PDA

مشاهده نسخه کامل : فن پاور (مشکل پاور: فن پاور نمی چرخه)

fbahman
13-05-14, 16:46
فن پاورم نمی چرخه اما سیستم بدون مشکل روشن میشه
و پاور رو باز کردم چند تا خازن ناحیه دی سی باد کرده بودن تعویض کردم خوب نشد و چند تا ترانزیستور تعویض کردم خوب نشد
چیکارش کنم؟

AMD>INTEL
13-05-14, 16:57
و پاور رو باز کردم چند تا خازن ناحیه دی سی باد کرده بودن تعویض کردم خوب نشد و چند تا ترانزیستور تعویض کردم خوب نشد
چیکارش کنم؟

دوست عزیز مشخصات پاورتون رو بنویسید . در ضمن روند تعمیر و عیب یابی نیاز به تجربه و مهارت دارد .

nima_hl
13-05-14, 17:00
چیکارش کنم؟

پاور در این وضعیتی که شما میفرمائید مثل یک بمب ساعتی درون کیس شماست و هر لحظه ممکنه خود پاور همراه با قطعات دیگر را بسوزاند

اگر براتون امکان دارد پاور را تعویض بفرمائید در غیر این صورت پاور باید توسط یک تعمیر کار خبره بررسی شود

fbahman
15-05-14, 16:49
ممنون از همه

STUXNET
16-05-14, 10:31
دوست خوب اگه گرينه بده آقاي شعباني پرشين تولز

Ghaioom
08-07-14, 09:33
سلام.

فن پاور یه کیس هم اینطوریه با یه چیزی یه تکون کوچیک بهش بدم میچرخه.
یه کیس دیگه بود که فنش کند حرکت میکرد اینو با یه فن دیگه عوض کردم اونم با یه پاور دیگه که خراب شده بود.

فن ها رو هم میشه تعمیر کرد ولی باید بره به دست تعمیر کار ؟ کار خودمون که نیس؟ فک نکنم تو نت هم آموزشش باشه؟!!
والا مام از نت چه توقعاتی داریم D:!

nima_hl
08-07-14, 10:49
سلام.

فن پاور یه کیس هم اینطوریه با یه چیزی یه تکون کوچیک بهش بدم میچرخه.
یه کیس دیگه بود که فنش کند حرکت میکرد اینو با یه فن دیگه عوض کردم اونم با یه پاور دیگه که خراب شده بود.

فن ها رو هم میشه تعمیر کرد ولی باید بره به دست تعمیر کار ؟ کار خودمون که نیس؟ فک نکنم تو نت هم آموزشش باشه؟!!
والا مام از نت چه توقعاتی داریم D:!

سلام

فن قطعه مصرفی است و بعد از خراب شدن تعمیر پذیر نیست ( اگر هم تعمیر یا سرویس بشه یه مدت کوتاه کار خواهد کرد )

به همین دلیل فنی که مشکل داره باید با نو تعویض بشه

AMD>INTEL
08-07-14, 10:54
نظر نیما جان کاملا صحیح هست . کلا فن قطعه ای هست که با سرویس زدن گریس مدت زیادی کار نمیکنه

Ghaioom
13-07-14, 16:01
فن سی پی یوی یه سوکت 775 رو عوض کردم ولی دماش تو بایوس 90 درصد خورده ای هست.بنظرتون دمای بالاش به خاطر چی میتونه باشه؟ خمیر رو که زدم بهش. مشکلی نداره. تو فن قبلیش باید میدیدم ک دماش چقد بود هواسم نبوده ببینم. حالا دلایلش رو بگین ببینیم مشکل از چیه.
چون سیستم قدیمی بود فنش صدای بلندی میداد اگه یکم بیشتر کار میکشیدی ازش کار کوچیک میکردی صداش نمیرفت بالا! دی

AMD>INTEL
13-07-14, 16:06
فن سی پی یوی یه سوکت 775 رو عوض کردم ولی دماش تو بایوس 90 درصد خورده ای هست.بنظرتون دمای بالاش به خاطر چی میتونه باشه؟ خمیر رو که زدم بهش. مشکلی نداره. تو فن قبلیش باید میدیدم ک دماش چقد بود هواسم نبوده ببینم. حالا دلایلش رو بگین ببینیم مشکل از چیه.
چون سیستم قدیمی بود فنش صدای بلندی میداد اگه یکم بیشتر کار میکشیدی ازش کار کوچیک میکردی صداش نمیرفت بالا! دی

با چه فنی تعویض کردید ؟ خمیر سیلیکون زدید ؟

Ghaioom
14-07-14, 09:26
با چه فنی تعویض کردید ؟ خمیر سیلیکون زدید ؟
همون 775 . داوش گفتم دیگه خمیر زدم مشکلی نداره. :lol:

در ضمن چرا خمیر سفت نشده؟ یعنی بعدها با گرما خودش سفت میشه؟!

AMD>INTEL
14-07-14, 12:56
همون 775 . داوش گفتم دیگه خمیر زدم مشکلی نداره. :lol:

در ضمن چرا خمیر سفت نشده؟ یعنی بعدها با گرما خودش سفت میشه؟!

فن های cpu باکس هم بر اساس نوع cpu فرق میکنه یا بهتر بگم هر فن سوکت 775 نمیتونه هر پردازنده سوکت 775 رو خنک سازی کند .

Ghaioom
16-07-14, 08:31
باکس به کدوم قسمتش میگن؟ همون فن استوک؟ فن با هیت سینک.

===============================

خاموش شدن یهویی سیستم از پاور هست دیگه؟
سیستم خیلی قدیمیه و فک فنش هم تا دستی نچرخونم نمیچرخه.

من حدسم از پاوره.

در ضمن به غیر از پاور از چی میتونه باشه؟

ریست شدن یهویی سیستم چی؟ ریست شدن یهویی سیستم هم از پاور هم از فن سی پی یو فک کنم؟

AMD>INTEL
16-07-14, 12:53
باکس به کدوم قسمتش میگن؟ همون فن استوک؟ فن با هیت سینک.

===============================

خاموش شدن یهویی سیستم از پاور هست دیگه؟
سیستم خیلی قدیمیه و فک فنش هم تا دستی نچرخونم نمیچرخه.

من حدسم از پاوره.

در ضمن به غیر از پاور از چی میتونه باشه؟

ریست شدن یهویی سیستم چی؟ ریست شدن یهویی سیستم هم از پاور هم از فن سی پی یو فک کنم؟

خاموش شدن سیستم معمولا در اثر بالا رفتن یکی از قطعات اصلی پیش میاد . مثل CPU-GPU در اصل محافظ قبل از سوختن این قطعات هست .
ریست شدن دلایل مختلقی دارد خرابی رم و مشکل بدسکتور رم یا پاور سیستم و ..