PDA

مشاهده نسخه کامل : مقدار آمپر خروجی Usb ؟

amirpcp30
12-07-14, 02:49
سلام دوستان
میخواستم بپرسم usb چند میلی امپر خروجی میده؟
میدونم که usb 2 500 و usb 900 میلی آمپر میده ولی داخل یک سایت اینو خوندم:

در USB 3.0 یک واحد انرژی 150 میلی آمپر است . این مقدار در USB 2.0 , 100 میلی آمپر است . به محض اینکه دستگاه مزبور پیکربندی (configure) شود می تواند تا شش واحد دیگر (5 واحد در USB 2.0) انرژی درخواست کند یعنی 900 میلی آمپر که در مقایسه با USB 2.0 که 500 میلی آمپر است میزان بیشتری می باشد .
حالا سوالم اینه مثلا من یک موس بی سیم دارم که زمانی که سیم usb بهش وصل میکنم از طریق usb باطری هاش شارژ میشه (باطری AAA) حالا برای شارژ ، usb چه مقدار آمپری میده؟
ببخشید که اینجا میپرسم ولی اگه در این مورد هم کسی بدونه راهنمایی کنه ممنون میشم - میخواستم ببینم باطری های نیکل متال (NI-MH) مثل لیتیوم نیازی به شارژ اولیه ندارند؟ چون داخل هر سایتی یک چیزی میزنه
ممنون
با سپاس
:give_rose:

aryaiee
12-07-14, 09:12
1-usb2 دارای خروجی استاندارد 0.5 آمپر هستش و در برخی لپ تاپ ها و حتی تلوزیون ها و مادربرد ها یک مدل 1 میلی آمپر هستند.علت آمپر بالاتر خواندن بهتر هارد های اکسترنال و شارژ سریع میباشد.(quick chargh)
2-باتری های NI MH به گرما و شارژ بیش از حد حساس هستند.(نه اینکه منفجر بشوند!)تمامی شارژهای این گونه از باتری ها دارای مدار قطع هستند.خیر احتیاج به شارژ اولیه با زمان بالا نیست اما برای بار اول بهتره بگذارید یک دور کامل شارژ بشوند

amirpcp30
12-07-14, 17:01
سلام بله روی مین بوردم کوءیک شارژ قبلا دیده بودم - برای یکی دو تا از usb ها فقط هست نه اینکه تمام usb ها امپرشون بالاتر باشه درسته؟
روی لپ تاپ اینو ندیدم - با این تفاسیر به نظرتون برای باطری 2500 چند ساعت باید بزارم با سیم باشه و شارژ شه؟ روی باطری نوشته 15 ساعت برای 250 میلی و 4.5 ساعت برای 750 میلی - که اگه 500 میلی هست اگه اشتباه نکنم میشه حدود 7.5 ساعت _ البته اضافه کنم 1.5-2 متر طول کابل هست و همزمان با شارژ کار هم میکنم (البته فک نکنم کار کردن با موس خیلی تاثیر داشته باشه چون با یک باطری معمولی 3-4 هفته کار میکنه)
با سپاس

AMD>INTEL
12-07-14, 17:43
این سایت اطلاعات خوبی درباره usb دارد
USB.org - Hi-Speed USB (Only the registered members can see the link)

aryaiee
12-07-14, 18:41
سلام بله روی مین بوردم کوءیک شارژ قبلا دیده بودم - برای یکی دو تا از usb ها فقط هست نه اینکه تمام usb ها امپرشون بالاتر باشه درسته؟
روی لپ تاپ اینو ندیدم - با این تفاسیر به نظرتون برای باطری 2500 چند ساعت باید بزارم با سیم باشه و شارژ شه؟ روی باطری نوشته 15 ساعت برای 250 میلی و 4.5 ساعت برای 750 میلی - که اگه 500 میلی هست اگه اشتباه نکنم میشه حدود 7.5 ساعت _ البته اضافه کنم 1.5-2 متر طول کابل هست و همزمان با شارژ کار هم میکنم (البته فک نکنم کار کردن با موس خیلی تاثیر داشته باشه چون با یک باطری معمولی 3-4 هفته کار میکنه)
با سپاس

بابت مقدار سیم مشکلی نیست تا 2متر زیاد افت نیست دوست من.
بله واسه همه usb ها در یک بورد 1 قرار نمیدهند.
بله همون 7.5 میشه حداکثر.نگران هم نباشید خود شارژر موس شما مجهز به مدار قطع هستش و شما بعد از سبز شدن نشان شارژ میتونید از حالت بدون سیم استفاده بفرماید دوست من

amirpcp30
13-07-14, 09:09
سلام متاسفانه مثل اینکه موس من مدار قطع کننده نداره از دیشب به لپ تاپ بود 8:45 دقیقه شد بعد اومدم دیدم موس گرم شده کمی باطری ها داغ شده بودند
البته اضافه کنم موس روی خودش هم باطری های NI_MH داشت که 700 میلی امپر بودند (البته سه سال قبل 25.000 تومان گرفتم مارک خاصی هم نیست گلنس یک چنین چیزی بود باطری ها هم خیلی وقته خراب شدن تازه باطری شارژی دوباره گرفتم)
با سپاس

mohammad1985
13-07-14, 15:57
گرم شدن باطری حین شارژ طبیعی هست