PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] ریست شدن سیستم

omid4583
29-03-14, 12:33
سلام سیستم جدیدی بستم با مادر بورد گیگابایت ( H61-S2P-USB3 ) با فشردن دکمه پاور لامپ هارد روشن و صدای فن شنیده میشه ولی پس از چند ثانیه سیستم خاموش میشه (صدای بوق سلامت شنیده نمی شه )و بعد از چند ثانیه سیستم خودبه خود روشن میشه و همون حالت قبل تکرار میشه تا جایی که مجبور میشم دکمه پشت پاور رو خاموش کنم بعد از 10 دقیقه مجددا که دکمه پاور رو که میزنم سیستم به حالت عادی روشن میشه و بالا میاد -( هم ایکس پی هم سون )
البته این حالت همیشه بوجود نمی یاد و هر از 12 یا 13 بار این اتفاق می افته
نمایندگی آواژنگ در شیراز رم و سی پی یو و مادر بورد رو چک کرده گفتند مشکلی نداره
حتی خودم رم و پاور رو عوض کردم ولی مشکل پابرجاست دیگه نمی دونم چیکار کنم لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه

D J V A H I D
29-03-14, 13:09
عزیزم بایوس رو آپدیت کردی ؟

AMD>INTEL
29-03-14, 16:56
همانطور که وحیدجان گفتند .بایوس رو اپدیت کنید .

Shahryar
29-03-14, 18:07
مدل پردازنده و رم را بفرمایید.

بایوستون را آپدیت کنید ، Clear CMOS کنید و تست کنید دوباره .

اگه مشکل پابرجا بود یکی از رم ها را در بیارید و روی DIMM شماره یک و در حالت تک ماژوله تست کنید. :give_rose:

omid4583
29-03-14, 23:59
با سلام نمایندگی آواژنگ بایوس رو آپدیت کرد حدود یک ماه خوب بود مشکلی نبود ولی بعد دوباره شروع شد -برند رم geil بود( یک عدد چهار گیگ ) که به توصییه نمایندگی آواژنگ تهران ( عدم سازگاری این برند با گیگابایت ) با axtrom عوض کردم ولی بعد از یک هفته دوباره این حالت عجیب براش پیش اومد-ضمنا پاور از نوع معمولی می باشد

omid4583
30-03-14, 00:03
با سلام cpu INTEL G2020 - تا کنون سیستم فقط یک رم چهار گیگ داشته ( تک ماژول ) -جای آنها رو هم عوض کردم -ضمنا ولتاژ برق منزل هم هیچ مشکلی نداشته 220 ولت ثابت بوده

SajjadKhati
30-03-14, 00:07
نه
رم geil با مادربرد گیگا مشکلی نداره که
اینو کدوم ... ای گفت؟ :lol:
مادربرد منم giga سوکت 1150 با رم 2 گیگ geil هه

AMD>INTEL
30-03-14, 00:10
با سلام cpu INTEL G2020 - تا کنون سیستم فقط یک رم چهار گیگ داشته ( تک ماژول ) -جای آنها رو هم عوض کردم -ضمنا ولتاژ برق منزل هم هیچ مشکلی نداشته 220 ولت ثابت بوده

شما پاورتون مشکوکترین قطعه هست . حتما اقدام به تست با یک پاور دیگر کنید .

omid4583
30-03-14, 00:11
با سلام بله نمایندگی این کار رو کرد حدود یک ماه خوب بود ولی بعدش دوباره شروع شد

omid4583
30-03-14, 00:21
نمایندگی آواژنگ تهران گفت رم GEIL با اکثر مادر بوردهای گیگا سازگاری نداره -با این حرف حدو 108 هزار تومن خرج رو دستم گذاشت - ولی بعد از یک هفته سیستم دوباره مشکل داشت- بعضی از تعمیر کارها میگن باید کیس رو زمین کنم ( اتصال به لوله آب یا گاز ) مطمئن نیستم این کار مشکلی رو حل کنه

AMD>INTEL
30-03-14, 01:15
نمایندگی آواژنگ تهران گفت رم GEIL با اکثر مادر بوردهای گیگا سازگاری نداره -با این حرف حدو 108 هزار تومن خرج رو دستم گذاشت - ولی بعد از یک هفته سیستم دوباره مشکل داشت- بعضی از تعمیر کارها میگن باید کیس رو زمین کنم ( اتصال به لوله آب یا گاز ) مطمئن نیستم این کار مشکلی رو حل کنه

