PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید تلویزیون LED زیر 3 میلیون تومان

Cyberlife
09-06-14, 16:14
سلام

لطفاً برای خرید یک تلویزیون 42 اینچ LED زیر 3 میلیون تومان من رو راهنمایی کنید.

خودم سونی مدل W600B را انتخاب کردم که توی یک سایت قیمت اون رو 2,480,000 زده بود.

چند سوال هم راجع به سیستم نور پس زمینه تلویزیون داشتم :

تفاوت بین سیستم نور زمینه Direct LED و Full Array LED چیه ؟

آیا Direct LED دارای ویژگی Local Dimming هست ؟

کیفیت تصویر با Direct LED بهتر است یا تکنولوژی Edge LED With Frame Dimming سونی ؟

aryaiee
09-06-14, 23:06
سلام

لطفاً برای خرید یک تلویزیون 42 اینچ LED زیر 3 میلیون تومان من رو راهنمایی کنید.

خودم سونی مدل W600B را انتخاب کردم که توی یک سایت قیمت اون رو 2,480,000 زده بود.

چند سوال هم راجع به سیستم نور پس زمینه تلویزیون داشتم :

تفاوت بین سیستم نور زمینه Direct LED و Full Array LED چیه ؟

آیا Direct LED دارای ویژگی Local Dimming هست ؟

کیفیت تصویر با Direct LED بهتر است یا تکنولوژی Edge LED With Frame Dimming سونی ؟
دوست عزیز امکانات مثل 3D و SMART واستون مهم نیست؟سیستم MICRODIMMING یک تکنولوژی هستش برای ساخت نور نقطه ایی.یعنی نور رو به صورت یکنواخت ر تمامی صفحه مدیریت میکنه.و این موارد با نام های گوناگون در برندها مورد استفاده قرار میگیره!در مورد backlight عرض کنم توشیبا و سامسونگ تقریبا پرچمدار این مورد هستند.به شما مدل 40f6450 سامسونگ که مدل جهانی اش میشه 40f6400 پیشنهاد میشه!چون backlight بسیار قوی و رزولوشن خوبی داره.پشتیبانی از فرمت های متنوع به نسبت سونی رو هم اضافه بفرمایید

STUXNET
10-06-14, 07:58
نظرمن روي Samsung هست چون Sony قيمت لوازم وقطعاتش فوق العاده بالاست

Cyberlife
10-06-14, 11:39
دوست عزیز امکانات مثل 3D و SMART واستون مهم نیست؟سیستم MICRODIMMING یک تکنولوژی هستش برای ساخت نور نقطه ایی.یعنی نور رو به صورت یکنواخت ر تمامی صفحه مدیریت میکنه.و این موارد با نام های گوناگون در برندها مورد استفاده قرار میگیره!در مورد backlight عرض کنم توشیبا و سامسونگ تقریبا پرچمدار این مورد هستند.به شما مدل 40f6450 سامسونگ که مدل جهانی اش میشه 40f6400 پیشنهاد میشه!چون backlight بسیار قوی و رزولوشن خوبی داره.پشتیبانی از فرمت های متنوع به نسبت سونی رو هم اضافه بفرمایید

چند روز پیش که دنبال پیدا کردن یک مدل خوب LED توی اینترنت جستجو میکردم این امکانات برام اولویت داشت، اما بعد این اولویتها رنگ باخت، چون چند جا

خوندم که پنل های LG و Samsung در ابتدای کار کیفیتی تقریباً مشابه پنل های Sony دارند اما بعد از 2 سال کیفیت پنلهای LG و Samsung به طرز چشمگیری

پایین میاد و دیگه کیفیت سابق رو ندارن، اما کیفیت پنلهای Sony بعد از دو سال مثل روز اول هستش و تغییری نمیکنه، همینطور خوندم که Sony رنگهای زنده و

طبیعی تری داره و مثل Samsung و LG از رنگهای اشباع شده استفاده نمیکنه، در مورد قابلیت 3D و SMART هم که به نظرم اومد استفاده چندانی نداره، چون

3D که باعث سردرد میشه و همیشه هم استفاده نمیشه و SMART هم که مثل PC قابلیت مانور زیادی در کار با اینترنت نمیده و با یک کنترل کار زیادی هم نمیشه
انجام داد و آخر سر مجبوری دوباره بری سراغ PC و کارت رو انجام بدی، اگه اینهایی که گفتم اشتباهه یکی بزنید پس کله من و راهنماییم کنید ؟:1. (9):

نظرمن روي Samsung هست چون Sony قيمت لوازم وقطعاتش فوق العاده بالاست

درسته قیمت Sony بالاست ولی همانطور که در بالا گفتم پنلهای ژاپنی بعد از دو سال هنوز کیفیت روز اول را دارند و برخلاف پنلهای کره ای کیفیت اونها پایین

نمیاد، همچنین Sony و سایر برندهای ژاپنی در حوزه وسایل صوتی و تصویری از اعداد و ارقام دروغین استفاده نمیکنند و از تبلیغات پر زرق و برق و تاکید روی

چیزهای بی ارزش برای ترغیب مشتری به خرید استفاده نمیکنند.

aryaiee
10-06-14, 13:37
دوست عزیز ابتدا عرض کنم که اکثریت پنل های سونی رو شرکت های LG و SAMSUNG تولید میکنن!!به عنوان مثال مدل سونی:KDL-48W605B که یکی از برترین های سونی هستش!
در ادامه عرض کنم این مورد اشباع کم رنگ فقط در مدل های بالای سونی هستش و بله درسته در مورد اشباع پنل های کره ایی کمی عقبتر هستند.اما در مورد عمر مفید اصلا با این نظر موافق نیستم.و به هیچ وجه بعد از مدتی رنگشون خراب نمیشه!!فقط اضافه کنم که در هر پنلی شما اگر نور و رنگ رو زیاد کنید عمر پنل کم میشه حالا از هر برندی.(چیزی که در ایران متاسفانه زیاده).3D اکتیو باعث سر درد نمیشه.به عنوان مثال شماره دو چشم من کمی متفاوت هستش و بیشتر از 40 دقیقه نگاه نمیکنم که اذیت کنه.سوالی بود در خدمتم اما لطفا به حرف های فروشندگان اصلا توجه نکنید!!

Cyberlife
10-06-14, 19:04

ببخشید مدل H6350 توی ایران وجود داره ؟

1- تفاوت H6350 با مدل F6450 چیه ؟

2- تفاوت H6350 با مدل F6350 چیه ؟

aryaiee
10-06-14, 19:52
ببخشید مدل H6350 توی ایران وجود داره ؟

1- تفاوت H6350 با مدل F6450 چیه ؟

2- تفاوت H6350 با مدل F6350 چیه ؟
دوست عزیز سری H سامسونگ هنوز در بازار به طور گسترده پخش نشده ولی در اکثر کشورها وارد بازار شده.در ایران فقط مدل 32 اینچ اش اومده که فرقی با مدل قبلی خودش نکرده.اما در مدل های بالا سری H برتری های به نسبت مدل های F داره دوست عزیز.این مقاله رو خودم نوشتم بخونیدش.تغییرات رو کامل متوجه میشید.این مقاله رو برای فروم SAKHTAFZARMAG نوشتم اما اینجا هم گذاشتم دوستان مطالعه کنن.
Only the registered members can see the link

Cyberlife
11-06-14, 10:23
دوست عزیز سری H سامسونگ هنوز در بازار به طور گسترده پخش نشده ولی در اکثر کشورها وارد بازار شده.در ایران فقط مدل 32 اینچ اش اومده که فرقی با مدل قبلی خودش نکرده.اما در مدل های بالا سری H برتری های به نسبت مدل های F داره دوست عزیز.این مقاله رو خودم نوشتم بخونیدش.تغییرات رو کامل متوجه میشید.این مقاله رو برای فروم SAKHTAFZARMAG نوشتم اما اینجا هم گذاشتم دوستان مطالعه کنن.
Only the registered members can see the link

یک دنیا ممنون، یک سوال دیگه هم داشتم، Samsung F8500 (Only the registered members can see the link) وارد ایران شده یا نه ؟

راستی جهت کامل شدن این تاپیک یک سایت بررسی تلویزیون LED و Plasma اینجا میگذارم تا بقیه هم استفاده کنن،

سایت بسیار خوبیه و تلویزیونها رو از لحاظ طراحی، کیفیت تصویر در اتاق تاریک، نیمه روشن و روشن، Motion Blur

،Contrast، Input Lag، امتیاز کلی و ... بررسی کرده و به هر قسمت از 1 تا 10 امتیاز داده، البته مدلهای سایت کمه،

اما نوع بررسی خیلی جالب و آسونه و گیج کننده نیست و هر کاربری با هر زبانی میتونه با سایت ارتباط برقرار کنه و متوجه

اختلاف مدلها و کیفیت اونها بشه. لینک سایت رو در زیر میتونید مشاهده کنید :

Rtings.com - Find your TV (Only the registered members can see the link)

اینم لینک چند مدل LED و Plasma خوب :

Samsung F8500 Review (PN51F8500, PN60F8500, PN64F8500) (Only the registered members can see the link)

Panasonic ST60 Review (P50ST60, P55ST60, P60ST60, P65ST60) (Only the registered members can see the link)

Samsung H6350 Review (UN32H6350, UN40H6350, UN48H6350, UN50H6350, UN55H6350, UN60H6350, UN65H6350) (Only the registered members can see the link)

Samsung H7150 Review (UN46H7150, UN55H7150, UN60H7150, UN65H7150, UN75H7150) (Only the registered members can see the link)

Sony W600B Review (KDL40W600B, KDL48W600B) (Only the registered members can see the link)

aryaiee
11-06-14, 15:01
بسیار ممنون بابت این لینک ها بنده شب میام میشینم مفصل میخونم.
دوست عزیزم در ایران اون مدل به این اسم وارد شده
F8880

Cyberlife
11-06-14, 18:21
بسیار ممنون بابت این لینک ها بنده شب میام میشینم مفصل میخونم.
دوست عزیزم در ایران اون مدل به این اسم وارد شده
F8880

اون مدلی که من گفتم پلاسما هست اما این مدل که شما معرفی کردید LED هست.

aryaiee
11-06-14, 19:03
اون مدلی که من گفتم پلاسما هست اما این مدل که شما معرفی کردید LED هست.

گرامی ما باید پسوند قبلش رو بفرمایید دوست خوبم وگرنه معمولا F8500 رو LED فرض میکنن.پسوند پلاسما میشه PS معمولا و پسوند LED در ایران و برخی کشورها میشه UA و مثلا در انگلستان و برخی دیگر کشورها میشه UN!در ضمن این مدل پلاسما که فرمودین رتبه های جهانی بسیار خوبی داره.اول تا سوم در همه جای جهان.

Cyberlife
12-06-14, 00:26
گرامی ما باید پسوند قبلش رو بفرمایید دوست خوبم وگرنه معمولا F8500 رو LED فرض میکنن.پسوند پلاسما میشه PS معمولا و پسوند LED در ایران و برخی کشورها میشه UA و مثلا در انگلستان و برخی دیگر کشورها میشه UN!در ضمن این مدل پلاسما که فرمودین رتبه های جهانی بسیار خوبی داره.اول تا سوم در همه جای جهان.

شرمنده ام، اشتباه از من بود.:give_rose: