PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] سوالاتي در مورد مادربورد

mosmag
14-07-14, 03:41
سلام دوستانمادربردم Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) هستاين بورد حداكثر چند گيگ رم ساپورت ميكنه؟؟اين بورد گرافيكايي مث Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) كه نوشته uefi bios رو شناسايي ميكنه ؟؟ممنون

STUXNET
14-07-14, 09:22
طبق پشتیبانی سایت Giga

Memory

4 DDR II DIMM memory slots (supports up to 4GB memory)
Supports 1.8V DDR II DIMM
Supports dual channel DDR II 533/400 DIMM

تا4 Gb
درمورد گرافیک هم بگم شما میخواید این گرافیکو سوارکنید رو مادربورد؟
درموردگرافیک بگم که اگه روی این بورد نبندید بهتره چون کارایی این گرافیک روی این بورد بابالاترین قطعات حدود 40%کاهش پیدا میکنه

mosmag
14-07-14, 12:05
ميدونم كه اصلا به هم نزديك هم نيستند حالا مج بودن بماند
ولي به دلايلي فعععلا ميخوام اين كارو انجام بدم و علاوه بر كمي بازي اوركلاك رو هم ياد بكيرم
خب به نظرتون يه رم ٢ بردارم و cpu رو با يه كولر خوب اور كنم نميتونم بازي هارو رو ١٠٢٤در ٧٦٨ با كيفيت متوسط بازي كنم تا اخر امسال؟؟؟
يعني مادربرد اكه بيشتر از ٤ رم روش باشه شناسايي نميكنه؟؟ اخه داخل بخش بشتيباني خودش اون موقع فقط رمهاي يك رو نوشته بود ولي الان يه دو روشه!!!!
لطفا راهنمايي كنيد كه سيستم راه ميوفته و ضرري براي قطعات نداره؟؟؟

nima_hl
14-07-14, 12:19
ميدونم كه اصلا به هم نزديك هم نيستند حالا مج بودن بماند
ولي به دلايلي فعععلا ميخوام اين كارو انجام بدم و علاوه بر كمي بازي اوركلاك رو هم ياد بكيرم
خب به نظرتون يه رم ٢ بردارم و cpu رو با يه كولر خوب اور كنم نميتونم بازي هارو رو ١٠٢٤در ٧٦٨ با كيفيت متوسط بازي كنم تا اخر امسال؟؟؟
يعني مادربرد اكه بيشتر از ٤ رم روش باشه شناسايي نميكنه؟؟ اخه داخل بخش بشتيباني خودش اون موقع فقط رمهاي يك رو نوشته بود ولي الان يه دو روشه!!!!
لطفا راهنمايي كنيد كه سيستم راه ميوفته و ضرري براي قطعات نداره؟؟؟

لطفا مشخصات پردازنده و پاورتون را بفرمائید

اگر این گرافیک کارت به صورت مجانی به دست شما میرسد با یک پاور خوب میتونید از آن به صورت شکسته بسته یه استفاده ای بکنید

ولی اگر قصد خرید دارید با صرف هزینه روی کل پلتفرم و خرید گرافیک سبکتر پرفورمنس خیلی بیشتری خواهید داشت

AMD>INTEL
14-07-14, 12:32
من هم پیشنهاد میکنم روی این برد قدیمی فکر نصب چنین گرافیکی نکنید . حداقل ارزانترین سیستم 1150 رو انتخاب کنید .که از pcie 3 پشتیبانی کند .

mosmag
14-07-14, 12:33
كرافيك رو خريدم و باور هم قصد خريد 750 oc رو دارم كه براي اينده كاملا انتخابامو سابورت ميكنه ميدونم البته ٧٠٠ كافيه ولي خب....
٩٤٥ هم مدل cpu هست كه انصافا درحد يه core 2 duo بهم كارداده و فك كنم ساخت كاستاريكا باشه

STUXNET
14-07-14, 12:51
خرید قطعات آیندتون چی هست که این پاورروانتخاب کرید؟

AMD>INTEL
14-07-14, 12:53
دوست گرامی قطعات انتخابی شما هیچ تناسبی با هم ندارند . شما اول تغییر پلتفرم به سوکت جدید اینتل 1150 میدادید تا بتونید از قدرت گرافیکتون بهره ببرید .

mosmag
14-07-14, 13:11
قطعات انتخابيم اينان و من فقط براي مدت كوتاهي حداكثر يك سال ميخوام از اين سيستم استفاده كنم و قطعا اين قطعات رو بعد از ورود cpu به كشور و تعادل قيمتش ميخرم
Asrock z97 killer
Gskill 2400 4gb *2
4690k
درحقيقت من حداكثر يه رم ٢ زيادي ميخرم كه اونم رو سيستم الانم راحت فروش ميره
از اونجايي كه دانش اموزم احتمالا تابستون تموم ميشه تا وقتي كه cpu بياد

