PDA

مشاهده نسخه کامل : هنگ مداوم سیستم

Mahyar.sfi
16-05-14, 18:33
با سلام خدمت تمامی دوستان

من چند سال پیش سیستمی خریدم با مشخصات زیر

MB: P7P55D Pro
CPU: i5 750
Ram: 2*2GB 1333
HDD: 1TB WD Black

یه مدت کوتاهی میشه که من Ram رو تعویض کردم و یک هارد اضافه کردم از اون تاریخ من به شدت هنگ دارم توی سیستم عامل مثلا چند ثانیه هنگ میکنه ول میکنه یا مثلا برنامه داره کار میکنه ویندوز هنگ میکنه خلاصه کلافه کنندس

مشخصات قطعات
HDD: 2TB WD Green
Ram: 2*4GB 1600

الان ویندوز روی هارد جدیده نصبه و هارد قدیمی در کنارش داره کار میکنه
البته یک هارد قدیمی 80 IDE هم از مدت ها قبل روی سیستم هست که اگر چیزی خواستم تست کنم میبرم روی اون
بایوس رو آخرین ورژن آپدیت کردم تاثیری نداشته
با یکی دوتا نرم افزار هم تست گرفتم ولی زده همه چیز اوکیه

اگر امکانش هست راهنماییم کنید
ممنون

AMD>INTEL
16-05-14, 18:40
با سلام خدمت تمامی دوستان

من چند سال پیش سیستمی خریدم با مشخصات زیر

MB: P7P55D Pro
CPU: i5 750
Ram: 2*2GB 1333
HDD: 1TB WD Black

یه مدت کوتاهی میشه که من Ram رو تعویض کردم و یک هارد اضافه کردم از اون تاریخ من به شدت هنگ دارم توی سیستم عامل مثلا چند ثانیه هنگ میکنه ول میکنه یا مثلا برنامه داره کار میکنه ویندوز هنگ میکنه خلاصه کلافه کنندس

مشخصات قطعات
HDD: 2TB WD Green
Ram: 2*4GB 1600

الان ویندوز روی هارد جدیده نصبه و هارد قدیمی در کنارش داره کار میکنه
البته یک هارد قدیمی 80 IDE هم از مدت ها قبل روی سیستم هست که اگر چیزی خواستم تست کنم میبرم روی اون
بایوس رو آخرین ورژن آپدیت کردم تاثیری نداشته
با یکی دوتا نرم افزار هم تست گرفتم ولی زده همه چیز اوکیه

اگر امکانش هست راهنماییم کنید
ممنون

1-شات برنامه hwmonitor
2- شات از تب overview برنامه hdsenitel
3-مشخصات پاور

Mahyar.sfi
16-05-14, 19:08
اسکرین شات هایی که خواسته بودید + مدل پاور هم Green GP685B هست

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

با تشکر

AMD>INTEL
16-05-14, 19:23
رم هایی که ارتقا دادی تو لیست ساپورت مادربردت بود ؟
سایت سازنده یک لیست qvl دارد .

Mahyar.sfi
16-05-14, 19:31
رم هایی که ارتقا دادی تو لیست ساپورت مادربردت بود ؟ سایت سازنده یک لیست qvl دارد .نه فکر نکنم، (مطمئن نیستم) ولی خب رم قبلی (Geil) هم نبود

AMD>INTEL
16-05-14, 19:38
نه فکر نکنم، (مطمئن نیستم) ولی خب رم قبلی (Geil) هم نبود

- - - Updated - - -

نه فکر نکنم، (مطمئن نیستم) ولی خب رم قبلی (Geil) هم نبود
خوب لیست زیر رو چک کن ببین رمهایی که خریدی تو لیست هست ؟ . درضمن رم های جدید و قدیم رو باهم نصب کردید ؟
Only the registered members can see the link

