PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل خواندن رم

iranch
07-05-14, 18:33
سلام دوستان,
سیستم یکی از بچه ها مشکل بهم زده

من 4 گیگ رم coursair داشتم( 2 تا 2 گیگ ) که چند روز پیش 4 تا 4 گیگ خریدم! اما 4 تا رو که باهم نصب میکنم مادربرد شروع میکنه به پشت سر هم بوق زدن و سیستم بالا نمیاد! 3 تاشو که میزارم بالا میاد اما تو ویندوز 8 گیگ نشون میده و فقط 4 گیگش قابل استفادست! اما 2 تاشو که میزارم 8 گیگ نشون میده و از همه ی 8 گیگم میتونم استفاده کنم!

مشکل کجاست؟

بایوس آپدیت هست
مدل رمم در لیست ساپورت نشده های گیگا نیست

Core i7
gigabyte p55a-ud3l
Coursiar XMS3 1600 1.50v

STUXNET
07-05-14, 18:47
خودتون ميگيد نيست بايداينكارو قبل ازخريد انجام ميداديد
ويندوزتون رو بايد 64 bITI كنيد

nima_hl
07-05-14, 19:43
سلام دوستان,

من 4 گیگ رم coursair داشتم( 2 تا 2 گیگ ) که چند روز پیش 4 تا 4 گیگ خریدم! اما 4 تا رو که باهم نصب میکنم مادربرد شروع میکنه به پشت سر هم بوق زدن و سیستم بالا نمیاد! 3 تاشو که میزارم بالا میاد اما تو ویندوز 8 گیگ نشون میده و فقط 4 گیگش قابل استفادست! اما 2 تاشو که میزارم 8 گیگ نشون میده و از همه ی 8 گیگم میتونم استفاده کنم!

مشکل کجاست؟

بایوس آپدیت هست

Core i7
gigabyte p55a-ud3l
Coursiar XMS3 1600 1.50v

سلام

اول 2 ماژول رم را نصب بفرمائید اگر همه چیز اوکی بود سیستم را خاموش کنید و 2 تا رم دیگه را تست بفرمائید . با این کار از سلامت تیغه های رم اطمینان پیدا میکنید

در مرحله بعد که از سلامت رمها مطمئن شدید باید اسلات و کنترلر مموری داخل پردازنده را تست کنید

دو تیغه رم را که مثلا روی 2 سوکت آبی تست کردید این بار روی روی اسلتهای سفید تست کنید

اگر مشکلی وجود داشت دونه دونه روی تک تک سوکتها تست کنید تا سوکت خرای مشخص بشه

این تستها را انجام دادید نتیجه را بفرمائید

AMD>INTEL
07-05-14, 20:40
سلام دوستان,

مشکل کجاست؟

بایوس آپدیت هست

Core i7
gigabyte p55a-ud3l
Coursiar XMS3 1600 1.50v

ویندوزتون 32 بیت هست یا 64 بیت ؟
تمام مراحلی که نیما جان گفتند تست کنید