Card: Intel(R) HD Graphics 4600

کارت گرافیک اینتل آنبورد هستش وقتی که کارت گرافیک انویدیا رو در می آرم دیگه موس چشمک نمی زنه و کامل می آد اگه دقت کنید تو سایت Eight Froum که لینکش رو بالا گذاشتم این رو نوشتم تو آخرین صفحه با نام کاربری Farid110

AMD>INTEL
19-07-14, 18:22
همین ورژن درایور رو دارم بایوسم هم آپدیت هستش تمامی درایور ها نصب هستش همون طور که فرمودم وقتی که درایور کارت گرافیکی رو در نصب می کنم این مشکل به وجود می آد کامپیوترم دوآل بوت (Dual Boot)هستش یکی ویندوز 7 enterprize یکی هم که فقط با اون مشکل دارم وینوز 8.1enterprize هستش در ضمن پاورم green و GP-700A-HP 700W هستش(High Performance)بایوس رو از طریق APP Center دانلود کردم

CPU:Core i 7
Ram: 8GB
MotherBoard:Z97x-SOC Force
Graphic Card :nVIDIA 9800 GT
Graphic Card: Intel(R) HD Graphics 4600

کارت گرافیک اینتل آنبورد هستش وقتی که کارت گرافیک انویدیا رو در می آرم دیگه موس چشمک نمی زنه و کامل می آد اگه دقت کنید تو سایت Eight Froum که لینکش رو بالا گذاشتم این رو نوشتم تو آخرین صفحه با نام کاربری Farid110

الان کارتها بصورت sli هستند ؟ کارتها رو تکی تست کردید ؟
البته مشخصات سیستم شما با دو عدد کارت nvidia 9800 gt رو بزنید . سایت گرین مدل 750 oc پیشنهاد میکنم . مصرف شاخه 12 سیستم شما به شدت بالاست .
در حالت تک کارت و روی اسلات اول همین مشکل وجود دارد ؟

farid220
19-07-14, 18:57
الان کارتها بصورت sli هستند ؟ کارتها رو تکی تست کردید ؟
البته مشخصات سیستم شما با دو عدد کارت nvidia 9800 gt رو بزنید . سایت گرین مدل 750 oc پیشنهاد میکنم . مصرف شاخه 12 سیستم شما به شدت بالاست .
در حالت تک کارت و روی اسلات اول همین مشکل وجود دارد ؟

نمی دونم از کجا تشخیصش بدم هستش و کاملا هم پاور کم نمی آره که هیچ خیلی هم اظافه می آره با پGerrn Calculater زدم نزدیک 625 اومد وقتی کارت گرافیک خودم رو در می آرم (دو تا کارت گرافیم دارم یکی آنبورد هستش) مشکل حل میشه

بی زحمت به این عکس ها نگاه کنید
108621086310864108651086610867

AMD>INTEL
19-07-14, 19:03
نمی دونم از کجا تشخیصش بدم هستش و کاملا هم پاور کم نمی آره که هیچ خیلی هم اظافه می آره با پGerrn Calculater زدم نزدیک 625 اومد وقتی کارت گرافیک خودم رو در می آرم (دو تا کارت گرافیم دارم یکی آنبورد هستش) مشکل حل میشه

بی زحمت به این عکس ها نگاه کنید
108621086310864108651086610867

یک توضیح دقیق میخوام کارت دوم رو کدوم اسلات میگذارید . دوم یا سوم یا چهارم ؟
این که زیاد میاره فقط تو تست مشخص میشه . علائمش که نشانه کم آوردنش . چون کارت های پر مصرفی هستند

AMD>INTEL
19-07-14, 19:08
یک توضیح دقیق میخوام کارت دوم رو کدوم اسلات میگذارید . دوم یا سوم یا چهارم ؟
این که زیاد میاره فقط تو تست مشخص میشه . علائمش که نشانه کم آوردنش . چون کارت های پر مصرفی هستند

