PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در DVD-Rom و DVD-Writer

sAsAn.K
24-06-07, 17:35
سلام دوستان. من یه بازی DVD خریدم.
بعد از اینکه خواستم بازی رو نصب کنم دیدم وسط نصب قفل می کنه و چه دی وی دی رام و چه دی وی دی رایتر همین مشکل رو دارن.
سعی کردم که فایل های Setup بازی رو روی هارد کپی کنم که از روی هارد نصب کنم. ولی بازم نمیشه.
یعنی بعضی از فایل ها با موفقیت کپی میشن و بعضی هاشون اصلا کپی نمیشن و یا مثلا Error های مبنی بر اینکه نمی تونه فایل رو کپی کنه و این جور چیزا میده.
دقت کنید که گفتم هم با دی وی دی رام همینطوره و هم با دی وی دی رایتر.
بعد من این DVD رو دادم به دوستم و اون به راحتی تونست هم روی هاردش کپی کنه و هم نصب کنه بازی رو !
بعد مجبور شدم هاردشو ازش بگیرم و هارد به هارد کنم !
دوستان مطمئنا مشکل نمی تونه از خرابی DVD-Rom و DVD-Writer باشه چون مطمئنم هر دو تاشون سالمن.
ممکنه مشکل از Master و Slave بودن باشه ؟
و یا اینکه کابل هر Optical Drive رو جدا جدا از مادربورد بگیرم و وصل کنم یعنی هر ODD یدونه کابل جدا داشته باشه برای خودش. که البته ابن کارم کردم و درست نشده !
دوستان لطفا کمک کنید ممنون.:1. (28):

MOHGOLD
24-06-07, 18:36
سلام دوستان. من یه بازی DVD خریدم.
بعد از اینکه خواستم بازی رو نصب کنم دیدم وسط نصب قفل می کنه و چه دی وی دی رام و چه دی وی دی رایتر همین مشکل رو دارن.
سعی کردم که فایل های Setup بازی رو روی هارد کپی کنم که از روی هارد نصب کنم. ولی بازم نمیشه.
یعنی بعضی از فایل ها با موفقیت کپی میشن و بعضی هاشون اصلا کپی نمیشن و یا مثلا Error های مبنی بر اینکه نمی تونه فایل رو کپی کنه و این جور چیزا میده.
دقت کنید که گفتم هم با دی وی دی رام همینطوره و هم با دی وی دی رایتر.
بعد من این DVD رو دادم به دوستم و اون به راحتی تونست هم روی هاردش کپی کنه و هم نصب کنه بازی رو !
بعد مجبور شدم هاردشو ازش بگیرم و هارد به هارد کنم !
دوستان مطمئنا مشکل نمی تونه از خرابی DVD-Rom و DVD-Writer باشه چون مطمئنم هر دو تاشون سالمن.
ممکنه مشکل از Master و Slave بودن باشه ؟
و یا اینکه کابل هر Optical Drive رو جدا جدا از مادربورد بگیرم و وصل کنم یعنی هر ODD یدونه کابل جدا داشته باشه برای خودش. که البته ابن کارم کردم و درست نشده !
دوستان لطفا کمک کنید ممنون.:1. (28):

سلام

ساسان جان اين چيزي تو گفتي مربوط به كابل و مستر و اسليو نميشه
احتمالا dVd رو نميتونه بخونه. اين چيزه عاديه كه مثلا يه DVD رو يه رايتر ميخونه يكي نميخونه.
يك پيشنهاد Firmware رايتر رو آپديت كن.

