PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز روی نوت بوک SONY FS980 به بن بست رسیدم

D J V A H I D
18-07-14, 18:35
درود دوستان

دستگاه فوق دی وی دی رام یا رایترش خرابه . میخوام روش ویندوز xp نصب کنم .
دی وی دی رام یا رایتر IDE پیدا نکردم بذارم روش نصب کنم . از طرفی هاردش هم IDE هست . اونم که نمیشه به سیستم وصل کرد و ویندوز روش نصب کرد .

میمونه 2 راه >> dvd rw ext یا نصب از طریق flash disk

اما توی بایوسش هیچ گزینه ای واسه بوت شدن از روی dvd rw ext یا flash disk وجود نداره .

بنظر شما راهکارش چیه ؟

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

aryaiee
18-07-14, 18:38
درود دوستان

دستگاه فوق دی وی دی رام یا رایترش خرابه . میخوام روش ویندوز xp نصب کنم .
دی وی دی رام یا رایتر IDE پیدا نکردم بذارم روش نصب کنم . از طرفی هاردش هم IDE هست . اونم که نمیشه به سیستم وصل کرد و ویندوز روش نصب کرد .

میمونه 2 راه >> dvd rw ext یا نصب از طریق flash disk

اما توی بایوسش هیچ گزینه ای واسه بوت شدن از روی dvd rw ext یا flash disk وجود نداره .

بنظر شما راهکارش چیه ؟

دوست من بهترین راه استفاده از دستگاه اکسترنال هستش!اگر موجود ندارید با قیمت 90000 تومان راحت میتونید تهیه کنید

AMD>INTEL
18-07-14, 18:43
با توجه که این درایو تو لیست منوی boot order از usb پشتیبانی نمیکنه . احتمال زیاد با هیچ وسیله usb نمیتونید بوت کنید . تنها راه ممکن تهیه یک dvd ide هست .

D J V A H I D
18-07-14, 18:46
دوست من بهترین راه استفاده از دستگاه اکسترنال هستش!اگر موجود ندارید با قیمت 90000 تومان راحت میتونید تهیه کنید

:1. (27):دارم عزیزم

با توجه که این درایو تو لیست منوی boot order از usb پشتیبانی نمیکنه . احتمال زیاد با هیچ وسیله usb نمیتونید بوت کنید . تنها راه ممکن تهیه یک dvd ide هست .

وای بهادر جان!
هیچ راه دیگه ای نداره ؟ موضوع حیثیتیه

AMD>INTEL
18-07-14, 18:58
:1. (27):دارم عزیزم

وای بهادر جان!
هیچ راه دیگه ای نداره ؟ موضوع حیثیتیه

سیدی ویندوز که رو میگذاری . f8 یا f12 رو میزنی اون dvd writer اکسترنالت تو لیست نمیاد ؟

D J V A H I D
18-07-14, 19:01
سیدی ویندوز که رو میگذاری . f8 یا f12 رو میزنی اون dvd writer اکسترنالت تو لیست نمیاد ؟

نه اینا همه رو امتحان کردم .
بایوس رو نمیشه اپدیت کرد احیانا ؟

AMD>INTEL
18-07-14, 19:09
فلاپی درایو داره ؟
Only the registered members can see the link

D J V A H I D
18-07-14, 19:50
فلاپی درایو داره ؟
Plop - Documentation / Manual / Examples - Free Boot Manager, builtin usb driver, native usb, boot different operating systems, cdrom, usb, freeware, option rom bios (Only the registered members can see the link)

خیر متاسفانه

AMD>INTEL
18-07-14, 19:54
وحید جان تنها راهش همون dvd rw ایدی هست .

D J V A H I D
18-07-14, 21:02
وحید جان تنها راهش همون dvd rw ایدی هست .

:1. (28)::1. (28)::1. (28):

AMD>INTEL
19-07-14, 00:03
وحید جان آخرین تکنیکی هم که میشه بکار برد . هاردش رو بوسیله مبدل usb به یک سیستم وصل کنی و روی اون ویندوز بریزی .بعد نصب کنی دوباره هارد رو . اگر مشخصات سیستم مشابه باشه احتمال داره بدون مشکل بالا بیاد . :wink:

PUMAOC
19-07-14, 09:52
خوب هاردشو در بیار وحید بعد با یک تبدیل ide به ساتا یا یو اس بی که ارزون هم هست به یک سیستم دیگه روی هاردش ویندوز نصب کن بعد هاردو بزار سر جاش.
حواست باشه پارتیشن 100 مگابایتی که ویندوز درست می کنه روی همین هارد ایجاد بشه نه هاردهای دیگه روی سیستمی که هارد ide رو بهش متصل کردی.

nima_hl
19-07-14, 10:47
سلام بر داش وحید گل

با سروا یه تست بزن احتمالا میتونی نصب کنی

How to Install Any Version of Windows from Other Network Computers (Only the registered members can see the link)

javadshahvand
19-07-14, 12:15
برای نصب ویندوز از طریق شبکه این لینک (Only the registered members can see the link) هم مفیده یا اینکه میتونی با acronis ویندوز رو هارد به هارد کپی کنی تا اجرا بشه

D J V A H I D
19-07-14, 23:27
وحید جان آخرین تکنیکی هم که میشه بکار برد . هاردش رو بوسیله مبدل usb به یک سیستم وصل کنی و روی اون ویندوز بریزی .بعد نصب کنی دوباره هارد رو . اگر مشخصات سیستم مشابه باشه احتمال داره بدون مشکل بالا بیاد . :wink:
خب این که هارد ide لپ تاپی هست مبدل گیر میاد واسش ؟ سوکتش با هارد های 3.5 اینچ پاتا متفاوته ؟

خوب هاردشو در بیار وحید بعد با یک تبدیل ide به ساتا یا یو اس بی که ارزون هم هست به یک سیستم دیگه روی هاردش ویندوز نصب کن بعد هاردو بزار سر جاش.
حواست باشه پارتیشن 100 مگابایتی که ویندوز درست می کنه روی همین هارد ایجاد بشه نه هاردهای دیگه روی سیستمی که هارد ide رو بهش متصل کردی.
سعید جان اون بالا پرسیدم مبدلش گیر میاد ؟ عایا ؟

سلام بر داش وحید گل

How to Install Any Version of Windows from Other Network Computers (Only the registered members can see the link)
درود نیما جان . والله راه خوبیه ولی حوصلشو ندارم . کی میره این همه راهو :دی :lol:

برای نصب ویندوز از طریق شبکه این لینک (Only the registered members can see the link) هم مفیده یا اینکه میتونی با acronis ویندوز رو هارد به هارد کپی کنی تا اجرا بشه

تشکر جواد عزیز .

حالا دیگه مجبورم یا برم یه دی وی دی رایتر ide پیدا کنم با اون نصب کنم یا دیگه به قول دوستان تبدیل پیدا کنیم .
:1. (27):

- - - Updated - - -

خب این که هارد ide لپ تاپی هست مبدل گیر میاد واسش ؟ سوکتش با هارد های 3.5 اینچ پاتا متفاوته ؟

سعید جان اون بالا پرسیدم مبدلش گیر میاد ؟ عایا ؟

سلام بر داش وحید گل

درود نیما جان . والله راه خوبیه ولی حوصلشو ندارم . کی میره این همه راهو :دی :lol:

تشکر جواد عزیز .

حالا دیگه مجبورم یا برم یه دی وی دی رایتر ide پیدا کنم با اون نصب کنم یا دیگه به قول دوستان تبدیل پیدا کنیم .
:1. (27):

javadshahvand
19-07-14, 23:59
وحید جان راه ساده نصب ویندوز از طریق شبکه هست اگر خواستی راهنمایی می کنم
مواد لازم :
یک نوت بوک دیگه که ویندوز سرور و اکتیو دایرکتوری باید روش نصب بشه
یک عدد کابل شبکه
یک عدد دیسک و یا ایمیج ویندوز