Mahyar.sfi
16-05-14, 20:10
خوب لیست زیر رو چک کن ببین رمهایی که خریدی تو لیست هست ؟ . درضمن رم های جدید و قدیم رو باهم نصب کردید ؟

نه توی لیست نیستش
نه الان فقط 2تا 4گیگ رم جدید روی سیستم هست
مدلش هم Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX هست

AMD>INTEL
16-05-14, 20:43
نه توی لیست نیستش
نه الان فقط 2تا 4گیگ رم جدید روی سیستم هست
مدلش هم Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX هست

خوب من احتمال های ممکنه رو بهتون میگم .
رم ها ممکنه این مشکل رو بوجود بیارند . اگر ویندوزت روی هارد وسترن گرین هست باز این مشکل به خاطر ماهیت هارد های گرین وسترن طبیعی هست . این delay به شدت مشاهده میشه .
اگر هارد بلک رو داری روی اون ویندوز بریز و تست کن .
یک شات از قسمت memory , spd برنامه cpu-z هم بهم بده

Mahyar.sfi
16-05-14, 20:51
آخه وقتی که هارد تازه وصل کردم و تست گرفتم زد perfomance هارد green بالاتره منم فک کردم شاید چون black تقریبا 4 سال عمرشه افت داشته
اگر delay به این صورت برای green طبیعی باشه که فرقی نمیکنه ویندوز رو کدوم هارد باشه وقتی بخواد دیتا رو از رو green بخونه به مشکل میخوره بازم

AMD>INTEL
16-05-14, 20:55
آخه وقتی که هارد تازه وصل کردم و تست گرفتم زد perfomance هارد green بالاتره منم فک کردم شاید چون black تقریبا 4 سال عمرشه افت داشته
اگر delay به این صورت برای green طبیعی باشه که فرقی نمیکنه ویندوز رو کدوم هارد باشه وقتی بخواد دیتا رو از رو green بخونه به مشکل میخوره بازم

دقیقا ویندوز و برنامه ها نباید روی هارد گرین باشه . چون این مشکل شما فقط نیست . اکثر کسایی که روی هارد گرین وسترن ویندوز ریختن این مشکل کندی و delay رو دارند . یک هارد سیگیت 500 یا اگر به وسترن بلک دسترسی دارید یک ویندوز نصب کنید . متوجه میشید

Mahyar.sfi
16-05-14, 21:34
2تا سوال
1. وقتی ویندوز و برنامه ها روی black نصب باشه ولی data روی green و برنامه ها بخوان data رو بخونن بازم این کندی هست؟
2. الان با توجه به عمر هارد black من بنظرتون مناسب تر از هارد green هست برای نصب ویندوز و برنامه ها

AMD>INTEL
16-05-14, 21:52
2تا سوال
1. وقتی ویندوز و برنامه ها روی black نصب باشه ولی data روی green و برنامه ها بخوان data رو بخونن بازم این کندی هست؟
2. الان با توجه به عمر هارد black من بنظرتون مناسب تر از هارد green هست برای نصب ویندوز و برنامه ها

نه برنامه ها و ویندوز روی گرین نباشه . باید تست کنید . چون این delay هارد گرین رو بارها تجربه کردم .
تو بایوس هم . عدد tras توی تایمینگ شما خیلی بالا بود . ولی فعلا هارد رو تست کنید . اون هم بررسی میکنیم :1. (23):

Mahyar.sfi
17-05-14, 07:56
نه برنامه ها و ویندوز روی گرین نباشه . باید تست کنید . چون این delay هارد گرین رو بارها تجربه کردم .
تو بایوس هم . عدد tras توی تایمینگ شما خیلی بالا بود . ولی فعلا هارد رو تست کنید . اون هم بررسی میکنیم :1. (23):

من ویندوز هم ببرم روی اونیکی هارد طول میکشه تا مطمئن شم دیگه مشکلی نداره چون مثلا پریروز سیستم هنگ نکرد ولی دیروز انقدر هنگ کرد که اینجا تاپیک زدم
اگر امکانش هست راجع به tras توضیح بدید تا چکش کنم

