PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] امکان خاموش کردن هاردها در h97

Mohsen71
30-06-14, 18:24
سلام دوستان.
وقت بخیر.
چند روزی میشه که یک مادربرد giga h97 خریدم!
تعداد 6 هارددیسک وصل کردم به این سیستم.
احساس می کنم گاهی اوقات یک صدای تق ( که معمولا موقع خاموش کردن سیستم و از کار افتادن هارد ها می شنیدم) می شنوم.
میخواستم بپرسم که آیا این مادربرد این امکان رو داره که مثلا برای کمتر استفاده شدن برق و افزایش عمر هارددیسک، وقتی از یکی از هاردها استفاده نمیشه اون رو از کار میندازه یا یه مشکل دیگه دارم؟

AMD>INTEL
30-06-14, 21:23
سلام دوستان.
وقت بخیر.
احساس می کنم گاهی اوقات یک صدای تق ( که معمولا موقع خاموش کردن سیستم و از کار افتادن هارد ها می شنیدم) می شنوم.
میخواستم بپرسم که آیا این مادربرد این امکان رو داره که مثلا برای کمتر استفاده شدن برق و افزایش عمر هارددیسک، وقتی از یکی از هاردها استفاده نمیشه اون رو از کار میندازه یا یه مشکل دیگه دارم؟

قابلیت هات پلاگ و هات سواپ فقط در مادربردهای سرور هست . شما بهتره محصول زیر رو تهیه کنید
Green SNT-2131 (Only the registered members can see the link)

nima_hl
01-07-14, 01:06
سلام دوستان.
وقت بخیر.

سلام بر محسن گرامی

سیستم اتوپارک ربطی به مادربرد نداره و برخی از هاردها مثل وسترن سبز یا سیگیت se هد خود را در زمان بیکاری پارک میکنند (این عمل توسط فیرمور هارد انجام میشه )

Mohsen71
01-07-14, 03:03
نیما جان، بابت پاسخت مچکرم.
یک سوال؛
متصل کردن 6 هارد به این مادربرد ( پاور گرین 585 دارم) مشکلی پیش میاره؟

AMD>INTEL
01-07-14, 05:56
باید با برنامه محاسبه گر حساب کنید کل مصرف سیستم رو
فن کیس T.B.Silence PWM انرمکس (Only the registered members can see the link)

nima_hl
01-07-14, 09:05
نیما جان، بابت پاسخت مچکرم.
یک سوال؛
متصل کردن 6 هارد به این مادربرد ( پاور گرین 585 دارم) مشکلی پیش میاره؟

محسن جان اتصال 6 هارد به این پاور خیلی هم خوبه و در عمر پاور تاثیر مثبت داره

برق تولیدی در پاور به صورت کمباین هستش و معمولا در کنار 12 ولت برق 5 ولت هم تولید میشه که چون این برق 5 ولت در هاردهای شما مصرف میشه به پاور فشار کمتری وارد میشه