PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] بالا نیومدن ویندوز بعد نصب واتر کولر-ناسازگاری رم

Ali.hosseinzadeh13
21-05-14, 00:18
سلام دوستان عزیز
اینجا متن سوالم رو گذاشتم اخه هرچی نگاه کردم قسمتی پیدا نکردم که مربوط به سوالم باشه لطفا خیلی سریع کمک کنید که گیر کردم
واسه سیتسم قطعه واتر کولرم امروز رسید و روش نصب کردیم بعد نصب واتر کولر ویندوز بالا نمیاد،وقتی سرعت فنهاش رو تغییر میدیم میره تا اون صفحه اول استارت ویندوز ولی بازم بالا نمیاد
هارد روی سیتسم دیگه گذاشتم و ریست کردیم و دوباره پارتیشن بندی و ویندوز نصب کردیم

بعد اینکه یه بار میاد بالا ویندوز بعد از نصب تا ری استارت بشه سیستم دیگه نمیاد بالا و یه صفحه آبی میاد که هیچی روش ننوشته

مشکل از کجاست؟

nima_hl
21-05-14, 04:11
سلام دوستان عزیز
اینجا متن سوالم رو گذاشتم اخه هرچی نگاه کردم قسمتی پیدا نکردم که مربوط به سوالم باشه لطفا خیلی سریع کمک کنید که گیر کردم
واسه سیتسم قطعه واتر کولرم امروز رسید و روش نصب کردیم بعد نصب واتر کولر ویندوز بالا نمیاد،وقتی سرعت فنهاش رو تغییر میدیم میره تا اون صفحه اول استارت ویندوز ولی بازم بالا نمیاد
هارد روی سیتسم دیگه گذاشتم و ریست کردیم و دوباره پارتیشن بندی و ویندوز نصب کردیم

بعد اینکه یه بار میاد بالا ویندوز بعد از نصب تا ری استارت بشه سیستم دیگه نمیاد بالا و یه صفحه آبی میاد که هیچی روش ننوشته

مشکل از کجاست؟

سلام

در بایوس دمای پردازنده را چک بفرمائید

مشخصات بیشتری از قطعات (و فن) بفرمائید

AMD>INTEL
21-05-14, 05:51
سلام دوستان عزیز

مشکل از کجاست؟

موقع روشن بودن سیستم صدای پمپ و چرخش مایع کولنت رو میشنوید . دمای سیستم رو چک کنید همانطور که نیما گفتند . از لحاظ هم بررسی کنید که درست بسته باشید . باید صدای چرخش coolant رو بشنوید .

Ali.hosseinzadeh13
21-05-14, 14:26
سلام

در بایوس دمای پردازنده را چک بفرمائید

مشخصات بیشتری از قطعات (و فن) بفرمائید

مادربوردم giaga x-oc

سی پیو 4770k
گرافیک asus gtx650ti igb ddr5

رم 8 کورسیر باس 2133 با تایمینگ 10

پاور هم 750 گرین

هارد هم 2 ترا wd
تا قبل نصب واتر کولر ویندوز به خوبی بالا میومد

میدونید انگار بعد یه بار بالا اومدن ویندوز دیگه هارد رو نمیشناسه
احتمالش نیست مشکل از هارد باشه؟

دمای پردازنده تو بایوس 35 درجه هست

- - - Updated - - -

موقع روشن بودن سیستم صدای پمپ و چرخش مایع کولنت رو میشنوید . دمای سیستم رو چک کنید همانطور که نیما گفتند . از لحاظ هم بررسی کنید که درست بسته باشید . باید صدای چرخش coolant رو بشنوید .

مادربوردم giaga x-oc

سی پیو 4770k
گرافیک asus gtx650ti igb ddr5

رم 8 کورسیر باس 2133 با تایمینگ 10

پاور هم 750 گرین

هارد هم 2 ترا wd
تا قبل نصب واتر کولر ویندوز به خوبی بالا میومد

میدونید انگار بعد یه بار بالا اومدن ویندوز دیگه هارد رو نمیشناسه
احتمالش نیست مشکل از هارد باشه؟

دمای پردازنده تو بایوس 35 درجه هست

AMD>INTEL
21-05-14, 14:56
شما با فن استوک یک تست بگیرید خبرش رو بدید :11():

Ali.hosseinzadeh13
21-05-14, 15:14
شما با فن استوک یک تست بگیرید خبرش رو بدید :11():

