PDA

مشاهده نسخه کامل : ریست با دکمه روی کیس

life24
13-06-14, 23:27
سلام
یکی از دوستان امروز بحث میکرد که وقتی ریست میکنی با دکمه روی کیس چه اتفاقی میافته و کجا سخت افزار سیتسم آسیب میبینه و اعتقادش این بود که رم آسیب میبینه از این جریان!
نظر شما چیه؟ کدام قطعه مشکل دار میشه و به چه صورت؟ من هر چه فکر میکنم . دلیل قانع کننده ای پیدا نمیکننم!
بیشتر بخواد مشکل پیدا کنه سیستم عامل هست که نتونسته برنامه ها ببنده و این حرفا. ولی رم که از هارد داخلش اطلاعات ریخته میشه و سی پی یو هم برمیداره.حالا این وسط همه چیز قطع بشه چرا رم مشکل دار باید بشه؟
این برای من قابل قبول نیست که قطعه ای این وسط خراب خواهد شد!!!!(مخصوصا رم) نمیدانم حرف شون بر چه اساس هست و من دنبال مرجع هستم

ABS92
13-06-14, 23:35
اگه قرار بود برای قطعه ای مشکلی پیش بیاد که اصن نمیذاشتن همچین دکمه ای رو.الان مادربرد های جدید هم مدل های پیشرفته تر رو برد هم دارن این سوئیچ رو.چرا باید آسیبی بزنه؟
من که میگم این حرفا بی اساسه

life24
13-06-14, 23:46
من هم همین رو میگم.اخه عجیبه.دنبال یک مطلب علمی یا ریفرنس برای این موضوع هستم.
قطعات سخت افزاری با دمای بالا - نوسان برق و طول عمر خراب میشوند نه ریست!

javadshahvand
13-06-14, 23:49
به هیچ قطعه ای جز هارد آسیب نمیرسه

life24
13-06-14, 23:51
به هیچ قطعه ای جز هارد آسیب نمیرسه

ممنون از شما
امکان داره بفرمائید چطور و چرا؟ و این فقط در هارد های مکانیکی هست یا در هارد های SSD هم صدق میکنه؟

AMD>INTEL
14-06-14, 06:26
هاردهای جدید اصولا تکنولوژی اتوماتیک هد هارد رو دارند و خودشون هد رو پارک میکنند . فقط ممکنه به اطلاعات و یکسری فایل های سیستمی ویندوز صدمه وارد بشه

life24
14-06-14, 08:53
هاردهای جدید اصولا تکنولوژی اتوماتیک هد هارد رو دارند و خودشون هد رو پارک میکنند . فقط ممکنه به اطلاعات و یکسری فایل های سیستمی ویندوز صدمه وارد بشه

سلام
ممنون
اگر این تکنولوژی اتوماتنیک هد هارد رو نداشته باشه و هد رو پاک نکنه اون وقت چی؟ میشه توضیح بدهید منظور از پاک کردن هد چیست؟

AMD>INTEL
14-06-14, 09:21
خیلی وقت هست این تکنولوژی روی هاردها استفاده میشه . و احتمال ایجاد بدسکتور زیر %1 هست

- - - Updated - - -

خیلی وقت هست این تکنولوژی روی هاردها استفاده میشه . و احتمال ایجاد بدسکتور زیر %1 هست

life24
14-06-14, 09:24

- - - Updated - - -

بعد روی هارد های SSD این قضیه دیگه کاملا منتفی هست درسته؟ در مورد این تکنولوژی من سرچ کردم چیزی ندیدم. میشه اسم انگلیسی رو کامل بدهید تا مطالعه کنم ممنون

AMD>INTEL
14-06-14, 09:37
بعد روی هارد های SSD این قضیه دیگه کاملا منتفی هست درسته؟ در مورد این تکنولوژی من سرچ کردم چیزی ندیدم. میشه اسم انگلیسی رو کامل بدهید تا مطالعه کنم ممنون

تکنولوژی نمیشه گفت . پروتکشن های داخلی خود هارد دیسک هست .

javadshahvand
14-06-14, 10:11
من این مشکل روی هارد رو حس کردم تجربه هم داشتم اما پیگیر این هستم بطور علمی براتون شرح بدم

AMD>INTEL
14-06-14, 11:14
هارد قدیمی در سیستم عامل dos برای پارک کردن هد هارددیسک دستور خاصی داشتند . که مخصوص زمانی بود که قصد خاموش کردن سیستم داشتید
که به نام park بود .

life24
14-06-14, 11:50
تکنولوژی نمیشه گفت . پروتکشن های داخلی خود هارد دیسک هست .

ممنون
اسم پروتکشن چیست؟
برای هارد های ssd پس این موضوع دیگر مطرح نیست . چون هد ندارند درست است؟

AMD>INTEL
14-06-14, 11:53
ممنون
اسم پروتکشن چیست؟
برای هارد های ssd پس این موضوع دیگر مطرح نیست . چون هد ندارند درست است؟

بله . پارک شدن هد هارد دیسک هست . توی ssd خیر
ولی مسئله آسیب به سیستم فایل و اطلاعاتی که در حال پردازش هستند همیشه بوده .

nima_hl
14-06-14, 17:38
سلام در پرایوت فرموده بودید به ابن تاپیک ورود کنم بنده هم اطاعت کردم :1. (35):

دوستان مطالب درستی میفرمایند

وقتی شما دکمه ریست را میزنید کلیه دیوایها خاموش و روشن میشود و همانطور که امید گرامی فرمودند اگر اطلاعاتی در حال نوشتن روی هارد باشد نیمه کاره رها میشود

این مطلب باعث بد کلاستر روی هارد میشود که یک مشکل نرم افزاریست

بد کلاستر میتونه باعث مختل شدن فایلهای سیستم عامل یا فایلهای در حال نوشتن بشه که با یک اسکن دیسک یا فرمت حل میشه

ولی اینکه ریست باعث خراب شدن رم یا هارد بشه مطلب درستی نیست