از بریدج sli که استفاده نمیکنید ؟
طبق توصیه سازنده کارت اول روی اسلات اول pcie و کارت دوم روی اسلات سوم باید نصب بشه .
در ضمن شما یک سوکت pcie oeg دارید . کانکتور اون رو متصل کردید ؟

farid220
20-07-14, 11:28
از بریدج sli که استفاده نمیکنید ؟
طبق توصیه سازنده کارت اول روی اسلات اول pcie و کارت دوم روی اسلات سوم باید نصب بشه .
در ضمن شما یک سوکت pcie oeg دارید . کانکتور اون رو متصل کردید ؟

یعنی مظور شما اینه که باید پاور رو هم عوض کنم طبق فرمایشات خودم من دو تا ویندوز دارم تو ویندوز 7 مشکلی ندارم و تو سیستم قدیمیم پاورم 480 وات بود و تنها چیزی که عوض نکردم کارت گرافیکه قبول میکنم سیستم عوض شده و با توجه به اون باید پاور متناسب خریداری بشه ( نزدیک 2 ماهه سشستم عوض شده اگه پاور جدید ازش در خواست کنم پدرم عصباش قاطی میشه !!!! از اول هم می خواستیم پاوری که شما فرموده بودید رو بخریم قیمت زیاد متفاوتی نداشت حدود 80 هزار تومن ولی فرو شنده گفت من این رو تضمین می کنم) ولی فک کنم باید کافی باشه (البته جسارت به شما دوست عزیز نشه من به اندازه شما نمی فهمم ) منظور شما از بردیج هم نفهمیدم من کارت گرافیک رو مستقیما به مادر بورد وصل می کنم اگه واسه شما مشکلی نباشه بی زحمت عکس بریدج رو + Pice Oeg رو بهم بدید تا منظور شما رو بهمم

AMD>INTEL
20-07-14, 11:33
یعنی مظور شما اینه که باید پاور رو هم عوض کنم طبق فرمایشات خودم من دو تا ویندوز دارم تو ویندوز 7 مشکلی ندارم و تو سیستم قدیمیم پاورم 480 وات بود و تنها چیزی که عوض نکردم کارت گرافیکه قبول میکنم سیستم عوض شده و با توجه به اون باید پاور متناسب خریداری بشه ( نزدیک 2 ماهه سشستم عوض شده اگه پاور جدید ازش در خواست کنم پدرم عصباش قاطی میشه !!!! از اول هم می خواستیم پاوری که شما فرموده بودید رو بخریم قیمت زیاد متفاوتی نداشت حدود 80 هزار تومن ولی فرو شنده گفت من این رو تضمین می کنم) ولی فک کنم باید کافی باشه (البته جسارت به شما دوست عزیز نشه من به اندازه شما نمی فهمم ) منظور شما از بردیج هم نفهمیدم من کارت گرافیک رو مستقیما به مادر بورد وصل می کنم اگه واسه شما مشکلی نباشه بی زحمت عکس بریدج رو + Pice Oeg رو بهم بدید تا منظور شما رو بهمم

شما کارت گرافیک ها روی کدام اسلات ها گذاشتید . یک عکس بگیرید . توضیح دادم کارت گرافیک دوم باید روی اسلات pcie سوم باید وصل بشه

farid220
20-07-14, 12:17
من یه کارت گرافیک دارم اون یکی که میگم (اینتل)آنبورد هستش قابل در آوردن نیستش یعنی منظور شما این هستش که (مادر بورد 4 تا اسلات کارت گرافیکی داره) باید کارت گرافیکی رو سومیش نصب کنم؟ اجازه بدید پدرم برگرده بعد دوربین رو ازش بگیرم عکس بندازم

AMD>INTEL
20-07-14, 12:22
من یه کارت گرافیک دارم اون یکی که میگم (اینتل)آنبورد هستش قابل در آوردن نیستش یعنی منظور شما این هستش که (مادر بورد 4 تا اسلات کارت گرافیکی داره) باید کارت گرافیکی رو سومیش نصب کنم؟ اجازه بدید پدرم برگرده بعد دوربین رو ازش بگیرم عکس بندازم