چشم قبل این با فن استوک کار میکرد

سیستم الان خونه دوستم هست که اسمبل کرده

شب میگم اینکارو بکنه بهتون خبرش رو میدم ان شا الله

AMD>INTEL
21-05-14, 15:17
چشم قبل این با فن استوک کار میکرد

سیستم الان خونه دوستم هست که اسمبل کرده

شب میگم اینکارو بکنه بهتون خبرش رو میدم ان شا الله

کاش میدادید به کسی که وارد بود براتون اسمبل کنه . احتمال میدم یک مشکل در اسمبل باشه

Ali.hosseinzadeh13
21-05-14, 15:23
کاش میدادید به کسی که وارد بود براتون اسمبل کنه . احتمال میدم یک مشکل در اسمبل باشه

ایشون تو اسمبل سیستم وارد هستن
همونطوری که عرض کردم قبل اینکه واتر کولر رو نصب کنیم هیچ مشکلی نبود و خیلی عالی بالا اومد
منتظر واتر کولر بودم که همین دیروز از تهران رسید
و فقط جاش رو با فن استوک عوض کردیم

یه مشکل دیگه هم خوردیم که بعد نصب واتر کولر گرافیک تو اسلت اول نمیشه نصب کنیم آخه واتر جلوش رو گرفته
هیچ جایی هم نداره ما یکم اونطرف تر ببندیمش
مگر اینکه کیس سوراخ بشه و پیچها اونطرف تر بسته بشه

هر راهی بود رو امتحان کردیم ولی حدود دو سانت واتر روی اسلت رو میگیره

AMD>INTEL
21-05-14, 16:01
ایشون تو اسمبل سیستم وارد هستن
همونطوری که عرض کردم قبل اینکه واتر کولر رو نصب کنیم هیچ مشکلی نبود و خیلی عالی بالا اومد
منتظر واتر کولر بودم که همین دیروز از تهران رسید
و فقط جاش رو با فن استوک عوض کردیم

یه مشکل دیگه هم خوردیم که بعد نصب واتر کولر گرافیک تو اسلت اول نمیشه نصب کنیم آخه واتر جلوش رو گرفته
هیچ جایی هم نداره ما یکم اونطرف تر ببندیمش
مگر اینکه کیس سوراخ بشه و پیچها اونطرف تر بسته بشه

هر راهی بود رو امتحان کردیم ولی حدود دو سانت واتر روی اسلت رو میگیره

به هر حال با فن استوک تست کنید . به احتمال زیاد اشتباهی این وسط هست و گرنه نباید با واتر کولینک به این مشکل بخورید .

Ali.hosseinzadeh13
21-05-14, 16:28
به هر حال با فن استوک تست کنید . به احتمال زیاد اشتباهی این وسط هست و گرنه نباید با واتر کولینک به این مشکل بخورید .

بله حتما
بهتون خبر میدم

AMD>INTEL
21-05-14, 17:04
با فن استوک مشکلی نداشتید . حتما فایل بایوس رو از تاپیک بایوس انجمن دریافت و نصب کنید .
Only the registered members can see the link D-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AA%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF%D 9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA-45406/

Ali.hosseinzadeh13
22-05-14, 19:27
سلام . سیستم دوباره اسمبل شد با کولر استوک . مشکل سرجاش هست
من قبلا یه رم گرفتم و با اون رم سیستم اسمبل شد و کاملا خوب سیستم بالا اومد و کار میکرد . بدلایلی رم رو مرجوع کردم و رم جدید همراه با واترکولر از تهران خریدم
با رم و واتر کولر جدید که نصب شد . دیگه سیستم بالا نیومد یا بطور صحیح موقع استارت ویندوز گیر میکنه و چراغ LED هارد خاموش میشه گویا دیگه از هارد استفاده نمیکنه . با هارد دیگه هم تست مشکل باقیه
امکان داره مشکل از رم باشه ؟

Ali.hosseinzadeh13
22-05-14, 19:31

آخرین پیامی که گذاشتیم رو لطفا نگاه کنید

AMD>INTEL
22-05-14, 19:59
دوست عزیز رمی که تهیه کردید تو لیست سازگاری مادربردت هست ؟
رم را با برنامه memtets تست کنید . بصورت بوتیبل
مدل رم رو بنویسید تا بررسی کنم .
این هم سایت برنامه memtest دانلود کنید و فایل ایزو رو رایت و سیستم رو باهاش بوت کنید
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
22-05-14, 21:03
دوست عزیز رمی که تهیه کردید تو لیست سازگاری مادربردت هست ؟
رم را با برنامه memtets تست کنید . بصورت بوتیبل
مدل رم رو بنویسید تا بررسی کنم .
این هم سایت برنامه memtest دانلود کنید و فایل ایزو رو رایت و سیستم رو باهاش بوت کنید

این لیست رم های سازگار با برد شما

Hessam II
22-05-14, 22:45
در مورد ایجاد مانع واتر کولینک که در مورد کارت گرافیک فرمودید که باعث میشه نتونید کارت گرافیک رو در اسلات اول نصب کنید؛
این موضوع رو اینجا میگم که همه تجربه ای بشه براشون...

ما پس از فروش چند سیستم به همین صورت، شاهد چنین چیزی نبودیم!

برای نمونه یک مورد از سیستم هایی که بستیم (Only the registered members can see the link) + یک مورد دیگه که در نت پیدا کردم، شهادت این موضوع رو میده! (Only the registered members can see the link)

همانطور که می بینید در عکس ها، هرگز و ابداً واترکولینگ مانع از نصب کارت گرافیک، در اسلات اول (16x) نشده!

لذا اون شخصی که شما فرمودید کارش رو خوب بلده و اَسمبل کرد، اینجا مشخص میشه که کارش رو جسارتاً خوب بلد نیست در این مورد!

بنابراین و با توجه به معضل فوق؛ من در مورد رم هم شک دارم ایشون کارش یقیناً و 100% درست انجام داده باشه و یقیناً مشکل از رم باشه! فقط یک احتمال هست.

ضمناً احتمال خرابی یک رم آکبند، یک به میلیونه!! مگر اینکه توسط کاربر در حین استفاده، به صورت ناصحیح و نادرست جا زده و برداشته شده باشه خیلی بعید نیست این مورد.
فروشنده وظیفه داره رم رو از شرکت تحویل بگیره و ارجاع بده به خریدار. نقشی در خرابی رم نداره!

ما حتی مورد داشتیم طرف هنگام برداشتن رم از روی اسلات مادربرد، به رم صدمه زده! رم رو برده گارانتی و پس از بررسی کارشناسان فنی شرکت رسمی، از تعویض رم بهشون خودداری کردن و با مدارک موثق و عکس و ... به خریدار ثابت کردن که خرابی از سوی خودش بوده که روی رم به صورت هرچند ناخواسته اعمال کرده!
البته این هم یک احتمال هست. هیچ چیز در حال حاضر یقین نیست. ما داریم احتمالاتمون رو میگیم.

AMD>INTEL
22-05-14, 23:01
مورد نصب نادرست فن به ایشون گفته شد . و با توجه به لینک شما در وبلاگ باید بگم که اشتباه بستند کسی که برای این دوستمون واتر رو بستند . و لینک عکس شما گواه قضیه هست .
در مورد رم بیشتر ممکنه رمی خریده باشند که با بردشون سازگار نباشه .

Ali.hosseinzadeh13
23-05-14, 00:34
در مورد ایجاد مانع واتر کولینک که در مورد کارت گرافیک فرمودید که باعث میشه نتونید کارت گرافیک رو در اسلات اول نصب کنید؛
این موضوع رو اینجا میگم که همه تجربه ای بشه براشون...

ما پس از فروش چند سیستم به همین صورت، شاهد چنین چیزی نبودیم!

برای نمونه یک مورد از سیستم هایی که بستیم (Only the registered members can see the link) + یک مورد دیگه که در نت پیدا کردم، شهادت این موضوع رو میده! (Only the registered members can see the link)

همانطور که می بینید در عکس ها، هرگز و ابداً واترکولینگ مانع از نصب کارت گرافیک، در اسلات اول (16x) نشده!

لذا اون شخصی که شما فرمودید کارش رو خوب بلده و اَسمبل کرد، اینجا مشخص میشه که کارش رو جسارتاً خوب بلد نیست در این مورد!

بنابراین و با توجه به معضل فوق؛ من در مورد رم هم شک دارم ایشون کارش یقیناً و 100% درست انجام داده باشه و یقیناً مشکل از رم باشه! فقط یک احتمال هست.

ضمناً احتمال خرابی یک رم آکبند، یک به میلیونه!! مگر اینکه توسط کاربر در حین استفاده، به صورت ناصحیح و نادرست جا زده و برداشته شده باشه خیلی بعید نیست این مورد.
فروشنده وظیفه داره رم رو از شرکت تحویل بگیره و ارجاع بده به خریدار. نقشی در خرابی رم نداره!

ما حتی مورد داشتیم طرف هنگام برداشتن رم از روی اسلات مادربرد، به رم صدمه زده! رم رو برده گارانتی و پس از بررسی کارشناسان فنی شرکت رسمی، از تعویض رم بهشون خودداری کردن و با مدارک موثق و عکس و ... به خریدار ثابت کردن که خرابی از سوی خودش بوده که روی رم به صورت هرچند ناخواسته اعمال کرده!
البته این هم یک احتمال هست. هیچ چیز در حال حاضر یقین نیست. ما داریم احتمالاتمون رو میگیم.

آقا حسام همونطور که تو پیام خصوصی براتون گذاشتم مشکل نصب کارت گرافیک تو اسلات اول حل شد و درست نصب شد

اما در مورد رم دیگه اینقدر ناشی نیستیم که این چیزارو بلد نباشیم در مورد رم

ماهم صد در صد نگفتیم خرابه
این یک احتمال هست که از بقیه قوی تر بود به دلیل اینکه دیگر قطعات چک شدن الان هم در حال تست گرفتن از رم هستیم که نتیجه رو اعلام میکنیم.

شاید هم همین حرف دوستمون باشه که فرمودن احتمالا رم سازگار نباشه با مادربورد

بررسی میکنیو اطلاع میدیم ان شا الله

Ali.hosseinzadeh13
23-05-14, 00:54
مورد نصب نادرست فن به ایشون گفته شد . و با توجه به لینک شما در وبلاگ باید بگم که اشتباه بستند کسی که برای این دوستمون واتر رو بستند . و لینک عکس شما گواه قضیه هست .
در مورد رم بیشتر ممکنه رمی خریده باشند که با بردشون سازگار نباشه .

رم رو با نرمافزاری که فرمودین تست کردیم و تست کامپلت شد وهیچ گونه اروری نداد
ممکنه که ارور نده و رم با مادربورد سازگار نباشه؟

و لیستی هم که شما بهم دادین رو نگاه کردم و با مشخصات رم خودمون تطبیق دادم

دقیقا رمی که آقا حسام تو سایت برای ما گذاشتن و البته ایشون ریز مشخصات رو نذاشت هبودن که ما بدونم آیا این همون رمی هست که سازگاره یا نه

ولی تو این لیست، رم ما نبود بلکه رمی باین مدل از کورسیر بود
Corsair CMZ16GX3M2A2133C10 Vengeance 16GB (2x8GB) DDR3 2133 Mhz CL10 XMP Performance Desktop Memory Kit Blackدر حالی که رمی که به ما داده شده مدلش اینه Vengeance 32GB DDR3 2133MHz CL10 Quad Channel Kit (4 x 8GB) و اصلا مشخص نشده بود که این رم واسه یه ماژل 32 گیگ بوده که یه رم هشت ازش جدا شده و ما فکر کردیم این رم یه رم مستقل هست

در حالی که الا میبینیم یه دونه از چهار رم 8 یگگ هست که داخل بسته کاملش بوده

حالا ما اگر سیستم رو با رم دیگه امتحان کنیم و بالا بیاد مشخص میشه که دقیقا حرف درسته

AMD>INTEL
23-05-14, 13:36
رم رو با نرمافزاری که فرمودین تست کردیم و تست کامپلت شد وهیچ گونه اروری نداد
ممکنه که ارور نده و رم با مادربورد سازگار نباشه؟

و لیستی هم که شما بهم دادین رو نگاه کردم و با مشخصات رم خودمون تطبیق دادم

دقیقا رمی که آقا حسام تو سایت برای ما گذاشتن و البته ایشون ریز مشخصات رو نذاشت هبودن که ما بدونم آیا این همون رمی هست که سازگاره یا نه

ولی تو این لیست، رم ما نبود بلکه رمی باین مدل از کورسیر بود
Corsair CMZ16GX3M2A2133C10 Vengeance 16GB (2x8GB) DDR3 2133 Mhz CL10 XMP Performance Desktop Memory Kit Blackدر حالی که رمی که به ما داده شده مدلش اینه Vengeance 32GB DDR3 2133MHz CL10 Quad Channel Kit (4 x 8GB) و اصلا مشخص نشده بود که این رم واسه یه ماژل 32 گیگ بوده که یه رم هشت ازش جدا شده و ما فکر کردیم این رم یه رم مستقل هست

در حالی که الا میبینیم یه دونه از چهار رم 8 یگگ هست که داخل بسته کاملش بوده

حالا ما اگر سیستم رو با رم دیگه امتحان کنیم و بالا بیاد مشخص میشه که دقیقا حرف درسته

شما با یک رم دیگه تست کنید . خبرش رو بهم بدید .

Reza Eshraghi
23-05-14, 14:20
البته من پیشنهادم تست دو طرفه هست ! یعنی رم دیگه روی این سیستم تست کنند و هم این رم رو روی سیستم دیگه تست کنند !
اینجوری تمایز بین ناسازگاری این رم کرسیر با مادربرد X-OC یا خرابی کلی رم مشخص میشه . تست این رم روی سیستم دیگه یه تست تکمیلی - افتراقی ( به قول هم رشته ای های ما !! ) محسوب میشه که قال قضیه رو می کنه و پرونده رو مختومه می کنه !
که با توجه به اینکه رم قبلی روی این سیستم جواب داده احتمال ناسازگاری این رم با مادربرد جدید قوت می گیره ! هرچند تست مجدد با یه رم دیگه محکم کاریه ! وگرنه احتمال خراب بودن رم با توجه به اینکه گارانتی رسمی داره کمه ! حتی اگه این رم از یک پک چندکاناله جدا شده باشه که همینجوری بوده و این کار توسط شرکت گارانتی کننده باید انجام شده باشه . حتی اگه رم رو از یک پک 32 گیگ جداکرده و به صورت سینگل می فروشه تخت جمشید باز هم دلیل نمیشه که مشکل دار باشه . مگه دوقلوی به هم چسبیده هستن که سینگل کار نکنن ؟!
از طرفی این مدل رم شاید به تعداد خیلی زیاد توسط فروشگاه ها مخصوصاً فروشگاه های آنلاین فروخته شده . اگه مشکل کلی داشتن الآن باید توی همه فروم ها تاپیک مشکل رم کرسیر Vengeance سینگل 2133 مگاهرتز داشتیم و مشتری شاکی از در و دیوار شرکت تخت جمشید به خاطر اینکه رم مشکل دار توزیع کرده بالا می رفت !

AMD>INTEL
23-05-14, 15:05
شما با یک رم دیگه تست کنید . خبرش رو بهم بدید .

گاهی تو بعضی از برها باید مشخصات و تایمینگ و ولتاژ رو دستی وارد کرد . احتمال این قضیه هست و راه درستش تست با یک رم دیگه بهترین راه هست
همیشه موقع تهیه رم لیست QVL مادربردی که تهیه میکنید رو بررسی کنید .

Ali.hosseinzadeh13
24-05-14, 00:59
گاهی تو بعضی از برها باید مشخصات و تایمینگ و ولتاژ رو دستی وارد کرد . احتمال این قضیه هست و راه درستش تست با یک رم دیگه بهترین راه هست
همیشه موقع تهیه رم لیست QVL مادربردی که تهیه میکنید رو بررسی کنید .

ماقبل این بهتون عرض کردیم که با رم دیگه از همین کورسیر امتحان کرده بودیم و بدون هیچ مشکلی بالا اومد که تایمینگش 11 بود

من بهتون گفتم تو لیست ساپورتش رو هم شما دادین نگاه کردم این رم رو ساپورت نمیکنه و تو لیست نبود
حتی بایوس رو آپدیت کردیم
از رم تست گرفتیم هم سالم بود
تو تست مشکلی نداشت

احتمال زیاد با مادربور مچ نباشه

فقط ما رم دیگه در دسترس نداشتیم که بخوایم امتحان کنیم که ان شا الله شنبه اینکارو میکنیم

AMD>INTEL
24-05-14, 06:34
این مواردی رو که تکرار میکنم . جنبه تاکیدی دارد . هم برای شماست هم برای خریداران دیگه که قبل از خرید رم لیست qvl بردشون رو چک کنند و همچنین فروشندگان که قبل از فروش رم نوع مادربرد و لیست qvl رو چک کنند

old gamer
24-05-14, 10:32
صرفا جهت اطلاع دوستان عرض کنم تو این چندین سال تا حالا نشده رمی که روی سیستم دارم توی لیست مینبورد بوده باشه ولی همشون به خوبی کار کردن.
از نظر من لیست ساپورت رم صرفا یک مورد تبلیغاتی و تفننی هست.
توی مینبورد شما فقط توی بخش اورکلاک رم چندتا پروفایل توسط "های کوکی" تنظیم شده که رمهای مطرح رو اورکلاک کرده و پروفایلش رو توی بایوس مینبورد گذاشته تا اگر همون رم رو خریداری کردید بتونید روی اون پروفایل رمتون رو در بهترین حالت اورکلاک استفاده کنید
لطفا 2 تا شات مثل همین لینک هایی که بهتون میدم بگذارید

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Ali.hosseinzadeh13
24-05-14, 14:05
صرفا جهت اطلاع دوستان عرض کنم تو این چندین سال تا حالا نشده رمی که روی سیستم دارم توی لیست مینبورد بوده باشه ولی همشون به خوبی کار کردن.
از نظر من لیست ساپورت رم صرفا یک مورد تبلیغاتی و تفننی هست.
توی مینبورد شما فقط توی بخش اورکلاک رم چندتا پروفایل توسط "های کوکی" تنظیم شده که رمهای مطرح رو اورکلاک کرده و پروفایلش رو توی بایوس مینبورد گذاشته تا اگر همون رم رو خریداری کردید بتونید روی اون پروفایل رمتون رو در بهترین حالت اورکلاک استفاده کنید
لطفا 2 تا شات مثل همین لینک هایی که بهتون میدم بگذارید

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

بله سعی میکنم اینکارو انجام بدم

فقط بهتون عرض کنم ما از رم تست گرفتیم و سالم بود

و همونطوری که قبل گفته بودیم قبلا با رم دیگه روشن شده بود

آقا حسام هم همین رو فرمودن و من باهاشون صحبت کردم

Ali.hosseinzadeh13
24-05-14, 16:49
این مواردی رو که تکرار میکنم . جنبه تاکیدی دارد . هم برای شماست هم برای خریداران دیگه که قبل از خرید رم لیست qvl بردشون رو چک کنند و همچنین فروشندگان که قبل از فروش رم نوع مادربرد و لیست qvl رو چک کنند

سُلام
این رمی که مشخصاتش رو میزارم لطفا بگین با مادروبرد z 87 x oc سازگاری داره یا نه؟

gskill RipjawsX Blue 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL11

این لینک روهم تونستم پیدا کنم که تو لیست qvl
مدل مادربورد من بود از تو سایت خود رم پیدا کردم آیا مطمئنه؟

الان مطمئن باشم که مچ هست؟

RipjawsX - F3-2400C11D-8GXM - G.SKILL DDR3 Memory (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
24-05-14, 20:59
سُلام
این رمی که مشخصاتش رو میزارم لطفا بگین با مادروبرد z 87 x oc سازگاری داره یا نه؟

gskill RipjawsX Blue 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL11

این لینک روهم تونستم پیدا کنم که تو لیست qvl
مدل مادربورد من بود از تو سایت خود رم پیدا کردم آیا مطمئنه؟

الان مطمئن باشم که مچ هست؟

RipjawsX - F3-2400C11D-8GXM - G.SKILL DDR3 Memory (Only the registered members can see the link)

کاملا سازگار هست

اگر به صفحه رمهایی که لینک دادید برید . در قسمت qvl . تو قسمت گیگابایت z87 . مادربرد شما تو لیست هست .:11():

Ali.hosseinzadeh13
25-05-14, 00:54
اگر به صفحه رمهایی که لینک دادید برید . در قسمت qvl . تو قسمت گیگابایت z87 . مادربرد شما تو لیست هست .:11():

ممنون از لطفتون

به این لیست دیگه ان شا الله اطمینان میشه داشت

AMD>INTEL
25-05-14, 05:54
ممنون از لطفتون

به این لیست دیگه ان شا الله اطمینان میشه داشت

این لیست شرکت سازنده هست . 100 درصد

Avajang
25-05-14, 16:50
دوست گرامی اگر نسبت به پشتیبانی گیگابایت در این انجمن رضایت دارید در تاپیک زیر اعلام کنید .

Ali.hosseinzadeh13
25-05-14, 22:39
دوست گرامی اگر نسبت به پشتیبانی گیگابایت در این انجمن رضایت دارید در تاپیک زیر اعلام کنید .

هنوز مشکلی واسم پیش نیومده که بخوام ببینم پشتیبانی واژنگ چطوره

اما ان شا الله که خوب باشه در هر صورت

AMD>INTEL
25-05-14, 22:48
دوست گرامی این بخش مسئولیت و اداره پاسخگویی با خود شرکت آواژنگ هست . اگر دقت کنید تاپیک شما در این بخش هست . تمام پاسخگویی های این بخش زیر نظر آواژنگ میباشد .:11()::1. (23):

Hessam II
25-05-14, 22:53
تمایل داریم از منظر خود مسئولین آواژنگ این سوال را بررسی کنیم که آیا به راستی رم Corsair Vengeance 1×8GB=8GB 2133MHz DDR3 با مادربرد GA-Z87X-OC سازگاری ندارد؟!!

Avajang
25-05-14, 22:58
تمایل داریم از منظر خود مسئولین آواژنگ این سوال را بررسی کنیم که آیا به راستی رم Corsair Vengeance 1×8GB=8GB 2133MHz DDR3 با مادربرد GA-Z87X-OC سازگاری ندارد؟!!

لیست QVL این برد توسط یکی از مدیران انجمن ضمیمه شده است . با بررسی لیست و مطابقت با حافظه چک کنید .

Avajang
25-05-14, 23:09
لیست QVL این برد توسط یکی از مدیران انجمن ضمیمه شده است . با بررسی لیست و مطابقت با حافظه چک کنید .

فلسفه ارائه لیست QVL برای کمک به فروشندگان و خریداران قطعه برای انتخابی بدون دردسر میباشد .

Reza Eshraghi
25-05-14, 23:24
لازمه پستی رو که در انجمن همسایه زدم اینجا هم ارسال کنم :

مراجعه به QVL شرکت سازنده مادربرد واسه بررسی سازگاری رم روی یه مادربرد راهنمایی و منبع خوبی میتونه باشه اما کامل نیست این منبع و باید به روز رسانی بشه ! چون در هر فرکانس تعدادی رم تست میشن و توی لیست میان اما زمانی که یک رم داخل لیست نیست الزاماً دلیل بر ناسازگاری اون نیست !
یه مثال عرض می کنم :
داخل فایل QVL مادربرد شما در سایت گیگابایت اومده که توی فرکانس 2400 رم های برند جی اسکیل 3 پک 16 گیگ و یک پک 32 گیگ تست شده ( نصف حجم پک تست شده ) و داخل لیست QVL مادربرد شما توی سایت گیگابایت وجود داره ! و دو مدل هم این مدل های موجود در لیست کلاًاز رده تولید خارج شده !!
لینک فایل :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
این در حالی هست که توی سایت جی اسکیل شما هر مدلی رو اختیار کنید و برید توی QVL اون ، محاله مدل Z87X-OC توش نباشه ! پس چرا توی QVL سایت مادربرد همه مدل های جی اسکیل نیستند ؟! چرا همین مدلی که اینجا نوشتید یعنی G.Skill Ripjaws X Blue 2*4GB=8GB 2400MHZ CL11 توی QVL سایت گیگا نیست ؟! چون از بین اون همه مدل تعدادی تست شدند به طور عملی و این همون طور که گفتم الزاماً به معنی این نیست که بقیه مدل ها ساپورت نمیشن ! پس همون طور که گفتم نمیشه به QVL استناد 100% کرد و مرجع گذاشت که هر مدلی داخل لیست بود ساپورت میشه و هرمدلی داخل لیست نبود الزاماً و قطعاً توسط مادربرد مورد نظر ساپورت نمیشه ! بلکه مدل هایی که در لیست QVL یک مدل مادربرد ( حالا از هر شرکت سازنده ای که باشه ) حضور دارند مدل های تست شده هستند !

