PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک پردازنده لپ تاپ I7 2630QM - HP6080

amirpcp30
10-07-14, 13:53
سلام دوستان
میخواستم cpu لپ تاپ رو اور کنم نرم افزار set fsb هم نصب کردم ولی clock gen لپ تاپ رو نمیدونم میخواستم بپرسم نرم افزاری هست که خودش شناسایی کنه؟
و اینکه تا چه حدودی میشه لپ تاپ رو اور کرد؟ میتونم هسته ی اول رو بیشتر کنم؟
با سپاس
:give_rose:

aryaiee
10-07-14, 14:09
برادر HP خودش به حد کافی گرم هست.حالا مدل های i7Q اش که بماند دیگه بدتر!فکر خنک کردنش رو کردید؟شک دارم استیبل بشه کار زیادی روش کرد

AMD>INTEL
10-07-14, 15:57
ایسی کلاکش اگر درست یادم باشه 9LPRS929AKLF

amirpcp30
10-07-14, 17:16
سلام
ممنون از توجهتون

برادر HP خودش به حد کافی گرم هست.حالا مدل های i7Q اش که بماند دیگه بدتر!فکر خنک کردنش رو کردید؟شک دارم استیبل بشه کار زیادی روش کرد
نه اگه اور کردم خیلی گرم شد یک فکری به حالش میکنم-چون از لپ تاپ به جای کیس استفاده میکنم گرماش حداقل خودمو اذیت نمیکنه

ایسی کلاکش اگر درست یادم باشه 9LPRS929AKLF
ممنون ولی متاسفانه نشد
بایوس انلاک رو از چه سایتی میتونی گیر بیارم که بتونم از طریق خود بایوس اور کنم؟
سپاس

AMD>INTEL
10-07-14, 18:13
سلام
ممنون از توجهتون

نه اگه اور کردم خیلی گرم شد یک فکری به حالش میکنم-چون از لپ تاپ به جای کیس استفاده میکنم گرماش حداقل خودمو اذیت نمیکنه

ممنون ولی متاسفانه نشد
بایوس انلاک رو از چه سایتی میتونی گیر بیارم که بتونم از طریق خود بایوس اور کنم؟
سپاس[/COLOR][/INDENT]

[/COLOR][/RIGHT]

برنامه aida 64 رو نصب کن مشخصات صفحه مادربرد لپتاپ رو برام بنویس. مدل دقیق لپتاپ رو بهم بگو . کلا موردی که جناب آریایی گفتند مخصوصا تو لپتاپ های hp خیلی باید دقت کرد .

AMD>INTEL
10-07-14, 18:18
این لینک بایوس مود شده رو گذاشته . فقط باید ببینید دقیق همین مدل شماست
leshcatlabs.net forums • View topic - Unlocking your Switchable Graphics' Full Potential (Only the registered members can see the link)

amirpcp30
12-07-14, 02:31
سلام
خیلی ممنون عزیز
HP DV6-6080 فقط پسوندش رو نمیدونم روی خودش هم نبود فک کنم فقط روی جعبه نوشته باشه
در مورد گرما هم نمیزارم در تست به 100 برسه تا جایی که به این دما نرسه اور میکنم
برنامه ای که فرمودید نصب کردم این هم جزعیات صفحه مین:

Field Value
Motherboard Properties
Motherboard ID <DMI>
Motherboard Name Hewlett-Packard HP Pavilion dv6 Notebook PC

Front Side Bus Properties
Bus Type BCLK
Real Clock 100 MHz
Effective Clock 100 MHz

Memory Bus Properties
Bus Type Dual DDR3 SDRAM
Bus Width 128-bit
DRAM:FSB Ratio 20:3
Real Clock 667 MHz (DDR)
Effective Clock 1333 MHz
Bandwidth [ TRIAL VERSION ] MB/s

Chipset Bus Properties
Bus Type Intel Direct Media Interface v2.0

این هم شات از cpu-z:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
برای بایوس هم ممنون فقط اینو متوجه نشدم:
NOTE2: DO NOT, I Repeat, DO NOT let Windows try to install the HD3000 drivers from WinUpdate after you mod the BIOS and install Leshcat drivers, it breaks the ability to detect SG. Tell WinUpdate NOT to install and use the LeshCat installer to install the iGPU driver every time.
با سپاس

AMD>INTEL
12-07-14, 06:10
ببینید با این شماره ICS954227 برنامه setfsb کار میکنه

amirpcp30
12-07-14, 17:01
سلام
نه متاسفانه با
ICS954227CGLF نشد
باز اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم
با سپاس

AMD>INTEL
12-07-14, 17:21
این هم تست کنید 9LPRS929AKLF

amirpcp30
12-07-14, 21:44
سلام ممنون متاسفانه باز هم نشد

AMD>INTEL
12-07-14, 21:46
تمام ایسی کلاک های hp dv6 6080 رو گفتم ناموسا چیزی به ذهنم نمیرسه :whistle:

