PDA

مشاهده نسخه کامل : لب تاب برای عمران

elmi.alireza70
18-07-14, 10:52
سلام دوستان
من این مدل رو انتخاب کردم میخوام نظرتون رو بدونم و اگه پیشنهاد بهتری داشتین ممنون میشم بگین

فقط بخاطر صفحه نمایش موندم . تو ویدیویی که دیدم از صفحه نمایشش تعریفی نمیکرد.

MSI CX61 2OC - F - لپ تاپ ام اس آی CX61 2OC (Only the registered members can see the link)

چرا این مدل:
هارد ساتا داره و میشه بعدا با SSD های جدید عوضش کرد
VGA داره و میشه به پروژکتور وصل کرد
کارت گراف اینتل نیست و جیفورسه و میتونه با قدرت کار کنه
صفحه 15.6 اینچی داره
قدرت CPU بالا

aryaiee
18-07-14, 11:01
سلام دوستان
من این مدل رو انتخاب کردم میخوام نظرتون رو بدونم و اگه پیشنهاد بهتری داشتین ممنون میشم بگین

فقط بخاطر صفحه نمایش موندم . تو ویدیویی که دیدم از صفحه نمایشش تعریفی نمیکرد.

MSI CX61 2OC - F - لپ تاپ ام اس آی CX61 2OC (Only the registered members can see the link)

چرا این مدل:
هارد ساتا داره و میشه بعدا با SSD های جدید عوضش کرد
VGA داره و میشه به پروژکتور وصل کرد
کارت گراف اینتل نیست و جیفورسه و میتونه با قدرت کار کنه
صفحه 15.6 اینچی داره
قدرت CPU بالا
برادر شما بودجه اتون چقدره؟

elmi.alireza70
18-07-14, 11:47
برادر شما بودجه اتون چقدره؟

تا 2.5 میلیون میخوام هزینه کنم

aryaiee
18-07-14, 11:51
تا 2.5 میلیون میخوام هزینه کنم
مجازی سازی و رندر چقدر مد نظرتون هستش؟یعنی چقدر استفاده میکنید از این کار؟

elmi.alireza70
18-07-14, 11:57
بستگی داره ولی رفته رفته بیشتر میشه . من وقت زیادی رو پشت سیستم هستم برای همین کیفیت مانیتور در حد خوب باشه بهتره.
سیستمی میخوام که گیر و لگ نداشته باشه و میخوام اوبونتو روش بزنم برای همین کارت گرافیک انویدیا باشه خیلی بهتره.

راستی لنوو خوشم نیومد

aryaiee
18-07-14, 12:11
بستگی داره ولی رفته رفته بیشتر میشه . من وقت زیادی رو پشت سیستم هستم برای همین کیفیت مانیتور در حد خوب باشه بهتره.
سیستمی میخوام که گیر و لگ نداشته باشه و میخوام اوبونتو روش بزنم برای همین کارت گرافیک انویدیا باشه خیلی بهتره.

راستی لنوو خوشم نیومد
من خودم هم چندان علاقمند به لنوو نیستم.کیفیت صفحه نمایش خوبی نداره و...
حالا بگذریم.ببین دوست من بودجه شما واسه کاربردتون کمه!العان با این مبلغ بهترین انتخاب همین انتخاب خودتون msi هستش!اگر بتونید افزایش بودجه بدید بنده مدل msi ge60 apachi رو پیشنهاد میدم.به این علت ها:
1-داشتن cpu قوی از سری Q
2-صفحه نمایش FHD
3-کارت گرافیک قدرتمند از خانواده GTX
4-تهویه و کولینگ مناسب برای کار طولانی و سنگین
حالا قابلیت های دیگه بماند.
برای اطلاعات بیشتر این لینک (Only the registered members can see the link***%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%AA-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%81%D9%88%D9%84-%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF-msi-ge60-apache***-48016/) ​واسه تاپیک یکی از فروشندگان (آقا حسام) در همین فروم هستش نگاهی بندازید دوست من.

elmi.alireza70
18-07-14, 12:21
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز

AMD>INTEL
18-07-14, 13:36
به نظرم شما روی Asus N550JK هم بررسی کنید . با این مشخصات
CPU: INTEL Core i7 4700HQ - Haswell (3.4 Ghz ) / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 1 TB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE GTX 850M - 4GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + HDMI / 2.6 Kg / IPS FULL HD /Blu-Ray   

noobkiiler
18-07-14, 13:57
سلام برادر
همون msi ge60 2pc برای شما خوبه در صورتی که بودجتونو ببرین بالا
ssd خیلی به کارتون میاد که توی msi تا دو تا میتونین با 256 گیگ بزنین که خیلی خوبه

JiMmY.j
18-07-14, 14:35
پیشنهاد می کنم از سری کلاسیک MSI چیزی انتخاب نکنید. مشکل کولینگ دارن که بدرد کار طولانی مدت نمیخوره. asus انتخاب کن. سری N.

elmi.alireza70
18-07-14, 14:36
TFT LED-backlit LCD
1366*768
ایا کیفیتش مناسبه؟ زاویه دیدش خوبه؟

noobkiiler
18-07-14, 14:41
TFT LED-backlit LCD
1366*768
ایا کیفیتش مناسبه؟ زاویه دیدش خوبه؟
دوست عزیز این چه مدلی هست؟
اگه full hd بگیرین خیلی بیشتر بکارتون میاد

AMD>INTEL
18-07-14, 15:01
پیشنهاد می کنم از سری کلاسیک MSI چیزی انتخاب نکنید. مشکل کولینگ دارن که بدرد کار طولانی مدت نمیخوره. asus انتخاب کن. سری N.

بعد این دوستمون کاربرد گیمینگ نداره . مشخصات کلی اسوس به نظرم مناسب تر هست . کیفیت پنل هم اسوس به نظرم بهتر هست .

noobkiiler
18-07-14, 15:18
بعد این دوستمون کاربرد گیمینگ نداره . مشخصات کلی اسوس به نظرم مناسب تر هست . کیفیت پنل هم اسوس به نظرم بهتر هست .
خوب ddr5 بودن گرافيك و ارزون تر بودن و ssd انتخاب هاي خيلي بهتر هست نسبت به ايسوس
ایسوس میاد اضافاتی مثل leap و صفحه لمسی میذاره که خدایی از نظر من فقط برای ماه اوله و به فراموشی سپرده میشه
و ddr5 بودن گرافیک نسبت به DDR3 طبق تحقیقات من خیلی بهتره حتی اگه 4gb باشه

AMD>INTEL
18-07-14, 15:25
خوب ddr5 بودن گرافيك و ارزون تر بودن و ssd انتخاب هاي خيلي بهتر هست نسبت به ايسوس

ddr5 بودن فقط برای کسی ارزش دارد که گیمر هست . ssd هم تو کار این دوستمون زیاد تاثیر گزار نیست .

noobkiiler
18-07-14, 15:29
ddr5 بودن فقط برای کسی ارزش دارد که گیمر هست . ssd هم تو کار این دوستمون زیاد تاثیر گزار نیست .
خب دوست عزیز شما حساب سرانگشتی بکنید
leap و صفحه نمایش لمسی به کار میاد؟
خب معلومه که نه... تا یه جایی بعد یک مدت فراموش میشه!
بهتر نیست آدم یک چیزی بگیره که بعدا به کار بیاد؟
ssd سرعت میبخشه به pc ...
گرافیک ddr5 هم که فوقالعاده سریعتره...

