PDA

مشاهده نسخه کامل : هر ماه ؛ قطعات و سیستم های کامپیوتری پیشنهادی از شهر سخت افزار!

Shahryar
14-03-14, 15:50
سلام به کاربران و خوانندگان عزیز ؛

مدت های بسیار زیادیست که بر روی ارائه راهنمای خریدهای واقعی و قطعات پیشنهادی داریم کار میکنیم تا شما عزیزان بهتر و راحت تر انتخاب کنید و هم کالا های موجود در بازار را در یک نگاه ببینید و هم کالاهای منتخب و پیشنهادی بازار در هر زمینه . از این رو تبلت و لپ تاپ های پیشنهادی بهمن و اسفند ماه منتشر شد و سرانجام امروز قطعات و سیستم های پیشنهادی از همان سری معروف بر روی وب سایت ها قرار گرفت !

این سیستم ها نتیجه تلاش شبانه روزی تیم شهر سخت افزار و جای دارد از جناب آقای حسام جمشیدی نیز کمال تشکر را داشته باشیم که ما را در تهیه این سیستم ها یاری کردند.

برای مشاهده قطعات و سیستم های پیشنهادی مذکور به اینجا مراجعه فرمایید :

Only the registered members can see the link

Hessam II
14-03-14, 16:29
ممنون.
جا داره اینجا از آقا شهریار هم تشکر ویژه کنیم که این فرصت رو در اختیار ما قرار دادن و کمی و کاستی رو بر ما ببخشن و انشالله به مرور زمان ارئه های حرفه ای تر داشته باشیم.

دوستان عزیز؛

اگر اشکال فنی، ناسازگاری بین قطعات، قیمت، درج لینک اشتباه، غلط املایی، شرکت گارانتی کننده ی اشتباه و ... در کل هر گونه اشکالی در لیست ها و حتی جملات ارائه شده، مشاهده کردید، برای ما پیغام خصوصی کنید تا مشکل را بررسی کرده و فوراً جهت رفع آن اقدام کنیم.

در تمامی لیست های پیشنهادی قطعات و سیستم ها سعی شده حداکثر آینده نگری و قابلیت ارتقا در آنها رعایت شود.
یعنی حتی الامکان بیس کار را بر این گذاشتیم که توازن بین بهره وری با حفظ آینده نگری را رعایت کنیم.

بی صبرانه منتظر نظرات و انتقادهای شما هستیم... می گویند اگر انتقاد همچون باران نم نم باشد، موجب پیشرفت می شود.

قطعاً لیست ها مبرا از هیچگونه عیب و ایرادی نیست. انشالله با کمک شما بتوانیم گام بلندی در عرصه ی پیشرفت برداریم.

AMD>INTEL
14-03-14, 16:57
حسام جان تا اینجا که لیست های شما رو دیدم . معلوم هست با دقت اقدام به پیشنهاد میکنید . :give_rose:

Hessam II
14-03-14, 17:01
حسام جان تا اینجا که لیست های شما رو دیدم . معلوم هست با دقت اقدام به پیشنهاد میکنید . :give_rose:

خواهش می کنــــم.

بررسی و قرار دادن سیستم و توضیحات و ... بیش از 1 ماه زمان برد! مشکلات بسیار زیادی گریبان گیر بود که بخش عظیمی از این مشکلات رو به کمک آقا شهریار برطرف کردیم.

یکی از این مشکلات بزرگ، بحث موجودی و قیمت قطعات هست که هر روز با دیروز متفاوته!!! کار رو خیلی سخت کرده!

برای برطرف کردن مشکلات بعدیش، شبانه روز وقت گذاشته شده. باز هم به نظر خودم عاری از عیب و ایراد نیست. لذا به همین خاطر گفتم در اینجا از دوستان اگر عیب و ایراد و اشکالی برخورد کردن، حتماً اعلام کنن.

به هر حال منتقدین زوایای پنهان کار رو می بینن که احتمال داره خود ما نبینیم یا برامون به چشم نیاد.
از هیچ تلاشی برای بهتر شدن لیست، دریغ نکردیم و نخواهیم کرد.

بخصوص در امر توضیحات همچنان جا واسه کار و ارائه ی حرفه ای تر داره و همچنان کمی با اون شرایط ایده آلی که مد نظر خودم هست، فاصله داره.
انشالله به مرور بهتر و بهتر خواهد شد.

Shahryar
14-03-14, 18:44
دوستان فقط لازم به ذکر که این ها سیستم های "پیشنهادی" ما هست و نه اینکه سیستم های دیگه ای نمیشه بست یا آیه اومده که ازین سیستم ها استفاده بشه. :great:

AMD>INTEL
14-03-14, 21:19
در کل حرکت خوبیه . مخصوصا قطعات معرفی شده تنوع داشته باشند :11():

mahdi1995
14-03-14, 23:58
ای کاش سیستمارو براساس کاربریشون جدا کرده بودین!
الآن سیستم 8,650,000 تومانیی که معرفی شده اصلا به درد گیمینگ نمی خوره! پردازنده Core i7 4820K با 16 گیگ رم باس 2400 با کارت GTX 760 واسه ی گیمینگ:1. (27):؟!

