PDA

مشاهده نسخه کامل : حل مشکل و رفع بیرون نیومدن رایتر

Ghaioom
07-07-14, 12:05
سلام

چطوری میشه این مشکل رو رفع کرد؟ برای همیشه منظورم. با سوزن میشه درش آورد ولی گاهی رایترا کلا گیر میکنن هر وقت که بخوای استفاده کنی باید سوزن بزنی D:
خب چطوری میشه این مشکل رو رفع کرد؟ باید چیزی عوض بشه ؟

rasoul225
07-07-14, 12:25
باید رایتر رو باز کنی توش یه کش داره اصطلاحا بهش میگن تسمه ، اون شل شده خاصیتش رو از دست داده باید با یه سایز کوچکتر اون تسمه رو عوض کنی.همین.

STUXNET
07-07-14, 12:51
دوست عزيز يعني مشكل از كش هست فقط؟

aryaiee
07-07-14, 13:06
لطفا در راهنمایی ها دقت کنید دوستان من با عجله جواب یک کاربر رو ندید!همونطور که کاربر STUXNET هم گفتند فقط از تسمه هستش؟؟خیلی وقت ها وقتی با سوزن باز میشه از تسمه نیست!در ضمن دوست من اون کش نیست که بهش بگن تسمه!تسمه است،که بهش میگن تسمه.و با کوچکتر از خودش هم نباید تعویض بشه!تسمه قدیمی رو یک جا میگذارید و یک تسمه با سایز کمتر از نیم سایز هم داخلش میگذارید اگر OK بود عوض میکنید.گاهی به علت چرب شدن یا کثیف شدن موتور S ممکنه تسمه هم لیز بخوره که با تینر که تمیز کنید حل میشه!و...علت های دیگر

SOHR@B
07-07-14, 15:07
والا یه جا خوندم که اون دایره زیر دی وی دی رام رو اگه در بیاری یکمی کج کنی بذاری سر جاش درست میشه
خیلی هام تو اون بحث عنوان کردن که درست شده
بنده خودم امتحان نکردم:give_rose:

Ghaioom
07-07-14, 15:35
تسمه کجا داره؟ خدماتی؟

موتور اس کدومه؟ شبیه اس هس؟

ب غیر از تسمه دگ میتونه از چی باشه؟

SOHR@B
07-07-14, 16:22
مواد لازم یه سوزنه یا سنجاق.کبریت یا فندک برای داغ کردن سوزن
رایترو که باز کردید تسمه بین دو تا حلقه مانندی افتادیه ابتدا تسمه رو در بیارید و جایی که تسمه روی موتور و حلقه بزرگه میفته رو با یه سوزن داغ کرده و محلشو زخمی کنید(رنگ قرمز) این کار رو برای وسط حلقه پلاستیکی بزرگ و کوچک انحام بدید.اینکارو تو مغازه ۱۰ تومن میگرفتمو انجام میدادم ۱۰۰ درصد عملی و صدها بار انجام دادم.نتیجه گرفتید به دیگران هم اموزش بدید.صلوات برای شادی روح مادر بنده هم دوست داشتید بفرستید
Only the registered members can see the link

SOHR@B
07-07-14, 16:25
اول از همه اینکارو انجام بدید نه پیچی باز می کنید نه چیزی DVD-RW بیرون بیارید که راحت باشید و صاف رو یک جای صاف بزارید و هیچی تو رایتر نباشه منظورم dvd هستش و کابل برق ساتا حتما بهش وصل کنید موردی هم نداره کابل ساتای مادربرم وصل باشه بازم مشکلی نداره خیالتو راحت باشه تست شده

1-رو DVD-RW یا همون رایتر درب روش که از بالا نگاه کنیم روش یک اهن گرد وسطش هست ببینید متوجه می شید. عکس می زارم. و همشون و همه مارکها این اهن گردو دارن روشون.اون اهن گرد با چسب رو DVD-RW چسبیده . یا با ناخن یه چیزه ریز بزارید زیرش در بیارید گفتم با چسبه زیاد محکمم نیست. این اهن گردو بزرگرو در اوردید؟

2-زیرش یک حالت یک سکه اهنی شکله گرده کلا پس از باز کردن درب بزرگه این اهنه معلومه. به هیچ چیز نچسبیده فقط یه 3 تا خار داره که جارفته . شما فقط اون سکه مانندو که سه تا خار داره دربیارید

3-.بجزو این 2 عدد اهن دیگه هیچیرو دسکاری نکنید منظورم اول اهن گرده بزگتره رو dvd-rw که تو عکس اوله در اوردیدو بعدش زیرش اون اهن گرده که کوچیکتره اندازه سکه هستش 3 تا خار داره.

