PDA

مشاهده نسخه کامل : خاموش روشن شدن سیستم

n0body
01-07-14, 14:13
سیستم مشکلی نداشت
بایوس رو دستکاری کردم و سپس سیستم فقط یک خط رو نشون میداد و بالا نمیومد
میخواستم بایوس رو ریست کنم که فکر کردم با بیرون کشیدن اون دوسر بغل باطری و سپس دوباره جا زدن بایوس ریست میشه
اما با اینکار سیستم روشن نشد و حالا
سیستم رو وقتی روشن میکنم هی خاموش و روشن میشه و با دکمه پاور جلوی کیس مینونم خاموشش کنم
اما وقتی دوباره روشن میکنم سیستم هی روشن خاموش میشه هر چند ثانیه

همه اتصالات جز سی پی یو رو در اوردم

یک کیس قدیمی دیگه هم دارم ولی ترسیدم پاور دیگه ای تست کنم

q9550
530 green
dg33fb

nima_hl
01-07-14, 16:43
سیستم مشکلی نداشت
بایوس رو دستکاری کردم و سپس سیستم فقط یک خط رو نشون میداد و بالا نمیومد
میخواستم بایوس رو ریست کنم که فکر کردم با بیرون کشیدن اون دوسر بغل باطری و سپس دوباره جا زدن بایوس ریست میشه
اما با اینکار سیستم روشن نشد و حالا
سیستم رو وقتی روشن میکنم هی خاموش و روشن میشه و با دکمه پاور جلوی کیس مینونم خاموشش کنم
اما وقتی دوباره روشن میکنم سیستم هی روشن خاموش میشه هر چند ثانیه

همه اتصالات جز سی پی یو رو در اوردم

یک کیس قدیمی دیگه هم دارم ولی ترسیدم پاور دیگه ای تست کنم

q9550
530 green
dg33fb

لطفا مدل دقیق مادربردتون را بفرمائید

AMD>INTEL
01-07-14, 17:41
برق رو از سیستم بکش . باطری رو به مدت 10 دقیقه بر عکس جا بزن و بعد از 10 دقیقه به حالت اول برگردون . اگر تصویر نداد . تمام کابل های مربوط به هارد و رایتر رو در بیار .
مادربردت این هست ؟
نتیجه گیری من / احتمال خرابی بایوس هست . باید فایل بایوسش رو از سایت اینتل بگیری و ببری برات پروگرام کنند
Intel® Desktop Board DG33FB
Only the registered members can see the link

n0body
02-07-14, 09:59
بله همون هست
کجا ببرم پروگرام کنند؟ ادرس پخ میکنید؟ شخصا شما اینکار رو انجام میدید؟
دقیقا باید بگم پروگرام کنید؟

چندتا کار دیگه انجام دادم
پاور رو روی یک سیستم دیگه تست کردم تصویر داد اما در داس یک اررور سلکت دیوایس داشت که دقت نکردم

سی پی یو یک سیستم دیگه رو هم رو مین خودم تست کردم همون روند خاموش روشن شدن داره

تمام قطعات رو هم جدا کردم باز مشکل پابرجاست

باطری رو هم کلا چند ساعت در اوردم و زدم

فقط برعکس نزدم که الان اینکاررو میکنم

AMD>INTEL
02-07-14, 10:47
بله همون هست
کجا ببرم پروگرام کنند؟ ادرس پخ میکنید؟ شخصا شما اینکار رو انجام میدید؟
دقیقا باید بگم پروگرام کنید؟

چندتا کار دیگه انجام دادم
پاور رو روی یک سیستم دیگه تست کردم تصویر داد اما در داس یک اررور سلکت دیوایس داشت که دقت نکردم

سی پی یو یک سیستم دیگه رو هم رو مین خودم تست کردم همون روند خاموش روشن شدن داره

تمام قطعات رو هم جدا کردم باز مشکل پابرجاست

باطری رو هم کلا چند ساعت در اوردم و زدم

فقط برعکس نزدم که الان اینکاررو میکنم

بایوس رو دانلود کنید . فایل بایوس و فایل اجراییش رو روی فلاپی بریزید

n0body
02-07-14, 13:16
باطری رو هم برعکس زدم و بعد از ده دقیقه درست زدم و همچنان خاموش روشن میشه