Hessam II
15-03-14, 00:05
الآن سیستم 8,650,000 تومانیی که معرفی شده اصلا به درد گیمینگ نمی خوره! پردازنده Core i7 4820K با 16 گیگ رم باس 2400 با کارت GTX 760 واسه ی گیمینگ:1. (27):؟!

منظور شما سیستم 6,650,000 تومانی هست که حداقل برای یک گیمینگ نیمه حرفه ای می تونه پاسخگو باشه.

الان من لیست رو نگاه کردم! بین 7 تا 12 میلیون هیچ سیستمی نیست! در حالی که به نظرم قبلش بود!!
احتمالاً تغییراتی از سوی مدیریت یا آقا شهریار اعمال شده!
فردا این موضوع رو با ایشون بررسی و هماهنگ می کنم.

SajjadKhati
15-03-14, 01:29
آقا حسام و شهریار ممنون بابت معرفی سیستم
فقط چن تا نکته رو میخاستم بگم آقا حسام
تو نظرات یکی از کاربرا که گفته بود چرا کارتای AMD رو زیاد نزاشته بودی ، اول گفتی که بخاطر اینکه نسبت قیمت به کارایی اش نسبت به Nvidia کمتر هه و هم تولید گرمای زیادی میکنه و هم کمیاب تره
درباره ی قسمت اول باید بگم که آره حق با تو هه . نسبت به بازار جهانی ، محصولات AMD تو ایران خیلی گرونه و این بخاطر چیزی نیست جز پیشنهادهای غیر منطقی بعضی از فروشنده ها که با تعصب و بدون دلیل اغلب شون Nvidia رو انتخاب میکنن (واسه همین طرفدار زیاد نداره تو ایران و کمیاب میشه و گرون) اما با این اوضاع که قیمت محصولات Nvidia تو ایران طبق بازار جهانی هه (مثلا همون GTX 760) که 280 دلاره و طبق بازار جهانی تو ایران فروخته میشه 850 تا 1 تومن که نشونه ی مطابقتش با بازار جهانی هه و R9 270X که 200 دلاره ، و 80 دلار اختلاف قیمت داره تو بازار جهانی ، فقط 100 تومن تو ایران اختلاف قیمت دارن و از این نمونه ها زیاده
اما با این حال ، باز هم نسبت به قیمتش تو ایران ، اگه نگم خیلی ، میتونم اغلب کارتاشو بگم که کارایی شون نسبت به قیمت ، بهتر از Nvidia هست
بعد گفتی که کارتای AMD گرمای زیادی تولید میکنن . بد نیست به سر بزنی به تست هایی که گرفته شد چه تو full load چه تو حالت idle و بعد به عنوان کسی که پیشنهاد میده و حرفت رو قبول دارن و تو ذهن شون به عنوان یه حرف درست تا آخر باقی میمونه ، نظر بدی . البته اگه گرمای R9 290x رو علم نکنی ، میبینی که اغلب کارتای AMD در مقابل رقیب Nvidia اش حدود 2 تا 5 درجه گرمای کمتری تولید میکنه
آخر هم تو پیشنهاد آخرت ، کارت 7790 رو پیشنهاد دادی ، همونطور که خودت استادی ، میدونی که این کارت از نسل قدیمی AMD هه و از منتل پشتیبانی نمیکنه و در آینده که اغلب بازی ها منتل رو ساپورت میکنن ، اصلا مناسب نیست .
البته این نظر و انتقاد من بود ، امیدوارم که ناراحت نشی

Hessam II
15-03-14, 07:37
آقا حسام و شهریار ممنون بابت معرفی سیستم
فقط چن تا نکته رو میخاستم بگم آقا حسام
تو نظرات یکی از کاربرا که گفته بود چرا کارتای AMD رو زیاد نزاشته بودی ، اول گفتی که بخاطر اینکه نسبت قیمت به کارایی اش نسبت به Nvidia کمتر هه و هم تولید گرمای زیادی میکنه و هم کمیاب تره
درباره ی قسمت اول باید بگم که آره حق با تو هه . نسبت به بازار جهانی ، محصولات AMD تو ایران خیلی گرونه و این بخاطر چیزی نیست جز پیشنهادهای غیر منطقی بعضی از فروشنده ها که با تعصب و بدون دلیل اغلب شون Nvidia رو انتخاب میکنن (واسه همین طرفدار زیاد نداره تو ایران و کمیاب میشه و گرون) اما با این اوضاع که قیمت محصولات Nvidia تو ایران طبق بازار جهانی هه (مثلا همون GTX 760) که 280 دلاره و طبق بازار جهانی تو ایران فروخته میشه 850 تا 1 تومن که نشونه ی مطابقتش با بازار جهانی هه و R9 270X که 200 دلاره ، و 80 دلار اختلاف قیمت داره تو بازار جهانی ، فقط 100 تومن تو ایران اختلاف قیمت دارن و از این نمونه ها زیاده
اما با این حال ، باز هم نسبت به قیمتش تو ایران ، اگه نگم خیلی ، میتونم اغلب کارتاشو بگم که کارایی شون نسبت به قیمت ، بهتر از Nvidia هست
بعد گفتی که کارتای AMD گرمای زیادی تولید میکنن . بد نیست به سر بزنی به تست هایی که گرفته شد چه تو full load چه تو حالت idle و بعد به عنوان کسی که پیشنهاد میده و حرفت رو قبول دارن و تو ذهن شون به عنوان یه حرف درست تا آخر باقی میمونه ، نظر بدی . البته اگه گرمای R9 290x رو علم نکنی ، میبینی که اغلب کارتای AMD در مقابل رقیب Nvidia اش حدود 2 تا 5 درجه گرمای کمتری تولید میکنه
آخر هم تو پیشنهاد آخرت ، کارت 7790 رو پیشنهاد دادی ، همونطور که خودت استادی ، میدونی که این کارت از نسل قدیمی AMD هه و از منتل پشتیبانی نمیکنه و در آینده که اغلب بازی ها منتل رو ساپورت میکنن ، اصلا مناسب نیست .
البته این نظر و انتقاد من بود ، امیدوارم که ناراحت نشی

