PDA

مشاهده نسخه کامل : فلیپ فلاپ مستقل از حالت بعدی

life24
04-06-14, 08:17
سلام
در کدام فلیپ فلاپ حالت ورودی مستقل از حالت بعدی است؟ همیشه منظورم است و در حالت طبیعی
D
T
SR
JK

M A H R A D
04-06-14, 14:13
سلام
در کدام فلیپ فلاپ حالت ورودی مستقل از حالت بعدی است؟ همیشه منظورم است و در حالت طبیعی
D
T
SR
JK

«ورودی‌ها مستقل از حالت بعدی باشه» یا «حالت بعدی مستقل از ورودی‌ها باشه؟»

شما معادله‌ حالت هر فلیپ‌فلاپ رو که بنویسید می‌بینید که از نظر ریاضی هر دو به هم وابسته‌اند. (میشه بر حسب همدیگه نوشت)

مگر در شرایط خاص و در ترتیب ورودی‌های خاص.

در فلیپ‌فلاپ‌های مختلف:

Q(next) = S + R'Q
به شرطی که: SR = 0

Q(next) = JQ' + K'Q

Q(next) = D

Q(next) = TQ' + T'Q

در مورد مستقل و غیرمستقل بودن در حالت کلی و همیشگی میشه گفت:

حالت بعدی فلیپ‌فلاپ D کاملاً بستگی به ورودی D داره و مستقل از حالت فعلی است.

حالت بعدی فلیپ‌فلاپ T همان حالت فعلی‌ست اگر T=0 باشد، و مکمل (Complement) حالت فعلی‌ست اگر T=1 باشه. (از اسمش هم مشخصه که Toggle می‌کنه)

سپاس :11():

life24
04-06-14, 14:20
«ورودی‌ها مستقل از حالت بعدی باشه» یا «حالت بعدی مستقل از ورودی‌ها باشه؟»

شما معادله‌ حالت هر فلیپ‌فلاپ رو که بنویسید می‌بینید که از نظر ریاضی هر دو به هم وابسته‌اند. (میشه بر حسب همدیگه نوشت)

مگر در شرایط خاص و در ترتیب ورودی‌های خاص.

در فلیپ‌فلاپ‌های مختلف:

Q(next) = S + R'Q
به شرطی که: SR = 0

Q(next) = JQ' + K'Q

Q(next) = D

Q(next) = TQ' + T'Q

در مورد مستقل و غیرمستقل بودن در حالت کلی و همیشگی میشه گفت:

حالت بعدی فلیپ‌فلاپ T همان حالت فعلی‌ست اگر T=0 باشد، و مکمل (Complement) حالت فعلی‌ست اگر T=1 باشه. (از اسمش هم مشخصه که Toggle می‌کنه)

سپاس :11():

سلام
راستش این تست 4 گزینه ای بود.
والا من دقیق یادم نیست اما گفته بود کدام فلیپ فلاپ در شرایط طبیعی مستقل از حالت بعدی است.(یک همچین چیزی)
ما زدیم فلیپ فلاپ D اما یکی میگه هر چی بشه فلیپ فلاپ D نمیشه چون نگفته مستقل از حالت فعلی

M A H R A D
04-06-14, 14:56
سلام
راستش این تست 4 گزینه ای بود.
والا من دقیق یادم نیست اما گفته بود کدام فلیپ فلاپ در شرایط طبیعی مستقل از حالت بعدی است.(یک همچین چیزی)
ما زدیم فلیپ فلاپ D اما یکی میگه هر چی بشه فلیپ فلاپ D نمیشه چون نگفته مستقل از حالت فعلی

به نظرم متن سؤال درست یادتون نمونده.

ورودی‌ها ورودی‌اند! دست خود ماست.

من ارتباطی بین این‌ها نمی‌بینم!

سپاس :1. (23)::11():

life24
04-06-14, 17:46
به نظرم متن سؤال درست یادتون نمونده.

ورودی‌ها ورودی‌اند! دست خود ماست.

من ارتباطی بین این‌ها نمی‌بینم!

سپاس :1. (23)::11():

ببخشید اقا مهرداد اگر حالت بعدی مستقل از ورودی بود. جواب میشه D ?????

M A H R A D
04-06-14, 23:10
ببخشید اقا مهرداد اگر حالت بعدی مستقل از ورودی بود. جواب میشه D ?????

خیر. همونطور که گفتم:

اصلاً مطرح کردن این سوال که حالت بعدی مستقل از ورودی (یا برعکس) باشه، دور از ذهن به نظر می‌رسه.

مگر اینکه ورودی‌های مستقیم (مثل Set/Preset) در نظر گرفته بشه که این خودش مبحث جداییه و همیشگی نیست.

سپاس

life24
30-06-14, 14:26
سلام
سوال دقیقو کامل:
کدام نوع فلیپ فلاپ در حالت طبیعی وضعیتی وجود ندارد که خروجی آن بدون تغیر باشد.و برای حالت بدون تغیر (Q(t+1=Q(t) باید اقدامات دیگری انجام داد؟
1)D
2)SR
3)JK
4)T

M A H R A D
30-06-14, 15:13
سلام
سوال دقیقو کامل:
کدام نوع فلیپ فلاپ در حالت طبیعی وضعیتی وجود ندارد که خروجی آن بدون تغیر باشد.و برای حالت بدون تغیر (Q(t+1=Q(t) باید اقدامات دیگری انجام داد؟
1)D
2)SR
3)JK
4)T

وضعیتی وجود ندارد که خروجی آن بدون تغییر باشد = در جدول مشخصه، No Change نداشته باشیم:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

فکر می‌کنم جواب D باشه.

سپاس