ممنون

AMD>INTEL
17-05-14, 08:34
قدم به قدم بریم جلو . tras یکی از پارامتر های تایمینگ رم هست . شما میتونید از تو بایوس مقدراش رو کم کنید . البته ربطی به وضعیت فعلی ندارد . شما فعلا کار نصب ویندوز روی هارد دیگه رو انجام بدید

Mahyar.sfi
22-05-14, 21:37
به دلیل اینکه نصب ویندوز و برنامه های مورد نیازم خیلی سنگینه و مخصوصا در حال حاضر برام مقدور نبود نصب دوباره
به همین دلیل گفتم صبر کنم ببینم دوباره آیا هنگ میکنه یا خیر در این چند روزه هنگی روی سیستم مشاهده نشد اما دیشب کامپیوتر مثل اینکه ریست کرده ( یا Blue screen داده ) در اون لحظه پیش کامپیوتر نبودم اما وقتی اومدم دیدم روی صفحه بایوس قفل کرده نزدیک به 10 دقیقه صبر کردم ولی رفع نشد بعد که دستگاه رو ریست کردم بعد از بایوس زد sata 1 hard disk error بعد دوباره ریست کردم زد چیزی رو پیدا نمیکنه برای بوت دوباره ریست کردم رفتم توی بایوس دیدم توی دستگاه های متصل به sata هارد جدیده رو زده ولی توی لیست انتخاب هارد ها برای بوت نیست دستگاه رو خاموش کردم برق دستگاه رو خالی کردم بعد از روشن شدن دستگاه بدون هیچ اروری سیستم اومد بالا

دوباره امشب سیستم هنگ کرد مجبور به ریست شدم دوباره 5دقیقه ای روی صفحه ی بایوس ایستاد بعد از صفحه بوت ویندوز رو رد کرد روی صفحه مشکی قبل از لاگین قفل کرد دوباره ریست کردم بعد از بایوس ارور داد pri master hard disk: s.m.a.r.t command failed دوباره ریست کردم ویندوز بالا اومد ولی 10 دقیقه روی صفحه welcome موند بعدش هم انقدر کند بود که مجبور به ریست شدم بعد دوباره برق دستگاه رو خالی کردم و هارد سوم (maxtor) هم از برق کشیدم الان هم که دارم این پست رو میدم و فعلا هنگی ندارم واقعا اذیت کنندس

ببخشید طولانی شد
ممنون میشم کمک کنید

AMD>INTEL
22-05-14, 21:56
به دلیل اینکه نصب ویندوز و برنامه های مورد نیازم خیلی سنگینه و مخصوصا در حال حاضر برام مقدور نبود نصب دوباره
به همین دلیل گفتم صبر کنم ببینم دوباره آیا هنگ میکنه یا خیر در این چند روزه هنگی روی سیستم مشاهده نشد اما دیشب کامپیوتر مثل اینکه ریست کرده ( یا Blue screen داده ) در اون لحظه پیش کامپیوتر نبودم اما وقتی اومدم دیدم روی صفحه بایوس قفل کرده نزدیک به 10 دقیقه صبر کردم ولی رفع نشد بعد که دستگاه رو ریست کردم بعد از بایوس زد sata 1 hard disk error بعد دوباره ریست کردم زد چیزی رو پیدا نمیکنه برای بوت دوباره ریست کردم رفتم توی بایوس دیدم توی دستگاه های متصل به sata هارد جدیده رو زده ولی توی لیست انتخاب هارد ها برای بوت نیست دستگاه رو خاموش کردم برق دستگاه رو خالی کردم بعد از روشن شدن دستگاه بدون هیچ اروری سیستم اومد بالا