elmi.alireza70
18-07-14, 15:30
صفحه نمایش همون msi cx61 هست که لینکش در اول موجوده

noobkiiler
18-07-14, 15:32
صفحه نمایش همون msi cx61 هست که لینکش در اول موجوده
تا اون حد قیمت بهتر از اول پیدا نمیشه اگه lenovo رو در نظر نگیرید
پس اگه بودجتون همونه من msi رو پیشنهاد میدم
صفحه نمایش خوبی هم داره
نور رو بازتاب نمیکنه و خوب در حد خودش عالیه دیگه

JiMmY.j
18-07-14, 15:53
این دوستمون باید ببینن که از این سیستم چه استفاده ای دارن.
اگه تو محیط اتوکد یا نرم افزار دیگه ای 3 بعدی کار میکنن و نیاز به رندرینگ دارن به یک سیستم خوب نیاز دارن.
در غیر اینطورت نیازی به گرافیک DDR5 یا SSD نیست.
من دیدم دوستان معماری و عمران با کارت گرافیک ا گیگ و رم 6 و i5 کارهاشون رو خیلی راحت انجام میدن.

AMD>INTEL
18-07-14, 16:13
خب دوست عزیز شما حساب سرانگشتی بکنید
leap و صفحه نمایش لمسی به کار میاد؟
خب معلومه که نه... تا یه جایی بعد یک مدت فراموش میشه!
بهتر نیست آدم یک چیزی بگیره که بعدا به کار بیاد؟
ssd سرعت میبخشه به pc ...
گرافیک ddr5 هم که فوقالعاده سریعتره...

مدل اسوس دو نوع کانفیگ داره با تاچ اسکرین و بدون تاچ اسکرین .

noobkiiler
18-07-14, 16:17
مدل اسوس دو نوع کانفیگ داره با تاچ اسکرین و بدون تاچ اسکرین .
خب بودجش با msi یکی میشه میدونم
با این حال msi سخت افزار بهتری داره قیمت هم یکیه...
هارد 7200 که خیلی سریعتره که به چشم میاد
ssd که میتونن باهاش بخرن یا بعدا نصب کنن که دیگه نور الا نوره
ddr5 بودن گرافیک که توی رندر با sketchup ,autocad به کارشون میاد
خوب من اگه بودم میرفتم برای msi...
دیگه نمیدونم اگه به هر دلیلی شما میگین ایسوس برا کارشون بهتره
شما هم با دلیل بگید

aryaiee
18-07-14, 16:22
دوستان من متاسفانه در چند مورد باز هم توجه نمیشود.اون مدل ASUS خوب هستش همراه با سخت افزار مناسب.کسی هم نگفت بده!اما وقتی با بودجه کمتر به راحتی میشه یک لپ تاپ بهتر و قوی تر خرید خوب چه کاریه؟اون لحظه دیگه واقعا اون مدل ASUS ارزش خرید نداره!دوستانی که میفرماید SSD و گرافیک GDDR5 به درد دوست ما نمیخوره،پس احتمالا صفحه لمسی و LEAP به درد میخوره آره؟؟؟SSD چرا به درد نمیخوره؟لطفا ثابت بفرماید که SSD فقط واسه کاربرد گیم مناسب هستش!ایسوس یک برند گران قیمت به نسبت به کارایی بوده همیشه و این رو همه میدونیم.دوستان لطفا بر پایه فرضیه های علمی صحبت کنیم نه سلیقه شخصی.با کمتر از ایم مبلغ میشه یک لپ تاپ قوی کاری و با کیفیت خوب (مدل عرض شده)رو خرید در حالی که چرا باید چند صد هزار تومان بیشتر بابت لپ تاپی که اکثر وب سایت های خارجی اون رو یک لپ تاپ اعیانی و غیر ضروری معرفی کردند هزینه کرد؟