AMD>INTEL
12-07-14, 22:12
از سایت خود setfsb بگرد ببین تو لیست پیدا میکنی
SetFSB_HomePage (Only the registered members can see the link)

amirpcp30
12-07-14, 22:42
ممنون از لطفتون
متاسفانه داخل سایتش اصلا 6080 نبود
با بایوس میتونم کاری کنم؟
سپاس

AMD>INTEL
12-07-14, 22:46
کلا بایوس مود شده کمتر برای لپتاپ ها ساخته میشه . اگر تونستم نقشه رو پیدا کنم خبرشو بهت میدم . تو لیست چند تا لپتاپ hp بود اونا رو امتحان کن .

amirpcp30
06-10-15, 09:42
سلام دوستان
بنده این لپ تاپ رو باز کردم و چند تا ایسی عکس گرفتم میخواستم بپرسم کدوم قیمت بورد ایسی کلاکش هست و چه چیزهایی روی اون نوشته م=که مشخصش میکنه؟
راستی من لپ تاپ رو بعد 4 سال باز کردم که تمیز کنم روی چیپست یک آلومینیوم بود با دو تا پیچ روی اون بسته شده بود باز که کردم زیر اون یک لایه دو میلیمتری مثل ادامس بود با رنگ متمایل به زرد همینطور چند تا ترانزیستور کنار سی پی یو بود که از خنک کننده سی پی یو استفاده میکرد اون هم از همینا داشت من نداشتم از اینا تعویض کنم خمیر سیلیون هم نمیشد اینقد زیاد بزنم فقط با سرناخن تمیزش کردم و کمی جمعش کردم که زخیم تر شه دوباره همون رو استفاده کردم مشکلی نداره؟ راستی اسمش چی هست؟
با سپاس

AMD>INTEL
06-10-15, 13:11
سلام دوستان
بنده این لپ تاپ رو باز کردم و چند تا ایسی عکس گرفتم میخواستم بپرسم کدوم قیمت بورد ایسی کلاکش هست و چه چیزهایی روی اون نوشته م=که مشخصش میکنه؟
راستی من لپ تاپ رو بعد 4 سال باز کردم که تمیز کنم روی چیپست یک آلومینیوم بود با دو تا پیچ روی اون بسته شده بود باز که کردم زیر اون یک لایه دو میلیمتری مثل ادامس بود با رنگ متمایل به زرد همینطور چند تا ترانزیستور کنار سی پی یو بود که از خنک کننده سی پی یو استفاده میکرد اون هم از همینا داشت من نداشتم از اینا تعویض کنم خمیر سیلیون هم نمیشد اینقد زیاد بزنم فقط با سرناخن تمیزش کردم و کمی جمعش کردم که زخیم تر شه دوباره همون رو استفاده کردم مشکلی نداره؟ راستی اسمش چی هست؟
با سپاس

اون ماده در اصل یک جور ضربه گیر و ضد فشار هست . باعث میشه هیتسینک روی چیپ ها فشار بیش از حد نیاره.

amirpcp30
06-10-15, 13:26
اون ماده در اصل یک جور ضربه گیر و ضد فشار هست . باعث میشه هیتسینک روی چیپ ها فشار بیش از حد نیاره.
سلام
ممنون از راهنماییتون
انتقال گرما رو هم انجام میده؟
پس مشکلی نداره از همون قبلیه استفاده کردم و مثل خمیرسیلیکون تعویض نکردم؟
از کجا ایسی کلاک رو میتونم بفهمم برای اورکلاک؟
با سپاس :give_rose:

AMD>INTEL
06-10-15, 13:28
سلام
ممنون از راهنماییتون
انتقال گرما رو هم انجام میده؟
پس مشکلی نداره از همون قبلیه استفاده کردم و مثل خمیرسیلیکون تعویض نکردم؟
از کجا ایسی کلاک رو میتونم بفهمم برای اورکلاک؟
با سپاس :give_rose:

توصیه میکنم روی gpu و cpu از پد سیلیکونی استفاده کنید . در بازار و علا الدین موجوده .ایسی کلاک هم باید عکس واضح بگذارید.

AMD>INTEL
06-10-15, 13:33
توصیه میکنم روی gpu و cpu از پد سیلیکونی استفاده کنید . در بازار و علا الدین موجوده .ایسی کلاک هم باید عکس واضح بگذارید.