دوباره امشب سیستم هنگ کرد مجبور به ریست شدم دوباره 5دقیقه ای روی صفحه ی بایوس ایستاد بعد از صفحه بوت ویندوز رو رد کرد روی صفحه مشکی قبل از لاگین قفل کرد دوباره ریست کردم بعد از بایوس ارور داد pri master hard disk: s.m.a.r.t command failed دوباره ریست کردم ویندوز بالا اومد ولی 10 دقیقه روی صفحه welcome موند بعدش هم انقدر کند بود که مجبور به ریست شدم بعد دوباره برق دستگاه رو خالی کردم و هارد سوم (maxtor) هم از برق کشیدم الان هم که دارم این پست رو میدم و فعلا هنگی ندارم واقعا اذیت کنندس

ببخشید طولانی شد
ممنون میشم کمک کنید

فعلاهارد مکستور رو ابدا وصل نکنید . خطای اسمارت هم احتمالا برای اون هست . به هر حال باید به فکر یک هارد برای ویندوزتون باشید . شما از درایو ویندوزتون ایمیج بگیرید و روی هارد جدید ریستور کنید . :11():

Mahyar.sfi
23-05-14, 08:39
باید همین کارو بکنم منتها فعلا صبر میکنم ببینم با قطع کردن مکستور اوضاع تا چه حد تغییر میکنه

Mahyar.sfi
25-05-14, 21:30
امروز داشتم برنامه Hard Disk Sentinel رو چک میکردم جالبه که بعد از گذشت فقط چند هفته از خرید هارد گرین قسمت Health رو زده 98% و زیرش نوشته:

There are 4 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

به نظر عادی نمیاد درسته؟؟

AMD>INTEL
25-05-14, 21:35
امروز داشتم برنامه Hard Disk Sentinel رو چک میکردم جالبه که بعد از گذشت فقط چند هفته از خرید هارد گرین قسمت Health رو زده 98% و زیرش نوشته:

There are 4 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

به نظر عادی نمیاد درسته؟؟

کلا هاردهای گرین برای آرشیو دیتا هست . برای این کار طراحی شده است . به شما توصیه میکنم . یک هارد پر سرعت برای نصب ویندوز تهیه کنید .

Mahyar.sfi
25-05-14, 21:47
سر فرصت سوئیچ میکنم روی Black منتها میخوام ببینم این عادیه برای هارد که تو چند هفته 2% افت داشته باشه در صورتی که Black چند ساله داره کار میکنه ولی هیچ افتی نداشته

AMD>INTEL
25-05-14, 21:51
سر فرصت سوئیچ میکنم روی Black منتها میخوام ببینم این عادیه برای هارد که تو چند هفته 2% افت داشته باشه در صورتی که Black چند ساله داره کار میکنه ولی هیچ افتی نداشته

نمیشه گفت طبیعی هست . ولی وقتی از یک قطعه خارج از کاکرد تعریف شده استفاده میشه همین مسائل پیش میاد

Mahyar.sfi
10-06-14, 20:30
نمیشه گفت طبیعی هست . ولی وقتی از یک قطعه خارج از کاکرد تعریف شده استفاده میشه همین مسائل پیش میاد

متوجه منظورتون از خارج از کارکرد نمیشم روی فلش درایو که سیستم عامل نصب نکردم هارد دیسکه دیگه

AMD>INTEL
10-06-14, 21:15
هارد دیسکی که برای آرشیو ساخته شده . عملکرد مناسبی برای لود سیستم عامل ندارد . هر قطعه ای برای کار خاصی تعریف شده .

Mahyar.sfi
11-06-14, 17:36
blue چطوره؟؟

AMD>INTEL
11-06-14, 18:08
بلو برای نصب سیستم عامل مناسبه .

