PDA

مشاهده نسخه کامل : نتایج عجیب از تست پاور توسط نرم افزار OCCT

ali_nob
04-07-14, 13:46
سلام
توسط نرم افزار OCCT پاورم رو تست کردم و نتایج اون یکم عجیب در اومده !
مثلا ولتاژ 3.3 ولت رو حوالی 2.7 نشون میده ، 5 ولت رو 4.5 نشون میده و از همه عجیب تر ولتاژ 12 ولت رو حوالی 4 ولت نشون میده ، فایل های گزارشی اون رو هم دارم اگه لازم شده میتونم بذارم به نظر شما مشکل از کجاست ؟
با تشکر

ARMIN ABISHI
04-07-14, 14:31
سلام
توسط نرم افزار OCCT پاورم رو تست کردم و نتایج اون یکم عجیب در اومده !
مثلا ولتاژ 3.3 ولت رو حوالی 2.7 نشون میده ، 5 ولت رو 4.5 نشون میده و از همه عجیب تر ولتاژ 12 ولت رو حوالی 4 ولت نشون میده ، فایل های گزارشی اون رو هم دارم اگه لازم شده میتونم بذارم به نظر شما مشکل از کجاست ؟
با تشکر

دوست عزیز،

اگر تست ها از ولتاژ مناسب به ولتاژی که عنوان کردین نزول کرده اند. پاورتون مشکل داره. البته منطقی نیست ریل 12 رو 4 ولت بده و سیستم روشن شه. اما به هر حال تست های ریل هایی که نام بردین رو بگذارید بد نیست.

ali_nob
04-07-14, 15:45
10717
10718
10719
10720

ARMIN ABISHI
04-07-14, 16:40
دوست خوبم

نرم افزار OCCT شما قدیمیه، پیشنهاد میکنم آخرین ورژنش رو بگیری: OCCT PT 4.4.0 Available ! (Only the registered members can see the link)

همچنین نرم افزار AIDA64 رو هم بگیر و نصب کن، اون هم ولتاژ های ریل های مهم رو توی لود نشون میده. اگر اونجا هم نتایج به این افتضاحی باشه، پاورت مشکل داره.

حالا مدل پاورت چی هست؟

ali_nob
04-07-14, 19:40
سلام
پاور سیستم من Green 480A-EU است.

ولتاژهای پاور با نرم افزار AIDA64 Business :

Voltage Values:

CPU Core
1.080 V

CPU VRM
1.740 V

+3.3 V
3.364 V

+5 V
5.010 V

+12 V
12.096 V

+3.3 V Standby
3.384 V

VBAT Battery
2.952 V

DIMM
1.524 V

iGPU
0.780 V

ali_nob
04-07-14, 20:53
عجبیه !
با نرم افزار AIDA64 و خود بایوس ولتاژ ها درسته ولی با OCCT این اطلاعات عجیب و غریب رو نشون میده !

10721

AMD>INTEL
04-07-14, 20:54
عجبیه !
با نرم افزار AIDA64 و خود بایوس ولتاژ ها درسته ولی با OCCT این اطلاعات عجیب و غریب رو نشون میده !

10721

دوست عزیز اگر نسبت به خروجی ها پاورت مشکوکی بهتره . با مولتی متر ولتاژ ها رو چک کنید .

ali_nob
04-07-14, 20:55
عجبیه !
این هم نتیجه نرم افزار OCCTPT4.4.0

10721

AMD>INTEL
04-07-14, 21:00
عجبیه !

10721

سیم زرد پاور رو با مولتی متر ولتاژش رو اندازه بگیرید .

ARMIN ABISHI
04-07-14, 21:46
عجبیه !

10721

هیچ چیز عجیبی نیست دوست خوبم. OCCT بسیاری از سنسور ها رو اشتباه میخونه. ورژن روی سیستم من دمای هسته ی دوم پردازنده ی من رو 120 درجه سانتیگراد میخونه.

کلا" خیلی از نظر خواندن سنسور ها OCCT خوب عمل نیمیکنه.

سیستمتون مشکلی نداره.

ali_nob
04-07-14, 22:42
سلام
با تشکر فراوان از دوستان عزیز جناب AMD>INTEL و Armin2012
از راهنمایی ها و توضیحاتتون متشکرم ، بله اتفاقا من یک مولتیمتر دیجیتالی دقیق دارم و گرفتن ولتاژ زرد و سیاه و نیز قرمز و سیاه جهت اندازه گیری ولتاژ 12 و 5 ولت کار سریع و بی درد سری است
فقط به دو دلیل اینقدر دنبال نتایج OCCT بودم یکی اینکه خیلی از OCCT تعریف شنیده بودم که نرم افزار دقیق و درستی است و دوم اینکه گفتم نکنه ولتاژ شاخه ای که من با مولتی متر تست کردم ( اصطلاحا اندازه گیری ولتاژ مدار باز همون شاخه ) که با مولتی متر اندازه گیری میشه با ولتاژ زیر بار اون شاخه دیگه ای که نرم افزار OCCT داره اندازه گیری میکنه مقایسه خوبی نباشه چون همونطور که احتمالا بدونین تست ولتاژ زیر بار و بدون بار ( اصطلاحا ولتاژ بی باری ) با هم فرق میکنه خصوصا اگر اون خروجی خاص از سمت پاور و یا از سمت بار که در اینجا مادربورد و مصرف کننده ها هستند اگر مشکلی داشته باشه افت ولتاژ رخ خواهد داد
به این جهت اینقدر به خروجی OCCT حساس شده بودم
بازم ممنون

