PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل خاموش شدن کامپیوتر

علی حسنی
01-06-14, 11:51
یه سیستم قدیمی برای تعمیر آوردن برام که مشکلش اینه که چند ثانیه بعد از روشن شدن (30 ثانیه الی چند دقیقه) خاموش میشه (ریستارت نمیشه و کلا خاموش میشه)و بعضی وقتها اگه دوباره روشنش کنم تصویر نمیده و بعد از اون هم که تصویر میده وارد ویندوز نمیشه و می خواد که بایاس رو دیفالت کنم .

کارهایی که به نظرم می رسید رو انجام دادم از جمله :
1- تعویض تک تک کابلها (از جمله کابل پاور و مانیتور )
2- تعویض پاور (البته پاور خودش 650W هست و سالم که مشکلی هم نداشت )
3- تعویض ویندوز سیستم
4-تعویض رم ها
5- بررسی همه خازنهای روی مین
6- تعویض خمیر سیلیکون

دیگه فکری به نظرم نمیرسه که انجام بدم .باز هم اگه دوستان تجربه و فکری دارن ممنون میشم بفرمایند .

AMD>INTEL
01-06-14, 12:07
یه سیستم قدیمی برای تعمیر آوردن برام که مشکلش اینه که چند ثانیه بعد از روشن شدن (30 ثانیه الی چند دقیقه) خاموش میشه (ریستارت نمیشه و کلا خاموش میشه)و بعضی وقتها اگه دوباره روشنش کنم تصویر نمیده و بعد از اون هم که تصویر میده وارد ویندوز نمیشه و می خواد که بایاس رو دیفالت کنم .

کارهایی که به نظرم می رسید رو انجام دادم از جمله :
1- تعویض تک تک کابلها (از جمله کابل پاور و مانیتور )
2- تعویض پاور (البته پاور خودش 650W هست و سالم که مشکلی هم نداشت )
3- تعویض ویندوز سیستم
4-تعویض رم ها
5- بررسی همه خازنهای روی مین
6- تعویض خمیر سیلیکون

دیگه فکری به نظرم نمیرسه که انجام بدم .باز هم اگه دوستان تجربه و فکری دارن ممنون میشم بفرمایند .

تو بایوس در جه حرارت رو چند اعلام میکنه ؟
1-گرمای بیش از حد پردازنده به دلیل خرابی
2-گرمای یکی از قطعات برد به دلیل خرابی
3-گرمای چیپست برد
همه اینها رو بررسی کنید

علی حسنی
01-06-14, 12:39
با تشکر از دوست گرامی

اما عرض کردم که سیستم فوری خاموش میشه و حتی فرصت گرم شدن هم نداره هر چند از این بابت هم امتحان کردم و دمای قطعه ای رو غیر طبیعی ندیدم .
تازه اگه دمای CPU یا یه قطعه دیگه بالا بره معمولا سیستم ریستارت میشه ولی این خاموش میشه .

aryaiee
01-06-14, 12:40
دوست عزیز میفرمایید ویندوز عوض کردین چطوری بوده وقتی روشن نمیمونه؟اگر بوق خاصی میزنه تعداد رو بفرماید.در این حالت گرافیک رو هم چک بفرمایید.اگر آنبورد هستش احتمال سوختن چیپ وجود داره چون در 30 ثانیه اول هنوز به گرافیک احتیاج نیست و وقتی سیستم بوت میشه تازه چیپ ست،گرافیک رو به سیستم اضافه میکنه.بنده با یک سیستم عین این مشکل رو داشتم

AMD>INTEL
01-06-14, 12:49
با تشکر از دوست گرامی

اما عرض کردم که سیستم فوری خاموش میشه و حتی فرصت گرم شدن هم نداره هر چند از این بابت هم امتحان کردم و دمای قطعه ای رو غیر طبیعی ندیدم .
تازه اگه دمای CPU یا یه قطعه دیگه بالا بره معمولا سیستم ریستارت میشه ولی این خاموش میشه .

خیر . گرم شدن پردازنده باعث خاموش شدن میشه نه ریست . وقتی یک قطعه امپر بیش از حد بکشه اینطوری میشه .

علی حسنی
02-06-14, 11:31
دوست عزیز میفرمایید ویندوز عوض کردین چطوری بوده وقتی روشن نمیمونه؟اگر بوق خاصی میزنه تعداد رو بفرماید.در این حالت گرافیک رو هم چک بفرمایید.اگر آنبورد هستش احتمال سوختن چیپ وجود داره چون در 30 ثانیه اول هنوز به گرافیک احتیاج نیست و وقتی سیستم بوت میشه تازه چیپ ست،گرافیک رو به سیستم اضافه میکنه.بنده با یک سیستم عین این مشکل رو داشتم

آخرین باری که سیستم کار میکرد ویندوز رو عوض کردم ولی بعد چند روز (کمتر از یه هفته) به مشکل خورد .

علی حسنی
02-06-14, 11:34
با تشکر از همه دوستان
مین رو کلا عوض کردم حالا دیگه مشکلی ندارم ، ولی خوب مشکل مین قبلی رو نفهمیدم کجا بود چون همه آی سی ها و خازنهاش سالم بودند ، به هر حال با تعویض مین مشکلم حل شد .

STUXNET
02-06-14, 12:09
عمل ريست clear cmos روانجام داديد؟

AMD>INTEL
02-06-14, 12:35
با تشکر از همه دوستان
مین رو کلا عوض کردم حالا دیگه مشکلی ندارم ، ولی خوب مشکل مین قبلی رو نفهمیدم کجا بود چون همه آی سی ها و خازنهاش سالم بودند ، به هر حال با تعویض مین مشکلم حل شد .

هیت سینک چیپست رو باز کن کمی خمیر بزن . ممکنه درست بشه

aryaiee
02-06-14, 12:45
با تشکر از همه دوستان

البته دوست من این رو بگم که با چشم نمیشه تشخیص داد که IC ها سالم هستند!حتی خازن های خراب هم گاها با چشم قابل تشخیص نیستند!البته جسارتا خدمت اون دوستمون هم عارض شم که با جند دقیقه چیپ ست به این حرارت سنگین نمیرسه که خاموش کنه.

علی حسنی
03-06-14, 09:25
عمل ريست clear cmos روانجام داديد؟

این کارها روهمه انجام دادم ، مشکل حل نشد .

در ضمن خدمت دوست دیگمون عرض کنم که بنده نگفتم با چشم آی سی و خازنها رو چک کردم .(اگه اینجوری هم بشه تست کرد حداقل من بلد نیستم؟!)