PDA

مشاهده نسخه کامل : محدودیت اوکلاک در این سیستم

peyman_gh_asl'
17-05-14, 14:13
سلام دوستان خسته نباشید

من ی سیستم دارم به مشخصات زیر
main : ASUS P5QC
cpu : Q9400
Ram : 4 GB 1600
cooler : coolermaster v10

خب من با این سیستم تا فرکانس 3200 تونستم سیپیو رو اوکلاک کنم که fsb سیپیو روی 400 هست و 1600 هست که از رم هم 1600 میگیره ولی من ی مشکلی که دارم fsb رو نمیتونم از 400 بیشتر کنم همه ولتاژ ها رو هم ی بار حدود بین 100 تا 500 mV بردم بالا ولی نتیجه نگرفتم
وقتی از 400 بیشتر میکنم سیستم بوت میشه ولی ویندوز بالا نیمده بلو اسکرین میگیرم :1. (28):

مشکلی هم از لحاظ خنک کردن Cpu و چیپ مادربرد ندارم
cpu تو فول لود بیشتر از 45 درجه بالا نمیره !!!! با برنامه OCCT
و چیپ مادبرد هم یکبار تا 1.7 ولت گذاشتم دماش بیشتر از 39 نشد !!!
و اینم بگم cpu با دانگرید کردن ولتاژ به 1.12500 کاملا در اوکلاک با فرکانس 3200 پایداره (از بهترین سری های Q9400 هست )

میشه ی راهنمایی کنید من چجور میتونم بیشتر از این اوکلاک کنم

اینم پارامتر هایی که من میتونم مانور بدم
10228
10229

lorn
17-05-14, 22:21
با سلام
یه راست دیگه می رم سر اصل مطلب
تایمینگها رم رو گشاد کنید و به این شکل استفاده کنید 8-8-8-24
ولتاز رم رو روی 1.75 ست کنید
ولتاژ سی پی یو رو به 1.35 افزایش بدید با ولتاژِ که ست کردید مسلما کمی سی پی یو رو تحت فشار قرار دادید برای اور بیشتر
pll ولتاژ رو روی 1.45 و همین حدود بسته به اینکلمنت مادربردتون بزارید
و termination رو روی 1.35 قرار بدید
در ضمن fsb startup north رو هم روی 333 قرار بدید و بزارید فرکانس رم رو اتوماتیک باشه و اگر هم فرکانس رم کم شد و زیر 1600 شد دست بهش نزنید اجازه بدید با هم این وال رو رفع کنیم بعد به توئیک رم هم خواهیم رسید
در ضمن داشت یادم می رفت ولتاژ پل شمالی هم روی 1.35 قرار بدید که خیالمون از این بابت هم راحت باشه هر چند که اصولا برای گذاشتن از 450 برای fsb باید به پل شمالی ولتاژ داد ولی خوب برای قلقگیری هست بعدا توئیک می کنیم و در بهترین شرایط این ولتاژ رو تغییر می دیم
با تشکر:give_rose:

peyman_gh_asl'
17-05-14, 22:38
با سلام
یه راست دیگه می رم سر اصل مطلب
تایمینگها رم رو گشاد کنید و به این شکل استفاده کنید 8-8-8-24
ولتاز رم رو روی 1.75 ست کنید
ولتاژ سی پی یو رو به 1.35 افزایش بدید با ولتاژِ که ست کردید مسلما کمی سی پی یو رو تحت فشار قرار دادید برای اور بیشتر
pll ولتاژ رو روی 1.45 و همین حدود بسته به اینکلمنت مادربردتون بزارید
و termination رو روی 1.35 قرار بدید
در ضمن fsb startup north رو هم روی 333 قرار بدید و بزارید فرکانس رم رو اتوماتیک باشه و اگر هم فرکانس رم کم شد و زیر 1600 شد دست بهش نزنید اجازه بدید با هم این وال رو رفع کنیم بعد به توئیک رم هم خواهیم رسید
در ضمن داشت یادم می رفت ولتاژ پل شمالی هم روی 1.35 قرار بدید که خیالمون از این بابت هم راحت باشه هر چند که اصولا برای گذاشتن از 450 برای fsb باید به پل شمالی ولتاژ داد ولی خوب برای قلقگیری هست بعدا توئیک می کنیم و در بهترین شرایط این ولتاژ رو تغییر می دیم
با تشکر:give_rose:

خیلی ممنون :love:

من تست میکنم خبر میدم
راستی این ولتاژ رم زیاد نباشه ؟
البته من تا 1.80 بردم ولی چون cooler master v10 رم رو هم خنک میکنه فک کنم مشکلی پیش نیمده
راستی رم های من corsair vengeance هست مشکلی پیشنمیاد ؟!!!
من یکجایی خونده بودم این رم ها 2000 رو با ولتاژ 1.65 و تایمینگ 24.9.9.9 همون تایمینگ اصلی پایدار بوده !!!
من اینکار هارو انجام میدم نتیجه رو حتما اعلام میکنم ممنون :1. (29):

