PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل مانیتور (خط خطی بودن و رفتن تصویر)

NIMANY
16-07-14, 11:47
سلام،
مانیتور سامسونگ کامپیوتر من به مدل +SyncMaster 1731BF مدتی هست که وقتی سیستم رو روشن میکنم برای چند لحظه تصویر به صورت کدر و خط خطی بالا می یاد و بعد از چند ثانیه تصویر میره... بعد از 20 بار خاموش روشن کردن دکمه مانیتور انگار تازه گرم میشه و تصویر به 100% روشنایی و شفافی میرسه و اونوقت دیگه تصویر با کیفیت عالی ثابت میمونه....
اگه بعد از مدتی که با PC کار نکنم و تصویر بره، اگه 5 دقیقه از خاموش شدنش بگذره باز با تکون دادن ماوس تصویر بالا نمیاد و حالا باید 10 بار خاموش روشن کنم مانیتور رو که در اصطلاح گرم بشه و به حداکثر روشنایی برسه که ثابت بمونه!!!!!
ممنون میشم کمک کنین که چرا اینجوری شده و چیکار کنم درست بشه.

nima_hl
16-07-14, 12:28
سلام،
مانیتور سامسونگ کامپیوتر من به مدل +SyncMaster 1731BF مدتی هست که وقتی سیستم رو روشن میکنم برای چند لحظه تصویر به صورت کدر و خط خطی بالا می یاد و بعد از چند ثانیه تصویر میره... بعد از 20 بار خاموش روشن کردن دکمه مانیتور انگار تازه گرم میشه و تصویر به 100% روشنایی و شفافی میرسه و اونوقت دیگه تصویر با کیفیت عالی ثابت میمونه....
اگه بعد از مدتی که با PC کار نکنم و تصویر بره، اگه 5 دقیقه از خاموش شدنش بگذره باز با تکون دادن ماوس تصویر بالا نمیاد و حالا باید 10 بار خاموش روشن کنم مانیتور رو که در اصطلاح گرم بشه و به حداکثر روشنایی برسه که ثابت بمونه!!!!!
ممنون میشم کمک کنین که چرا اینجوری شده و چیکار کنم درست بشه.

سلام

احتمالا خازنهای بخش تغذیه مشکل پیدا کرده و باید پیش تعمیر کار ببرید

AMD>INTEL
16-07-14, 12:33
دقیقا همون موردی هست که نیما جان گفت . خازنهای برد اینورتر این سری باید دو عدد 470UF 10V باشند که باید تعویض بشند .

عکس زیر یک اینورتر lcd هست .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Siawayne
23-07-14, 14:27
دوستان منم همین مشکلو پیدا کردم ولی مانیتور و عوض هم کردم بازم مشکل داشت حتما باید repair کنی تا درست بشه اونم واسه 1 ساعت بعدش دوباره خاموش میشه و همین مشکل

10902

AMD>INTEL
23-07-14, 14:35
دوستان منم همین مشکلو پیدا کردم ولی مانیتور و عوض هم کردم بازم مشکل داشت حتما باید repair کنی تا درست بشه اونم واسه 1 ساعت بعدش دوباره خاموش میشه و همین مشکل

10902

این ربطی به مونیتور ندارد و برای خرابی gpu کارت گرافیک هست .

Siawayne
23-07-14, 14:52
خب این کارت قابل تعمیر هست یا باید عوض بشه ؟!
اگه بخوام عوض کنم یه کارت هم رنج این Nvidia 8800 Gt چی هست ؟!

AMD>INTEL
23-07-14, 14:56
خب این کارت قابل تعمیر هست یا باید عوض بشه ؟!
اگه بخوام عوض کنم یه کارت هم رنج این Nvidia 8800 Gt چی هست ؟!

بودجتون رو بگید بهتر هست .بله قابل تعویض هست .

Siawayne
23-07-14, 15:16
بودجه مشخصی نیست , یه کارت که اندازه همین کارایی داشته باشه کافیه

AMD>INTEL
23-07-14, 15:20
بودجه مشخصی نیست , یه کارت که اندازه همین کارایی داشته باشه کافیه

GIGABYTE GTX 750 OC 2GB GDDR5
با قیمت 590