نکته: وقتی پاور سی پی یو رو در میارم فن ها یکسره میچرخند و خاموش نمیشوند

فلاپی باید بخرم
iso و exe رو هم میریزم
خب بعد از اینکار باید چه کنم؟

n0body
02-07-14, 15:07
اگر atx سی پی یو رو نزنیم و فنها یکسره کار کنند و خاموش نشوند و اگر بزنیم و فن ها خاموش روشن شوند نشونه چیه؟
با این اوصاف امکان داره با پروگرام کردن مشکل برطرف بشه؟

AMD>INTEL
02-07-14, 17:50
اگر atx سی پی یو رو نزنیم و فنها یکسره کار کنند و خاموش نشوند و اگر بزنیم و فن ها خاموش روشن شوند نشونه چیه؟
با این اوصاف امکان داره با پروگرام کردن مشکل برطرف بشه؟

پاور رو تست کنید . ولی 90% از بایوس هست . متن اون پیغامی که رو میداد رو برام بنویسی بهتون میگم

aryaiee
02-07-14, 18:25
دوست من به فرمایشات اساتید گوش بدید لطفا!اینطور که من برداشت کردم شما دارید به اشتباه مادربرد رو شخم میزنید برادر من.لطفا فقط کارهایی رو میگند انجام بدید تا بدتر نشده

n0body
02-07-14, 19:29
پاور رو تست کنید . ولی 90% از بایوس هست . متن اون پیغامی که رو میداد رو برام بنویسی بهتون میگم

وقتی پاور رو در یک سیستم دیگه تست زدم یادم رفته بود برق هاردشو بزنم و اون ارور پدیدار شد
الان دوباره تست کردم پاور مشکل نداشت و ویندوز اون سیستم اومد بالا

کلا مشکل همچنان پابرجاست وقتی کلید پاور رو میزنم فن سی پی یو با سرعت کم خودش روشن و خاموش میشه

دوستان من با موبایل اومدم دکمه تشکر نمایان نیست شرمنده

aryaiee
02-07-14, 19:42
وقتی پاور رو در یک سیستم دیگه تست زدم یادم رفته بود برق هاردشو بزنم و اون ارور پدیدار شد

کلا مشکل همچنان پابرجاست وقتی کلید پاور رو میزنم فن سی پی یو با سرعت کم خودش روشن و خاموش میشه

برادر بگذارید قدم به قدم جلو بریم انشالا حل بشه.
العان شما روشن میفرمایید سیستمو اصلا هیچ تصویری نمیاد و فقط فن cpu آروم میچرخه؟مانیتور روشن نمیشه؟فن های دیگر کیس روشن نمیشوند؟آقا نیما هم فرمودند لطفا مدل دقیق مادر برد رو بگو

AMD>INTEL
02-07-14, 19:55

دوست عزیز بایوس مادربرت مشکل پیدا کرده . فقط پیغامی رو که میزد برام بنویس . ببین از روی فلاپی میشه یا فلش

n0body
02-07-14, 21:49
برادر بگذارید قدم به قدم جلو بریم انشالا حل بشه.
العان شما روشن میفرمایید سیستمو اصلا هیچ تصویری نمیاد و فقط فن cpu آروم میچرخه؟مانیتور روشن نمیشه؟فن های دیگر کیس روشن نمیشوند؟آقا نیما هم فرمودند لطفا مدل دقیق مادر برد رو بگو

Intel dg33fb
اصلا تصویر ندارم مانیتور روشن نمیشه
همه فن ها اعم از گرافیک پاور و سی پی یو، روشن و خاموش میشن این روند خیلی سریع هست یعنی بین خاموش روشن شدن فقط پنج ثانیه فاصله هست

متشکرم

دوست عزیز بایوس مادربرت مشکل پیدا کرده . فقط پیغامی رو که میزد برام بنویس . ببین از روی فلاپی میشه یا فلش

عزیزم من اصلا فلاپی رام نداشتم ومتوجه منظورتون در مورد پیغام نشده بودم

خب من تازه فلاپی رام وصل کردم فلاپی رو هم فایل بایوس ریختم توش سیستم همچنان خاموش روشن میشه
اصلا مانیتور روشن نمیشه و تصویری نیست که پیغامی باشه

مرسی

AMD>INTEL
02-07-14, 21:58
Intel dg33fb
اصلا تصویر ندارم مانیتور روشن نمیشه
همه فن ها اعم از گرافیک پاور و سی پی یو، روشن و خاموش میشن این روند خیلی سریع هست یعنی بین خاموش روشن شدن فقط پنج ثانیه فاصله هست

متشکرم

عزیزم من اصلا فلاپی رام نداشتم ومتوجه منظورتون در مورد پیغام نشده بودم

خب من تازه فلاپی رام وصل کردم فلاپی رو هم فایل بایوس ریختم توش سیستم همچنان خاموش روشن میشه
اصلا مانیتور روشن نمیشه و تصویری نیست که پیغامی باشه