AMD>INTEL
04-07-14, 22:48
سلام
با تشکر فراوان از دوستان عزیز جناب AMD>INTEL و Armin2012
از راهنمایی ها و توضیحاتتون متشکرم ، بله اتفاقا من یک مولتیمتر دیجیتالی دقیق دارم و گرفتن ولتاژ زرد و سیاه و نیز قرمز و سیاه جهت اندازه گیری ولتاژ 12 و 5 ولت کار سریع و بی درد سری است
فقط به دو دلیل اینقدر دنبال نتایج OCCT بودم یکی اینکه خیلی از OCCT تعریف شنیده بودم که نرم افزار دقیق و درستی است و دوم اینکه گفتم نکنه ولتاژ شاخه ای که من با مولتی متر تست کردم ( اصطلاحا اندازه گیری ولتاژ مدار باز همون شاخه ) که با مولتی متر اندازه گیری میشه با ولتاژ زیر بار اون شاخه دیگه ای که نرم افزار OCCT داره اندازه گیری میکنه مقایسه خوبی نباشه چون همونطور که احتمالا بدونین تست ولتاژ زیر بار و بدون بار ( اصطلاحا ولتاژ بی باری ) با هم فرق میکنه خصوصا اگر اون خروجی خاص از سمت پاور و یا از سمت بار که در اینجا مادربورد و مصرف کننده ها هستند اگر مشکلی داشته باشه افت ولتاژ رخ خواهد داد
به این جهت اینقدر به خروجی OCCT حساس شده بودم
بازم ممنون

شما همون هنگام کار و تست OCT . ولتاژ رو بگیرید . سیم زرد با پروب قرمز و پروب مشکی رو سیم مشکی قرار بدید .

ali_nob
04-07-14, 22:55
بله درسته ولی باید یکی از سوکت های خالی رو با مولتی متر اندازه گیری کنم.
در حالی که نرم افزار از روی مادربورد و روی مدار مصرف کننده ، ولتاژ رو می خونه ، ضمن اینکه همه سوکت ها یکسان عمل نمیکنن یعنی اگه مثلا خروجی یک سوکت زیر بار به شدت افت ولتاژ پیدا کنه همه خروجی های پاور خصوصا سوکت های باز اون دچار افت ولتاژ نمیشن ! درسته ؟

AMD>INTEL
04-07-14, 22:58
بله درسته ولی باید یکی از سوکت های خالی رو با مولتی متر اندازه گیری کنم.
در حالی که نرم افزار از روی مادربورد و روی مدار مصرف کننده ، ولتاژ رو می خونه ، ضمن اینکه همه سوکت ها یکسان عمل نمیکنن یعنی اگه مثلا خروجی یک سوکت زیر بار به شدت افت ولتاژ پیدا کنه همه خروجی های پاور خصوصا سوکت های باز اون دچار افت ولتاژ نمیشن ! درسته ؟

نه اونقدر ها هم تلورانس مسئله نیست . زیاد حساس نشید روی موضوع

STUXNET
05-07-14, 07:52
دوست خوب به نظر من بايد كاركرد پاوررو اول مدنظربزايد

mostafa0937
05-07-14, 09:01
ببینید اگه سیستم مشکلی نداره نیاز نیست انقدر حساس بشید

kala2
04-10-14, 12:23
سلام،
یک سیستم هم من دستم اومده با aida ولتاژ 12 رو 8.8 نشون میده ولی وقتی با مولتی متر میگیرم هم به تنهایی و هم زیر بار درسته؛ پاور رو هم عوض کردم بازم همون رو نشون میده.
نمیدونم چرا اینجوریه، ممکن مشکل مینبورد باشه؟
"کاربرش میگه سیستم دیگه که کانفیگش از این پایینتره داره بهتر کار میکنه"

AMD>INTEL
04-10-14, 12:25
سلام،
یک سیستم هم من دستم اومده با aida ولتاژ 12 رو 8.8 نشون میده ولی وقتی با مولتی متر میگیرم هم به تنهایی و هم زیر بار درسته؛ پاور رو هم عوض کردم بازم همون رو نشون میده.
نمیدونم چرا اینجوریه، ممکن مشکل مینبورد باشه؟
"کاربرش میگه سیستم دیگه که کانفیگش از این پایینتره داره بهتر کار میکنه"

اون مسئله نشون دادن ولتاژ کمتر از میزان واقعی تو خیلی از مادربردها هست . وقتی با مولتی متر تست کردید یعنی بدون مشکل داره کار میکنه .