PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکلی به نام خازن های کارت گرافیک

life24
10-05-14, 19:55
سلام
عزیزامن من الان چند ماه هست دنبال دلیل منطقی میگردم

من یک روز صبح بلند شدم و دیدم کل خازن های کارت گرافلیک که جامد هم بودند ترکیدند!
همه هم گفتند از پاور هست،اما گرافیک برقش رو از اسلات مادربورد داره میگیره. اگر قرار باشه نوسان پاور اذیت کنه باید خازن های صافی و سایر المان های تاثیر گذار(که در حد سواد بنده نیست ورود به این مسائل) مورد تاثیر و خرابی قرار بگیرند بعد خازن های کارت گرافیک.

AMD>INTEL
10-05-14, 20:49
برادر دقیقا از همین پاوره /

life24
11-05-14, 11:01
برادر دقیقا از همین پاوره /
بله درسته اما

. اگر قرار باشه نوسان پاور اذیت کنه باید خازن های صافی و سایر المان های تاثیر گذار(که در حد سواد بنده نیست ورود به این مسائل) مورد تاثیر و خرابی قرار بگیرند بعد خازن های کارت گرافیک.

AMD>INTEL
11-05-14, 11:04
همیشه اینطور نیست . گاهی هارد و گاهی گرافیک مشکل میخون . نمیشه گفت قانون ثابتی براش هست

nima_hl
11-05-14, 12:21
سلام
عزیزامن من الان چند ماه هست دنبال دلیل منطقی میگردم

من یک روز صبح بلند شدم و دیدم کل خازن های کارت گرافلیک که جامد هم بودند ترکیدند!
همه هم گفتند از پاور هست،اما گرافیک برقش رو از اسلات مادربورد داره میگیره. اگر قرار باشه نوسان پاور اذیت کنه باید خازن های صافی و سایر المان های تاثیر گذار(که در حد سواد بنده نیست ورود به این مسائل) مورد تاثیر و خرابی قرار بگیرند بعد خازن های کارت گرافیک.

سلام

از روی ظاهر خازن نمیشه به کیفیت آن پی برد

خازنهای الکترولیت معمولی با روکش شبیه به خازن حالت جامد هم به وفور در بازار پیدا میشه

حال اینکه خازنهای گرافیک کارت شما قبل از خازنهای مادربرد معیوب شدند به 2 پارامتر مصرف بالاتر گرافیک کارت و کیفیت خازن بر میگرده ( احتمالا هم مصرف گرافیک کارتتون بالا بوده و هم خازنهاش جنس خوبی نداشتند )

پارامتر دیگری که در طول عمر خازن بسیار مهمه درجه حرارت خازن است که این دما هر چه بالاتر باشد عمر خازن به صورت تصاعدی کم خواهد شد

M A H R A D
11-05-14, 12:31
دوست عزیز قبل از اینکه پاسخ بدم لطفاً مارک خازن‌ها رو بنویسید و اگه مقدوره یه عکس ازشون بذارید.

سپاس

life24
12-05-14, 09:13
دوست عزیز قبل از اینکه پاسخ بدم لطفاً مارک خازن‌ها رو بنویسید و اگه مقدوره یه عکس ازشون بذارید.

سپاس

سلام
متاسفانه قبل از عید همشون تعویض کردم و جاش خازن های الکترولیت معمولی با همان ظرفیت و ولتاژ گذاشتم. که خطوط راه راه در صفحه حرکت میکند که بسیار چشم خسته کننده بود و کارت را گذاشتم خانه و یک کارت g210 ارزان قیمت از مارک گیگابایت جایگزین کردم.
کارت قبلی axtrom 8500 بوده است.

- - - Updated - - -

سلام

از روی ظاهر خازن نمیشه به کیفیت آن پی برد

خازنهای الکترولیت معمولی با روکش شبیه به خازن حالت جامد هم به وفور در بازار پیدا میشه

حال اینکه خازنهای گرافیک کارت شما قبل از خازنهای مادربرد معیوب شدند به 2 پارامتر مصرف بالاتر گرافیک کارت و کیفیت خازن بر میگرده ( احتمالا هم مصرف گرافیک کارتتون بالا بوده و هم خازنهاش جنس خوبی نداشتند )

پارامتر دیگری که در طول عمر خازن بسیار مهمه درجه حرارت خازن است که این دما هر چه بالاتر باشد عمر خازن به صورت تصاعدی کم خواهد شد

اخه اگر دونه دونه خازن ها می ترکید مشکل نبود. همش با همش ترکیده است! (فکر کنم خازنها جامد بودند واقعاُچون وقتی ترکیده بود داخلش دیدم)

SOHR@B
12-05-14, 09:44
سلام
متاسفانه قبل از عید همشون تعویض کردم و جاش خازن های الکترولیت معمولی با همان ظرفیت و ولتاژ گذاشتم. که خطوط راه راه در صفحه حرکت میکند که بسیار چشم خسته کننده بود و کارت را گذاشتم خانه و یک کارت g210 ارزان قیمت از مارک گیگابایت جایگزین کردم.
کارت قبلی axtrom 8500 بوده است.

- - - Updated - - -

)
سلام
اون نویزی که تو تصویر میبینین به خاطر مرغوب نبودن خازن و درصد تلرانس بالای اونا هستش اگه همون خازن رو با تلرانس محدود تر و مرغوب بگیرین مشگلتون حل میشه
پیشنهادم اینه که دونه دونه عوض کنید و تست کنید شاید بهتر شد