PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت]روشن شدن سیستم با تاخیر؟!! مادربرد GIGA MA970-DS3P

ghaffarnasab
12-04-14, 07:44
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
بنده یک سیستم با این مشخصات تازه خریداری کردم که مشکلی نداشت ولی الان وقتی دکمه روشن کیس رو میزنم 5 ثانیه تاخیر میفته بعد روشن میشه!!! وقتی از تو ویندوز هم دستورreset میدم خاموش میشه بعد چند ثانیه روشن میشه!!! به نظرتون علت چیه؟
راستی الان وقتی del رو میزنم که به بایوس بره، صفحه اول بایوس باز میشه ولی هنگه!!!!
اینم مشخصات
main : GIGA MA 970 DS3P
RAM : GEIL 2*4GIG 1600
VGA : ASUS R9 270X
POWER : 700 WATT GREEN
CASE : X3 GAMING GREEN
HDD : 2*1TERA WD

STUXNET
12-04-14, 08:05
رم هاتون رو عوض كنيد ببينيد مشكل پابرجاست چون معمولا مادربرودهاي گيگيابايت با رم هاي Geil مشكل دارند

AMD>INTEL
12-04-14, 10:41
بنده یک سیستم با این مشخصات تازه خریداری کردم که مشکلی نداشت ولی الان وقتی دکمه روشن کیس رو میزنم 5 ثانیه تاخیر میفته بعد روشن میشه!!! وقتی از تو ویندوز هم دستورreset میدم خاموش میشه بعد چند ثانیه روشن میشه!!! به نظرتون علت چیه؟
راستی الان وقتی del رو میزنم که به بایوس بره، صفحه اول بایوس باز میشه ولی هنگه!!!!
اینم مشخصات

بایوس رو تو ویندوز اپدیت کنید . همینطور چک کنید رم های شما با مادربردتون سازگاره و تو لیست qvl مادربردتون هست یا نه ؟

nima_hl
12-04-14, 11:42
اینم مشخصات

سلام

همانطور که آرش گرامی هم فرمودند احتمالا مشکل شما از رم سیستمتون باید باشه

البته شما نوع و مدل پردازندتون را نفرمودید

اگر پردازنده 8 هسته ای بولدوزر استفاده میکنید پیشنهاد میکنم پردازنده را آندر ولتاژ کنید

نکته بعد هم استفاده از 2 هارد وسترن هستش که امیدوارم گرین نباشند چون هارد گرین برای نصب ویندوز مناسب نیست ( این نکته ممکنه ایراد فعلی سیستمتون نباشه ولی در آینده میتونه مشکل باشه )

PUMAOC
12-04-14, 20:10
ببین شاید مشکل از پاورت باشه.

برق استند بای.

پاور گرین 700 وات هم جای سوال داره خودش.

AMD>INTEL
12-04-14, 22:33
اینم مشخصات

بایوس رو اپدیت کنید خبرش رو بدید .
To enable AM3+ AMD FX-Series CPU support, please update your motherboard with the most current BIOS found in your motherboard’s download section.
در اقدام بعدی تنظیمات رم رو دستی روی 1333 بگذار . و اگر رم DDR3 دیگه ای داری با اون تست کن

ghaffarnasab
13-04-14, 19:29
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
مدل سی پی FX-4100
اولین کاری که کردم این بود که بایوس رو آپدیت کردم که با ورژن خود مادربرد یکی بود چون نسخه جدیدی برای این مدل نیومده
دومین حرکتی که زدم جدا کردن هارد ها بود که باز مشکل برقرار بود
حرکت سوم رفتم یه رم 1600 apacer خریدم و رم ها رو عوض کردم ولی باز مشکل بود یعنی تا دکمه del رو میزدم صفحه اول بایوس میومد ولی هنگ بود
حرکت جهارم رفتم یک گرافیک دیگه انداختم رو سیستم ولی باز مشکل باقی بود
حرکت پنجم امروز انجام شد رفتم آواژنگ مادربرد رو دادم به گارانتی امیدوارم حل بشه ولی منتظر نظر دوستان هستم :11()::11()::11()::11()::1. (35):

AMD>INTEL
13-04-14, 21:14
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
مدل سی پی FX-4100
اولین کاری که کردم این بود که بایوس رو آپدیت کردم که با ورژن خود مادربرد یکی بود چون نسخه جدیدی برای این مدل نیومده
دومین حرکتی که زدم جدا کردن هارد ها بود که باز مشکل برقرار بود
حرکت سوم رفتم یه رم 1600 apacer خریدم و رم ها رو عوض کردم ولی باز مشکل بود یعنی تا دکمه del رو میزدم صفحه اول بایوس میومد ولی هنگ بود
حرکت جهارم رفتم یک گرافیک دیگه انداختم رو سیستم ولی باز مشکل باقی بود
حرکت پنجم امروز انجام شد رفتم آواژنگ مادربرد رو دادم به گارانتی امیدوارم حل بشه ولی منتظر نظر دوستان هستم :11()::11()::11()::11()::1. (35):

گارانتی براتون مشکل رو برطرف میکنند .

PUMAOC
14-04-14, 01:07
من همچین مشکلی رو با پاور 1030 گرین داشتم. قدیمی شده بود. چند ثانیه طول می کشید تا روشن بشه. سوال کردم گفتند از برق استند بای پاور هست.

مشکل بعدی همین برد هست که بردید گارانتی .

ان شا الله درست می شه

ghaffarnasab
18-04-14, 13:52
دوستان این لینک مادربرده
لطفا بگین که این رم هارو با چه تایمینگی دستی وارد کنم
فکر کنم ایراد از این رم ها باشه
دو تا رم geil 1600 c11 دارم که حجمشون هر کدوم 4 گیگه ولی تو ساپورت لیست مادربردم نیست
لطفا بگین با چه اعداد وارد کنم
ممنون

AMD>INTEL
18-04-14, 14:01
دوستان این لینک مادربرده
لطفا بگین که این رم هارو با چه تایمینگی دستی وارد کنم
فکر کنم ایراد از این رم ها باشه
دو تا رم geil 1600 c11 دارم که حجمشون هر کدوم 4 گیگه ولی تو ساپورت لیست مادربردم نیست
لطفا بگین با چه اعداد وارد کنم
ممنون
بعید میدونم با تغییر فرکانس رم و تایمینگ مشکل این رمها با رم جیل حل بشه . شما روی باس 1333 ست کنید .