هر مادربرد یک لیست QVL دارد . که شامل رم های سازگار با اون میشه . شما پاورتون رو با یک پاور گرین 330 یا 380 وات عوض کنید .دلیلش هم میتونه از این باشه POWER GOOD پاور شما به موقع عمل نمیکنه و باعث میشه سیستم بالا نیاد .
این هم لیست QVL
Only the registered members can see the link

$$ Bagheri $$
04-04-14, 11:20
سلام

قطعات سیتمت با هم ست هستند

شاید پاورتون خراب باشه یه تست پاور بکنید پاورت روی یه سیستم دیگه ببند وببین همین مشکل برای همون سیتم هم است یعنی 10دقیقه خاموش باید بکنی اگر این طور بود از پاورتون

پاورتون درست سرجاش نصب کردید و....

آپدیت بایوس هم کردید و اشکال برطرف نشد

قبل از هرچیز از لحاظ سخت افزاری سیتمت بررسی کنید وبعد نرم افزاری

M3RS4D 50062
04-04-14, 13:55
شاید مشکلتون نرم افزاری باشه و اینکه یا از ویندوز یا اپدیتش یا برنامه خاصی ...
یل شایدم بایوس

omid4583
08-04-14, 23:05
با سلام مشکل همچنان هست -یکبار پاور رو عوض کردم رفع نشد اگه میدونید تا با یک پاور خوب جایگزین کنم ؟

AMD>INTEL
08-04-14, 23:19
با سلام مشکل همچنان هست -یکبار پاور رو عوض کردم رفع نشد اگه میدونید تا با یک پاور خوب جایگزین کنم ؟

دوست گلم منطقی ترین راه برای شما این هست . بفرستید گارانتی تا براتون تست کنند با قطعات خودشون . یا یک پاور گرین از کسی امانی بگیرید .

nima_hl
08-04-14, 23:30

سلام

آیا دیوایسی ندارید که به سیستم متصل شده باشه و برق زیادی از usb بگیره ؟ (برای مثال موبایل)

در چند مورد مشابه وصل کردن دیوایسهای پر مصرف یک همچین مشکلاتی به وجود می آورد گفتم شاید مشکل شما هم همین باشد

اگر دیوایس اینچنینی ندارید احتمال دارد یک منبع پارازیت اطراف شما باشد

لطفا سیستمتون را به لوله آب ارت بفرمائید و تست بفرمائید

AMD>INTEL
08-04-14, 23:35
البته پاورشون استاندارد بود این دردسر ها رو نداشتند . بیرون از کیس هم تست کنند سیستم رو بهتر میشه نتیجه گیری کرد .

javadshahvand
09-04-14, 19:07
اولین کار رم رو باید تعویض کنید فرکانس رم مناسب با مادربرد باشه بعد پاور رو گرین تهیه کنید و نتیجه رو اعلام کنید

STUXNET
10-04-14, 08:29
سيستم رو بيرون كيس استيبل كنيد تاببينيد ايراد از كجاست و دقيق بشه گفت از كدوم قطعست

AMD>INTEL
10-04-14, 20:26
یکی از مشکلات اپیدمی در چنین خرابی ها استفاده از پاورهای غیر استاندارد هست . دوم هم این دوستمون قبل از خرید رم لیست سازگاری حافظه های این برد رو چک نکردند .امیدوارم با تعویض پاور مشکلشون حل بشه .

mojtabaaaa
11-04-14, 02:47
مشکل صد در صدا از بایوس هست
ابدیتش کن درست میشه

STUXNET
11-04-14, 09:34
يكبارتنظيمات مادربرود رو به حالت كارخونه ببر يا همون ‍Clear cmos كن بعد بايوس رو آپديت كن

AMD>INTEL
11-04-14, 14:02
این ریست ترکیب مشکلات رم و پاور هست ربطی به بایوس نداره .

