PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] سوال درباره اپدیت بایوس Z87

hamid_mol
13-05-14, 23:37
سلام

من مادربرد GA-Z87X-UD4H دارم

بایوس ورژن جدید اومده F9 که برای آپدیت این رو نوشته :

(Note) Please use the efiflash.exe included in the zip file to update this BIOS.

لطفا برای آپدیت از efiflash.exe استفاده کنید که همراه فایل بایوس قرار داد شده.

1) منظور از این که با فایل efiflash.exe آپدیت کنید چیست یعنی چطوری؟

2) چرا باید با این فایل آپدیت کرد و به روش های معمول خودمون مثل bios یا از طریق داخل بایوس ؟ چه فرقی می کنه و این فایل چیه ؟

من یه چند تا مشکل هم با مادربردم دارم که بعد از آپدیت و بررسی دوباره مطرح می کنم.

با تشکر

AMD>INTEL
13-05-14, 23:54
سلام

من مادربرد GA-Z87X-UD4H دارم

بایوس ورژن جدید اومده F9 که برای آپدیت این رو نوشته :

(Note) Please use the efiflash.exe included in the zip file to update this BIOS.

لطفا برای آپدیت از efiflash.exe استفاده کنید که همراه فایل بایوس قرار داد شده.

1) منظور از این که با فایل efiflash.exe آپدیت کنید چیست یعنی چطوری؟

2) چرا باید با این فایل آپدیت کرد و به روش های معمول خودمون مثل bios یا از طریق داخل بایوس ؟ چه فرقی می کنه و این فایل چیه ؟

من یه چند تا مشکل هم با مادربردم دارم که بعد از آپدیت و بررسی دوباره مطرح می کنم.

با تشکر

دوست گرامی راهنمای شهر سخت افزار رو کامل بخونید . دلیلش هم بایوس های جدید بر اساس UEFI ساختار متفاوتی با نسخه های قبلی دارند .
آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربرد ها (نسخه جدید) (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
14-05-14, 00:01
یک راهنمایی کوتاه میکنم
1- ساخت فلش بوتیبل برای اپدیت بایوس
از اینجا دریافت کنید :Rufus - Create bootable USB drives the easy way (Only the registered members can see the link)
2-بعد از ساخت فلش بوتیبل فایل EXE و فایل بایوس رو به فلش کپی کنید .
3-سیستم رو ریستارت کنید و بگذارید از فلش بوت بشه . با دگمه F12 این کار امکان پذیر هست .
وقتی بوت شد
باید اینطوری تایپ کنید
efiflash xxxxxx.xx
به جای X نام فایل با پسوندش تایپ کنید . :11():
10196

hamid_mol
14-05-14, 00:32
یک راهنمایی کوتاه میکنم
1- ساخت فلش بوتیبل برای اپدیت بایوس
از اینجا دریافت کنید :Rufus - Create bootable USB drives the easy way (Only the registered members can see the link)
2-بعد از ساخت فلش بوتیبل فایل EXE و فایل بایوس رو به فلش کپی کنید .
3-سیستم رو ریستارت کنید و بگذارید از فلش بوت بشه . با دگمه F12 این کار امکان پذیر هست .
وقتی بوت شد
باید اینطوری تایپ کنید
efiflash xxxxxx.xx
به جای X نام فایل با پسوندش تایپ کنید . :11():
10196

ممنون از راهنماییتون ، اما بیشتر منظور من به چرایی این هست که "چرا نباید با bios یا Q-Flash آپدیت کنیم و باید از طریق این فایل efiflash.exe آپدیت کنیم ؟" هست

AMD>INTEL
14-05-14, 00:58
توضیح مختصری دادم . چون ساختار و حجم و سطح برنامه نویسیش فرق داره .احتمالا اگر بخواهید با QFLASH اپدیت کنید خطای File size incorrect میگیرید به خاطر همین باید از روشی توضیح دادم استفاده کنید .

hamid_mol
14-05-14, 01:02
توضیح مختصری دادم . چون ساختار و حجم و سطح برنامه نویسیش فرق داره .

پس یعنی کلا باید بایوس های EFEI رو به این روش آپدیت کرد و bios و Q-Flash بی معنی هستند و سرکاری ؟؟؟

AMD>INTEL
14-05-14, 01:12
پس یعنی کلا باید بایوس های EFEI رو به این روش آپدیت کرد و bios و Q-Flash بی معنی هستند و سرکاری ؟؟؟

سرکاری نیستند . باید ببینید قسمت ساپورت مادربرد شما کدام روش رو پیشنهاد کرده . باید طبق استاندارد های شرکت سازنده اقدام به اپدیت UEFI کرد .
در ضمن فلش تحت ویندوز هم مشکلات خودش رو دارد . چون حتما باید یکسری مسائل رعایت بشه . ولی در کل با راهنمایی که کردم کمتر از 5 دقیقه روند اپدیت تمام میشه . فقط بایوسی که گرفتید حتما با REV روی بردتون باید یکی باشه .
چون بعضی از مادربردها چندین ریوژن دارد . :11():

Avajang
25-05-14, 16:53
دوست گرامی اگر نسبت به پشتیبانی گیگابایت در این انجمن رضایت دارید در تاپیک زیر اعلام کنید .
Only the registered members can see the link