JiMmY.j
18-07-14, 16:37
دوستان من متاسفانه در چند مورد باز هم توجه نمیشود.اون مدل ASUS خوب هستش همراه با سخت افزار مناسب.کسی هم نگفت بده!اما وقتی با بودجه کمتر به راحتی میشه یک لپ تاپ بهتر و قوی تر خرید خوب چه کاریه؟اون لحظه دیگه واقعا اون مدل ASUS ارزش خرید نداره!دوستانی که میفرماید SSD و گرافیک GDDR5 به درد دوست ما نمیخوره،پس احتمالا صفحه لمسی و LEAP به درد میخوره آره؟؟؟SSD چرا به درد نمیخوره؟لطفا ثابت بفرماید که SSD فقط واسه کاربرد گیم مناسب هستش!ایسوس یک برند گران قیمت به نسبت به کارایی بوده همیشه و این رو همه میدونیم.دوستان لطفا بر پایه فرضیه های علمی صحبت کنیم نه سلیقه شخصی.با کمتر از ایم مبلغ میشه یک لپ تاپ قوی کاری و با کیفیت خوب (مدل عرض شده)رو خرید در حالی که چرا باید چند صد هزار تومان بیشتر بابت لپ تاپی که اکثر وب سایت های خارجی اون رو یک لپ تاپ اعیانی و غیر ضروری معرفی کردند هزینه کرد؟

دوست عزیز من نگفتم صفحه لمسی و leap بدرد میخوره.! من میگم هزینه برای SSD یا DDR5 هزینه اضافی هست. اگه هم نباشه مشکل خاضی پیش نمیاد...همین.

noobkiiler
18-07-14, 16:41
دوست عزیز من نگفتم صفحه لمسی و leap بدرد میخوره.! من میگم هزینه برای SSD یا DDR5 هزینه اضافی هست. اگه هم نباشه مشکل خاضی پیش نمیاد...همین.
دوست عزیز این برادر هم با شما نبودن :D
با کسانی بودن که میگن n550jk سرتر از msi ge60 2pc خست بودن
حرف شما هم متینه و ما داریم میگیم در صورتی که بودجه دارین برای msi ge60 2pc اقدام کنن
اگه هم ندارن همون که تو پست اول گفتن خوبه!

aryaiee
18-07-14, 16:46
دوست عزیز این برادر هم با شما نبودن :D
با کسانی بودن که میگن n550jk سرتر از msi ge60 2pc خست بودن
حرف شما هم متینه و ما داریم میگیم در صورتی که بودجه دارین برای msi ge60 2pc اقدام کنن
اگه هم ندارن همون که تو پست اول گفتن خوبه!
دقیقا شما درست فرمودین دوست من
تجملات اضافی برای اون مدل asus ارزش هزینه نداره.اگر ssd و یا gddr5 هزینه پرت باشد پس اون هزینه گزاف برای صفحه لمسی و leap دیگر کاملا بی ارزش است.ضمن اینکه سرعت 10 برابری در ssd و پرفورمنس بالا در gddr5 مسئله ایی نیست که به راحتی از بشود گذشت!باز هم عرض میکنم امکانات دیگر بماند.

JiMmY.j
18-07-14, 16:56
به نظرم این دوستمون AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) تجربشون از همه ما بیشتر باشه. بذارید ایشون هم نظراتشو بگه بعد نتیجه گیری می کنیم.
در کمال آرامش و خونسردی. اتفاقا چون نظرات متفاوت هست باید با هم بحث کنیم و از همدیگه چیز یاد بگیریم. حداقل خود من.

AMD>INTEL
18-07-14, 17:08
با توجه به بودجه این دوستمون . با توجه اینکه مشخصات کاری دقیق ایشون مشخص نیست . خرید لپ تاپ گیمینگ به نظر من برای ایشون کار درستی نیست . اگر ایشون دقیق کاربردشون و انتظارشون رو از لپتاپ توضیح بدهند . شاید با خرید یک لپتاپ ارزانتر هم جواب بگیرند .

hasanzangenh
20-07-14, 14:11
اتفاقا من هم چیزی در همین مایه ها میخوام

AMD>INTEL
20-07-14, 14:24
اتفاقا من هم چیزی در همین مایه ها میخوام

متوجه منظورتون نشدم .