AMD>INTEL
14-07-14, 13:14
میل خودتون هست ولی این کار منطقی نیست .

mosmag
14-07-14, 13:54
من كاملا ميدونم كه كرافيك خيلي سطحش بالاتر از بقيه قطعاتم هست و نميتونه حداكثر توانشو استفاده كنه ولي به نظرتون اين سيستم نميتونه بازي هاي امسالو رو مانيتور الانم كهcrt هستش (هنوز مانيتور نخريدم) اجرا كنه بدون مشكل بوجود اومدن براي قطعات؟؟راستي cpu رو هم ميخوام سنكين اور كلاك كنم

سوال اصليم درمورد بايوس بود كه آيا كارت رو شناسايي ميكنه يا نه
ممنون از نظرات دوستان

AMD>INTEL
14-07-14, 16:02
ممنون از نظرات دوستان

بله مشکلی از اون لحاظ نیست . ولی حتما آخرین بایوس رو بگیر .
Only the registered members can see the link

nima_hl
14-07-14, 17:52
من كاملا ميدونم كه كرافيك خيلي سطحش بالاتر از بقيه قطعاتم هست و نميتونه حداكثر توانشو استفاده كنه ولي به نظرتون اين سيستم نميتونه بازي هاي امسالو رو مانيتور الانم كهcrt هستش (هنوز مانيتور نخريدم) اجرا كنه بدون مشكل بوجود اومدن براي قطعات؟؟راستي cpu رو هم ميخوام سنكين اور كلاك كنم

ممنون از نظرات دوستان

شما با این مادربرد اصلا نمیتونید بازیهای جدید را اجرا کنید

حتی اگر پردازنده را تا آخرین حد ممکن آورکلاک کنید با رم 533 به مشکل شدید خواهید خورد ( برخی از بازیهای جدید نیاز به رم 6 گیگ دارند )

به هر ترتیب خریدیه که انجام دادید تست کنید تا به حرفهای ما برسید :1. (35):

mosmag
14-07-14, 19:24
شما با این مادربرد اصلا نمیتونید بازیهای جدید را اجرا کنید

حتی اگر پردازنده را تا آخرین حد ممکن آورکلاک کنید با رم 533 به مشکل شدید خواهید خورد ( برخی از بازیهای جدید نیاز به رم 6 گیگ دارند )

به هر ترتیب خریدیه که انجام دادید تست کنید تا به حرفهای ما برسید :1. (35):

سلام
ممنون
يعني رمهارو نميشه به فركانس هاي بالاتر رسوند يا ار كرد يا هرجور ديگه اي فركانس dram رو افزايش داد؟؟؟؟

AMD>INTEL
14-07-14, 19:32
دوست گرامی چیپ مادربرد شما دارای محدودیت هست . انتظار اورکلاک از این برد با این پردازنده نمیتونید داشته باشید .

nima_hl
14-07-14, 21:22
سلام
ممنون
يعني رمهارو نميشه به فركانس هاي بالاتر رسوند يا ار كرد يا هرجور ديگه اي فركانس dram رو افزايش داد؟؟؟؟

سلام

بستگی به چیپ رمها و مادربردتون داره ولی تا اونجا که یادمه این چیپ برای آورکلاک اصلا جالب نبود

باز تست کنید ولی بیخود برای این پلتفرم هزینه نکنید ( مثلا خرید رم )

mosmag
14-07-14, 22:01
ممنون
الان هم من در مرحله قبل از خريد هستم و هنوز قطعه اي نخريدم به جز كرافيك كه قيمت خوب كيرم اومد دست دوم و كم كاركرد كرفتم
رم هم يه دونه ٢ دست دوم فكر نكنم خيلي قيمتي داشته باشه ٢٠-٣٠ تومن
البته اين موضوع فركانس رم منو خيلي نكران كرد ولي تو فروم خوندم براي بازي تاثير زيادي نداره نميدونم
تو سايت مادربرد نوشته حداكثر رم ٤
يعني هيج اميدي نيست بيشتر رو شناسايي كنه؟
اخه ٤تا اسلات هست و موقعي كه وارد بازار شده رمها حداكثر ١ بوده شايد رو اين حساب اينو نوشته
الان يه ٢ رو سيستممه

STUXNET
15-07-14, 11:54
وقت وهزینه الکی هدرکردنه یکبارباتعویض پلتفرم خیال خودتون راحت کنید

mosmag
15-07-14, 14:10
خب من اينو ارتقا ندم اور كه ميخوام بكنم
رم و cpu هم مشخصاتش ايناست ميخوام هردو رو اور كنم
كمي راهنمايي درمورد اينكه تا چه قدر ميتونم اور كنم كه براي قطعات ضر نداشته باشه؟؟
cpu 945
ram super talent 800 cl5 2gb

nima_hl
15-07-14, 21:31
خب من اينو ارتقا ندم اور كه ميخوام بكنم
رم و cpu هم مشخصاتش ايناست ميخوام هردو رو اور كنم
كمي راهنمايي درمورد اينكه تا چه قدر ميتونم اور كنم كه براي قطعات ضر نداشته باشه؟؟
cpu 945
ram super talent 800 cl5 2gb

تا اونجا که من میدونم 945 چیپ مادربردتونه و اینتل پردازنده 945 ندارد

برای آورکلاک یک آموزش خوب در سایت اصلی داریم

آموزش کامل اورکلاک سیستم های مبتنی بر پردازنده Intel ( بخش اول ) (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
15-07-14, 21:55
تا اونجا که من میدونم 945 چیپ مادربردتونه و اینتل پردازنده 945 ندارد

برای آورکلاک یک آموزش خوب در سایت اصلی داریم

آموزش کامل اورکلاک سیستم های مبتنی بر پردازنده Intel ( بخش اول ) (Only the registered members can see the link)
نیما جان منظورشون پردازنده پر مصرفه pentium d 945 هست .
ARK | Intel® Pentium® D Processor 945 (4M Cache, 3.40 GHz, 800 MHz FSB) (Only the registered members can see the link)

mosmag
16-07-14, 00:52
سلام
اون مقاله و مقاله قبلش درباره اوركلاك رو بارها خوندم ولي هيجي درمورد كارهاي ريز كه بارها شنيده بودم به صبر و حوصله نياز داره و بيشتر به ازمون و خطا ربط داره و تجربه رو نديدم
بعد درمورد اور رم هم مقاله بدرد بخوري نديدم
از اونجايي كه خودتون هم فرموديد cpu با وات بالاست كه احتمالا به كولر نياز دارم ولي بين سه مورد كه اصلا تو يه كلاس نيستن موندم
دوستان فرمودند بايد بايوس رو ابديت كنين لينك اموزش اونم لطف كنين ممنون ميشم

javadshahvand
16-07-14, 01:49
سلام
اون مقاله و مقاله قبلش درباره اوركلاك رو بارها خوندم ولي هيجي درمورد كارهاي ريز كه بارها شنيده بودم به صبر و حوصله نياز داره و بيشتر به ازمون و خطا ربط داره و تجربه رو نديدم
بعد درمورد اور رم هم مقاله بدرد بخوري نديدم
از اونجايي كه خودتون هم فرموديد cpu با وات بالاست كه احتمالا به كولر نياز دارم ولي بين سه مورد كه اصلا تو يه كلاس نيستن موندم
دوستان فرمودند بايد بايوس رو ابديت كنين لينك اموزش اونم لطف كنين ممنون ميشم

آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربردها (نسخه جدید) (Only the registered members can see the link)

mosmag
16-07-14, 12:04
بايس رو هم به آخرين نسخه آپديت كردم
به نظرتون كدوم كولر رو بگيرم از water coolig خوشم نمياد
ترجيحا جلوي اسلات رمهارو نگيره به سيستم بعديمم بخوره :Love-ssa~! (1):
يعني 1150 و 775 راستا فقط كارايي نسبت به قيمت برام مهمه يعني اگه ميشه با 20 درصد افزايش قيمت 30 درصد افزايش كارايي گرفت
حتي اگه 300 تومن هم باشه اشكال نداره فقط مشكل دما رو برطرف كنه با هزينه معقول
مثلا نوكتا c14 رو كه يكي از دوستان معرفي كردن خوب بود ولي كاراييش خيلي كمتر از silver arrow با قيمت برابر بود
ممنون از راهنمايي هاتون

AMD>INTEL
16-07-14, 19:48
بايس رو هم به آخرين نسخه آپديت كردم
به نظرتون كدوم كولر رو بگيرم از water coolig خوشم نمياد
ترجيحا جلوي اسلات رمهارو نگيره به سيستم بعديمم بخوره :Love-ssa~! (1):
يعني 1150 و 775 راستا فقط كارايي نسبت به قيمت برام مهمه يعني اگه ميشه با 20 درصد افزايش قيمت 30 درصد افزايش كارايي گرفت
حتي اگه 300 تومن هم باشه اشكال نداره فقط مشكل دما رو برطرف كنه با هزينه معقول
مثلا نوكتا c14 رو كه يكي از دوستان معرفي كردن خوب بود ولي كاراييش خيلي كمتر از silver arrow با قيمت برابر بود
ممنون از راهنمايي هاتون

Green silver_arrow Fan (Only the registered members can see the link)

mosmag
17-07-14, 13:19
سلام
اين به رمه گير ميكنه كه !!!!!
اين كار من راه ميندازه؟؟ به اندازه كافي قويه ؟؟؟؟

TUNIQ TOWER 120 EXTREME

AMD>INTEL
17-07-14, 13:30
سلام
اين به رمه گير ميكنه كه !!!!!
اين كار من راه ميندازه؟؟ به اندازه كافي قويه ؟؟؟؟

TUNIQ TOWER 120 EXTREME

بله مناسب هست