شما میگید دو کارت 9800gt دارید ؟ یا یکی ؟

farid220
20-07-14, 13:00
شما میگید دو کارت 9800gt دارید ؟ یا یکی ؟

نه یکی دارم شاید من نتونستم منظورم رو برسونم

AMD>INTEL
20-07-14, 13:43
نه یکی دارم شاید من نتونستم منظورم رو برسونم

الان کارت روی کدوم اسلات مادربرد نصب کردید ؟
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
برای اطمینان یکی از 6 پین های pci express رو به سوکت peg که کنار اسلات pcie اول هست وصل کنید .

farid220
20-07-14, 13:59
الان کارت روی کدوم اسلات مادربرد نصب کردید ؟
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
برای اطمینان یکی از 6 پین های pci express رو به سوکت peg که کنار اسلات pcie اول هست وصل کنید .

لطفا با یه علامت قرمز اون هارو نشون بدید من کارت رو به اولیش نزدیک cpu وصلش کردم.

AMD>INTEL
20-07-14, 14:22
مشخص کردم فقط . اول برق peg رو وصل کنید . بعد اگر مشکل باقی بود روی اسلات سوم pcie تست کنید .

farid220
20-07-14, 14:30
مشخص کردم فقط . اول برق peg رو وصل کنید . بعد اگر مشکل باقی بود روی اسلات سوم pcie تست کنید .

منظورتون اینکه با سیمی که از پاور جدا شده و متصل به جایی نیست به اونجا وصل کنم (برق اضافی بدم؟) چیزی که نمی شه؟
یه چیز دیگه رو هم بگم اینه که با کارت گرافیکی دیگه ای امتحان کردیدم جواب داد
اگه اجازه بدید کلاس دارم بعد از اومدن به شما نتیجه رو اطلاع میدم

AMD>INTEL
20-07-14, 14:49
منظورتون اینکه با سیمی که از پاور جدا شده و متصل به جایی نیست به اونجا وصل کنم (برق اضافی بدم؟) چیزی که نمی شه؟
یه چیز دیگه رو هم بگم اینه که با کارت گرافیکی دیگه ای امتحان کردیدم جواب داد
اگه اجازه بدید کلاس دارم بعد از اومدن به شما نتیجه رو اطلاع میدم

نه مشکلی پیش نمیاد . خود سازنده این تغذیه رو گذاشته . 6 پین pciexpress باید وصل کنید .

farid220
20-07-14, 20:31
نه مشکلی پیش نمیاد . خود سازنده این تغذیه رو گذاشته . 6 پین pciexpress باید وصل کنید .

سلام دوست عزیز تمام کار هارو به ترتیبی که فرموده بودید انجام دادم اما بازم نشد.

AMD>INTEL
20-07-14, 20:36
سلام دوست عزیز تمام کار هارو به ترتیبی که فرموده بودید انجام دادم اما بازم نشد.

روی اسلات سوم هم تست کردید ؟
روی اسلات دوم هم تست بزنید . اگر جواب نده کارت شما مشکل داره .

farid220
20-07-14, 21:12
روی اسلات سوم هم تست کردید ؟
روی اسلات دوم هم تست بزنید . اگر جواب نده کارت شما مشکل داره .

بله تست کردم بازم نشد اگه کارت من مشکل داره پس چرا تو ویندوز 7 به درستی کار میکنه؟ (دو تا ویندوز زدم)

AMD>INTEL
20-07-14, 21:33
بله تست کردم بازم نشد اگه کارت من مشکل داره پس چرا تو ویندوز 7 به درستی کار میکنه؟ (دو تا ویندوز زدم)