4-انهایی که الان دربشون باز نمیشه بدونه اهنه تست کنند؟ می بینید راحت امد بیرون.

5-خوب مهم اینجاست اون اهن کوچیکه که مثله سکه هستش 3 تا خار داره. که برداشتیدبا دو انگشت به همون سمتی که از رایتر در اوردید کجش کنید که بین اون جا خار و اهن کوچکتره فاصله بیافته.مثلا کج کردید بین زیر و روی اهن کوچیکه فاصله بیافته نم نم یوهو تاش نکنید؟ نم نم اهن کوچیکتررو بزارید که تا کردید.

6-هی تست کنید منظور امتحان کنید. تا جایی که درب درست بشه بازو بس بشه

خوب دیدید درب به راحتی درست شد DVD توش بزارید یک بازو بس کنید ردیفه بعد تو کامپیوترتون ببینید DVD خونده شد البته ربطی نداره خونده میشه برای اطمینان گفتم؟

در اخر اهن گرده بزرگه رو رایترو بزارید سرجاش تمام همین

نه سوزن بهش می زنید که دردش بیاد نه پول می دید نه می خرید نه تعمیر می برید پیچشو باز کنند نه چیزی به این راحتی درست شد
موفق باشید

AMD>INTEL
07-07-14, 17:56
این روشی که SOHR@B بارها تست شده و جواب گرفتم

nima_hl
07-07-14, 21:26
یه روش آسون ،بی خرج و زحمت

درایوتون را خالی نگذارید و همیشه یه dvd داخل دستگاه بگذارید

با این کار درب دستگاه به راحتی باز میشه

SOHR@B
08-07-14, 11:29
یه روش آسون ،بی خرج و زحمت

درایوتون را خالی نگذارید و همیشه یه dvd داخل دستگاه بگذارید

با این کار درب دستگاه به راحتی باز میشه

درود بر نیمای عزیز
نیما جان انچنان هم بی زحمت نیست
تا بخوای بری تو مای کامپیوتر سی دی رام شروع به لود میکنه سیستم که بخود بیاد بالا شروع به لود میکنه و....
هر وقتم که بخوای درش رو باز کنی دقیقا میخوره تو همون لود و چرخش و این داستانا کلی باید صب کنی بیاد بیرون وای به حال اون روزی که عجله هم داری
حالا من یه سوال دارم من یه دیوی دی رایتر دام راهی واسه تعمیرش نیست؟ دیوی دی رو نمیخونه فک کنم از کالیبره خارج شده
مطمئنم سالمه چون 6 ماه هم رو سیستم نبود 20 تا دی وی دی هم رایت نزده

AMD>INTEL
08-07-14, 11:58
یک پیچ تنظیم اپتیک کنار اپتیک هست و قابل تنظیم هست .

nima_hl
08-07-14, 13:20
درود بر نیمای عزیز
نیما جان انچنان هم بی زحمت نیست
تا بخوای بری تو مای کامپیوتر سی دی رام شروع به لود میکنه سیستم که بخود بیاد بالا شروع به لود میکنه و....
هر وقتم که بخوای درش رو باز کنی دقیقا میخوره تو همون لود و چرخش و این داستانا کلی باید صب کنی بیاد بیرون وای به حال اون روزی که عجله هم داری
حالا من یه سوال دارم من یه دیوی دی رایتر دام راهی واسه تعمیرش نیست؟ دیوی دی رو نمیخونه فک کنم از کالیبره خارج شده
مطمئنم سالمه چون 6 ماه هم رو سیستم نبود 20 تا دی وی دی هم رایت نزده

وقتی dvd شما آتو ران داشته باشه ممکنه این مشکلات بوجود بیاد ( البته بسنگی به درایوت هم داره که گیر بده یا نه :lol: )

یه چنتا dvd یا cd و یدونه دیسک خام تست کنید یکیشون گیر بازار نیست همونو همیشه بگذارید داخل درایو :1. (26):

aliniceboy
08-07-14, 13:40
یه راه حل دیگه اینه که به همون روشی که دوستمون تو پست 8 ذکر کردن پیش برین و فقط کافیه بین اون سکه و آهن‌ربا یه چسب نواری بذارین! همین!
من الان چند ماهه با این روش مشکلم حل شده

aryaiee
08-07-14, 14:17
ببخشید اون پیچ کجا به مشکل دوست ما کمک میکنه؟ون پیچ واسه تنظیم pick هستش!