peyman_gh_asl'
18-05-14, 12:17
آقا خیلی ممنون :give_rose:
با تنظیمتی که گفته بودید من روی 440 کاملا پایدار آوردم بالا البته ی بار 450 گذاشتم اومد بالا تو تست ها هم مشکلی نداشت ولی 1دفعه بدون هیچ بلواسکرین سیستم ریست :1. (27):
منم ی 2 دهم ولتاژ هارو زیاد کردم که ذرست شد ..
و الان Cpu روی 450 هست
الان یک مشکلی من دارم
فرکانس رم رو گذاشتم رو auto و با 667 بالا اومد وقتی میبرم روی 1800 قرار میدم سیستم بوت نمیشه ولتاژ رم هم تا 1.75 بردم!!( ولتاژ دیفالت رم روی 1.5 هست )
راستی وقتی من تنظیمات ai tweaker رو میذارم روی Auto تو فرکانس رم خودش تا 2000 میذاره انتخاب کنم وقتی انتخاب میکنم سیستم بالا میاد ولی 2 تا مشکل دارم
1- cpu اوکلاک نمیشه !!!! ضریب مالتی پلیر رو میاره پایین
2- بعضی اوقات بلو اسکرین میگریم
اینو گفتم که یعنی رم ها توانایی اورکلاک رو داره :1. (35):

lorn
18-05-14, 21:13
سلام خوشحالم که موفق شدید
چند نکته رو بگم متاسفانه مادربردتون در ضمینه رم و توانایی اورکلاکینگ مادربرد top نیست و 1600 که قبلا ست کردید هم فشار زیادی به مادربردتون میاورد پس زیاد انتظاری نداشته باشید
در ضمن رمهاتو جزوء رمهای جدید به حساب میان و برای پلتفرم 775 بهینه نیستن یعنی ولتاژشون خیلی پایین برای این پلتفرم
برای رم مقدار
fsb startup north رو روی auto بزارید و سپس در گزینه رم فرکانس رو تغییر بدین می بینید که با ضریبهای مختلف فرکانس های مختلفی نشونه می ده شما سعی کنید با بیشترین فرکانسی که می تونید بوت کنید از فرکانس 1333 شروع کنید به بالا همه رو امتحان کنید ببینید با کدوم ضریب سیستم استیبلتر هست هیچ چیزه دیگه رو تغییر ندین فقط ضریب رو تغییر بدید بعد که مکسیمم فرکانس رمی که می شه سیستم رو پایدار کرد رو پیدا کنید بعد برید سراغ تایمینگ ها و دونه دونه سعی کنید کاهش بدین تایمینگها رو بنظرم همش رو روی 7-7-7-20 بزارید پایینتر از این فکر نمی کنم براتون مقدور باشه در نهایت با همین تایمینگ هم می تونید ماکسیمم فرکانس رم رو پیدا کنید اگر دیدید ماکس رمتون با این تایمینگ دچار ناپایداری می شه تایمینگها رو افزایش بدید

دیگه تمام هست فکر نمی کنم مشکل دیگه ای داشته باشید در آوردن مقدار بهینه برای رم نیازمنده آزمون و خطا هست
فقط برای استفاده 7/24 از سیستمتون از تهویه مطلوب کیس و... اطمینان حاصل کنید که مادربردتون دچار مشکل نشه
موفق باشید:11():

peyman_gh_asl'
19-05-14, 13:25
سلام خوشحالم که موفق شدید
چند نکته رو بگم متاسفانه مادربردتون در ضمینه رم و توانایی اورکلاکینگ مادربرد top نیست و 1600 که قبلا ست کردید هم فشار زیادی به مادربردتون میاورد پس زیاد انتظاری نداشته باشید
در ضمن رمهاتو جزوء رمهای جدید به حساب میان و برای پلتفرم 775 بهینه نیستن یعنی ولتاژشون خیلی پایین برای این پلتفرم
برای رم مقدار
fsb startup north رو روی auto بزارید و سپس در گزینه رم فرکانس رو تغییر بدین می بینید که با ضریبهای مختلف فرکانس های مختلفی نشونه می ده شما سعی کنید با بیشترین فرکانسی که می تونید بوت کنید از فرکانس 1333 شروع کنید به بالا همه رو امتحان کنید ببینید با کدوم ضریب سیستم استیبلتر هست هیچ چیزه دیگه رو تغییر ندین فقط ضریب رو تغییر بدید بعد که مکسیمم فرکانس رمی که می شه سیستم رو پایدار کرد رو پیدا کنید بعد برید سراغ تایمینگ ها و دونه دونه سعی کنید کاهش بدین تایمینگها رو بنظرم همش رو روی 7-7-7-20 بزارید پایینتر از این فکر نمی کنم براتون مقدور باشه در نهایت با همین تایمینگ هم می تونید ماکسیمم فرکانس رم رو پیدا کنید اگر دیدید ماکس رمتون با این تایمینگ دچار ناپایداری می شه تایمینگها رو افزایش بدید

دیگه تمام هست فکر نمی کنم مشکل دیگه ای داشته باشید در آوردن مقدار بهینه برای رم نیازمنده آزمون و خطا هست
فقط برای استفاده 7/24 از سیستمتون از تهویه مطلوب کیس و... اطمینان حاصل کنید که مادربردتون دچار مشکل نشه
موفق باشید
:11():

خیلی ممنون انجام میدم بازم نتیجه رو اعلام میکنم
فعلا پول دستم نیست اگه پول دستم بیاد ی مادربرد عالی 775 خریداری میکنم
از لحاظ خنک کنندگی سیستمم مشکلی ندارم چیپ مادبرد هم فن گذاشتم تو بدترین شرایط بیشتر از 39 درجه بالا تر نرفته
با تشکر :give_rose:

---
خوش حالم تاپیک بنده هم مشکلات دیگران و حل کرد و همچین از کاربر lorn سپاسگذارم که راهنمایی خیلی کاملی کردند بابت انجام این کار:1. (31):