مسئله خیلی پیچیده هست . این مسئله میتونه به خاطر قدیمی بودن کارت گرافیک شما و یکسری ناسازگاری با ویندوز 8.1 باشه . بعید میدونم به خاطر قدیمی بودن کارت شما از طرف nvidia هات فیکسی ارائه بشه .
در جمع بندی مشکل شما
مشکل نرم افزاری و برمیگرده به سازگاری کارت شما با ویندوز 8.1
بهترین راه حل خرید یک کارت جدید که از directx 11 پشتیبانی میکند هست .

farid220
20-07-14, 22:22
میدونم که باید ارتقا داده بشه به فکر اون هم هستیم همچنین می خوایم Cpu رو هم به Intel Xenon e5-2697 v2 ارتقا بدیم و کارت گرافیکی هم از اون بهترین ها که در حد 4000 دلار هستش رو بخریم اما چون واسه خونه داریم قسط می دیم (این کامپیوتر رو هم به خاطر کلاس شبکه من و ویندوز سرور ارتقا دادیم) اما این رو بگم که تو سیستم قبلی این مشکل رو نداشتم و ویندوز 8.1 خوب کار می کرد.

AMD>INTEL
20-07-14, 22:30
میدونم که باید ارتقا داده بشه به فکر اون هم هستیم همچنین می خوایم Cpu رو هم به Intel Xenon e5-2697 v2 ارتقا بدیم و کارت گرافیکی هم از اون بهترین ها که در حد 4000 دلار هستش رو بخریم اما چون واسه خونه داریم قسط می دیم (این کامپیوتر رو هم به خاطر کلاس شبکه من و ویندوز سرور ارتقا دادیم) اما این رو بگم که تو سیستم قبلی این مشکل رو نداشتم و ویندوز 8.1 خوب کار می کرد.

اگر منظورت Intel® Xeon® Processor E5-2697 v2 با این مادربرد شما کار نمیکنه چون سوکت 2011 هست .
یا باید با ویندوز 7 کار کنید یا گرافیکتون رو بفروشید و یک مدل به روز بگیرید .

farid220
21-07-14, 13:02
اگر منظورت Intel® Xeon® Processor E5-2697 v2 با این مادربرد شما کار نمیکنه چون سوکت 2011 هست .
یا باید با ویندوز 7 کار کنید یا گرافیکتون رو بفروشید و یک مدل به روز بگیرید .
یهنی میگین این cpu سوکت 1150 نداره؟ بهترین کارت گرافیکی انویدیا چیه یا تا چند وقت دیگه بهترین کارتش رو می ده و قیمتش چنده؟

AMD>INTEL
21-07-14, 13:20
یهنی میگین این cpu سوکت 1150 نداره؟ بهترین کارت گرافیکی انویدیا چیه یا تا چند وقت دیگه بهترین کارتش رو می ده و قیمتش چنده؟

بله پردازنده زئون مورد نظر شما سوکت 2011 هست . بستگی به بودجه شما دارد خرید گرافیک
ولی این کارت رو میپسندم
GV-N770OC-2GD

farid220
22-07-14, 13:53
بی زحمت بهترین کارت گرافیک انویدیا رو بگید نه از لحاظ قیمت

ممنون

AMD>INTEL
22-07-14, 13:58
بی زحمت بهترین کارت گرافیک انویدیا رو بگید نه از لحاظ قیمت

ممنون

GIGABYTE GTX TITAN Black Edition 6GB GDDR5
قیمت 3 میلیون و نهصد و هفتاد وهشت هزار تومن