AMD>INTEL
08-07-14, 14:55
ببخشید اون پیچ کجا به مشکل دوست ما کمک میکنه؟ون پیچ واسه تنظیم pick هستش!

بله . این جواب من برای پست 11 هست . بدون خواندن روند تاپیک . پست من رو نقل قول نکنید .:1. (23):

aryaiee
08-07-14, 20:18
بله . این جواب من برای پست 11 هست . بدون خواندن روند تاپیک . پست من رو نقل قول نکنید .:1. (23):
دوست من چرا فکر کردید من پست رو نخوندم؟؟ببخشید اونی که شما فرمودید یک پتانسیومتر هستش نه پیچ معمولی!و اصلا مرتبط با مشکل اون دوستمون نیست!اون پتانسیومتر وظیفه تغییر ولتاژ لیزر رو داره که معمولا تا پایان عمر بهتره بهش دست زده نشه!!مخصوصا توسط یک شخص ناوارد

AMD>INTEL
08-07-14, 20:37
دوست من چرا فکر کردید من پست رو نخوندم؟؟ببخشید اونی که شما فرمودید یک پتانسیومتر هستش نه پیچ معمولی!و اصلا مرتبط با مشکل اون دوستمون نیست!اون پتانسیومتر وظیفه تغییر ولتاژ لیزر رو داره که معمولا تا پایان عمر بهتره بهش دست زده نشه!!مخصوصا توسط یک شخص ناوارد

اطلاع دارم پتانسیومتر هست وقتی درایوشون اپتیکش مشکل داره حدود نیم دور تغیر بدهند احتمال زیاد دوباره اپتیک کار میکنه . :1. (23):

satiran
08-07-14, 22:40
با این کار کل تنظیمات درایو بهم میریزه مخصوصا زمان رایت

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

aryaiee
10-07-14, 09:01
با این کار کل تنظیمات درایو بهم میریزه مخصوصا زمان رایت

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

بله دوست من دقیقا همینطور که شما میگید.مشکلات دیگرش بماند!...

SOHR@B
10-07-14, 09:39

دوست من برای یه رایتری که از کار افتاده این هم میتونه یه راهکار باشه بهتر از هدایت به سطل اشغالی :)

javadshahvand
10-07-14, 18:46
تمام رایترهای که مشکل درب دارند رو با تعویض تسمه رفع کردم و می کنم نکته اینکه تسمه ای که تهیه می کنید باید داخل تسمه فعلی قرار بگیره یعنی کوچکتر از اون باشه
در مورد گذاشتن دیسک داخل رایتر درسته درب همیشه باز میشه اما مشکلات اینکه همیشه در خال خوندن دیسک هست و این خودش سرعت سیستم رو درگیر می کنه

AMD>INTEL
10-07-14, 19:13
تمام رایترهای که مشکل درب دارند رو با تعویض تسمه رفع کردم و می کنم نکته اینکه تسمه ای که تهیه می کنید باید داخل تسمه فعلی قرار بگیره یعنی کوچکتر از اون باشه
در مورد گذاشتن دیسک داخل رایتر درسته درب همیشه باز میشه اما مشکلات اینکه همیشه در خال خوندن دیسک هست و این خودش سرعت سیستم رو درگیر می کنه

جواد جان این روش که سهراب گفت رو امتحان کن . کاملا مشکل رو بدون نیاز به باز کردن dvd writer حل میکنه .

Ghaioom
10-07-14, 21:08
والا یه جا خوندم که اون دایره زیر دی وی دی رام رو اگه در بیاری یکمی کج کنی بذاری سر جاش درست میشه
خیلی هام تو اون بحث عنوان کردن که درست شده
بنده خودم امتحان نکردم:give_rose:
دوست عزیز میشه از اونی ک گفته شده عکس بزارید من ک نمیدونم کدومه. در ضمن واسه سی دی رامم کار میکنه؟ چون دی وی دی رام دستم نیس الان تا چک کنم.

