PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید لپ تاپ بین 2 تا 2.5 میلیون تومان

Cyberlife
02-06-14, 01:16
سلام

نمیدونم شما هم مشکل من رو دارید یا نه، چون هر وفت یکی از اعضای فامیل میخوان یک وسیله الکترونیکی مثل کامپیوتر، LCD، تبلت، موبایل، سشوار، مایکرویو و .... بخرن

میان سراغ من و من هم مجبورم بدون مزد و مواجب توی اینترنت دنبال بهترین گزینه موجود بر اساس بازخوردهای کاربران برای اونها بگردم و اگه چیزی که پیشنهاد شده خوب

نباشه و رضایت اونها رو جلب نکنه علاوه بر اینکه چیزی گیرم نیومده و کلی حجم اینترنت خرج این بررسی ها شده، چند تا حرف و فحش آبدار هم نصیبم میشه :1. (27):

در یکی از جدیدترین پروژه های بدون مزد و مواجب، راهنمایی برای خرید لپ تاپ بر عهده من گذاشته شده که هر چی خواستم از زیرش فرار کنم موفق نشدم و مثل همیشه

در گل گیر کردم، حالا از اساتید محترم درخواست دارم برای خرید یک لپ تاپ بین 2 تا 2.5 میلیون تومان با خصوصیات زیر راهنمایی کنید :

اولاً سخت جون باشه و تا مدتها دچار مشکل نشه و کیفیت قطعات خوب باشه

صفحه نمایش 15.6 اینچی و اگه توی بازار موجود هست Full HD و نوع پنل IPS باشه.

CPU نسبتاً قوی باشه، مثلاً Core i5 به نظرم کافیه، اما اگه توی این رنج قیمت امکان خرید Core i7 وجود داره که چه بهتر،

گرافیک نسبتا قوی باشه، چون طرف دختره و اهل بازیهایی مثل Battlefield و Call of Duty نیست و فوقش بخواد یک بازی دخترونه سبک باهاش اجرا کنه به نظرم بهتره

که این قابلیت رو داشته باشه تا در مواقع عادی فقط از گرافیک CPU استفاده کنه و گرافیک اصلی خاموش باشه،

رمش 8 گیگ باشه

هارد 750 گیگابایت تا 1 ترابایت

از لحاظ گرمایی خیلی کم و چه بهتر که اصلاً داغ نکنه و کم صدا و چه بهتر که بی صدا باشه :1. (35):

صدای واضح و قوی و بدون خش داشته باشه.

صفحه کلید نرم و روان باشه، چون یک مدل از Asus برای یک نفر از اقوام بدون مزد و مواجب خریدم که صفحه کلیدش خشک بود و کلیدهاش موقع تایب کلی سر و صدا میکردن

از لحاظ ظاهری هم زیبا و چشم نواز باشه.

نوشابه و سالاد هم نمیخوام :lol:

AMD>INTEL
02-06-14, 01:35
Lenovo Ideapad Z510 / i7

2400

CPU: Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz / CACHE: 6.0 MB / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 1 TB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE 740M DDR3 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + HDMI / 2.3 Kg / DOS

---

Lenovo Essential G510 / i7
CPU: Intel Core i7 - 4700MQ / CACHE: 6.0 MB / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 1TB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: AMD Radeon HD - 8570 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam / 2.5 Kg / DOS
قیمت 2.160

STUXNET
02-06-14, 07:41
دوست خوب بهترين گزينه رو جناب AMD>intel فرمودند اين دستگاه فوق العاده قويه و تا 4 سال جواب كارتون رو به راحتي ميده

SajjadKhati
02-06-14, 08:37
قهوه که میخوری؟ :Love-ssa~! (1):
تو مطمئنی طرف 5 تومن نداره عایا؟ :Love-ssa~! (1): گلپسر این چیزایی که لیست کردی ، باید لپتاپ ایسوز سری N یا گیگا بگیری که با این مشخصات بالای 4.5 میشه
تو این رنج قیمت بهترین لپتاپ لنوو هه

aryaiee
02-06-14, 08:50
دوست خوب بهترين گزينه رو جناب AMD>intel فرمودند اين دستگاه فوق العاده قويه و تا 4 سال جواب كارتون رو به راحتي ميده

دوست عزیز جسارت ببخشید
اما العان تکنولوژی 6 ماه آینده هم نمیشه حدس زد چه برسه به 4 سال!!بنده نمیگم لپ تاپ بدی نه خیلی هم خوبه اما نه برای 4 سال!!استاندارد رم در نیمه دوم سال 2014 به 8g رسید اونوقت انتظار دارید این کانفیگ تا 4 سال ok باشه؟

STUXNET
02-06-14, 09:36
باتوجه به بودجه ايشون بله -مشكلي نداره
ضمناً شماتوايران زندگي ميكنيد توقع چي داريد
ضمنا من اينارو گفتم صرفاجهت اطلاع استارتر

Cyberlife
02-06-14, 11:31
Lenovo Ideapad Z510 / i7

2400

CPU: Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz / CACHE: 6.0 MB / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 1 TB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE 740M DDR3 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + HDMI / 2.3 Kg / DOS

Lenovo Essential G510 / i7
CPU: Intel Core i7 - 4700MQ / CACHE: 6.0 MB / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 1TB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: AMD Radeon HD - 8570 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam / 2.5 Kg / DOS
قیمت 2.160

خیلی خیلی از شما ممنونم

خداییش بهتر از این کانفیگ و با این قیمت دیگه نمیتونم پیدا کنم، فقط از نظر میزان خرابی و کیفیت ساخت

و Cooling و تولید نویز توسط فن، این 2 لپ تاپ Lenovo در چه رده ای نسبت به سایر برندها قرار داره ؟

مدلی که معرفی کردید، همین مدل در لینک زیر هست ؟

Lenovo IdeaPad Z510 - D - لپ تاپ لنوو آیدیاپد Z510 (Only the registered members can see the link)

چون توی مشخصات این لپ تاپ دقت صفحه نمایش رو زده 1366x768 پیکسل و ظاهراً HD نیست

قهوه که میخوری؟ :Love-ssa~! (1):
تو مطمئنی طرف 5 تومن نداره عایا؟ :Love-ssa~! (1): گلپسر این چیزایی که لیست کردی ، باید لپتاپ ایسوز سری N یا گیگا بگیری که با این مشخصات بالای 4.5 میشه
تو این رنج قیمت بهترین لپتاپ لنوو هه

آره قربون دستت با شیر میخورم :merci:

برای یک دختر این لپ تاپ که جناب AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) معرفی کردن بیشتر از 10 سال بهش کار میده،

چون بیشتر باهاش میخواد فیلم ببینه و چت کنه و 4 تا سایت باز کنه دیگه فکر نمیکنم بخواد که باهاش

هسته اتم شکاف بده یا پیش بینی آب و هوای صد سال دیگه رو بکنه، فقط من از چیزی که نگرانم اینه

که این لپ تاپ ها چقدر عمر میکنن یعنی اینطور نباشه که بگن طوری شده و بعد یکی دو ماه یا حتی

همون هفته اول مسخره بازی دربیاره و بسوزه، و یا کیبوردش سفت و خشک باشه یا صفحه نمایش

پیکسل سوخته دربیاره و درایو DVD از کار بیفته.

STUXNET
02-06-14, 12:01
اگه بهش ضربه فني نزنين حالا حالا ها كار ميكنه :Love-ssa~! (1):

aryaiee
02-06-14, 12:30
خیلی خیلی از شما ممنونم

خداییش بهتر از این کانفیگ و با این قیمت دیگه نمیتونم پیدا کنم، فقط از نظر میزان خرابی و کیفیت ساخت

و Cooling و تولید نویز توسط فن، این 2 لپ تاپ Lenovo در چه رده ای نسبت به سایر برندها قرار داره ؟

Lenovo IdeaPad Z510 - D - لپ تاپ لنوو آیدیاپد Z510 (Only the registered members can see the link)

برای یک دختر این لپ تاپ که جناب AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) معرفی کردن بیشتر از 10 سال بهش کار میده،

چون بیشتر باهاش میخواد فیلم ببینه و چت کنه و 4 تا سایت باز کنه دیگه فکر نمیکنم بخواد که باهاش

هسته اتم شکاف بده یا پیش بینی آب و هوای صد سال دیگه رو بکنه، فقط من از چیزی که نگرانم اینه

که این لپ تاپ ها چقدر عمر میکنن یعنی اینطور نباشه که بگن طوری شده و بعد یکی دو ماه یا حتی

همون هفته اول مسخره بازی دربیاره و بسوزه، و یا کیبوردش سفت و خشک باشه یا صفحه نمایش

