PDA

مشاهده نسخه کامل : مروری بر Samsung F300

X Ray
24-06-07, 11:07
(يك گوشي 360 درجه)
F300يكي از آن گوشي هاي عجيب و غريب سامسونگ است كه قصد دارد با ظاهرش خاطره يك حركت مفهومي را در ذهن شما تفهيم كند. اما چرا؟اين گوشي با نام مستعار Ultra music هم شناخته مي شود، ضخامتي در حدود 9.6 ميلي متر دارد كه باز هم از همان مفهوم هاي خاص است. دوربين 2 مگاپيكسلي، اسلات كارت حافظه MicroSD، بلندگو پرقدرت و صفحه نمايش با كيفيت قابل قبول شامل مزاياي F300 هستند.

Only the registered members can see the link

ساختمان
سامسونگ F300 داراي ابعادي برابر با 103.5 x 44 x 9.4 ميلي متر و وزني معادل 77 گرم است و طراحي اين گوشي مورد بحث ترين قسمت آن به حساب مي آيد چرا كه فوكوس سامسونگ در درجه اول روي ظاهر آن و سپس روي قابليت هاي چند رسانه اش چرخيده است. قسمت رويي اين گوشي شامل يك صفحه نمايش بزرگ و يك كنترلر چند جهته حساس به تماس و كليد وسط است. يكي از معايب بزرگ F300 همين كنترل محسوب مي شود زيرا استفاده راحت از آن غير ممكن و رنج آور است كه در بخش مربوطه به صورت جامع تر به آن مي پردازيم.

قسمت پشتي هم از يك صفحه نمايش رنگي دو خط به همراه يك كليد صفحه كليد خوش دست و كنترلر مشهور سامسونگ تشكيل شده كه نسبت به همتايش در قسمت جلويي قابل قبول تر است.غير از دكمه هاي عددي و حرفي به كار رفته در اين قسمت، دكمه هاي ديگري همچون كليد هاي نرم، ‌احضار دوربين C و قطع و وصل مكالمه وجود دارند. برخلاف ظاهر ساده و خلوت كليدهاي قسمت سطحي F300،‌ كناره هاي آن به طرزي عصبي كننده شلوغ است.كناره سمت راست اين گوشي از دو كليد براي قفل كردن و تغيير حالت كار گوشي به همراه اسلات كارت حافظه MicroSD و يك دريچه اسلات مانند كه جك 3.5 ميلي متري و ميكروفن را در خود جاي مي دهد، تشكيل مي شود.البته ناگفته نماند كه بالا و پايين اين قسمت به وسيله دو پيچ چهار سو محكم شده كه تا حدودي جنبه تلفيقي دارد تا حقيقت.همانند همتاي راست مكان كناره سمت چپي هم از اجزاي متنوعي تشكيل شده است. اين اجزا شامل دكمه هاي دوگانه تنظيم صدا، اسلات سيم كارت و كليد داخلي Reset عجيبي هستند كه البته فرآيند Reset كردن آن به صورتي كاملاً ابتدايي و سرسري طراحي شده است.پخش كننده F300 از جمله بهترين ها نيست، موسيقي آن هم خيلي خوب به نظر نمي رسد و تقريباً‌ قابل قبول است. اما دليل سامسونگ براي نامگذاري اين گوشي به Ultra music چه بوده معلوم نيست. "Ultra music" در اين برنامه شما امكان ساخت فهرست پخش و استفاده از تنظيم گسترده اي داريد كه در كل نسبت به حد معمول پخش كننده ها ضعيف تر عمل مي كند.

دوربين F300 از نوع 2 مگاپيكسلي با فوكوس اتوماتيك است كه قابليت خلق عكس هايي با درجه وضوح 1660*1200 پيكسل و فيلم برداري با وضوح QVGA را دارد.تمامي اعمالي كه به قسمت تلفن مربوط اند با استفاده از قسمت پشتي گوشي كه موسوم به قسمت (Phone) هم هست امكان پذيرند. در مقابل هم تمام اعمالي كه با بخش چند رسانه يا مالتي مديا سر و كار دارند در قسمت موسوم به Mp3 گوشي قابل دسترسي اند.

سخن آخر
F300 يك گوشي جالب و عجيب ولي ترجيحاً معمولي است چه كسي يك گوشي شكلاتي مي گيرد كه 2 عدد صفحه نمايش داد و كاملاً مفت است؟ و 330 يورو قيمتي است كه به صورتي كاملاً منصفانه براي اين گوشي در نظر گرفته شده است.

منبع: عصر ارتباطات - پرشین تل
:11(): با تشکر - X RAY :11():

KING
24-06-07, 13:52
قيمت نداري ازش

tired smk
17-07-07, 16:26
من دیروز از جمهوری قیمت کردم. 370. پاری قائم. (گالری پیمان)
من که خیلی خیلی خیلی خوشم میاد ازش. دارم میرم بگیرمش.