از نرم افزار هاي Winiso , Ultra iso و clon dvd استفاده كن براي كپي كردن فايل موردنظر:

مشكلت برطرف ميشه

لينك دانلود

winiso

Only the registered members can see the link

Ultra Iso

Only the registered members can see the link

موفق باشيد

Emperatour
24-06-07, 18:55
محمد جان ساسان میگه با رایتر هم تست کرده یعنی دو دستگاه. پس اختلال هست . یکاری بکن. یکی از درایوهاتو دیسیبل کن و بعد از ریستارت ازول تست کن. با dma هم ور برو تو بایوس

sAsAn.K
24-06-07, 21:20
MOHGOLD (Only the registered members can see the link) عزیز اتفاقا دقیقا به همون Master و Slave مربوط می شد !!!!!.
همون طور که سعید عزیز گفت مشکل از درایو ها نبود.
من DVD-Rom و DVD-Writer رو با دو تا کابل ریبون جدا از هم وصل کردم.
بعد Jumper های هر دو رو روی Master تنظیم کردم.
به این ترتیب DVD-Rom شد First Master و DVD-Writer شد Secondary Master و مشکل کاملا برطرف شد !!!!
الان اون بازی رو که قبلا رو 70 درصد که Image میگرفتی بد سکتور میداد و یا بازی نصب نمیشد و یا روی هارد کپی نمیشد همرو درست انجام میده یعنی روی هارد کپی میشه بازی نصب میشه و به راحتی هم Image گرفته میشه. پس دقیقا مال همون Mastter و Slave بودن بود.
به هر حال از دو دوست عزیز ممنون.

MOHGOLD
25-06-07, 08:49
با سلام

با تشكر از سعيد عزيز

تجربه خوبي بود استفاده برديم

موفق باشيد

WORYA_SH
25-06-07, 10:33
MOHGOLD (Only the registered members can see the link) عزیز اتفاقا دقیقا به همون Master و Slave مربوط می شد !!!!!.
همون طور که سعید عزیز گفت مشکل از درایو ها نبود.
من DVD-Rom و DVD-Writer رو با دو تا کابل ریبون جدا از هم وصل کردم.
بعد Jumper های هر دو رو روی Master تنظیم کردم.
به این ترتیب DVD-Rom شد First Master و DVD-Writer شد Secondary Master و مشکل کاملا برطرف شد !!!!
الان اون بازی رو که قبلا رو 70 درصد که Image میگرفتی بد سکتور میداد و یا بازی نصب نمیشد و یا روی هارد کپی نمیشد همرو درست انجام میده یعنی روی هارد کپی میشه بازی نصب میشه و به راحتی هم Image گرفته میشه. پس دقیقا مال همون Mastter و Slave بودن بود.
به هر حال از دو دوست عزیز ممنون.

دوست عزیز درسته شما مشکلت حل شده اما در کل این مشکل دلیل اصلیش ناتوانی برخی از مین بوردها یی هستش که به تعداد زیاد sata و ide دارند و به زبان ساده بگم مین تو شناختن قطعات یا قاطی می کنه یا موقع کار براش مشکل پیش میاد که در کل با اپ دیت بایاس یا ا ستفاده از قطعات هماهنگ با مین این مشکل بر طرف میشه.

sAsAn.K
25-06-07, 11:49
WORYA_SH (Only the registered members can see the link) عزیز به نظرت مادربورد ASUS A8N-E ناتوانی وجود داره توش اصلا ؟!؟!؟!؟
یکی از بهترین هاست.

M A H R A D
25-06-07, 13:36
ببخشید من دیر رسیدم خدمت دوستان ...

به نظرت مادربورد Asus A8n-e ناتوانی وجود داره توش اصلا ؟!؟!؟!؟

شما میگی نداره ؟

WORYA_SH
25-06-07, 13:38
گفتم این مشکل مربوط به مدل خاصی نیست اکثر مینهای جدید مشکلاتی از این نوع پیدا کردند که سازنده ها با بایاس جدید برطرفش کرد ند مثلا الان در حال حاظر در مینهای asrock بدلیل درست نشناختن هارد نمی تونی یونیکس نصب کنی که تا الان هم بایاس جدید برای بعضی مدلها نیومده در کل باید از قطعات هماهنگ استفاده کرد و این جور مشکلات را هم با بعضی قلقها حل کرد.

موفق باشی.

sAsAn.K
25-06-07, 14:36
مهراد جون من نگفتم نداره چون هیچ مادربوردی بدون مشکل نیست ولی خوب A8n-e اگه از این مشکل ها داشت که معروف نمیشدکه.