PDA

مشاهده نسخه کامل : تلفیق دو پاور (استفاده از دو پاور)

Z87
27-06-14, 12:47
سلام دوستان من دوتا پاور یکی 500 یکی 330 دارم آیا امکان این هست که همزمان از دوتاش استفاده کنم یعنی 830 وات؟ اگر آره, چطوری این کار رو میشه انجام داد؟
با تشکر

AMD>INTEL
27-06-14, 14:19
مبدلی هست این کار رو انجام بده ولی بهت پیشنهاد نمیکنم .

Z87
27-06-14, 15:46
چرا توصیه نمی‌کنید؟ فکر میکردم اینجوری به هر دو پاور فشار کمتری وارد میشه, آیا اشتباهه؟
راستی اسم این مبدل رو میشه بگید؟

AMD>INTEL
27-06-14, 15:57
مبدل های دست ساز هست باید جستجو کنید روشش تو نت هست . کلا روش استانداردی نیست .

M A H R A D
27-06-14, 17:17
دوست عزیز توصیه می‌کنم ابتدا این دو تاپیک رو بخونید:

Only the registered members can see the linkاستفاده-از-دو-پاور-همزمان؟؟؟؟-29932/

Only the registered members can see the linkبحث،-گفتگو-و-انتقادات-شما-از-محصولات-green-لطفا-مطالب-مرتبط-با-green-را-در-این-بخش-عنوان-فرمایید-22313/index3.html (پست 26)

یه نمونه از تبدیلی که بهادر جان گفت اینه:

Only the registered members can see the link

در کل باید آرایش منابع تغذیه طوری باشه که به صورت موازی کار کنن.

موازی کار کردن منابع تغذیه ترانسفورمری مشکلی نداره و در سیستم‌های قدرت و کارخونه‌ها ازش استفاده میشه. (از لحاظ تئوری و عملی تقریباً ساده است)

ولی استفاده از منابع تغذیه سوئیچینگ (مثل پاور) در حالت موازی کار سخت و پیچیده‌ایه. (نه به این معنا که امکان‌پذیر نباشه!)

البته می‌تونید این شیوه رو در نظر بگیرید که با یه پاور مثلاً فن‌ها، ODDها و... رو تغذیه کنید و از یه پاور دیگه برای مادربرد و گرافیک و... استفاده کنید.

در این صورت باید کاری کنید که با روشن شدن پاور اول، پاور دوم هم روشن بشه که این کار بوسیله طراحی یه کلید (رله) امکان پذیره.

ولی این‌طور فکر نکنید که مثلاً خط 12 ولت دو پاور رو موازی کنید (مثل باطری‌ها) تا جریان (و توان) خروجی افزایش پیدا کنه!

برای این کار باید ملاحظات بسیاری رو در نظر بگیرید. در حالت کلی کوچکترین تفاوت در ولتاژ‌های خروجی هر پاور باعث میشه یک جریان گردشی در پاورها به وجود بیاد که به مرور به هر دو پاور آسیب می‌زنه.

البته این مشکلم راه‌حل داره. مثلاً میشه از دیود و مقاومت در خروجی استفاده کرد که حالا باید مشکلات افت ولتاژ روی دیود و حرارت هم در نظر بگیرید :1. (35):

یا حتی میشه مدار کنترلر طراحی کرد که ولتاژ خروجی .Synch‌ بشه:

Only the registered members can see the link

حالا تداخل پروتکشن‌های پاورها هم به کنار!

به نظرم با این همه دردسری که داره اگه بی‌خیالش بشید بهتره. اگه دو تا پاور دارید توصیه می‌کنم بفروشید و یه پاور بالاتر بخرید.

این لینک‌ها هم برای اطلاعات بیشتر:

ProCooling.com (Only the registered members can see the link)

Running 2 Powers Supplies at Once - [H]ard|Forum (Only the registered members can see the link)

سپاس

mostafa0937
27-06-14, 18:13
اصلا کار درستی نیست
مگه سیستم شما چقدر از پاور میکشه که 1 پاور جوابگو نباشه؟
اگه پاورو 2 تا 1 کی کنید
ممکنه ولتاژ ها زیاد بشه و
مادربورد بره رو هوا:lol:

Z87
27-06-14, 22:06
نه, فقط خواستم بدونم که از پاور قدیمیم میشه اشتفاده کرد یا نه, ممنون از همگی:11():