Mahyar.sfi
24-06-14, 18:01
میخواستم 2tb وسترن آبی رو بگیرم منتها گیر نیاوردم
شنیدم باراکودا از سیگیت خوبه

نمیدونم چی بگیرم
پیشنهاد؟؟

AMD>INTEL
24-06-14, 18:06
میخواستم 2tb وسترن آبی رو بگیرم منتها گیر نیاوردم
شنیدم باراکودا از سیگیت خوبه

نمیدونم چی بگیرم
پیشنهاد؟؟

Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB 7200 RPM 64MB Cache

Mahyar.sfi
24-06-14, 18:09

این هارد رنج قیمتیش در حد blue هست یا black؟؟

AMD>INTEL
24-06-14, 18:18
این هارد رنج قیمتیش در حد blue هست یا black؟؟

2 ترابایتش حدود 285 هست

Mahyar.sfi
24-06-14, 18:24
2 ترابایتش حدود 285 هست

ببخشید من خیلی سوال میپرسم :)

هارد باراکودا بهتره یا آبی از وسترن برای نصب OS و برنامه های سنگین

AMD>INTEL
24-06-14, 20:30
ببخشید من خیلی سوال میپرسم :)

هارد باراکودا بهتره یا آبی از وسترن برای نصب OS و برنامه های سنگین

تقریبا در یک سطح هستند . سعی کنید اگر وسترن میگیرید با گارانتی آواژنگ و اگر سیگیت با گارانتی سازگار باشه

Mahyar.sfi
24-06-14, 21:45
من یکم راجع به این مدل از seagate سرچ کردم
چقدر ازش بد میگن تعجب کردم

AMD>INTEL
24-06-14, 21:51
من یکم راجع به این مدل از seagate سرچ کردم
چقدر ازش بد میگن تعجب کردم

البته اینطوری نیست کاملا . به شخصه من وسترن blue و black رو میپسندم .

Mahyar.sfi
24-06-14, 21:55
البته اینطوری نیست کاملا . به شخصه من وسترن blue و black رو میپسندم .

منم کلا وسترن رو ترجیح میدم
هارد Blue وسترن 2TB موجود نیست؟؟
من پیدا نکردم

AMD>INTEL
24-06-14, 21:57
فعلا زمینش کم شده ولی احتمالا به زودی وارد میشه .البته این هارد سیگیت هم بدک نیست . این بررسی رو ببینید.این هارد سیگیت سرعت بسیار بالایی دارد .

mostafa0937
25-06-14, 09:26
زیاد روی هارد حساس نباشید
هر دو شرکت خوبن ولی به نظرم وسترن بلک عالیٍِ

Mahyar.sfi
25-06-14, 19:22

فعلا زمینش کم شده ولی احتمالا به زودی وارد میشه .البته این هارد سیگیت هم بدک نیست . این بررسی رو ببینید.این هارد سیگیت سرعت بسیار بالایی دارد .
Seagate Barracuda 7200.14 2TB hard disk review: extremely fast 7200 rpm hard drive - Conclusion | Hardware.Info United Kingdom (Only the registered members can see the link)

این Review همین هاردی هست که معرفی کردید
همه هاردهایی که برای Seagate در حال حاظر موجود هست Barracuda ـه
ولی همونطور که گفتم انقدر تو فروم ها راجع به این هارد بد گفتن که شک کردم به خریدش

مدل دیگه - برند دیگه ای هست برای پیشنهاد؟؟

زیاد روی هارد حساس نباشید
هر دو شرکت خوبن ولی به نظرم وسترن بلک عالیٍِ

یک هارد وسترن Black دارم میخوام یه هارد اضافه کنم و با توجه به اینکه Black در حال حاظر اختلاف قیمت بالایی داره (حدود 200) نمیخوام اونقدر خرج کنم

AMD>INTEL
25-06-14, 20:32
ولی همونطور که گفتم انقدر تو فروم ها راجع به این هارد بد گفتن که شک کردم به خریدش

یک هارد وسترن Black دارم میخوام یه هارد اضافه کنم و با توجه به اینکه Black در حال حاظر اختلاف قیمت بالایی داره (حدود 200) نمیخوام اونقدر خرج کنم

سیگیت اگر منبع تغذیه خوبی داشته باشید مشکلی براش ایجاد نمیشه .