farid220
27-07-14, 11:05
GIGABYTE GTX TITAN Black Edition 6GB GDDR5 قیمت 3 میلیون و نهصد و هفتاد وهشت هزار تومن با سلم خدمت دوست گرامی من پس از این که درایور جدید nVIDIA vرو نصب کردم (ورژن 340.43) مشکلم حل شد جلب اینکه اون نسخه 337 درست که Certificated(دارای اعتبار)و این ورژن جدید نسخه ی بتا بود اما ورژن340.43 خیلی خوب کار کرد ومشکل من رو که زمان بوت شدن ویندوز (فقط 8.1) فقط موس دیده میشد و موس چشمک می زد رفع کرد لینک دانودش هم از یه سایت خیلی خوبه(البته به سافت98 جسارت نشه چون سافت 98 این ورژن رو نزاشته)برا تون می زارم» درایور بتای مخصوص نوت بوک انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 32 بیت: درایور بتای مخصوص نوت بوک انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 32 بیت (Only the registered members can see the link) درایور بتای مخصوص نوت بوک انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 64 بیت: درایور بتای مخصوص نوت بوک انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 64 بیت (Only the registered members can see the link) درایور بتای انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 32 بیت: درایور بتای انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 32 بیت (Only the registered members can see the link) درایور بتای انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 64 بیت: درایور بتای انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 64 بیت (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
27-07-14, 11:50
با سلم خدمت دوست گرامی من پس از این که درایور جدید nVIDIA vرو نصب کردم (ورژن 340.43) مشکلم حل شد جلب اینکه اون نسخه 337 درست که Certificated(دارای اعتبار)و این ورژن جدید نسخه ی بتا بود اما ورژن340.43 خیلی خوب کار کرد ومشکل من رو که زمان بوت شدن ویندوز (فقط 8.1) فقط موس دیده میشد و موس چشمک می زد رفع کرد لینک دانودش هم از یه سایت خیلی خوبه(البته به سافت98 جسارت نشه چون سافت 98 این ورژن رو نزاشته)برا تون می زارم» درایور بتای مخصوص نوت بوک انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 32 بیت: درایور بتای مخصوص نوت بوک انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 32 بیت (Only the registered members can see the link) درایور بتای مخصوص نوت بوک انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 64 بیت: درایور بتای مخصوص نوت بوک انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 64 بیت (Only the registered members can see the link) درایور بتای انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 32 بیت: درایور بتای انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 32 بیت (Only the registered members can see the link) درایور بتای انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 64 بیت: درایور بتای انویدیا نسخه 340.43 برای ویندوز 64 بیت (Only the registered members can see the link)
خوشحالم مشکلتون حل شد و خیلی عجیبه درایوری که whql دارد چنین مشکلی درست کنه .این نسخه بتا مشکل درایور قبلی رو حل کرده . با توجه به مشکلات کاربران دیگه با این درایور قابل پیش بینی بود .

Avajang
27-07-14, 12:00
دوست گرامی اگر از پاسخگویی پشتیبانی آنلاین گیگابایت آواژنگ رضایت دارید .لطفا نظرات خودتون رو در تاپیک زیر اعلام کنید :
با تشکر

farid220
01-08-14, 10:39
با سلام من فقط این صفحه رو بخاطر اینکه دوستان دوباره دانلود نکنند و درایور هم WHQLباشه می زارم این ورژن 340.52 جدیدترین ورژن وهیچ مشکلی ایجاد نمی کنه اون لینکی که بالا گذاشتم 2 و3 روز قبل قدیمی شده اگه ورژن به رو می خواین از سایت محبوب سافت98 دانلود کنین من دانلودش کردم مشکلی نداشت: اینم لینک دانلود: nVIDIA GeForce Driver 340.52 WHQL درایور کارت گرافیک nVIDIA | دانلود رایگان نرم افزار (Only the registered members can see the link) توی صفحه همه نسخه هستش اگه بگردین پیدا میشه

GameOver_021
12-09-14, 22:28
سلام دوستان منم به این مشکل خوردم ! وقتی کارته گرافیک رو نصب میکنم دیگه ویندوز بالا نمیاد !
مدل لپ تاپ Asus X54h و مدل کارته گرافیک AMD HD7470M

AMD>INTEL
12-09-14, 22:31
سلام دوستان منم به این مشکل خوردم ! وقتی کارته گرافیک رو نصب میکنم دیگه ویندوز بالا نمیاد !
مدل لپ تاپ Asus X54h و مدل کارته گرافیک AMD HD7470M

دوست عزیز یک تاپیک تو بخش مشکلات لپتاپ بزنید .