در ضمن روی مادربرد لپتاپ مدل دقیق رو نوشته مثلا quanta و ... دقیق بگید تا چک کنم .

amirpcp30
06-10-15, 14:00
برای گرافیک و سی پی یو از خمیر Tuniq TX-4 استفاده کردم ، برای چیپ مین بورد و ترانزیستور های بالای سی پی یو میخواستم ببینم استفاده ای چند باره اون ماده و تعویض نکردن مثل خمیر سیلیکون مشکلی نداشته باشه
این عکس از بورد اگه بدونید کدوم قسمتشه ایسی کلاک ، ایسی ها رو هم جدا عکس گرفتم
Only the registered members can see the linkاورکلاک-پردازنده-لپ-تاپ-i7-2630qm-hp6080-6080o-jpg
چیپ مین بورد که زیر هیتسینکش اون ماده رو داشت با قرمز مشخص کردم همینطور ترانزیتور های بالای سی پی یو ، هیت سینکی که روی این ترانزیستور ها با اون ماده متصل میشد همون بلاک سی پی یو بود ولی قسمت سی پی یو مسی بود
این عکس هم از هیت سینک که اون ماده هم مشخص کردم که وقتی متصل میشد می اومد روی ترانزیستور های بالای سی پی یو
Only the registered members can see the linkاورکلاک-پردازنده-لپ-تاپ-i7-2630qm-hp6080-6080oo-jpg
با سپاس

AMD>INTEL
06-10-15, 14:06
فقط روی چیپ ها خمیر بزنید استفاده دوباره از اونها هم مشکل ساز نیست . مدل دقیق برد رو پیدا کرده و بنویسید .
توجه : هیچوقت مادربرد pc یا لپتاپ را روی فرش نگذارید . باعث پریدن بایوس میشه . چون الکتریسته ساکن ایجاد میکنه .

amirpcp30
06-10-15, 16:23
فقط روی چیپ ها خمیر بزنید استفاده دوباره از اونها هم مشکل ساز نیست . مدل دقیق برد رو پیدا کرده و بنویسید .
توجه : هیچوقت مادربرد pc یا لپتاپ را روی فرش نگذارید . باعث پریدن بایوس میشه . چون الکتریسته ساکن ایجاد میکنه .
بله فقط روی سی پی یو و گرافیک زدم و چیپست و ترازیستور ها رو از ماده ی خودش دوباره استفاده کردم
خیلی وقته از اینکارا نکرده بود م اصلا توجه نکردم + لپ تاپ یکی از دوستان اینقد گرم میشد که خاموش میکرد میخواستم اونو باز کنم به سرم زد لپ تاپ خودمم ببرم خونه ایشون با هم باز کنیم از خودمم تمیز کنم حتی فراموش کردم اول یک تست بگیرم بعد تمیز کنم ببینم چقد تفاوت کرده
مدل برد فقط این رو پشت برد پیدا کردم اگه همین باشه: نوشته pcb که مدل زده و همچنین pwa
Only the registered members can see the linkاورکلاک-پردازنده-لپ-تاپ-i7-2630qm-hp6080-6080ooo-jpg

که متاسفانه نمیشد کامل خوند یکی دو تا حروفش مشخص نیست این دو عکس مشخصش میکنند

Only the registered members can see the linkاورکلاک-پردازنده-لپ-تاپ-i7-2630qm-hp6080-6080o5-jpgOnly the registered members can see the linkاورکلاک-پردازنده-لپ-تاپ-i7-2630qm-hp6080-6080o4-jpg
با سرچ در نت حدس من این هست:
HPMH-41-AB6200-D00G
با سپاس

AMD>INTEL
06-10-15, 16:37
dv6 حدود 10 مادربرد متفاوت دارد . مدل دقیق رو حتما روی برد مینویسه .
مثلا روی یکی از مدلها ایسی کلاک 9LRS3197 هست .

amirpcp30
06-10-15, 16:46
dv6 حدود 10 مادربرد متفاوت دارد . مدل دقیق رو حتما روی برد مینویسه .
مثلا روی یکی از مدلها ایسی کلاک 9LRS3197 هست .
ممنون
با چه نامی نوشته میشه؟ این pcb مگه همون مادربورد نیست؟ سرچش که کردم همون مین رو دیدم

AMD>INTEL
06-10-15, 16:53
ممنون
با چه نامی نوشته میشه؟ این pcb مگه همون مادربورد نیست؟ سرچش که کردم همون مین رو دیدم

این چیزیه که عموما میدونن . تولید کنند اصلی شرکت دیگری هست .

amirpcp30
07-10-15, 10:34
این چیزیه که عموما میدونن . تولید کنند اصلی شرکت دیگری هست .
سلام مجدد
متاسفانه چیز دیگه ای پیدا نکردم عکس از نزدیک از بورد رو داخل یک فایل گذاشتم کیفیت چندان مناسب نیست نور کم بود فقط هم گوشی همراهم بود وقتی باز کردم چندتا عکس گرفتم چند عکس دیگه هم هست اگه مشخص بشه کدوم یکی ای سی کلاکش هست احتمالا بتونم کدش رو بخونم
Only the registered members can see the link
با سپاس