STUXNET
12-04-14, 08:28
ماكه اونجا نيستيم ببينيم بصورت مجازي مشكل رو داريم حل ميكنيم

omid4583
13-04-14, 14:37
در جواب دوست عزیز نیما :
تنها دیوایس که به کیس وصل هست بلوتوث هست یکبار با یک مارک دیگه عوض کردم ولی حل نشد - در مورد پاور یکبار با یک پاور معمولی امتحان کردم باز مشکل بود - نمی دونم شاید باید یک پاور خوب بزارم ولی خوب میدونید پاور خوب گرون هست و شک دارم هزینه کنم و حل بشه -در مورد آپدیت بایو س شک دارم آخه سیستم نو است -
رم رو عوض کردم با axtrom باز حل نشد خود نمایندگی دوباره میگه مشکل از رم است و باید حتما kingstone بگیری نمی دونم چیکار کنم آیا باز هزینه کنم یا نه این مارک هم کم گیر میاد

AMD>INTEL
13-04-14, 14:51
در جواب دوست عزیز نیما :
تنها دیوایس که به کیس وصل هست بلوتوث هست یکبار با یک مارک دیگه عوض کردم ولی حل نشد - در مورد پاور یکبار با یک پاور معمولی امتحان کردم باز مشکل بود - نمی دونم شاید باید یک پاور خوب بزارم ولی خوب میدونید پاور خوب گرون هست و شک دارم هزینه کنم و حل بشه -در مورد آپدیت بایو س شک دارم آخه سیستم نو است -
رم رو عوض کردم با axtrom باز حل نشد خود نمایندگی دوباره میگه مشکل از رم است و باید حتما kingstone بگیری نمی دونم چیکار کنم آیا باز هزینه کنم یا نه این مارک هم کم گیر میاد

لیست رم های سازگار با بردت رو تو لیست دادم . پاور خوب برای این قطعات لازمه هزینه اضافی نیست

STUXNET
13-04-14, 15:37
در جواب دوست عزیز نیما :
اگه1333 هست بيار من 2Gb دارم برات تست ميكنم

omid4583
14-04-14, 17:29
سلام در جواب شما حواسم نبود ابتدا بایوس رو آپدیت کردم بعد clear cmos رو انجام دادم یه حالت عجیبی رخ داد و بعد به جای اینکه ری استارت بشه خاموش شد بعد روشن که کردم مشکلی نبود الان چند بار روشن و خاموش کردم موردی نبوده فکر کنم درست شده تا هفته دیگه معلوم میشه -ممنون

AMD>INTEL
14-04-14, 17:42
سلام در جواب شما حواسم نبود ابتدا بایوس رو آپدیت کردم بعد clear cmos رو انجام دادم یه حالت عجیبی رخ داد و بعد به جای اینکه ری استارت بشه خاموش شد بعد روشن که کردم مشکلی نبود الان چند بار روشن و خاموش کردم موردی نبوده فکر کنم درست شده تا هفته دیگه معلوم میشه -ممنون

کار درستی انجام دادید . بعد از اپدیت بایوس حتما باید clear cmos کرد . ولی پاور رو در نظر داشته باشید

omid4583
17-04-14, 23:44
ابدیتش کن درست میشه

این کار و کردم فکر کنم درست شده ولی یه سوال مادر بورد نو هست چه ضرورتی به آپدیت شده داشته ؟

AMD>INTEL
17-04-14, 23:53
وقتی سایتش فایل اپدیت رو اپلود میکنه . به این معناست که میخواد مشکلی رو برطرف کند .

omid4583
19-04-14, 15:32
با سلام ممنون از جوابتون ولی 2 سیستم دیگه هم مشابه مال خودم بستم هیچکدوم از اونها مشکلی نداشتن دلیلش چیه که مال من ایجوری شد ؟
ضمنا یه سوال اگه یک رم چهار گیگ دیگه به سیستم اضافه کنم آیا تغییر محسوسی در سرعت کامپیوتر بوجود میاد ؟ چون از یک نرم افزار محاسباتی سنگین ( matlab ) استفاده میکنم و موقع اجرا با تاخیر اجرا میشه -cpu g2020 intel

AMD>INTEL
19-04-14, 15:36
کلا رمی که اضافه میکنید باید سازگاری با بردتون داشته باشه .

mayaworking
19-04-14, 17:01
با سلام ممنون از جوابتون ولی 2 سیستم دیگه هم مشابه مال خودم بستم هیچکدوم از اونها مشکلی نداشتن دلیلش چیه که مال من ایجوری شد ؟
ضمنا یه سوال اگه یک رم چهار گیگ دیگه به سیستم اضافه کنم آیا تغییر محسوسی در سرعت کامپیوتر بوجود میاد ؟ چون از یک نرم افزار محاسباتی سنگین ( matlab ) استفاده میکنم و موقع اجرا با تاخیر اجرا میشه -cpu g2020 intel

اكثر خاموش شدن ناگهاني سيستم و يا تصوير ندادن (ميتونم بگم 95 درصد) از مادربرده و 70 درصدشون با ريست كردن يا آپديت بايوس برطرف ميشه.
شما ابتدا بايد رم رو از سيستم خارج ميكردي ببيني سيستم خاموش ميشه!بعد كارهاي ديگرو انجام ميدادي.
در مورد سوالتون هم به نظرم سيستم احتياجي به رم اضافه نداره.سي پي يو سيستم با همين مقدار رم(4) بهترين بازده رو داره.
اگه بخواين بهتر جواب بده بايد سي پي يو قويتر به همراه ويندوز 64 بيتي نصب كنيد.

omid4583
20-04-14, 09:34
دوست عزیز از لینک دانلودتون ممنون
من رم axtrom گذاشتم که توی این لیست موجود نیست ولی سیستم کار میکنه آیا ضرورتی هست برای تعویض رم ؟

omid4583
20-04-14, 09:36
هر مادربرد یک لیست QVL دارد . که شامل رم های سازگار با اون میشه . شما پاورتون رو با یک پاور گرین 330 یا 380 وات عوض کنید .دلیلش هم میتونه از این باشه POWER GOOD پاور شما به موقع عمل نمیکنه و باعث میشه سیستم بالا نیاد .
این هم لیست QVL

دوست عزیز رم من axtrom هست که توی این لیست وجود نداره ولی سیستم کار میکنه و مشکلی نداره آیا نیاز به تعویض رم هست ؟

omid4583
20-04-14, 09:41
از تمامی دوستان کمال تشکر رودارم فکر کنم مشکل سیستم با آپدیت کردن بایوس و clear cmos حل شده- ( نمایندگی قبلا گفته بود که اینکار رو انجام دادم ولی نکرده بود تا اینکه متوجه شدم )
فقط اینکه رم سیستم axtrom 4g است و در لیست qvl موجود نیست ولی با این وجود سیستم کار میکنه آیا نیاز هست رم رو عوض کنم ؟
با تشکر از همه دوستان

omid4583
20-04-14, 09:46
ابدیتش کن درست میشه

از شما دوست عزیز تشکر میکنم فکر کنم با اینکار مشکلم حل شده چون الان ده روزی هست که اون حالت پیش نیومده- ( اسم صد در صد که اوردید مستقیم رفتم سراغ این کار )

AMD>INTEL
20-04-14, 09:55
[QUOTE=omid4583;273205]دوست عزیز رم من axtrom هست که توی این لیست وجود نداره ولی سیستم کار میکنه و مشکلی نداره آیا نیاز به تعویض رم هست ؟[/XTQUOT

Hاکستروم برند مورد تایید آواژنگ هست و با محصولات گیگابایت سازگاره . میتونید همین اکستروم بگیرید

AMD>INTEL
20-04-14, 15:02
دوستانی که راهنمایی گرفتن لطفا تجربیاتشون رو تو این تاپیک بنویسید

vadood62
30-10-14, 10:10
با سلام و خسته نباشید
من هم مادربرد h61 دارم و هرازگاهی ریست میشه.
ایرادش نه از رم نه از پاور و نه حتی از سی پی یو و سوکت های مربوط به اینها نیست
همه اینا به دفعات تست شدن
حتی مادربرد رو لحیم کاری هم کردم ولی باز جواب نداده.ممنون میشم تخصصی تر به این موضوع بپردازین

AMD>INTEL
30-10-14, 10:14
با سلام و خسته نباشید
من هم مادربرد h61 دارم و هرازگاهی ریست میشه.
ایرادش نه از رم نه از پاور و نه حتی از سی پی یو و سوکت های مربوط به اینها نیست
همه اینا به دفعات تست شدن
حتی مادربرد رو لحیم کاری هم کردم ولی باز جواب نداده.ممنون میشم تخصصی تر به این موضوع بپردازین

تاپیک جداگانه بزنید . اگر مادربرد شما گیگابایت هست تو این بخش و اگر برند دیگه هست تو قسمت رفع مشکلات
با دستکاری بدون اطلاع و لحیم کاری مشکل حل نمیشه . باید با برنامه ها عیب یابی کرد ایراد از کدوم قطعه هست .