ممنون.

اما ما کاری به بازار جهانی نداریم. نسبت قیمت به کارایی در کشور ما ملاک هست. شما در تست ها می بینید کارتی مثل GTX 770 یا GTX 780 با وجود قیمت پایین تر، برتری دارن نسبت به AMD های همین رده! اما گران تر!!
اینجا بنده نمی تونم بخاطر یک سری کاربرانی که بر روی AMD به عنوان مثال تعصب دارند و طرفدارشون هستند، بیام پیشنهادات قابل انتقاد بدم!

شاید باورتون نشه اگر بگم سود پردازنده های AMD برای بنده ی نوعی، به مراتب بیشتر از پردازنده های اینتل هست. چرا؟ چون تحت گارانتی شرکت ماتریکس عرضه میشه. قابل مانور دادن هست روش. دست فروشنده بازه برای دریافت سود بیشتر. در حالی که پردازنده های اینتل قیمت های رقابتی دارن. لذا اگر از نظر اقتصادی هم بخوایم بهش نگاه کنیم، به سود بنده اس انتخاب AMD!

از طرف دیگه الان معزل ناموجودی هم در کارت و هم پردازنده های AMD زیاد دیده میشه. حتی الان یک سری پردازنده های قابل رقابت با اینتل هستن که هرگز به بازار کشور وارد نشدن!! یعنی اونها در صورت وارد شدن، بنده رو مجاب می کنند که در لیست ها از AMD استفاده کنم! چون واقعاً یه سر و گردن بهتر از Intel میان! حالا از دمای بالاشون فاکتور می گیریم که قطعاً به دلیل وجود چیپ گرافیکی قدرتمند هست.

موضوع بعدی در مورد خود پلتفرم AMD هست که سه معزل عدم بهره وری در حوزه ی فنی وجود داره:

1- فعلاً امکان استفاده از چیپ گرافیکشون (APU) به صورت تمام و کمال وجود نداره! چون از کارت های نسل قبل جهت کراس فایر بهره می برند که نسبتاً کارت های ضعیفی هم به شمار میان! لذا باید منتظر ورود نسل جدید این پردازنده ها به کشور باشیم تا این معزل رو حل شده ببینیم. چون بخش قابل توجهی از قیمت این پردازنده ها، به چیپ گرافیکشون وابسته اس. اگر کاربری که نتونه تمام و کمال از این قابلیتی که بابتش هزینه پرداخت کرده، استفاده نکنه، یعنی پولش رو هدر داده.

2- اسلات PCI Experess 3.0 بر روی 95% مادربردهای پلتفرم AMD از سوکت AM3+ وجود نداره! کاهش بهره وری در این بخش هم دیده میشه! حتی اگر نامحسوس باشه.

3- قابلیت ارتقای محدودی با توجه به معزل موجودی کم در کشور در پلتفرم AMD دیده میشه متاسفانه و اینکه محصولات قدرتمند ارائه نمیده AMD در حوزه ی پردازنده هاش. یا حداقل مدل های High End اش در کشور وجود نداره!

از طرف دیگه خودتون قطعاً بهتر می دونید که اصولاً انویدیا و اینتل بیشتر در کشور جا افتاده و پرطرفدار هستن! ما متناسب با تقاضایی که قابل اجرا هست، عرضه می کنیم. باید هم در تمامی عرصه های جامعه اینطور باشه. وقتی تقاضا نباشه، عرضه کردن بی معنی و به همراه ضرر خواهد بود.
وقتی تقاضا کمه، مطمئناً می بایست عرضه متناسب با اون تقاضا ایجاد کرد. نه بیشتر و نه کمتر.

با این وجود بنده ابداً AMD رو رد نکردم. بلکه به آینده موکول کردم با این ذهنیت که شاید فرجی شد و محصولات این کشور با تنوع و قیمت های مناسب تری، عرضه شن. به گونه ای که کاملاً قابل رقابت به Intel باشن و امثال بنده رو به زور هم که شده مجاب به درج محصولات AMD کنند.
انشالله در آینده قطعاً سیستم های پیشنهادی از پلتفرم AMD با مشورت و بررسی این موضوع با آقا شهریار، عملی خواهد شد.

در مورد کارت 7790 حقیقتش رو بخواید، مدل نسل جدید از AMD موجود نبود! به همین خاطر، ناچار شدم 7790 درج کنم. به محض موجودی نسل جدید (260X) قطعاً جایگزین 7790 خواهد شد.

Shahryar
15-03-14, 08:37
منظور شما سیستم 6,650,000 تومانی هست که حداقل برای یک گیمینگ نیمه حرفه ای می تونه پاسخگو باشه.

الان من لیست رو نگاه کردم! بین 7 تا 12 میلیون هیچ سیستمی نیست! در حالی که به نظرم قبلش بود!!

سسیستمی حذف نشده حسام جان و دیروز هنگام پابلیش هم همین سیستم ها بود . من الان توی بک آپ های قدیمی تر سایت هم چک کردم ، باز هم همیناست . اون رنج سیستمی معرفی نشده و یا توی ادیت های خیلی قبلی خودتون حذف شده.

Hessam II
15-03-14, 08:42
سسیستمی حذف نشده حسام جان و دیروز هنگام پابلیش هم همین سیستم ها بود . من الان توی بک آپ های قدیمی تر سایت هم چک کردم ، باز هم همیناست . اون رنج سیستمی معرفی نشده و یا توی ادیت های خیلی قبلی خودتون حذف شده.

خیلی عجیبه! قطعاً تو این رنج قیمت هم بوده سیستمی!! شاید اتفاقی تو ویرایشات حذف شده!
در هر صورت یک سیستم تخصصی رندرینگ الان معرفی خواهد شد.

Shahryar
15-03-14, 08:51

دوست عزیز الان سعی شده که سیستم ها بر اساس کاربردشون هم جدا بشند و دفت کنید سیستم های 5 ، 6 ، 7 و 8 میلیون معرفی شده برای گیمینگ مناسب هستند و توی رنج های مختلف اما اگر فکر میکنید توی رنج قیمت خاصی سیستم برای کاربری تخصصی خاصی معرفی شده حتماً بفرمایید پیشنهادتون را تا اضافه بشه .

در رابطه با معرفی از AMD ، کارت گرافیک های AMD که میبینید توی لیست هست اما پلتفرم های AMD دیده نمیشه فعلاً به دلایلی که حسام جان گفتند و قطعاً با فراگیر تر شدن APU های جدید AMD در بازار ایران به لیست اضافه میکنیم چون اون ها مشکلاتی که مطرح شده را کمتر دارند.

در ضمن بحث آپگرید شدن سیستم یکی از موضوعاتی هست که باعث میشه سمت AMD زیاد نریم یعنی کاربر اگه بخواد سیستمش را واقعاً قدرتمند کنه روی AMD گزینه های خوبی براش نیست در حالی که یک Z87 یا کلاً سری 8 اینتل که باشه طرف میتونه از یک سلرون استفاده کنه تا Core i7 4770K که برای 90% کاربری ها اعم از گیمینگ ، طراحی و ... کافیه . :give_rose:

دوستان این لیست با کمک و هم فکری شما عزیزان تکمیل و بهتر میشه ، پس منتظر نظراتتون کماکان هم هستیم و پیشنهاد آزاد آزاده ...

AMD>INTEL
15-03-14, 09:01
البته سیستم های مبتنی بر apu amd و با بردهای خوب گیگابایت میتونه انتخاب خوبی باشه برای مصارف خانگی و مدیا سنتر . پیشنهاد میکنم روی این پلتفرم دقت نظر بیشتری داشته باشید . :11():

SajjadKhati
15-03-14, 09:47
ممنون آقا حسام
اما من منظورم اصلا پردازنده (Cpu) های AMD نبود . خودمم به عدم بهره وری این cpu ها نسبت به اینتل شهادت میدم . هر چند تو قضیه ی Apu ها اونم نسل کاوری اش که هنوز به ایران نیومد ، نظرم کاملا فرق میکنه و از اکثر لحاظ ، کمبود ها و نقص های Cpu هاشو جبران کرد
خوب قیمت گرون محصولات AMD تو ایران ، یکیش برمیگرده به پیشنهادای فروشنده ها که گفته بودم قضیه شو گرون میشه و محصولی هم که گرون بشه ، ملومه تو گرفتن سود ، دست فروشنده رو باز میزاره و هر کس یه قیمتی میده و وضعیت از اینی که هست ، بدتر میشه که حاصلش میشه همین ایران که قیمت محصولات AMD اش اصلا قابل قیاس نیست با بازار جهانی
اما بازم اغلب کارتاش (نه همه) به صرفه تر از رقیب Nvidia اش تو ایران هه
شما هم تو تست هایی که عادلانه هست مثل toptech میبینید (Only the registered members can see the link) که تو ریزولیشن 1600*2560 که فقط تست این ریزولیشن هست که عادلانه هست (نه تست سایتایی مثل gpuboss که یه تست رو از یه سایت میگیره ، تست دیگه رو میخاد مقایسه کنه ، از یه سایت دیگه) که 290x حدود 300 تومن گرونتره بخاطر اینه که حتی تحت دایرکت ایکس 11 ، تو اغلب بازی ها ، 10 درصد قدرت بیشتری داره نسبت به 780 و این بجز حساب کردن فناوری جدید کارتای سری R AMD ینی منتل هه که اگه تحت منتل بخای حساب کنی ، حداقل بصورت پایه ، 10 درصد به قدرت اش اضافه میشه (این رقم تا 15 درصد هم قابل انتظاره) ینی تا اینجا با منتل حداقل 20 درصد از 780 قویتره و افزایش قدرت تا حتی 45 درصد هم وجود خواهد داشت در صورتی که cpu ای که انتخاب میشه نسبت به gpu ضعیف تر باشه که در این صورت ، با منتل ، gpu کار پردازشی و خوندن و نوشتن اطلاعات رو بصورت مستقیم از رم در کنار cpu انجام میده و کار پردازشی میکنه و باعث میشه (بسته به ضعف cpu) ، تا 45 درصد هم قدرتش بیشتر بشه حالا ما همون پایه ی 10 درصد هم بگیریم ، حداقل 20 درصد افزایش قدرت داره نسبت به 780 پس الکی گرون نشد
اگه منظورت 290 در مقابل 780 هه که هم قیمت ان ، بازم اگه به همون سایت مراجعه کنی ، میبینی که حتی 290 رو که با کارت مرجع تست کردن (کارت غیر مرجع نداشت) ، تقریبا ، 2 تا 5 در صد نسبت به Asus 780 ضعیفتر بود و من مطمئنم اگه با غیر مرجع مقایسه میشد ، 290 بازم از 780 سبقت میگرفت یا حداقل برابر میشد که بازم منتل رو هم حساب کنی باهاش (همون 10 درصد رو) ، بازم ، با اینکه قیمت برابر دارن ، 290 قویتر میشه
درباره ی 770 نسبت به 280x آره ، باهات موافقم و خودمم همین نظر رو دارم
و ...

در مورد 3 گزینه هم که گفتی ، درباره ی اولیش متوجه نشدم که چی گفتی؟ منظورت اینه که سری R AMD داره از چیپ و معماری GCN نسل قبل سری 7xxx استفاده میکنه که نسبت به Nvidia کارایی نداره؟ دقیق متوجه نشدم؟؟؟
درباره ی اسلات PCI-E 3 و ایناها هم گفتم که من cpu ی AMD رو قبول ندارم و میدونی خط تولید cpu هاشو بست و بجاش رو Apu ها تمرکز کرد که تو چیپ A88X اش قابلیت پشتیبانی از PCI-E 3 رو اضافه کرد
اینکه میگی تقاضا اغلب Nvidia هه ، من احتمال میدم که عمده فروش باشی چون این اغلب مغازه دارا و خرده فروشا ان که به مردم پیشنهاد میدن و از عمده فروشا جنس میخرن وگرنه اغلب کسایی که سیستم میخرن (مخصوصا اونایی که تازه کامپیوتر میخرن) ، فرق AMD و Nvidia رو نمیدونن که

آخرم بگم اونطور که گفتی ، من تعصب روی AMD ندارم . هر چیزی که بهتر باشه رو اون تعصب دارم . دیدی که گفتم 770 نسبت به 280x به صرفه تره بدون تعصب (البته نسبت به قیمت) و پردازنده های اینتل هم خیلی کاراتر از CPU های AMD ان
بازم ممنون که به انتقادا گوش کردی

Hessam II
15-03-14, 10:16
از همون لینکی که شما دادید می بینید که 290 تنها 3 فریم بهتر از 780 هست! خوشبختانه اخیراً هم قیمت 290 و 780 در کشور ما تقریباً مساوی شده. در اینجا حق با شماست.
اما کمی که بیشتر بررسی کنید، می بینید که منطقی تره 3 فریم نامحسوس رو فدای دمای بالای 290 نکنید! حداقل تا زمانی که معزل دمای 290 برطرف شه، کارت 780 می تونه بهترین انتخاب باشه.

در رزیولیشنی که فرمودید، قابل بررسی برای کاربرانی ایرانی نیست! در کشور ما فقط فول اچ دی و اچ دی ملاک هست! اصلاً کاری به سایر رزیولیشن ها نداریم!

مورد بعدی در مورد بنده هست که هرگز عمده فروش نبودم و همچنین منافع شخصی خود را در چنین وبسایت معتبری ابداً درگیر نخواهم کرد! حداقل از نظر وجدانی برام قابل پذیرش نیست و به دور از منطق می دونم. کما اینکه از نظر موجودی کارت های AMD حتی در حوزه ی رده بالاهاش، برای بنده مشکلی وجود نداره. مگر معزل ناموجودی کلی که در سراسر کشو حاکم هست.
حداقل با 6 سورس مستقیم و نماینده ی سازگار ارقام و ویستاپخش در ارتباط هستیم. این 6 نفر نداشته باشن، یقیناً هیچکجای ایران نخواهند داشت. مگر خرید قبلی و موجود در انبار که در کشور انگشت شمار هست. (البته این فقط در حوزه ی برند Asus هست. حالا از سایر برند ها فاکتور می گیریم.)

ضمناً بنده هرگز نمی تونم بخاطر صرفاً 3 فریم راهنمایی اشتباهی داشته باشم و چند وقت بعد از نظر سیستم خنک کننده و دمایی پاسخگوی کاربر باشم صرف اینکه شما در فلان تاپیک فرمودید کارت AMD معرفی کنم!!

البته اونها فقط یک پیشنهاد هست. لزومی نداره کاربر حتما بخواد کارت انویدیا بخره. می تونه طبق علاقه ای که داره، کارت AMD انتخاب کنه و ما شمشیر زیر گردنشان نذاشتیم که یا انویدیا بخرن یا سرشان را از بدنشان جدا کنیم!!!

از نظر اقتصادی هم سود AMD و انویدیا یکسان هست. هرگز نمیشه گفت سود یکی بیشتر یا کمتر باشه.

در مورد چیپست A88X هم درسته. اما من AM3+ منظورم بود.

در مورد پردازنده هم به صورت کلی گفتم. نه فقط پاسخ به شما. چون زیاد پرسیدن و لینک اون پست رو میدم که یه نگاهی کلی به دلایلی کلی بندازن کاربران منتقد.

در مورد بحث تعصب هم به صورت کلی و مثال عرض کردم. نه شما.

SajjadKhati
15-03-14, 10:54
مگه فقط با یه بازی میسنجی اوستا حسام؟
اون لینک بازی ، مثال بود . 5 ، 6 تا بازی رو در نظر بگیر و میانگین بگیری ، میشه اون چیزی که من گفتم ینی کارت مرجع 290 نسبت به Asus 780 کمتر از 5 درصد ضعیف تر میشه (نه قویتر) که با Asus 290 (منظورم کارت غیر مرجع) حساب کنی حداقل قدرتشون با هم برابر میشن
اما چرا منتل رو حساب نمیکنی؟ هیش وقت ندیدم که منتل رو حساب کنی
میدونی که با اونکه منتل تو حالت آزمایشی شم هست (ینی احتمال باگ هم ازش میره) ، اغلب بازی های جدید ، ازش ساپورت میکنن چه برسه وقتی که نسخه ی نهایی اش بیاد (منظورم ساپورت بازی ها بود). اصلا مهمترین تغییر تو نسل جدید R AMD ، همین تغییر انقلابی منتل و بهبود معماری GCN بود (و به نظر من معماری GCN رو تو سری 7XXX زد که یه روزی به منتل برسه که کارتای گرافیکشم کنار cpu ها ، عمل پردازش و حساب های منطقی cpu رو بصورت مستقیم انجام بدن که به نفع هم گرافیک و هم کسی که cpu ضعیف داره بشه) وگرنه اگه قراره منتل رو حساب نکنی ، خوب سری 7xxx AMD رو سفارش بده که از 60 تا 100 تومن ارزونتر هست نسبت به این نسل جدید
آره دما 290X رو هم که قبلا گفتم ، نسبت به 780 خیلی زیاده (البته از دمای 290 خبر ندارم) . هر چند بازم AMD ادعا میکنه که تو این دما هم گرافیک رو جوری طراحی کردن که پایدار باشه اما بازم برا قطعات دیگه ضرر داره
مقایسه ی 290 و 290X ای که گفتم ، از لحاظ قدرت بود وگرنه تو همون پست اول گفتم که 290X از لحاظ دما مشکل داره

بابا منظورم از اون ریزولیشن ، این بود که دو تا گرافیک از Nvidia و AMD ، فقط تو اون ریزولیشن هه که عادلانه تست کردن مثلا تو بضی از کارتا (مثلا 290 در مقابل 780) ، ریزولیشن پایینی که از 290 تست کردن 900*1600 بود اما در حد همین ریزولیشن ، تو 780 ، 1050*1680 بود که مقایسه ی این دو با هم ناعادلانه هست و تنها ریزولیشنی که دقیق مثل هم ان ریزولیشن 1600*2560 هه (هر چند کارت های AMD با معماری GCN و حتی بدون منتل و تحت دایرکت ایکس ، هر چی ریزولیشن بالاتره میره و نیاز به قدرت cpu بیشتری میخاد ، قدرتش بخاطر همونی که گفتم اغلب اوقات بیشتر میشه چه برسه وقتی منتل رو باهاش حساب کنی) وگرنه آره، تو ایران حداکثر فول اچ دی کار میکنن

Hessam II
15-03-14, 11:10
خب عزیز شما که از آی پی آی Mantle سخن به میون میارید، بد نیست نگاهی هم به DirectX 12 داشته باشید که پاسخ محکم انویدیا به رقیب دیرینه اش یعنی AMD بوده.
شما که دم از عدالت می زنید، می بایست Mantle رو با DirectX 12 که تا هفته ی آینده معرفی میشه، مقایسه کنید! نه با DirectX 11!!

AMD>INTEL
15-03-14, 11:12
:Love-ssa~! (1): من میمیرم برای عدالت .... سهامشو معلوم نشد کی میدن :lol:

SajjadKhati
15-03-14, 11:25
خوب گلپسر حسام ، اولا که ملوم نیست قدرت directx 12 چقدره
دوما حتی ما فرض میکنیم که خیلی قدرتمندتر از منتل باشه اصلا ، سری Geforce 7xx Nvidia که ازش ساپورت نمیکنه که . باید تو چیپ نسل بعدش (چه کارتای AMD و چه Nvidia) ساپورت کنن اما ما الان کارتای نسل R 2xx AMD و Geforce 7xx Nvidia رو داریم مقایسه میکنیم
:11():

nima_hl
15-03-14, 12:09
ممنون.

اما ما کاری به بازار جهانی نداریم. نسبت قیمت به کارایی در کشور ما ملاک هست. شما در تست ها می بینید کارتی مثل GTX 770 یا GTX 780 با وجود قیمت پایین تر، برتری دارن نسبت به AMD های همین رده! اما گران تر!!
اینجا بنده نمی تونم بخاطر یک سری کاربرانی که بر روی AMD به عنوان مثال تعصب دارند و طرفدارشون هستند، بیام پیشنهادات قابل انتقاد بدم!

شاید باورتون نشه اگر بگم سود پردازنده های AMD برای بنده ی نوعی، به مراتب بیشتر از پردازنده های اینتل هست. چرا؟ چون تحت گارانتی شرکت ماتریکس عرضه میشه. قابل مانور دادن هست روش. دست فروشنده بازه برای دریافت سود بیشتر. در حالی که پردازنده های اینتل قیمت های رقابتی دارن. لذا اگر از نظر اقتصادی هم بخوایم بهش نگاه کنیم، به سود بنده اس انتخاب AMD!

از طرف دیگه الان معزل ناموجودی هم در کارت و هم پردازنده های AMD زیاد دیده میشه. حتی الان یک سری پردازنده های قابل رقابت با اینتل هستن که هرگز به بازار کشور وارد نشدن!! یعنی اونها در صورت وارد شدن، بنده رو مجاب می کنند که در لیست ها از AMD استفاده کنم! چون واقعاً یه سر و گردن بهتر از Intel میان! حالا از دمای بالاشون فاکتور می گیریم که قطعاً به دلیل وجود چیپ گرافیکی قدرتمند هست.

حسام گرامی پردازنده های AM3+ دمای بالا دارند که دارای چیپ گرافیکی نیستند

پردازنده های amd که دارای چیپ گرافیکی هستند و از سوکت FMx استفاده میکنند، دارای دمای بسیار پائینی هستند

Hessam II
15-03-14, 12:17
حسام گرامی پردازنده های AM3+ دمای بالا دارند که دارای چیپ گرافیکی نیستند

پردازنده های amd که دارای چیپ گرافیکی هستند و از سوکت FMx استفاده میکنند، دارای دمای بسیار پائینی هستند

تا جایی که ما تجربه کردیم، AMD به صورت کلی و در هر صورت با حرارت بالا همیشه درگیر بوده!!
انشالله همینطور که می فرمایید باشه... .

SajjadKhati
15-03-14, 12:24
ضمناً بنده هرگز نمی تونم بخاطر صرفاً 3 فریم راهنمایی اشتباهی داشته باشم و چند وقت بعد از نظر سیستم خنک کننده و دمایی پاسخگوی کاربر باشم صرف اینکه شما در فلان تاپیک فرمودید کارت AMD معرفی کنم!!

البته اونها فقط یک پیشنهاد هست. لزومی نداره کاربر حتما بخواد کارت انویدیا بخره. می تونه طبق علاقه ای که داره، کارت AMD انتخاب کنه و ما شمشیر زیر گردنشان نذاشتیم که یا انویدیا بخرن یا سرشان را از بدنشان جدا کنیم!!!

.