مرسی

buzzer کیس وصل هست ؟
اگر بوقی نمیزنه بایوس خراب شده است

aryaiee
02-07-14, 23:10
ببخشید جسارتا یک چیزی رو عارض شدم.اساتید بنده حقیر افتخار شاگردی شمارو دارم اما ببخشید سیستمی که کلا روشن نمیشه رو نمیدونم چرا انقدر اصرار به برنامه ریزی بایوس دارید و همش دنبال راهی هستید این دوست ما بایوس رو تعمیر کنه!!جسارت نباشه ها آخه بایوس بعد از چیپست توی مداره برادر چرا اصلا شک نمیکنید چیپست خراب باشه؟به نظر بنده حقیر اولویت با ایراد در چیپست است.چیپست سخت افزار رو چک میکنه در صورت OK بودن سیستم تازه start میزنه!
دوست من،
چیزی که در نهایت مشخصه چه چیپست باشه و چه CMOS و بایوس مادربرد در کل کار شما نیست.البته من پیشنهاد نمیکنم تعمیر کنید بهتره یک مادربرد دیگه از خانواده 775 تهیه کنید.برند اینتل رو در مورد مادربرد هیچوقت نپسندیدم!

AMD>INTEL
03-07-14, 05:59
ببخشید جسارتا یک چیزی رو عارض شدم.اساتید بنده حقیر افتخار شاگردی شمارو دارم اما ببخشید سیستمی که کلا روشن نمیشه رو نمیدونم چرا انقدر اصرار به برنامه ریزی بایوس دارید و همش دنبال راهی هستید این دوست ما بایوس رو تعمیر کنه!!جسارت نباشه ها آخه بایوس بعد از چیپست توی مداره برادر چرا اصلا شک نمیکنید چیپست خراب باشه؟به نظر بنده حقیر اولویت با ایراد در چیپست است.چیپست سخت افزار رو چک میکنه در صورت OK بودن سیستم تازه start میزنه!
دوست من،
چیزی که در نهایت مشخصه چه چیپست باشه و چه CMOS و بایوس مادربرد در کل کار شما نیست.البته من پیشنهاد نمیکنم تعمیر کنید بهتره یک مادربرد دیگه از خانواده 775 تهیه کنید.برند اینتل رو در مورد مادربرد هیچوقت نپسندیدم!

به دلیل اینکه این رفتار های غیر عادی و روشن شدن سیستم . و همانطور که قبلا گفتند نشان دادن محیط تک خطی داس .
این هم دفترچه مادربرد صفحه 64 نحوه bios recovery رو نوشته . با فلش هم امکان پذیره .

aryaiee
03-07-14, 08:25
به دلیل اینکه این رفتار های غیر عادی و روشن شدن سیستم . و همانطور که قبلا گفتند نشان دادن محیط تک خطی داس .
این هم دفترچه مادربرد صفحه 64 نحوه bios recovery رو نوشته . با فلش هم امکان پذیره .

نه برادر من منظور من کلا با فلش نیست.شما اگر قسمت دوم ایراد ایشون رو ببینید متوجه میشید که کلا سیستم از مرحله دوم کار ایشون مشکل START داره!دوست من با این وضعیت PROGRAM بایوس کمی دور از دسترس و کلا دخیل در مشکل حساب میشه.تک خط داس واسه همون مرحله اول بوده که این دوست ما وقتی مرحله دوم رو انجام داده اون هم پریده!پس کاملا از مرحله بایوس رد میشیم دوست من.هرچند دیشب هم عرض کردم باز هم بهتره یک نو یا یک دست دوم بخرند.همچنان هم بر نظرم پا برجا هستم که چیپست احتمالا خراب است

n0body
03-07-14, 08:53
بله زمانی که بعد از اعمال تغییرات در بایوس سیستم ریستارت شد و داس اون تک خط رو نشون داد چندبار ریست کردم و هاردهارو کشیدم و بازهم بالا نیومد اما روشن میشد و تک خط داس نشون میداد

سیستم رو خاموش کردم و گمان کردم اگر اون اتصال کنار باطری رو جابجا کنم بایوس دیفالت میشه پس جابجا کردم و دوباره سرجاش گذاشتم که سیستم به این وضع دراومد
چندسال پیش با همین کار از تک خط داس نجات پیدا کرده بودم فقط یادم نبود اینبار سیستم رو باید ازکل برق بکشم