دوست عزیز رزولوشن 768*1366 رزولوشن HD هستش.لنوو برند بدی نیست اما به علت طراحی غیر یک پارچه در برد خانواده 500 ممکنه کمی سرعت پایین و در گرمای بالا فلت ها دچار خرابی بشوند.با این همه درخواست هایی که شما دارید بااین مبلغ این که دوستمون معرفی کردند بد نیست!اما بنده این دو هم پیشنهاد میدم:
Acer Aspire E1-572PG-74508G1TMnkk
Acer Aspire E1-572G-74508G1TMnkk

AMD>INTEL
02-06-14, 12:51
خیلی خیلی از شما ممنونم

g510 لپتاپ های خوبی هستند . به نظرم مشکلی نیست . همراهش یک کول پد دیپ کول آلمینیومی بگیرید و از سرعتش لذت ببرید . اتم هم بشکافید :1. (29):

- - - Updated - - -

خیلی خیلی از شما ممنونم

g510 لپتاپ های خوبی هستند . به نظرم مشکلی نیست . همراهش یک کول پد دیپ کول آلمینیومی بگیرید و از سرعتش لذت ببرید . اتم هم بشکافید :1. (29):

SajjadKhati
02-06-14, 13:04
خیلی خیلی از شما ممنونم

خوب تو یه جوری لیست کردی که فک کردم 7 ، 8 تومن پول شکلاتشه :Love-ssa~! (1):
ips و کیفیت بسیار بالا و ... گفتی فک کردم اگه با این پول لپتاپ نخری ، بجاش اف 14 رو راحت میتونی بگیری :Love-ssa~! (1):
کیفیت ساخت خوب و میزان خرابی پایین ای داره سری G5xx لنوو
پیشنهاد منم همینه.
درباره ی خنک کنندگی فقط بگم که چون ممولا این سری از لپتاپای لنوو سی پی یوهشون کنار تاچ پده و دست آدمم اغلب اوقات اونجاست واسه همین گرما رو حس میکنه اما تو سری ها و برندای دیگه ممولا زیر کیبرده و چون کیبرد هم برجستگی داره بصورت مستقیم دست آدم به زیر صفه اش نمیخوره که لمس شه اما کلا از لحاظ گرمایی ، خوبه

nima_hl
02-06-14, 13:52
خیلی خیلی از شما ممنونم

سلام

نکته ای که در عمر لپتاپ بسیار مهمه نحوه استفاده از آن است

بهترین لپتاپ دنیا اگر روی پای شخص مدت زمان زیادی کار کنه داغ و خراب میشه

حتما برای ایشان فن لپتاپی تهیه کنید و تاکید کنید در زمان استفاده از آن استفاده شود

life24
02-06-14, 17:03
دوست عزیز جسارت ببخشید
اما العان تکنولوژی 6 ماه آینده هم نمیشه حدس زد چه برسه به 4 سال!!بنده نمیگم لپ تاپ بدی نه خیلی هم خوبه اما نه برای 4 سال!!استاندارد رم در نیمه دوم سال 2014 به 8g رسید اونوقت انتظار دارید این کانفیگ تا 4 سال ok باشه؟

سلام
امکان داره لینکی که استاندارد ها ی رم و .. اعلام بکنه . بنویسید تا همیشه بتونیم چک کنیم و خبر دار باشیم؟ ممنون

aryaiee
02-06-14, 20:09
سلام
امکان داره لینکی که استاندارد ها ی رم و .. اعلام بکنه . بنویسید تا همیشه بتونیم چک کنیم و خبر دار باشیم؟ ممنون

دوست عزیز
شما حداقل سیستم بازی های جدید رو دیدی؟؟شما حداقل رم Watch Dogs رو دیدی؟شما صحبت های مدیران کمپانی گیم و مثلا 3dmax رو شنیدی؟دوست من مطلبی در مورد حداقل رم در برای نرم افزارهای adobe خوندین؟داداش من cod ghost ماله ساله پیشه اونوقت 8g رم میخواست!دوست من با کمی مطالعه متوجه میشوید که اکثر کمپانی های غول دنیا حتی دیگر نسخه 32 بیت تولید ندارند 2 ساله!داداشه من دوست گرامی هر کسی که دستش توی کار باشه کاملا از تاریخ ورود نرم افزارها و سیستم درخواستی متوجه این موضوع میشه!العان حاضر 8g رم نرمال حساب میشه!استاندارد رم رو هم با یک سرچ ساده از زبان مدیران وب سایت ها و مدیران کمپانی ها خواهید یافت به راحتی