میشه بیشتر توضیح بدین؟ شاید به ی دی وی دی رایتر نگاه کنم متوجه بشم ولی ندارم تا چک کنم.

دوست من برای یه رایتری که از کار افتاده این هم میتونه یه راهکار باشه بهتر از هدایت به سطل اشغالی :)
شما مشکلتون حل شد؟ اگه حل شده بگین.ممنون.

=========

دوست آریایی میشه یه عکس از اون موتور S بدین؟ نمیدونم کدومه.

=========

دوستانی ک پست همراه با عکس میزارن لطفا عکسا رو یه جا دیگه آپلود کنید یا همینجا پیوست کنید اگه امکان پیوست باشه. آدم سردرگم میشه والا! مجبور شدم عکس یکی از پستارو از ی انجمن دگ گیر بیارم!

=========

یه جا هستش دو تا کامپیوتر قدیمی و هر کدوم ی دونه سی دی رایتر با سی دی رام داره. یکی از سی دی رامارو با کمک اون پست سهراب حل کردم. پست خوبی بود. بقیشو میخام با راه های دگ ک گفته شده برم تا ببینم کدوم بهترینه و تجربه بشه. این تاپیک خیلی عالی پیش رفته تا حالا. هر آموزش دیگه ای باشه بزارید. ممنون.

AMD>INTEL
10-07-14, 21:17
یک پتانسیومتر هست به نام laser power adjust
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
البته این برای مشکلهای خواندن دیسک هست نه مشکل درب درایو.

Ghaioom
10-07-14, 23:31
بعضیا دستگاه رو با دست میفرستن داخل مشکلی پیش میاد؟

javadshahvand
10-07-14, 23:49
جواد جان این روش که سهراب گفت رو امتحان کن . کاملا مشکل رو بدون نیاز به باز کردن dvd writer حل میکنه .

قبلاً تست کردم دردسر داره من هم تسمه رو بدون باز کردن رایتر تعویض می کنم کلاً 1 دقیقه بیشتر طول نمی کشه

Ghaioom
11-07-14, 10:23
چ مشکلات دیگه ای؟ مثلا ب قطعات داخل کیس هم میتونه؟!

=====================================

اون laser power adjust پیچه؟ فقط یکم باید بازش کرد یعنی؟
=============

یه رایتر سی دی هست که اصلا رایت نمیکنه همش چراغش روشن خاموش میشه. قبلنا رایت میکردا. خیلی کم استفاده میشه و قدیمی هست. میشه با اون روشی که گفتین درستش کرد؟

قبلاً تست کردم دردسر داره من هم تسمه رو بدون باز کردن رایتر تعویض می کنم کلاً 1 دقیقه بیشتر طول نمی کشه

ب نظر دوستان عوض کردن فقط تسمه روش جواد با روش سهراب چقد دوام داره؟ بنظر من تسمه عوض بشه بازم ممکنش هست ک دستگاه بعدا باز نشه ولی روش سهراب بنظرم بیشتر طول بکشه. نظر شماها چیه؟

===================

دوستان من اطلاعاتم از لپتاپ خلی کمه چون تا حالا نداشتم. مشکلاتش شبیه ب کامپیوتره؟
مثلا همین دستگاه رایتر یا رام اونم اگ اینجوری بشه با این راه حلها میشه درستید؟

aryaiee
13-07-14, 10:04
دوست من
خوشبختانه رایتر ها قیمت سنگینی ندارند و شما به راحتی میتونید خریداری کنید.زیاد کردن ولتاژ ورودی لنز فقط مدت کوتاهی ممکنه کمی کار رو بهتر کنه ولی در رایت و خوندن سی دی ها هم تاثیر منفی داره و اصلا ربطی به کالیبره نداره!واقعیت به این است که در مورد تعمیر رایتر ها و کلا odd ها نهایتا یک تسمه و چیزهای جزئی ارزش وقت گذاشتن و تعمیر دارد

STUXNET
13-07-14, 10:27
موقعی که درشو بازمیکنید Eject میشه درسته؟

Ghaioom
13-07-14, 11:01
آقا این پست 8 رو گزینه 5 چون اینی که دارم درست میکنم سی دی رایتر هست قاط زدم. مثل اون عکسش نیست یکم فرق میکنه. نمیفهمم چیکار کنم اینجاشو! چون میفرقه متوجه نمیشم. یکی سریعتر راهنمایی کنه.