سیستم بوق نمیزنه اما نمیدونم بازر داره یا خیر، بازر کدوم قسمت باید باشه؟

درضمن مادربورد نو lga 775 اصلا در بازار هست؟

aryaiee
03-07-14, 09:04
بله زمانی که بعد از اعمال تغییرات در بایوس سیستم ریستارت شد و داس اون تک خط رو نشون داد چندبار ریست کردم و هاردهارو کشیدم و بازهم بالا نیومد اما روشن میشد و تک خط داس نشون میداد

سیستم رو خاموش کردم و گمان کردم اگر اون اتصال کنار باطری رو جابجا کنم بایوس دیفالت میشه پس جابجا کردم و دوباره سرجاش گذاشتم که سیستم به این وضع دراومد
چندسال پیش با همین کار از تک خط داس نجات پیدا کرده بودم فقط یادم نبود اینبار سیستم رو باید ازکل برق بکشم

سیستم بوق نمیزنه اما نمیدونم بازر داره یا خیر، بازر کدوم قسمت باید باشه؟

درضمن مادربورد نو lga 775 اصلا در بازار هست؟

بله دوست من پیدا میشه.اگر هم خواستید یک مدل تمیز دست دوم هم میتونید تهیه بفرماید

n0body
03-07-14, 16:31
بله دوست من پیدا میشه.اگر هم خواستید یک مدل تمیز دست دوم هم میتونید تهیه بفرماید

حدود 250 تومن چند مدل نام ببرید

Green 535
Cpu q9550
رم هم یک دوگیگ یک یک گیگ دوتا 512
که ddr2 bus 800 هستند
گرافیک gtx 460
دوتاهارد وتعداد زیادی یو اس بی موس کیبورد هارد بلوتوث

AMD>INTEL
03-07-14, 16:50

Green 535
Cpu q9550
که ddr2 bus 800 هستند
گرافیک gtx 460

مادربرد رو خواستید بفرستید براتون مشکلش رو پیدا کنم . ولی چون اون پیغام رو میزده باز من مصر هستم از بایوس هست . من در خدمتم بایوسش رو براتون میزنم .
قبل از ارسال در صورت تمایل مادربرد رو به خارج کیس منتقل کنید و با یک رم و پاور و گرافیک تست بگیرید .
در ضمن از متن پیام چیزی به ذهنتون نمیرسه

aryaiee
03-07-14, 17:08

Green 535
Cpu q9550
که ddr2 bus 800 هستند
گرافیک gtx 460

دوست من توی بازار پره!بنده هفته پیش واسه یکی از دوستان JVC خریدم!با کمتر از 250000 تومان به راحتی پیدا میکنید

AMD>INTEL
03-07-14, 17:31
دوست من توی بازار پره!بنده هفته پیش واسه یکی از دوستان JVC خریدم!با کمتر از 250000 تومان به راحتی پیدا میکنید

jvc برند مادربرد نیست رفیق گرامی.منظورت jwele هست

n0body
03-07-14, 20:01
مادربرد رو خواستید بفرستید براتون مشکلش رو پیدا کنم . ولی چون اون پیغام رو میزده باز من مصر هستم از بایوس هست . من در خدمتم بایوسش رو براتون میزنم .
قبل از ارسال در صورت تمایل مادربرد رو به خارج کیس منتقل کنید و با یک رم و پاور و گرافیک تست بگیرید .
در ضمن از متن پیام چیزی به ذهنتون نمیرسه

خیلی لطف میکنید مرسی از پیگیری
بیرون تست کردم و باز هم خیلی تند خاموش روشن میشن فنها واین روند تکراری و ادامه داره
تصویر هم نداره
منظورم از اون لاین، پیغام نبود منظورم خط معروف لودینگ داس هست -
که در اون مقطع ثابت بود و چشمک نمیزد
در مورد ارسال پخ میدم خدمتتون

AMD>INTEL
03-07-14, 20:08
اوکی . بفرستید من کد دیباگرش رو بگیرم . با اسیلسکوپ تست بگیرم . احتمال درست شدنش کم نیست .

aryaiee
03-07-14, 20:23
jvc برند مادربرد نیست رفیق گرامی.منظورت jwele هست
J&W Technology Limited (Only the registered members can see the link)
هست برادر من.جدید شروع کرده فقط هم مدل های پایین میزنه!هفته پیش یکی خریدیم عکس رو اگر شد میگذارم واستون

AMD>INTEL
03-07-14, 20:31
سایت سازندش رو لطف کنی ممنون میشم رفیق :11():