اینو تازه دیدم
نگا کن آقا حسام ، من همون از اول هم گفتم اغلب کارتای AMD نه همه شون
همون اولم گفتم مثلا 770 اگه نگم خیلی به صرفه میتونم بگم به صرفه تر از 280X هه و خرید 280X با این قیمت ، اشتباه محضه
گفنم که 290X گرماش خیلی زیاده (حالا بجز کسی که میخاد این گرافیک رو انتخاب کنه که سیستم خنک کنندگی کیس و گرافیکش عالی باشه مثلا گرافیک مجهز به سیستم خنک کنندگی Tri-X سافایر رو انتخاب کنه که حریف 15 درجه گرمای اضافه تر نسبت به 780 Ti بشه البته با سیستم خنک کنندگی کیس عالی که حالا بسته به انتخاب خودشه که فلا من فک میکنم که این نوع انتخاب هم بد نباشه چون با سیستم خنک کنندگی عالی میشه 15 درجه حراات بیشتر رو کم کرد هر چند هم که در این صورت عملکردو قیمت هر دو با هم برابر میشه )

منم هیش وقت ازت ایراد نگرفتم که چرا 290X یا 280X رو نگنجوندی تو انتخابات
من میگم که چرا میگی کارتای AMD تولید گرمای بیشتر از Nvidia دارن؟ این جوری میگی ، طرف فک میکنه همه ی کارتای AMD نسبت به Nvidia گرمای بیشتری تولید میکنن ، نمیدونه که تو بضی از کارتاش این قضیه برعکسه که

mahdi1995
15-03-14, 12:31

اوه بله! منظورم همونه اشتباه تایپی بود! :lol:
حالا این که بین 7 تا 12 میلیون سیستم گیمینگ معرفی نشده رو کار ندارم! من چیز دیگه ای میگم! من می گم بالای این سیستم نوشته شده:

مناسب برای: 1) رندرینگ نیمه حرفه ای و متوسط (CPU Based , GPU Based)
2) گیمینگ متوسط
3) اورکلاک متوسط

در حالی که خرید این سیستم برای گیمینگ اصلا به صرفه نیست چون کارت گرافیک که اصل کاریه ضعیف در نظر گرفته شده در حالی که با همین بودجه میشه سیستم مناسب تری برای گیمینگ جمع کرد(کافیه از پردازنده و رم کم کنیم بذاریم رو کارت گرافیک) که برای گیمینگ فوق حرفه ای هم جواب بده!(مگر این که این سیستمو Multipurpose در نظر بگیریم برای کسی که هم کار رندرینگ داره هم گیمینگ وگرنه خرید این سیستم برای صرفا گیمینگ اصلا به صرفه نیست!)
با تشکر:give_rose:

Hessam II
15-03-14, 12:38
اوه بله! منظورم همونه اشتباه تایپی بود! :lol:
حالا این که بین 7 تا 12 میلیون سیستم گیمینگ معرفی نشده رو کار ندارم! من چیز دیگه ای میگم! من می گم بالای این سیستم نوشته شده:

مناسب برای: 1) رندرینگ نیمه حرفه ای و متوسط (CPU Based , GPU Based)
2) گیمینگ متوسط
3) اورکلاک متوسط

در حالی که خرید این سیستم برای گیمینگ اصلا به صرفه نیست چون کارت گرافیک که اصل کاریه ضعیف در نظر گرفته شده در حالی که با همین بودجه میشه سیستم مناسب تری برای گیمینگ جمع کرد(کافیه از پردازنده و رم کم کنیم بذاریم رو کارت گرافیک) که برای گیمینگ فوق حرفه ای هم جواب بده!(مگر این که این سیستمو Multipurpose در نظر بگیریم برای کسی که هم کار رندرینگ داره هم گیمینگ وگرنه خرید این سیستم برای صرفا گیمینگ اصلا به صرفه نیست!)
با تشکر:give_rose:

الان سیستم 10 میلیونی اضافه شد./

در مورد این کاربری ها منظور به صورت انحصاری نیست! بخاطر همین واژه ی متوسط روش به کار برده شده! یعنی شخصی که سیستم رندر میخره و گیمر متوسط هم هست، نیاد بگه که خب این سیستم برای رندرینگه. به درد گیم من نمی خوره. پس مناسب نیست!!
در واقع یه جور اطلاع رسانی هست که آقا این سیستم درسته برای رندرینگ شما مناسبه، اما بی انصافیه اگر بگیم حداقل از پس انجام بازی های متوسط در بالاترین سطح ممکن، بر نمیاد!!

Hessam II
25-04-14, 12:30
سلام خدمت دوستان عزیز...

لیست سیستم های پیشنهادی، ویرایش و بروزرسانی گردید./

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Hessam II
29-05-14, 18:47
پس از 1 ماه، مفتخریم تا بروزرسانی مجدد سیستمهای پیشنهادی را اعلام کنیم...!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ماه آینده، ماه پر کاری خواهد بود. انشالله با ارائه ی سیستم های بیشتر و با در نظر گرفتن تمامی انتقادات وارد شده تا به امروز، به حول قوه ی الهی به نسل Haswell Refresh ها مهاجرت خواهیم کرد.

قطعاً در ماه بعد، تنوع بیشتری در لیست ها به چشم می آید و به تمامی انتقادات جامع عمل پوشانیده و بروزرسانی منطقی تری اعمال خواهد گردید...

Hessam II
03-07-14, 17:15