یا باید مثل پست 14 یه چسب نواری بزارم.

میگم اصلا این قطعه که بر میداریم رو نمیشه برداشت و روشو بست؟ :دی
خو لابد سی دی رو نمیخونه ها؟ وگرنه روشو میبندیم که کار میکنه! :lol: یا نکنه اتفاق دیگه میفته؟

Ghaioom
17-07-14, 14:52
آقا اینجا همتون استادینا ولی چرا بعضی از سوالات من بی جواب میمونه؟؟! یکیش همین اخرین پست. تو صفحه قبل هم هست. تو جاهای دیگه هم سوالاتم بعضیاش بی جواب میمونه! شماها یه پا استادین ولی چرا اینجوری؟!

javadshahvand
17-07-14, 21:21
آقا این پست 8 رو گزینه 5 چون اینی که دارم درست میکنم سی دی رایتر هست قاط زدم. مثل اون عکسش نیست یکم فرق میکنه. نمیفهمم چیکار کنم اینجاشو! چون میفرقه متوجه نمیشم. یکی سریعتر راهنمایی کنه.

خو لابد سی دی رو نمیخونه ها؟ وگرنه روشو میبندیم که کار میکنه! :lol: یا نکنه اتفاق دیگه میفته؟

واقعیتش من اینکارو تا حالا انجام ندادم فقط تسمه عوض میکنم

AMD>INTEL
17-07-14, 22:33
تنظیم لنز نیاز به مهارت الکترونیک دارد . چون باید با مولتی متر اندازه گیری بشه . روش ساده تر برای کسانی که سر رشته خاصی به الکترونیک ندارند . تمیز کردن لنز با گوش پاک کن و الکل سفید هست .
10845

hamidpanahi
18-07-14, 00:50
سلام.اول باید رایترو بیاری بیرون و بازش کنید.بعد تسمه در باز کن رو تعویض کنید.

Ghaioom
22-07-14, 14:30

کاش جواب این پست رو میشد دریافت!
یه استاد حرفه ای نیست جوابشو در بیاره؟
میخوام بدونم اون قسمتشو در بیاریم دستگاه رو ببندیم بزاریم سر جاش مشکلی پیش میاد؟ با اینکه راحت در دستگاه، در میاد و میره داخل!

Ghaioom
03-08-14, 19:03
یه سی دی رایتر اسیوس هست که وقتی سی دی میزارم توش یکسره چراغش روشن خاموش میشه و آخرشم سی دی رو نمیخونه!
مشکلش از چی میتونه باشه؟ در عوض دو تا هست ولی اون یکی یه بار میبینی میخونه یه بار نه !

AMD>INTEL
03-08-14, 19:05
یه سی دی رایتر اسیوس هست که وقتی سی دی میزارم توش یکسره چراغش روشن خاموش میشه و آخرشم سی دی رو نمیخونه!
مشکلش از چی میتونه باشه؟ در عوض دو تا هست ولی اون یکی یه بار میبینی میخونه یه بار نه !

اپتیکشون خراب شده

AMD>INTEL
03-08-14, 23:52
وقتی رایتر شما هیچ مدیایی رو شناسایی نمیکنه . اپتیک درایو یا ضعیف شده یا کاملا از کار افتاده . شما دو کار میتونید انجام بدید . باید درایو dvd writer رو باز کنید . یا با گوش پاکن و کمی الکل سفید به آرامی لنز درایو رو تمیز کنید . یا بوسیله پیچ تنظیم بر خلاف عقربه ساعت تغییر حالت بدید . کسایی که حرفه ای هستند با ولتاژ گیری تنظیم میکنند . ولی برای افراد عادی یک روند آزمون و خطاست .

KOOROSH K
04-08-14, 00:11
رایتری که وقتی میبندیش یه لحظه چک میشه و یه ضربه میزنه وسیدی رو نمیخونه مشکلش از چیه

AMD>INTEL
04-08-14, 01:37
رایتری که وقتی میبندیش یه لحظه چک میشه و یه ضربه میزنه وسیدی رو نمیخونه مشکلش از چیه

باید از نزدیک دید ولی احتمال زیاد موتور درایو هست .