PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] روشن شدن غیر عادی سیستم

omid4583
18-05-14, 19:52
با سلام قبلا در یک تایپیک دیگه این موضوع رو مطرح کردم ولی هنوز مشکل حل نشده
سیستم نو با مشخصات زیر
main giga s2p-usb3 cpu g2020 ram axtrom 4g hard hitachi 1 tera power mamooli
هر از مدتی در موقع روشن کردن ، چراغ هارد روشن و فن cpu هم شروع به کار میکنه ولی یه صفحه سورمه ای رنگ عجیب که لوگوی گیگا بایت هم داره ظاهر میشه ( بوق سلامت سیستم به صدا در نمی یاد ) و پس از 3 ثانیه سیستم خاموش میشه مجددا خود به خود پس از 3 الی 4 ثانیه سیستم روشن میشه و همون حالت قبل دوباره تکرار میشه به طوری که مجبور میشم دکمه صفر و یک پاور در پشت کیس رو بزنم و سیستم رو خاموش کنم معمولا پس از حدود یک الی دو دقیقه که سیستم رو دوباره روشن میکنم سیستم بصورت عادی روشن میشه ضمنا کارهای زیر رو انجام دادم ولی مشکل حل نشده
1- update bios va clear cmos که مدت زیادی دیگه این مشکل رو نداشتم ولی این اواخر دوباره شروع شده
2-تعویض رم geil با axtrom
3-تعویض پاور با یک مدل دیگر ( از نوع معمولی حدود 40 هزار تومن )
4- مادر برد و سی پی یو و رم رو نمایندگی آواژنگ چک کردن گفتن که مشکلی نداره
ضمنا به سیستم فقط یه پرینتر وصل هست و یه وقتای دمای cpu هم تا 80 درجه بالا میره و حالت ذکر شده هم هر از ده دوازده بار یک مرتبه اتفاق میفته و از سیستم کارهای روزمره و معمولی انجام میشه

AMD>INTEL
18-05-14, 20:32
دوست عزیز بار قبل هم در مورد پاورتون به شما توصیه کردم عوض کنید . با این پاور اگر قطعات مشکل بخورند خارج از گارانتی میشه . حداقل 380 وات گیگابایت یا 330 گرین تهیه کنید تا قطعات سیستم از بین نرفتند . :11():

در کل این ولتاژ power good و 5vsb این پاور میده به این مادربرد معلوم نیست چند ولت هست که این بلا رو سرسیستم میاورد .
این پاور ها معمولی به دلیل استفاده از ایسی اسیلاتور رده خارج tl494 و ضعف در قسمت ولتاژ استندبای به دلیل حرارت . ممکنه ولتاژی حدود 9 ولت رو گاهی وارد مدار مادربرد کنند .

javadshahvand
18-05-14, 23:15
در حال حاضر پاورهای معمولی توان لازمه رو برای لودینگ سیستم ندارند فقط در حد نمایش تصویر هست سیستم رو حالت استیبل لود نمی کنه

omid4583
13-06-14, 20:51
با سلام مشکل فوق با تعویض پاور با مدل green GP330A حل شد با تشکر از همه دوستان

Avajang
13-06-14, 21:51
Only the registered members can see the link
لطفا میزان رضایت و نحوه پاسخگویی به سوال خودتان رو در تاپیک زیر اعلام بفرمائید

omid4583
14-06-14, 11:54
با سلام والا در مورد این مشکل، دوستان راه حل های زیادی رو ارائه دادن که بنده رو سردر گم کردن هر کسی یه پیشنهاد داد که حل این مشکل حدود 2 ماه طول کشید ولی به هر حال ممنون از همه دوستان

Avajang
14-06-14, 12:03
با سلام والا در مورد این مشکل، دوستان راه حل های زیادی رو ارائه دادن که بنده رو سردر گم کردن هر کسی یه پیشنهاد داد که حل این مشکل حدود 2 ماه طول کشید ولی به هر حال ممنون از همه دوستان

دوست گرامی : با تشکر از مطرح کردن سوالتان در انجمن شهر سخت افزار و قسمت پشتیبانی گیگابایت . من هر دو تاپیک شما رو مطالعه کردم در هر دو تاپیک به شما تعویض پاور پیشنهاد شده . همانطور که میبینید در همین تاپیک پست دوم هم به این موضوع اشاره شده است .
موفق و موید باشید .:11():

omid4583
28-09-14, 23:41
با سلام
من پاور رو عوض کردم تا الان مشکلی دیگه نداشتم ( حدود 4 یا 5 ماه ) ولی امروز دوباره این مشکل پیش اومد (صفحه سورمه ای رنگ GUI ) مجبور شدم دکه پاور (پشت کیس ) رو بزنم تا خاموش بشه بعد از 5 دقیقه که روشن کردم مشکلی نداشت
یعنی میتونه از مادر بورد باشه ؟

AMD>INTEL
28-09-14, 23:45
با سلام
من پاور رو عوض کردم تا الان مشکلی دیگه نداشتم ( حدود 4 یا 5 ماه ) ولی امروز دوباره این مشکل پیش اومد (صفحه سورمه ای رنگ GUI ) مجبور شدم دکه پاور (پشت کیس ) رو بزنم تا خاموش بشه بعد از 5 دقیقه که روشن کردم مشکلی نداشت
یعنی میتونه از مادر بورد باشه ؟