AMD>INTEL
25-05-14, 23:29
البته این دوستمون یا فروشنده ای که رم رو ازشون خریداری کردند این لیست رو چک میکردند . سیستم دوستمون به مشکل عدم سازگاری رم برخورد نمیکرد . این لیست واقعا کمک بزرگی میکنه . در ضمن توضیحات شما هم کاملا صحیح هست .
در کل شرکت تولید کننده حافظه اگر نمونه رم تولید شده رو به شرکت سازنده برد ارائه بدهد این روند اپدیت لیست سریعتر میشود .
مورد gskill که شما فرمودید به خاطر همکاری دو جانبه گیگابایت با g.skill میباشد .
در کل هر چه میگذرد در بایوس هایی که اپدیت میشه این سازگاری بیشتر و بهتر میشود .

Hessam II
26-05-14, 08:58
دوستان سیستم خود بنده که از رم کرسیر بهره می برم، نه در QVL مشخصات رم اسمی از مادربرد بنده آورده شده!
نه در مشخصات مادربرد، اسمی از پارت نامبر رم بنده به میان آمده! این در حالی هست که 4 سال تمام بنده با این شرایط دارم از سیستمم بهره می برم! نه تنها من بلکه خیلی ها بیش از 90% کاربران به همین شیوه دارن استفاده می کنند!!

لذا در تکمیل اظهارات جناب اشراقی باید بگم نه تنها 100% قابل استناد نیست؛ بلکه به عقیده ی بنده هرگز و ابداً قابل استناد نیست! قابل استناد از این حیث که چنانچه رمی در اون لیست نباشه، هرگز به معنای عدم ساپورت مادربرد از اون رم نیست!

بیش از هزاران مدل رم در دنیا وجود داره! بدیهیست که شرکت سازنده ی مادربرد و حتی رم، نمی تونه همه ی مدل رم ها و مادربردها رو تست کنه و به خریداران اطمینان بده! چنین چیزی امکان پذیر و میسر نیست حالا حالاها.

اگر در بازار کامپیوتر کشور باشید، ذکر این نکته ضروریست که بسیاری از رمی هایی که در لیست رم های پشتیبانی شده از فلان مادربرد بر روی سایت سازنده ی مادربرد وجود داره، اصلاً در کشور ما موجود نیستن! کشور ما همیشه با معضل کمبود موجودی رم مواجه بوده! اگر طبق اظهارات این مسئول آواژنگ عزیز بخوایم استناد رو بر لیست QVL یا لیست رم های پشتیبانی شده ی سایت سازنده ی مادربرد بگذاریم، خریدار عزیز می بایست رم از خارج از کشور تهیه کنند!!

AMD>INTEL
26-05-14, 09:14
حسام جان این برداشت شما از این قضیه . مسلما شرکت های سازنده رم و مادربرد بیشتر از شما تحقیق کردند که این لیست رو ارائه کردند . نمونه واضح این قضیه همین دوستمون هست که با رم اشتباه فروشنده چند روز سیستمشون بلا استفاده بود .

Hessam II
26-05-14, 09:28
حسام جان این برداشت شما از این قضیه . مسلما شرکت های سازنده رم و مادربرد بیشتر از شما تحقیق کردند که این لیست رو ارائه کردند . نمونه واضح این قضیه همین دوستمون هست که با رم اشتباه فروشنده چند روز سیستمشون بلا استفاده بود .

بر منکرش لعنت! بنده نگفتم شرکت های سازنده اشتباه می کنن! بلکه شرایط تستشون کاملاً محدود هست. همانطور که گفتم؛ بستر تست تمامی رم های بازار جهانی میسر نیست برای شرکت های دنیا! حداقل در حال حاضر میسر نیست! در آینده شاید تغییری ایجاد شد.
به همین خاطر از هر برند یه چند مدلی رو جهت تست انتخاب می کنن و نه همه رو!

فروشنده بنده بودم و رم بنا بر خواسته ی خودشون به دلیل عدم موجودی رم مناسب تر، انتخاب کردند که علی رغم نداشتن مسئولیت در این حوزه، با این وجود، رم رو ازشون پس گرفتیم. پولشون هم امروز فردا استرداد خواهد گردید! این در حالی هست که هیچ فروشنده ای در سطح کشور تاوان اشتباه خریدار را نخواهد داد!

AMD>INTEL
26-05-14, 09:39
تو صفحه قبل هم توضیح دادم . این لیست با همکاری سازنده برد با تولید کننده حافظه ایجاد میشه .
در ضمن بزرگ کردن اندازه نوشته ها لازم نیست .