PDA

مشاهده نسخه کامل : آیا روشی برای خاموش کردن هارددیسک Internal بدون جدا کردن کابل برق وجود دارد ؟

Cyberlife
17-04-14, 15:45
درود بر شما

من روی کامپیوتر دو هارددیسک Internal WD 1TB Blue دارم که از یکی به عنوان هارددیسک اصلی و از دومی

به عنوان آرشیو استفاده میکنم، آیا راهی وجود داره که هارد دوم رو بدون جدا کردن کابل برق و از طریق ویندوز

یا بایوس غیرفعال و خاموش کنم تا عمر هارد افزایش و مصرف برق کاهش پیدا کند و در زمان مورد نیاز دوباره

بتونم هارد رو فعال کنم ؟

AMD>INTEL
17-04-14, 15:58
تنها کشوئی کردن هارد هست . باید رک مخصوص هارد برای کشوئی کردن اون بگیرید

Cyberlife
17-04-14, 17:32
تنها کشوئی کردن هارد هست . باید رک مخصوص هارد برای کشوئی کردن اون بگیرید

یعنی هیچ نرم افزاری در این زمینه وجود نداره ؟

مثلاً توی خود ویندوز و در قسمت Power Option گزینه ای وجود داره به نام Turn off Hard Disk After که برای

همه هارددیسکها عمل میکنه. در هر صورت احتمالاً نرم افزاری باید باشه که از طریق اون بتونیم به صورت دستی

فقط یک هارد دیسک رو خاموش کنیم، چون در خود ویندوز این قابلیت وجود داره منتهی برای مواقعی که هارددیسک

بیکار باشه.

راستی از طریق بایوس این کار امکان پذیر نیست ؟

البته خودم هم بعد از کلی جستجو توی اینترنت یک نرم افزار پیدا کردم به نام Revosleep که رایگان هست و توسط

یک آلمانی ساخته و توسعه داده شده، اما در سایتش گفته :

"من نمی توانم تضمین کنم که این برنامه به کامپیوتر شما آسیب نمی زند. بنابراین از آن به دقت استفاده کنید - با

مسئولیت خودتان از revoSleep استفاده کنید. تنظیم هارد دیسک به Standby Mode (حالت آماده به کار) در اغلب

موارد می تواند به دستگاه آسیب برساند، پس در هر زمان به Sleep Mode ( حالت خواب ) سوئیچ نکنید"

NOTE: I can not guarantee that the program won't damage your computer. So use it carefully - using revoSleep at your own risk.

Setting Hard Disks to standby-mode very often, can damage the devices. So don't switch the sleep-mode every time.

سایت برنامه :

Only the registered members can see the link

آیا برنامه ای مشابه این برنامه وجود داره که تجاری باشه و قابل اطمینان باشه ؟

nima_hl
17-04-14, 21:22
درود بر شما

من روی کامپیوتر دو هارددیسک Internal WD 1TB Blue دارم که از یکی به عنوان هارددیسک اصلی و از دومی

به عنوان آرشیو استفاده میکنم، آیا راهی وجود داره که هارد دوم رو بدون جدا کردن کابل برق و از طریق ویندوز

یا بایوس غیرفعال و خاموش کنم تا عمر هارد افزایش و مصرف برق کاهش پیدا کند و در زمان مورد نیاز دوباره

بتونم هارد رو فعال کنم ؟

درود بر شما

هم ویندوز و هم فرمور هارد زمان بیکاری هارد را خاموش میکنند

نیاز به قطع کردن هارد برای طول عمر نیست

AMD>INTEL
17-04-14, 21:42
کلا این برنامه ها جوابگو نیست . برای هات پلاگ همانند سرورها باید . از رک کشوئی هارد استفاده کنید