PDA

مشاهده نسخه کامل : مشورت در مورد مانیتور HP 2159m

iman2021
09-03-14, 22:36
سلام به همه دوستان عزیز . نیاز به راهنمایی دارم .
3 هفته پیش یه مانیتور LG 20EN33S خریدم و راضی هم هستم . یکی از آشناها یه مانیتور HP 2159m داره که اونم 2 یا 3 ماه بیشتر کار نکرده و تمیزه و داره سیستمش رو میفروشه، خواستم ببینم مانیتورم رو باهاش عوض کنم ؟ چون یه سری امکانات داره مثل FULL HD - HDMI - DVI و اسپیکر داخلی که مانیتور خودم اینارو نداره . مشکل هم اینجاست که این مانیتور اصلا تو بازار نیست و قیمتش مشخص نیست که بدونم چجوری باید باهاش حساب کنم ؟؟؟
کسی در مورد این مانیتور (HP) اطلاعاتی داره ؟ و این تعویض کردن کار عاقلانه ای است ؟؟؟
ممنون .

AMD>INTEL
09-03-14, 23:12
مونیتور های hp زیاد با مدلهای داخلی فرقی ندارد . به نظرم همین مونیتور خودتون رو نگه دارید .

nima_hl
09-03-14, 23:20
سلام به همه دوستان عزیز . نیاز به راهنمایی دارم .
3 هفته پیش یه مانیتور LG 20EN33S خریدم و راضی هم هستم . یکی از آشناها یه مانیتور HP 2159m داره که اونم 2 یا 3 ماه بیشتر کار نکرده و تمیزه و داره سیستمش رو میفروشه، خواستم ببینم مانیتورم رو باهاش عوض کنم ؟ چون یه سری امکانات داره مثل FULL HD - HDMI - DVI و اسپیکر داخلی که مانیتور خودم اینارو نداره . مشکل هم اینجاست که این مانیتور اصلا تو بازار نیست و قیمتش مشخص نیست که بدونم چجوری باید باهاش حساب کنم ؟؟؟
کسی در مورد این مانیتور (HP) اطلاعاتی داره ؟ و این تعویض کردن کار عاقلانه ای است ؟؟؟
ممنون .

سلام

کاربری شما از سیستم چیه ؟

پردازنده و گرافیک سیستمتون ؟

در کل مانیتورهای hp معمولا کیفیت خوبی دارند و البته در ایران گران قیمت هستند

قیمتی که دوستتون برای مانیتور در نظر دارند چقدر است ؟

iman2021
10-03-14, 00:15
من یه سیستم کاری دارم و باهاش کارهای گرافیکی و مدلسازی و انیمیشن تهیه می کنم .
CPU : i7 4820K
VGA : GeForce GTX 680-DC2O-2GD5
مانیتور خودم LED است ولی اون LCD است ولی فکر کنم به واسطه FULL HD بودنش کیفیت بهتری داشته باشه ؟
قیمت پیشنهادی دوستم 550 است .

AMD>INTEL
10-03-14, 00:32
طبق تجربه من اسوس رو بیشتر از همه قبول دارم . واقعا کیفیت تصویرش بی نظیره

nima_hl
10-03-14, 00:57
من یه سیستم کاری دارم و باهاش کارهای گرافیکی و مدلسازی و انیمیشن تهیه می کنم .
CPU : i7 4820K
VGA : GeForce GTX 680-DC2O-2GD5
مانیتور خودم LED است ولی اون LCD است ولی فکر کنم به واسطه FULL HD بودنش کیفیت بهتری داشته باشه ؟
قیمت پیشنهادی دوستم 550 است .

سخت افزارتون که بسیار قویه و رزولیشن فول اصلا فشاری براش ایجاد نمیکنه

شما با حدود 550 هزار تومان میتونید مانیتور 22 lg با پنل ips تهیه بفرمائید که برای کار شما بسیار مناسب تر از این دو مونیتور است

بنظرم یکی از مهمترین ابزارهای یک گرافیست مانیتور سیستم است

خروجی کار شما چه برای چاپ بره یا برای نمایش در تلوزیون اگر با مانیتور ips کالیبره نشده باشه متفاوت با طراحی شما خواهد بود ( رنگها به صورت فاحشی تغییر پیدا میکنند )

iman2021
10-03-14, 18:11
ممنون از راهنماییتون. پس با این تفاسیر بهتره که عوض نکنم و در آینده مانیتور خودم رو بفروشم و یه مانیتور ips بگیرم ( حالا LG یا ASUS یا SAMSUNG رو باید تحقیق کرد)

devilhunter
10-03-14, 23:26
سلام این مانیتور رو یکی از دوستان داره مانیتور خیلی عجیبیه چون پاسخدهی تصویرش 3 میلی ثانیه اس !!! ایسوس 1 میلی ثانیه داره ! بقیه 2 و 5 و 8 میلی ثانیه دارن این خیلی عجیبه ! قیمتش حدود 180 دلاره ! صفحه نمایشش کریستالیه ! مات نیستش ! ( کریستالی به نظر من چشم رو اذیت میکنه ) به نظر من هم چون کار شما گرافیکیه بهتره مانیتوری با پنل IPS تهیه کنید که رنگها رو بسیار عالی نشون میدن ! البته مانیتورهای مخصوص هم واسه گرافیست ها هستش ولی قسمتش بالاست که Dell و NEC تولید میکنن .

iman2021
11-03-14, 21:32
بله یکی از ویژگی هایی که منو به فکر معاوضه انداخت همین زمان کوتاه پاسخدهیشه ! ولی با راهنمایی های شما دوستان به این نتیجه رسیدم که بهتره صبر کنم و وقتی پول دستم اومد یه مانیتور ips بخرم . البته خوب گرون هم هستن. من چون هزینه کیسم زیاد شد ( حدود 6 تومن ) دیگه واسه مانیتور نتونستم زیاد هزینه کنم . حالا به نظرتون کدوم برند ips های بهتری داره ؟ البته قیمتش هم خیلی فضایی نباشه ;)

AMD>INTEL
11-03-14, 21:53
ASUS - 23" - MX239H - LED - IPS
حدود 1 میلیون هست .

nima_hl
11-03-14, 22:36
بله یکی از ویژگی هایی که منو به فکر معاوضه انداخت همین زمان کوتاه پاسخدهیشه ! ولی با راهنمایی های شما دوستان به این نتیجه رسیدم که بهتره صبر کنم و وقتی پول دستم اومد یه مانیتور ips بخرم . البته خوب گرون هم هستن. من چون هزینه کیسم زیاد شد ( حدود 6 تومن ) دیگه واسه مانیتور نتونستم زیاد هزینه کنم . حالا به نظرتون کدوم برند ips های بهتری داره ؟ البته قیمتش هم خیلی فضایی نباشه ;)

زمان پاسخ دهی برای کار شما اهمیت چندانی ندارد

وقتی پنل ips میشه تفاوت تصویر با مونیتورهای معمولی بسیار زیاده

ولی در پنلهای ips تفاوت خیلی چشمگیر نیست

با توجه به قیمت همانطور که قبلا هم گفتم 22 lg با گارانتی شرکتی حدود 550 قیمت دارد که به این مبلغ ارزش خرید دارد

iman2021
11-03-14, 22:58
Asus که عالیه . خودمم تعریفشو زیاد شنیدم ولی خوب گرونه و فکر نکنم بتونم بخرمش. ولی اون ال جی که دوستمون گفتن قیمتش خیلی مناسبه . فقط دعا کنید بتونم مانیتور خودم رو با ضرر کم بفروشم . 20 روز بیشتر از خریدش نمیگذره ! به نظرتون بهترین راه برای فروشش چیه ؟
ممنون

AMD>INTEL
11-03-14, 23:06
همین انجمن آگهی بزنید . با ضرر کمتری میفروشید . قبول دارم اسوس قیمتش بالاتر هست ولی نوع پنل و اینورترش خیلی از الجی بهتره . مخصوصا در قسمت اینورتر .البته اختلاف زیاده .:11():