الان مشکل دارید با روشن شدن سیستم ؟
پاور را با چه مدلی عوض کردید ؟
بلو اسکرین دارید ؟

omid4583
29-09-14, 12:30
1-هر از چند وقت با زدن دکمه پاور یه صفحه سورمه ای متمایل به مشکی ظاهر میشه با علامت GUI و بعد از چند ثانیه سیسم خاموش و سپس رو شن میشه دوباره خاموش و این روند ادامه داره همینطور تا اینکه سیستم رو از پشت خاموش کنم معمولا بعد از 5 دقیقه که رو شن میکنم دیگه مشکلی نیست و سیستم راحت بالا میاد دیگه این سیستم از چشمم افتاده
2- پاور رو با green GP330A عوض کردم که تا چند ماه راحت بودم
3-بلو اسکرین نه ولی یه صفحه سورمه ای است که چند ثانیه میاد و میره یه علامت GUI می بینم

AMD>INTEL
29-09-14, 12:38
1-هر از چند وقت با زدن دکمه پاور یه صفحه سورمه ای متمایل به مشکی ظاهر میشه با علامت GUI و بعد از چند ثانیه سیسم خاموش و سپس رو شن میشه دوباره خاموش و این روند ادامه داره همینطور تا اینکه سیستم رو از پشت خاموش کنم معمولا بعد از 5 دقیقه که رو شن میکنم دیگه مشکلی نیست و سیستم راحت بالا میاد دیگه این سیستم از چشمم افتاده
2- پاور رو با green GP330A عوض کردم که تا چند ماه راحت بودم
3-بلو اسکرین نه ولی یه صفحه سورمه ای است که چند ثانیه میاد و میره یه علامت GUI می بینم

مدل دقیق مادربرد رو بنویسید . اون متنی که در صفحه بیاد رو کامل بنویس .

omid4583
04-10-14, 14:11
مدل مادر بورد GIGA H61M-S2P USB3
متن نیست یه صفحه سورمه ای رنگ عجیب که علامت GUI هم درشت نوشته شده می بینم چند ثانیه میاد و سریع سیستم خاموش میشه دوباره روشن میشه

A_M_D
04-10-14, 14:16
سلام
ErP ؟ رو disable کن
wake on lan روشن نیست ؟
wake up day ?
wake up hour ?
PME ؟(power on by mouse)
power on by keyboard ؟
اینا رو توی بایوس ببین هرکدوم اینا enable باشن ممکنه همچین مشکلی پیش بیاد

omid4583
05-10-14, 20:32
سلام همه رو نگاه کردم disable بود

AMD>INTEL
05-10-14, 20:46
ورژن بایوس رو توسط برنامه cpu-z چک کن . و آخرین بایوس مادربردت رو اپدیت کن .
بایوس f4a مناسب هست

omid4583
06-10-14, 14:51
چند ماه پیش این کار رو کردم ورژن f4a است ولی وقتی آپدیت کردم تا یه مدت دیگه مشکلی نداشت و لی باز دوباره اینجوری میشد

AMD>INTEL
06-10-14, 15:06
چند ماه پیش این کار رو کردم ورژن f4a است ولی وقتی آپدیت کردم تا یه مدت دیگه مشکلی نداشت و لی باز دوباره اینجوری میشد

از این اروری که میگید نوشته gui با دوربین یا گوشی موبایل عکس بگیرید .
از پورت usb 3.0 این برد استفاده میکنید ؟
اگر نه از تو بایوس غیر فعال کنید نتیجش رو بهم اطلاع بدید .

omid4583
08-10-14, 15:38
بله از usb3 استفاده میکنم
این ارور خیلی سریع میاد در حد چند ثانیه اگه تونستم عکس میگیرم
اگه میدونید از مادر بورد هست هر جوری هست پسش بدم !

AMD>INTEL
08-10-14, 16:20
بله از usb3 استفاده میکنم
این ارور خیلی سریع میاد در حد چند ثانیه اگه تونستم عکس میگیرم
اگه میدونید از مادر بورد هست هر جوری هست پسش بدم !

بعید میدونم مشکل به مادربرد برد مربوط باشه .

omid4583
10-03-15, 18:05
اقا یکی خواهشن کمک کنه امروز دوباره اون حالت پیش اومد این دفع سه راهی برق رو عوض کردم یعنی میتونه از این وایر سیار باشه ؟
مشکل با تعویض پاور به مدت چند ماه حل شد ولی امروز دوباره اینطوری شد

AMD>INTEL
10-03-15, 19:01
اقا یکی خواهشن کمک کنه امروز دوباره اون حالت پیش اومد این دفع سه راهی برق رو عوض کردم یعنی میتونه از این وایر سیار باشه ؟
مشکل با تعویض پاور به مدت چند ماه حل شد ولی امروز دوباره اینطوری شد

محافظ جلوی دو شاخه سیستم دارید ؟ اگر ندارید از یک محافظ مرغوب مثل پیشرانه استفاده کنید .
همچنین از پشت کیس یک سیم رو که حدود سه سانت سرش رو روکشش رو بکنید و به یکی از پیچ های پاور و سر دیگر به یک فلز رنگ نشده وصل کنید .
مادربرد رو باز کنید و زیر قسمتی که مادربرد رو کیس بسته میشود چسب پهن بزنید حتی روی جایی که پیچ میشه .