Mahyar.sfi
25-06-14, 20:52
سیگیت اگر منبع تغذیه خوبی داشته باشید مشکلی براش ایجاد نمیشه .

پاور من همونطور که گفتم
Green GP685B هستش
فکر نمیکنم پاور بدی باشه

mostafa0937
25-06-14, 20:54

شما سیگیت بگیر من خودم سیگیت دارم 2 ساله که پدرشو در اوبردم:lol:عالی هنوز آخ نگفت
ه ولی قبل سیگیته هارد هیتاچی داشتم 6 ماهه خراب شد :cry:بد فرستادمش گارانتی بعد 1 ماه هاردو برام اوبوردن اونم توشیبا که اصلا سرعت نداشت 2 تا فایل ب هم کپی میکردم گیر میکرد
و لی این سیگیت عالیه

AMD>INTEL
25-06-14, 20:55
پاور من همونطور که گفتم
Green GP685B هستش
فکر نمیکنم پاور بدی باشه

مشکلی با این پاور نخواهید داشت . فقط سعی کنید با گارانتی سازگار بگیرید . :11():
هارد بسیار سریعی هست .

Mahyar.sfi
25-06-14, 22:49
فقط من یه چیزی رو متوجه نشدم
نمیدونم فقط تو سری هاردهای Baracuda ی Seagate هست یا کلا اینجوریه این عدد بعد 7200 چیه؟ مثلا زده 12 .7200 یا 14 .7200

AMD>INTEL
25-06-14, 23:11
فقط من یه چیزی رو متوجه نشدم
نمیدونم فقط تو سری هاردهای Baracuda ی Seagate هست یا کلا اینجوریه این عدد بعد 7200 چیه؟ مثلا زده 12 .7200 یا 14 .7200

7200 عدد rpm هارد است . دور موتور هارد دیسک میباشد . و عدد 14 سری ساخت . بعد از سری 7200.11 که ایراد فریم ویر داشتند هارد سیگیت خرابی زیادی ندارند .

Mahyar.sfi
26-06-14, 16:16
هارد سیگیت رو گرفتم ولی هیچ عددی راجع به سری ساخت روش نزده

AMD>INTEL
26-06-14, 16:19
هارد سیگیت رو گرفتم ولی هیچ عددی راجع به سری ساخت روش نزده

اگر اون مدلی بود که گفتم همون سیگیت 7200.14 هست .یک بنچمارک ازش میگرفتی

Mahyar.sfi
26-06-14, 20:16
دقیقا همون مدل هست

بخاطر اینکه شاید دوستان دیگه هم دوست داشته باشن نتایج رو بدونن من با نرم افزار HD Tune از هر 3 هاردم (Seagate Baracuda 2TB - Western Digital Black 2TB - Samsung 2TB) تست Read گرفتم
**البته این نکته هم باید در نظر داشت که هارد Seagate نو هست و اون دو هارد دیگه تقریبا 4 سال هست که کار میکنن

Samsung
10608

Western Digital
10609

Seagate
10607

در ضمن با توجه به مدل و مدت زمان کارکرد هاردها کدوم هارد رو پیشنهاد میکنین برای نصب سیستم عامل (من بازی و برنامه های سنگینی رو اجرا میکنم) ؟؟

AMD>INTEL
26-06-14, 20:49
از سیگیت به عنوان هاردی استفاده کنید که ویندوز نصب میشه . سرعت مطلوبی دارد .نوسان های زیاد تو هاردهای قبلی شما حکایت از کند شدن هاردهاست . کابل ساتا های مورد استفادت رو هم با نوع مرغوب تعویض کن . به هیچ عنوان کابلهای ساتا نباید خم بشن یا پیچ داده بشن . بعضی از اسمبل کارهای بی انصاف میان کابل ساتا رو مثل فنر تاب میدن