7MeHrAn4
29-07-14, 16:13
سلام بهترین لپ تاپی که تا حدود 2,500,000 تومان می تونم بخرم چیه؟
خودم دو مدل زیر را پیدا کردم شما چه نظری دارید؟

Lenovo Essential G510 - J
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
پردازنده گرافیکی:AMD Radeon HD 8750M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768

Lenovo IdeaPad Z5070 - B
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4510U 2.00GHz up to 3.10 GHz
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce 840M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080

AMD>INTEL
29-07-14, 16:25
سلام بهترین لپ تاپی که تا حدود 2,500,000 تومان می تونم بخرم چیه؟
خودم دو مدل زیر را پیدا کردم شما چه نظری دارید؟

Lenovo Essential G510 - J
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz
پردازنده گرافیکی:AMD Radeon HD 8750M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768

Lenovo IdeaPad Z5070 - B
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4510U 2.00GHz up to 3.10 GHz
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce 840M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080

من نظرم روی این مدل هست Lenovo Essential G510

7MeHrAn4
29-07-14, 16:29
من نظرم روی این مدل هست Lenovo Essential G510
سلام ممنون از پاسخ دادنتون میشه دلیل انتخابتون هم بگید؟

AMD>INTEL
29-07-14, 16:35
سلام ممنون از پاسخ دادنتون میشه دلیل انتخابتون هم بگید؟

من به خاطر نوع پردازنده انتخاب کردم . و بالای 10 عدد از این مدل رو تهیه کردم برای مشتری و رضایت داشتند بعد از 5 ماه کار.

7MeHrAn4
29-07-14, 16:44
من به خاطر نوع پردازنده انتخاب کردم . و بالای 10 عدد از این مدل رو تهیه کردم برای مشتری و رضایت داشتند بعد از 5 ماه کار.
انتخاب اول من همین بود ولی کارت گرافیک و صفحه نمایش دومی (Z5070) از اولی بهتره برای همین تو انتخاب بین این دو گیر کردم:1. (28):

AMD>INTEL
29-07-14, 16:44
این هم بررسی یکسری از خریداران هست
Lenovo - Lenovo G510 customer reviews - product reviews - read top consumer ratings (Only the registered members can see the link 9B79B0FEC01C087/lenovo-lenovo-g510-reviews/reviews.htm)

AMD>INTEL
29-07-14, 16:46
انتخاب اول من همین بود ولی کارت گرافیک و صفحه نمایش دومی (Z5070) از اولی بهتره برای همین تو انتخاب بین این دو گیر کردم:1. (28):

- - - Updated - - -

کارت گرافیک g510 هم بسیار قدرتمند هست و ابدا ضعیفتر نیست . به نظر من دومی فقط رزولیشن بهتری دارد . ولی g510 پردازنده بهتری هم دارد .

7MeHrAn4
29-07-14, 16:52
ببخشید
رزولیشن به آسیب چشم هم ربط داره؟یعنی هرچی بالاتر باشه آسیب چشم کمتره؟(ببخشید شاید سوالم خنده دار باشه چون من اطلاعاتی راجب این مورد ندارم)و قیمت g510 با این کانفیگ که بالا گفتم چقدره؟

AMD>INTEL
29-07-14, 16:58
خیر ابدا ربطی ندارد . قیمتش حدود 1.790 هست

7MeHrAn4
29-07-14, 17:15
قیمتش حدود 1.790 هست
اشتباه نمی کنید؟این کانفیگ باید بالای دو میلیون باشه من چند وقت پیش 2,400,000 قیمت گرفتم

AMD>INTEL
29-07-14, 17:28
اشتباه نمی کنید؟این کانفیگ باید بالای دو میلیون باشه من چند وقت پیش 2,400,000 قیمت گرفتم

: Lenovo
پردازنده : Intel Core i5 4200M
تعداد هسته : 2
رم : 6GB DDR3
حافظه داخلی : 1TB
پردازنده گرافیکی : AMD Radeon HD 8570M
حافظه گرافیکی : 2GB DDR3
درایو نوری : DVD-RW
سایز صفحه : 15.6
صحفه لمسی : خیر
رزولوشن : HD
شیار حافظه : بله