PDA

مشاهده نسخه کامل : نحوه تشخیص نوع مشکل کارت گرافیک قدیمی

ahmadi.a
17-05-14, 01:17
سلام
یه کارت گرافیک قدیمی دارم که ظاهرا مشکل داره و با توجه به مشکلش هیچ خروجی روی مانیتور ندارم
می خوام بدونم چطور می تونم تشخیص بدم که اول: این مشکل واقعا مال گرافیک است یا نه و دوما: مشکل از کجای گرافیکه
این رو هم بگم که مشابه این گرافیک رو داشتم و گذاشتم روی مادربورد (البته این یکی هم خرابه) و اسپیکر مادربورد دیگه اون چند بوقیو که قبلش می زد رو نزد

AMD>INTEL
17-05-14, 05:54
سلام
یه کارت گرافیک قدیمی دارم که ظاهرا مشکل داره و با توجه به مشکلش هیچ خروجی روی مانیتور ندارم
می خوام بدونم چطور می تونم تشخیص بدم که اول: این مشکل واقعا مال گرافیک است یا نه و دوما: مشکل از کجای گرافیکه
این رو هم بگم که مشابه این گرافیک رو داشتم و گذاشتم روی مادربورد (البته این یکی هم خرابه) و اسپیکر مادربورد دیگه اون چند بوقیو که قبلش می زد رو نزد

برای عیب یابی نیاز به کارت دیباگر دارید . یا باید قطعات را با قطعات سالم تست کنید و ایراد رو مشخص کنید . یا با شنیدن بوق ها ایراد رو بفهمید

nima_hl
17-05-14, 08:28
سلام

سلام

اگر در ظاهر قطعات گرافیک کارت مثل خازنها ایرادی وجود نداشته باشه ( مثلا باد نکرده باشند )، پیدا کردن ایراد نیاز به دانش و تجهیزات خاص داره

پیشنها میکنم اگر گرافیک کارتتون ارزش تعمیر داره ( خیلی قدیمی نیست ) آن را پیش تعمیر کار ببرید

ahmadi.a
17-05-14, 09:11
سلام
ازتون ممنونم

برای عیب یابی نیاز به کارت دیباگر دارید . یا باید قطعات را با قطعات سالم تست کنید و ایراد رو مشخص کنید . یا با شنیدن بوق ها ایراد رو بفهمید

ببخشید، من کمی تازه کارم
ممکنه در خصوص کارت دیباگر بیشتر توضیح بدید؟ برای تهیه اش کجا باید برم؟ هزینه تهیه اش چقدره؟ و ....

ممکنه تجهیزات مورد نیاز برای تست سخت افزار رو هم معرفی کنید
ممنون

STUXNET
17-05-14, 09:59
كارت ديباگر روي اسلت Pci سوار ميشه وبه صورت كدينگ عمل ميكنه هركد معني داره واون معني توي دفترچش هست -دو مدل داره درجه 1 ودرجه 2
قمتش هم 15 معموليش و 25 جنس نسبتا بهترش

AMD>INTEL
17-05-14, 10:30
سلام
ازتون ممنونم

ببخشید، من کمی تازه کارم
ممکنه در خصوص کارت دیباگر بیشتر توضیح بدید؟ برای تهیه اش کجا باید برم؟ هزینه تهیه اش چقدره؟ و ....

ممکنه تجهیزات مورد نیاز برای تست سخت افزار رو هم معرفی کنید
ممنون

همون کارت دیباگر کافیه .اسلات گرافیک و پایه های گرافیک را با مسواک و الکل سفید تمیز کنید

nima_hl
18-05-14, 02:37
همون کارت دیباگر کافیه .اسلات گرافیک و پایه های گرافیک را با مسواک و الکل سفید تمیز کنید

بهادر جان بنظر شما کارت دیباگر مشخص میکنه کدام بخش از گرافیک کارت خرابه ؟:1.:

AMD>INTEL
18-05-14, 06:02
من برای بوت نشدن سیستم گفتم از دیباگر استفاده کنند نه گرافیک .:1. (23):

nima_hl
18-05-14, 09:38
من برای بوت نشدن سیستم گفتم از دیباگر استفاده کنند نه گرافیک .:1. (23):

پوزش میخوام من پست اول دوستمون را اشتباه متوجه شدم :give_rose: